Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz prof. M ...
2018-04-26, 10:51 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz prof. Marka Tukiendorfa

Krzysztof Drynda o środowej konferencji poświęconej Konstytucji dla Nauki
Krzysztof Drynda, wiceprezes opolskich struktur Porozumienia i szef klubu radnych „Razem dla Opola”
W rozmowie „W cztery oczy” Krzysztof Drynda, wiceprezes opolskich struktur Porozumienia i szef klubu radnych „Razem dla Opola”, mówił o środowej konferencji z rektorami opolskich publicznych uczelni wyższych, którą zwołano z jego inicjatywy, a która poświęcona była Konstytucji dla Nauki. To autorski plan wicepremiera Jarosława Gowina, napisany wspólnie z przedstawicielami świata nauki i akademii, który ma zrewolucjonizować polskie szkolnictwo wyższe, wynieść go na wyższy poziom, udoskonalić, unowocześnić, dofinansować. Opolscy rektorzy są wielkimi zwolennikami tej zmiany.
Prof. Marek Tukiendorf o swoim stosunku do Konstytucji dla Nauki
Prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej
A w „Poglądach i osądach” prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, został zapytany o szczegóły środowej konferencji, o swój w niej udział i o swój stosunek do Konstytucji dla Nauki oraz dla tzw. Regionalnych Inicjatyw Doskonałości, za którymi mocno u wicepremiera Gowina lobbował.

Zobacz także

2018-08-19, godz. 08:40 Izabela Podobińska o konkursie na społecznika roku - To już ostatni moment, żeby zgłosić swojego kandydata do tytułu społecznika roku. Termin upływa 20 sierpnia, przy czym liczy się data nadania ewentualnego l ... » więcej 2018-08-17, godz. 11:16 Łukasz Śmierciak o opolskim recyklingu - Gwiazdą wieczoru jest Doda Rabczewska z reaktywowanym zespołem Virgin, wcześniej wystąpi opolski zespół Ravel, który napisał piosenkę na 800-lecie Opola. Al ... » więcej 2018-08-17, godz. 09:54 Rozmowa z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i komentarz Marka Bocianowskiego Mł. bryg. Dariusz Gieroń z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu - Ze statystyk wynika, że do tej pory mieliśmy więcej pożarów niż w zeszłym ... » więcej 2018-08-16, godz. 09:16 Rozmowa z Krzysztofem Chmielem o transportach niszczących drogi i komentarz Grzegorza Cebuli - Dopuszczalna masa całkowita pojazdu nie powinna przekraczać 40 ton, tymczasem w przypadku transportu drewna zdarza się, że ta masa to 50 - 52 tony. Nie może ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:05 Rozmowa z Beatą Cichewicz o VII Opolskich Dniach Madonn Kresowych 15 sierpnia to w Kościele katolickim Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Już w najbliższą niedzielę w Wójcicach odbędą się VII Opolskie Dni Ma ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:00 Rozmowa kpt. Piotrem Płuciennikiem o opolskich obchodach Święta Wojska Polskiego Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był kpt. Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, którego zapytaliśmy m.in. o opolskie ob ... » więcej 2018-08-14, godz. 09:44 Herbert Czaja o stanie opolskiego rolnictwa Herbert Czaja, prezes Izby Rolniczej w Opolu - Gdy mieliśmy w gospodarce system centralnego planowania takie spisy miały sens, bo na nich rząd opierał swoją p ... » więcej 2018-08-14, godz. 09:43 Monika Bartel o badaniach wysokości plonów Trwa badanie wysokości zbioru plonów, rzepaku i rzepiku. Wylosowaliśmy tysiąc rolników, których poprosiliśmy o wypełnienie w internecie specjalnego formularza ... » więcej 2018-08-13, godz. 10:11 Roman Kolek i Józef Swaczyna o opolskiej sieci szpitali Roman Kolek, wicemarszałek odpowiedzialny za służbę zdrowia w regionie – Na Opolszczyźnie już kilkanaście lat temu zamknęliśmy najmniejsze szpitale, zwykle pr ... » więcej 2018-08-12, godz. 09:07 Ks. Tomasz Jałowy o 42. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej Dziś z Nysy wyruszają pierwsze grupy uczestniczące w 42. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej. W poniedziałek wyruszą uczestnicy z Opola, Raciborza i Głubczyc, a we ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »