Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem i komentarz Jacka ...
2018-04-11, 09:44 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem i komentarz Jacka Łuczaka

Dr Adam Drosik o tym dlaczego radio jest wciąż żywe
Dr Adam Drosik z Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
Dzień Radia to polskie święto obchodzone 11 kwietnia. Oficjalną datą powstania polskiej radiofonii jest co prawda 18 kwietnia 1926, ale ważnym krokiem w jej rozwoju było uchwalenie w dniu 11 kwietnia 1923, przez Stowarzyszenie Radiotechników Polskich, dokumentu pod nazwą „Opinia zarządu SRP w sprawie wytycznych do ustawy radiotelegraficznej”. W czerwcu tego samego roku wpłynął do Sejmu RP projekt ustawy, a 3 czerwca 1924 ustawa została podpisana.

O tym, dlaczego radio jako medium wciąż jest na fali, mimo że np. gazety upadają, a telewizja notuje spadki na rzecz Internetu, i jakie są zalety radia jako medium towarzyszącego opowiadał nam w rozmowie "W cztery oczy" dr Adam Drosik z Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego.
Jacek Łuczak o tym, co trzeba uwzględniać, układając tzw. ramówkę
Jacek Łuczak, sekretarz programu Radia Opole
W "Poglądach i osądach" Jacek Łuczak, sekretarz programowy Radia Opole, odpowiadał na pytania, czy trudno jest ułożyć program radia publicznego, co trzeba uwzględniać w takim przypadku, czym się różni radio komercyjne od publicznego, na czym polega misja, jak przykuć uwagę słuchacza do radia, jakie są różnice między radiem cyfrowym a analogowym?

Zobacz także

2018-07-22, godz. 08:35 Rozmowa z Ewą Trojok o niedzielnych wycieczkach rowerowych W niedzielny poranek do rowerowej aktywności zachęcaliśmy z Ewą Trojok z Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej Rajder. Wycieczki, rajdy to pasja członków i sym ... » więcej 2018-07-21, godz. 08:35 Rozmowa z asp. Karolem Brandysem o bezpiecznych wakacjach O dobre wspomnienia z wakacji zatroszczyliśmy się razem z asp. Karolem Brandysem z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Rozmawialiśmy o tym ... » więcej 2018-07-20, godz. 09:30 Rozmowa z Henrykiem Fersterem i komentarz Dariusza Gieronia Jak nie susza, to ulewy i zagrożenie powodziowe. Od dwóch dni telewizje straszą nas obrazkami wylewających rzek i zalanych łąk. Czy na Opolszczyźnie stosowne ... » więcej 2018-07-19, godz. 10:24 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Tomaszem Turbą Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego Program Dostępność Plus będzie jedną z największych inwestycji rząd ... » więcej 2018-07-18, godz. 09:37 Rozmowa z o. Kamilem Tymeckim i komentarz ks. Łukasza Kniecia Ojciec Kamil Tymecki - współorganizator Święta Młodzieży na Górze świętej Anny Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. Kilkuset młodych ludzi obu płci p ... » więcej 2018-07-17, godz. 09:23 Rozmowy z dr. Stankomirem Nicieją i prof. Wiesławą Piątkowską-Stepaniak Dr Stankomir Nicieja, koordynator Letniego Uniwersytetu UO Po 3 latach działalności, English Summer School przyjmuje formułę Summer University. 60 uczestników ... » więcej 2018-07-16, godz. 09:24 Rozmowa z Antonim Piechniczkiem i komentarz Józefa Żymańczyka Antoni Piechniczek, były trener kadry W poniedziałek "pomundialowy" wróciliśmy w porannych rozmowach do naszych gości, z którymi rozmawialiśmy tuż przed mistr ... » więcej 2018-07-15, godz. 08:30 Rozmowa z Wojtkiem Mieczysławskim o czytaniu i szanowaniu książek Statystyki pokazują, że niechętnie sięgamy po książki. Czy widać ten problem z perspektywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu? O tym, czy sięgamy po słow ... » więcej 2018-07-14, godz. 09:00 Rozmowa z Mirosławem Aranowiczem o IX Festiwalu Ognia i Wody w Nysie Przed nami 9. edycja Festiwalu Ognia i Wody, który tradycyjnie odbędzie się nad Jeziorem Nyskim. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Co jest wyjątkoweg ... » więcej 2018-07-14, godz. 08:35 Rozmowa z Jackiem Skowrońskim o kajakowym spływie „Z nurtem Opola” W trzy wakacyjne soboty będzie można popłynąć „Z nurtem Opola”. Już po raz drugi organizowany jest spływ kajakowy na Odrze i Młynówce. Kilka godzin przed star ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »