Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Adamem Piotrowskim i komentarz Jarosła ...
2018-05-09, 09:29 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. BW)

Rozmowa z Adamem Piotrowskim i komentarz Jarosława Mijasa

Adam Piotrowski o zachorowaniach na odrę w Czechach
Adam Piotrowski o zachorowaniach na odrę w Czechach
Z Adamem Piotrowskim rozmawia Zbigniew Górniak
Adam Piotrowski, dyrektor prudnickiego Sanepidu
Kolejnych 500 pracowników służby zdrowia ma zostać interwencyjnie zaszczepionych. Wojskowi, którzy ruszyli lekarzom na pomoc, przechodzili szkolenia na wypadek, gdyby liczba chorych na odrę nadal rosła i zaistniała potrzeba otwarcia szpitali polowych. Obecnie nadal przeprowadzana jest akcja szczepienia personelu medycznego przeciwko odrze. Dotychczas zaszczepiło się m.in. 250 chirurgów, a szczepionki zamówiono już dla kolejnych 500 pracowników szpitali i przychodni. To wszystko tuż za naszą południową granicą. Czy mamy się czego bać? Na co uważać? Czego unikać i co robić, gdy pojawią się niepokojące objawy? I jak je rozpoznać? Na takie pytania oraz wiele innych z naszego studia w Prudniku - w rozmowie "W cztery oczy" - odpowiadał Adam Piotrowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Prudniku. Czy należy jeździć do Czech? Jak się zabezpieczyć?
Dr Jarosław Mijas o szkodliwości ruchów antyszczepionkowych
Z Jarosławem Mijasem rozmawia Zbigniew Górniak
Dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki w zakresie pediatrii
W "Poglądach i osądach" rozmawialiśmy z dr Jarosławem Mijasem, konsultantem wojewódzkim w zakresie pediatrii. Tematem rozmowy był pożytek ze szczepień i szkodliwość ruchów antyszczepionkowych, które napędzają się niewiedzą lub fałszywymi przekonaniami. Nasz gość podzielił się ze słuchaczami swoją wyrazistą i krytyczną opinią na temat ruchów antyszczepionkowych oraz wyjaśnił, dlaczego za kilkanaście lat zabraknie na Opolszczyźnie pediatrów.

Zobacz także

2018-05-27, godz. 09:10 Rozmowa z Grzegorzem Rudeckim z Urzędu Miejskiego w Głuchołazach Ponad 1000 osób utworzyło dziś wielkie logo Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Nagroda, której autorka pochodzi z Głuchołaz, obchodzi w tym roku 50. urodziny. Ja ... » więcej 2018-05-27, godz. 08:35 Rozmowa z Jarosławem Wasikiem, dyrektorem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Sławomir – artysta określający swoją muzykę jako rock-polo zagra także podczas 55 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Czy na festiwalu powinni zagrać tacy ... » więcej 2018-05-26, godz. 09:05 Rozmowa z Małgorzatą Kozak, wicedyrektorem MOPR w Opolu Piątkowy rajd rowerowy otworzył obchody Dni Rodzicielstwa Zastępczego. Dziś przed nami kolejny dzień obchodów. Jak wyglądają? Na co chcą zwrócić uwagę organiz ... » więcej 2018-05-26, godz. 08:35 Rozmowa z Norbertem Krajczym, przewodniczącym sejmiku województwa Województwo opolskie funkcjonuje 20 lat. W związku z tą rocznicą do studia Radia Opole zaprosiliśmy przewodniczącego sejmiku Norberta Krajczego. Nasz gość pyt ... » więcej 2018-05-25, godz. 10:49 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Mieczysława Wojtaszka Violetta Porowska, wicewojewoda opolski Miliard złotych trafił już w ramach programu „Rodzina 500 plus” do opolskich rodzin. W związku z tym w Opolu odbędzie ... » więcej 2018-05-24, godz. 10:53 Rozmowa z Bożeną Krawczuk w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych Bożeną Krawczuk-prezes Zrzeszenia Inspektorów Ochrony Danych Od 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej zacznie obowiązywać rozporządzenie Parlamen ... » więcej 2018-05-23, godz. 10:35 Rozmowa z Ryszardem Gallą i komentarz Michała Sieka Ryszard Galla, poseł MN z Opolszczyzny Ministerstwo Edukacji Narodowej zakwestionowało możliwość nauczania języka niemieckiego równolegle jako języka mniejszo ... » więcej 2018-05-22, godz. 10:35 Rozmowa z prof. Witem Pichurskim i komentarz Magdaleny Matyjaszek Prof. Wit Pichurski, twórca pomnika Kazimierza I Opolskiego Kazimierz I Opolski – jego pomnik odsłonięto w weekend na Rynku w Opolu. Prof. Wit Pichurski z Un ... » więcej 2018-05-21, godz. 10:00 Rozmowa z Mateuszem Młyńczakiem oraz komentarz Izabeli Kaczyńskiej Mateusz Młyńczak, zastępca przewodniczącego Samorządu Studenckiego PO Na to wydarzenie czekają nie tylko studenci opolskich uczelni, ale również mieszkańcy m ... » więcej 2018-05-20, godz. 09:00 Rozmowa z Adamem Kałą, laureat plebiscytu "Bohater Katechezy" - Tytuł "Bohatera katechezy" zobowiązuje i mobilizuje do jeszcze większego zaangażowania niż do tej pory - powiedział w "Poglądach i osądach" Adam Kała, Bohat ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »