Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem i komentarz Jacka ...
2018-04-11, 09:44 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem i komentarz Jacka Łuczaka

Dr Adam Drosik o tym dlaczego radio jest wciąż żywe
Dr Adam Drosik z Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
Dzień Radia to polskie święto obchodzone 11 kwietnia. Oficjalną datą powstania polskiej radiofonii jest co prawda 18 kwietnia 1926, ale ważnym krokiem w jej rozwoju było uchwalenie w dniu 11 kwietnia 1923, przez Stowarzyszenie Radiotechników Polskich, dokumentu pod nazwą „Opinia zarządu SRP w sprawie wytycznych do ustawy radiotelegraficznej”. W czerwcu tego samego roku wpłynął do Sejmu RP projekt ustawy, a 3 czerwca 1924 ustawa została podpisana.

O tym, dlaczego radio jako medium wciąż jest na fali, mimo że np. gazety upadają, a telewizja notuje spadki na rzecz Internetu, i jakie są zalety radia jako medium towarzyszącego opowiadał nam w rozmowie "W cztery oczy" dr Adam Drosik z Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego.
Jacek Łuczak o tym, co trzeba uwzględniać, układając tzw. ramówkę
Jacek Łuczak, sekretarz programu Radia Opole
W "Poglądach i osądach" Jacek Łuczak, sekretarz programowy Radia Opole, odpowiadał na pytania, czy trudno jest ułożyć program radia publicznego, co trzeba uwzględniać w takim przypadku, czym się różni radio komercyjne od publicznego, na czym polega misja, jak przykuć uwagę słuchacza do radia, jakie są różnice między radiem cyfrowym a analogowym?

Zobacz także

2018-10-17, godz. 09:48 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej 2018-10-13, godz. 08:30 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury KBW, o tworzonym na Opolszczyźnie programie obliczającym wy ... - Robimy wszystko, aby tym razem system nie zawiódł. Jesteśmy po dwóch testach. 3 października okazało się, że sieć była źle skonfigurowana i zrobiły się pewn ... » więcej 2018-10-12, godz. 10:29 Rozmowy z Jarosławem Gowinem i Krzysztofem Dryndą Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jeżdżę po Polsce i uczestniczę w inauguracjach roku akademickiego na różnych uczelniach, ... » więcej 2018-10-11, godz. 10:11 Rozmowa z Radosławem Dimitrowem o tegorocznej kampanii wyborczej – Pamiętamy, jakie cztery lata temu były problemy z liczeniem głosów, ale mamy nadzieję, że w tym roku wszystko spraw nie zadziała i będziemy mogli w miarę sz ... » więcej 2018-10-10, godz. 09:36 Rozmowa ze Stanisławem Szwedem i komentarz Mieczysława Wojtaszka Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej - Pieniędzy na pewno nie zabraknie, polityka socjalna jest dla rządu PiS niezwykle ważna. R ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »