Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Przemysławem Tejkowskim oraz Adrianem ...
2018-04-09, 10:00 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. MS)

Rozmowy z Przemysławem Tejkowskim oraz Adrianem Czubakiem

Przemysław Tejkowski o roli Witolda Pileckiego w monodramie "Melduję Tobie, Polsko - Rotmistrz Pilecki"
Przemysław Tejkowski, aktor teatralny i filmowy
W rozmowie "W cztery oczy" gościem Radia Opole był Przemysław Tejkowski, aktor teatralny i filmowy, który gra główną rolę w monodramie "Melduję Tobie, Polsko - Rotmistrz Pilecki". Monodram opowiada zatrważającą historię Witolda Pileckiego, który wyrokiem komunistycznych władz został skazany na śmierć. Scenariusz spektaklu oparty został na dokumentach i materiałach z przesłuchań. Został wystawiony w Studiu M Radia Opole w niedzielę 8 maja. Nasz gość opowiadał, co tak bardzo zafascynowało go w historii, postawie życiowej i osobowości Witolda Pileckiego.
Adrian Czubak o tym, jak Opolszczyzna uczci 8-lecie katastrofy smoleńskiej
Adrian Czubak, wojewoda opolski
A w "Poglądach i osądach" wojewoda opolski, Adrian Czubak, opowiedział o tym, jak Opolszczyzna uczci 8-lecie katastrofy smoleńskiej we wtorek, 10 kwietnia. Zapytaliśmy go też o ocenę postawy opozycji, która ogłosiła bojkot rocznicy smoleńskiej, a część nawet odgrażała się, że będzie ją zakłócać. Adrian Czubak mówił też o wielu znakach zapytania, jakie wciąż wiszą nad tą największa lotniczą katastrofą ostatnich lat.

Zobacz także

2018-07-21, godz. 08:35 Rozmowa z asp. Karolem Brandysem o bezpiecznych wakacjach O dobre wspomnienia z wakacji zatroszczyliśmy się razem z asp. Karolem Brandysem z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Rozmawialiśmy o tym ... » więcej 2018-07-20, godz. 09:30 Rozmowa z Henrykiem Fersterem i komentarz Dariusza Gieronia Jak nie susza, to ulewy i zagrożenie powodziowe. Od dwóch dni telewizje straszą nas obrazkami wylewających rzek i zalanych łąk. Czy na Opolszczyźnie stosowne ... » więcej 2018-07-19, godz. 10:24 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Tomaszem Turbą Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego Program Dostępność Plus będzie jedną z największych inwestycji rząd ... » więcej 2018-07-18, godz. 09:37 Rozmowa z o. Kamilem Tymeckim i komentarz ks. Łukasza Kniecia Ojciec Kamil Tymecki - współorganizator Święta Młodzieży na Górze świętej Anny Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. Kilkuset młodych ludzi obu płci p ... » więcej 2018-07-17, godz. 09:23 Rozmowy z dr. Stankomirem Nicieją i prof. Wiesławą Piątkowską-Stepaniak Dr Stankomir Nicieja, koordynator Letniego Uniwersytetu UO Po 3 latach działalności, English Summer School przyjmuje formułę Summer University. 60 uczestników ... » więcej 2018-07-16, godz. 09:24 Rozmowa z Antonim Piechniczkiem i komentarz Józefa Żymańczyka Antoni Piechniczek, były trener kadry W poniedziałek "pomundialowy" wróciliśmy w porannych rozmowach do naszych gości, z którymi rozmawialiśmy tuż przed mistr ... » więcej 2018-07-15, godz. 08:30 Rozmowa z Wojtkiem Mieczysławskim o czytaniu i szanowaniu książek Statystyki pokazują, że niechętnie sięgamy po książki. Czy widać ten problem z perspektywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu? O tym, czy sięgamy po słow ... » więcej 2018-07-14, godz. 09:00 Rozmowa z Mirosławem Aranowiczem o IX Festiwalu Ognia i Wody w Nysie Przed nami 9. edycja Festiwalu Ognia i Wody, który tradycyjnie odbędzie się nad Jeziorem Nyskim. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Co jest wyjątkoweg ... » więcej 2018-07-14, godz. 08:35 Rozmowa z Jackiem Skowrońskim o kajakowym spływie „Z nurtem Opola” W trzy wakacyjne soboty będzie można popłynąć „Z nurtem Opola”. Już po raz drugi organizowany jest spływ kajakowy na Odrze i Młynówce. Kilka godzin przed star ... » więcej 2018-07-13, godz. 09:55 Rozmowa z Sabiną Wiatkowską i komentarz Mieczysława Wojtaszka To jest bardzo dobry krok w stronę dalszych prac nad rozwiązaniami systemowymi - mówiła w rozmowie "W cztery oczy" Sabina Wiatkowska, przewodnicząca Okręgowej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »