Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Przemysławem Tejkowskim oraz Adrianem ...
2018-04-09, 10:00 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. MS)

Rozmowy z Przemysławem Tejkowskim oraz Adrianem Czubakiem

Przemysław Tejkowski o roli Witolda Pileckiego w monodramie "Melduję Tobie, Polsko - Rotmistrz Pilecki"
Przemysław Tejkowski, aktor teatralny i filmowy
W rozmowie "W cztery oczy" gościem Radia Opole był Przemysław Tejkowski, aktor teatralny i filmowy, który gra główną rolę w monodramie "Melduję Tobie, Polsko - Rotmistrz Pilecki". Monodram opowiada zatrważającą historię Witolda Pileckiego, który wyrokiem komunistycznych władz został skazany na śmierć. Scenariusz spektaklu oparty został na dokumentach i materiałach z przesłuchań. Został wystawiony w Studiu M Radia Opole w niedzielę 8 maja. Nasz gość opowiadał, co tak bardzo zafascynowało go w historii, postawie życiowej i osobowości Witolda Pileckiego.
Adrian Czubak o tym, jak Opolszczyzna uczci 8-lecie katastrofy smoleńskiej
Adrian Czubak, wojewoda opolski
A w "Poglądach i osądach" wojewoda opolski, Adrian Czubak, opowiedział o tym, jak Opolszczyzna uczci 8-lecie katastrofy smoleńskiej we wtorek, 10 kwietnia. Zapytaliśmy go też o ocenę postawy opozycji, która ogłosiła bojkot rocznicy smoleńskiej, a część nawet odgrażała się, że będzie ją zakłócać. Adrian Czubak mówił też o wielu znakach zapytania, jakie wciąż wiszą nad tą największa lotniczą katastrofą ostatnich lat.

Zobacz także

2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej 2018-10-13, godz. 08:30 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury KBW, o tworzonym na Opolszczyźnie programie obliczającym wy ... - Robimy wszystko, aby tym razem system nie zawiódł. Jesteśmy po dwóch testach. 3 października okazało się, że sieć była źle skonfigurowana i zrobiły się pewn ... » więcej 2018-10-12, godz. 10:29 Rozmowy z Jarosławem Gowinem i Krzysztofem Dryndą Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jeżdżę po Polsce i uczestniczę w inauguracjach roku akademickiego na różnych uczelniach, ... » więcej 2018-10-11, godz. 10:11 Rozmowa z Radosławem Dimitrowem o tegorocznej kampanii wyborczej – Pamiętamy, jakie cztery lata temu były problemy z liczeniem głosów, ale mamy nadzieję, że w tym roku wszystko spraw nie zadziała i będziemy mogli w miarę sz ... » więcej 2018-10-10, godz. 09:36 Rozmowa ze Stanisławem Szwedem i komentarz Mieczysława Wojtaszka Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej - Pieniędzy na pewno nie zabraknie, polityka socjalna jest dla rządu PiS niezwykle ważna. R ... » więcej 2018-10-09, godz. 10:09 Rozmowy z Błażejem Chorosiem i Krzysztofem Zyzikiem Dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego - Politycy korzystają z bardzo różnych kanałów przekazu informacji, także z mediów społecznościowych, kt ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »