Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Przemysławem Tejkowskim oraz Adrianem ...
2018-04-09, 10:00 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. MS)

Rozmowy z Przemysławem Tejkowskim oraz Adrianem Czubakiem

Przemysław Tejkowski o roli Witolda Pileckiego w monodramie "Melduję Tobie, Polsko - Rotmistrz Pilecki"
Przemysław Tejkowski, aktor teatralny i filmowy
W rozmowie "W cztery oczy" gościem Radia Opole był Przemysław Tejkowski, aktor teatralny i filmowy, który gra główną rolę w monodramie "Melduję Tobie, Polsko - Rotmistrz Pilecki". Monodram opowiada zatrważającą historię Witolda Pileckiego, który wyrokiem komunistycznych władz został skazany na śmierć. Scenariusz spektaklu oparty został na dokumentach i materiałach z przesłuchań. Został wystawiony w Studiu M Radia Opole w niedzielę 8 maja. Nasz gość opowiadał, co tak bardzo zafascynowało go w historii, postawie życiowej i osobowości Witolda Pileckiego.
Adrian Czubak o tym, jak Opolszczyzna uczci 8-lecie katastrofy smoleńskiej
Adrian Czubak, wojewoda opolski
A w "Poglądach i osądach" wojewoda opolski, Adrian Czubak, opowiedział o tym, jak Opolszczyzna uczci 8-lecie katastrofy smoleńskiej we wtorek, 10 kwietnia. Zapytaliśmy go też o ocenę postawy opozycji, która ogłosiła bojkot rocznicy smoleńskiej, a część nawet odgrażała się, że będzie ją zakłócać. Adrian Czubak mówił też o wielu znakach zapytania, jakie wciąż wiszą nad tą największa lotniczą katastrofą ostatnich lat.

Zobacz także

2018-04-21, godz. 09:00 Rozmowa z Ewą Więcek, prezes Uczniowskiego Integracyjnego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego „Piruette-Opole” - "Opolska łyżwa" to zawody, które w Opolu odbywają się już od 13 lat. Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego wpisał je w swój kalendarz, cieszą się dużym powo ... » więcej 2018-04-21, godz. 08:30 Rozmowa z Agnieszką Jóźwin-Dalecką, rzecznik prasową Izby Administracji Skarbowej w Opolu - Do 30 kwietnia podatnicy powinni rozliczyć się z fiskusem - tak w rozmowie "W cztery oczy" powiedziała Agnieszka Jóźwin-Dalecka, rzecznik Izby Administracji ... » więcej 2018-04-20, godz. 09:00 Rozmowa z Janiną Kuźmicką oraz komentarz prof. Roberta Rauzińskiego Prof. Robert Rauziński, opolski demograf - Po wojnie Opolszczyzna miała najwyższy przyrost naturalny w Polsce, głownie za sprawą przesiedlonej ludności kresow ... » więcej 2018-04-19, godz. 10:53 Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz Łukasza Sowady Krzysztof Drynda, przewodniczący Klubu Radnych Razem dla Opola - Pojawia się moje nazwisko, to prawda. Ale tu nic nie jest przesądzone. Zastanawiamy się nad t ... » więcej 2018-04-18, godz. 09:40 Rozmowa z Violettą Porowska i komentarz dr. hab. Marka Białokura Violetta Porowska, wicewojewoda opolski - To autorski pomysł wojewody Adriana Czubaka, jeździmy do szkół podstawowych, przede wszystkim tych małych, by tam op ... » więcej 2018-04-17, godz. 09:56 Rozmowa z Józefem Swaczyną i komentarz Michała Sieka Józef Swaczyna, starosta strzelecki - Na debacie z okazji 20-lecia powstania powiatów Irena Lipowicz, jedna z autorek reformy samorządowej, mówiła, że powiaty ... » więcej 2018-04-16, godz. 10:22 Rozmowy z Małgorzatą Stelnicką i Pawłem Nakoniecznym Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola – Na dopłatę do wymiany ogrzewania na ekologiczne mamy w tym roku 1,6 mln zł, ale docelowo będą to 2 mln zł rocznie ... » więcej 2018-04-15, godz. 09:10 Rozmowa z Mariuszem Migałą, przewodniczącym komitetu organizacyjnego obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu - 50 lat temu dziewięcioletnia wówczas dziewczynka, głuchołazianka Ewa Chrobak po kryjomu, nikogo z dorosłych nie informując, wzięła udział w konkursie na pro ... » więcej 2018-04-15, godz. 08:35 Rozmowa z Grzegorzem Sawickim, prezesem Kolejarza Opole W niedzielnej rozmowie „W cztery oczy” poznaliśmy awizowane składy na niedzielny mecz drugiej rundy 2. Ligi Żużlowej, w którym Kolejarz Opole podejmie Polonię ... » więcej 2018-04-14, godz. 09:00 Rozmowa z Krzysztofem Karoniem, badaczem historii marksizmu - Unia Europejska nie ma chrześcijańskich korzeni, a informacje przekazywane w szkołach są w każdym elemencie kłamstwem - powiedział w "Poglądach i osądach" K ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »