Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Adamem Piotrowskim i komentarz Jarosła ...
2018-05-09, 09:29 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. BW)

Rozmowa z Adamem Piotrowskim i komentarz Jarosława Mijasa

Adam Piotrowski o zachorowaniach na odrę w Czechach
Adam Piotrowski o zachorowaniach na odrę w Czechach
Z Adamem Piotrowskim rozmawia Zbigniew Górniak
Adam Piotrowski, dyrektor prudnickiego Sanepidu
Kolejnych 500 pracowników służby zdrowia ma zostać interwencyjnie zaszczepionych. Wojskowi, którzy ruszyli lekarzom na pomoc, przechodzili szkolenia na wypadek, gdyby liczba chorych na odrę nadal rosła i zaistniała potrzeba otwarcia szpitali polowych. Obecnie nadal przeprowadzana jest akcja szczepienia personelu medycznego przeciwko odrze. Dotychczas zaszczepiło się m.in. 250 chirurgów, a szczepionki zamówiono już dla kolejnych 500 pracowników szpitali i przychodni. To wszystko tuż za naszą południową granicą. Czy mamy się czego bać? Na co uważać? Czego unikać i co robić, gdy pojawią się niepokojące objawy? I jak je rozpoznać? Na takie pytania oraz wiele innych z naszego studia w Prudniku - w rozmowie "W cztery oczy" - odpowiadał Adam Piotrowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Prudniku. Czy należy jeździć do Czech? Jak się zabezpieczyć?
Dr Jarosław Mijas o szkodliwości ruchów antyszczepionkowych
Z Jarosławem Mijasem rozmawia Zbigniew Górniak
Dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki w zakresie pediatrii
W "Poglądach i osądach" rozmawialiśmy z dr Jarosławem Mijasem, konsultantem wojewódzkim w zakresie pediatrii. Tematem rozmowy był pożytek ze szczepień i szkodliwość ruchów antyszczepionkowych, które napędzają się niewiedzą lub fałszywymi przekonaniami. Nasz gość podzielił się ze słuchaczami swoją wyrazistą i krytyczną opinią na temat ruchów antyszczepionkowych oraz wyjaśnił, dlaczego za kilkanaście lat zabraknie na Opolszczyźnie pediatrów.

Zobacz także

2018-08-15, godz. 09:05 Rozmowa z Beatą Cichewicz o VII Opolskich Dniach Madonn Kresowych 15 sierpnia to w Kościele katolickim Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Już w najbliższą niedzielę w Wójcicach odbędą się VII Opolskie Dni Ma ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:00 Rozmowa kpt. Piotrem Płuciennikiem o opolskich obchodach Święta Wojska Polskiego Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był kpt. Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, którego zapytaliśmy m.in. o opolskie ob ... » więcej 2018-08-14, godz. 09:44 Herbert Czaja o stanie opolskiego rolnictwa Herbert Czaja, prezes Izby Rolniczej w Opolu - Gdy mieliśmy w gospodarce system centralnego planowania takie spisy miały sens, bo na nich rząd opierał swoją p ... » więcej 2018-08-14, godz. 09:43 Monika Bartel o badaniach wysokości plonów Trwa badanie wysokości zbioru plonów, rzepaku i rzepiku. Wylosowaliśmy tysiąc rolników, których poprosiliśmy o wypełnienie w internecie specjalnego formularza ... » więcej 2018-08-13, godz. 10:11 Roman Kolek i Józef Swaczyna o opolskiej sieci szpitali Roman Kolek, wicemarszałek odpowiedzialny za służbę zdrowia w regionie – Na Opolszczyźnie już kilkanaście lat temu zamknęliśmy najmniejsze szpitale, zwykle pr ... » więcej 2018-08-12, godz. 09:07 Ks. Tomasz Jałowy o 42. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej Dziś z Nysy wyruszają pierwsze grupy uczestniczące w 42. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej. W poniedziałek wyruszą uczestnicy z Opola, Raciborza i Głubczyc, a we ... » więcej 2018-08-12, godz. 08:35 Rozmowa z Łukaszem Berlikiem o Opolskiej Nocy Przyrodników – Noc jest interesującą porą, bo uaktywnia się wtedy wiele zwierząt i ptaków, a nawet te, które kojarzymy z dziennym trybem życia, też można podpatrzeć po zmr ... » więcej 2018-08-11, godz. 09:04 Irena Otremba w "Poglądach i osądach" Z Ireną Otrembą, prezes opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, rozmawialiśmy o tym jak podczas upałów dbać o zwierzęta oraz o dużej liczbie b ... » więcej 2018-08-11, godz. 08:35 Rozmowa z Wiolettą Frankiewicz o tegorocznym „Tarnograniu” To jeden z najbardziej kameralnych letnich festiwali. Dziś (11.00) III Festiwal Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie” w Tarnowcu. Z prezes Stowarzyszenia „Tarnow ... » więcej 2018-08-10, godz. 09:47 Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz Małgorzaty Rabiegi Krzysztof Drynda, przewodniczący klubu radnych Razem dla Opola – Uważamy, że jest pilna potrzeba dokonania inwentaryzacji miejskiej zieleni. Kontrola komisji ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »