Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Andrzejem Szybkie i komentarz Krzyszto ...
2018-02-23, 10:47 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Andrzejem Szybkie i komentarz Krzysztofa Dryndy

Andrzej Szybkie o cudzoziemcach na polskim - i opolskim - rynku pracy
Ponad trzysta tysięcy obcokrajowców pracuje legalnie w Polsce - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Andrzej Szybkie, dyrektor Departamentu Rent Zagranicznych w centrali ZUS. To wzrost ponieważ w ubiegłym roku było to ponad 200 tysięcy osób. - Liczba ta obejmuje tylko osoby ubezpieczone, natomiast ZUS nie ma oficjalnych danych mówiących o wielkości szarej strefy - wyjaśnił Andrzej Szybkie. Naszego gościa pytaliśmy jakie uprawnienia zyskają pracownicy z zagranicy jeśli ubezpieczą się w ZUS?
Krzysztof Drynda o pozyskiwaniu pracowników i współpracy pracodawców ze szkolnictwem zawodowym
Dlaczego na rynku lokalnym brakuje rąk do pracy. O to w programie "Poglądy i osądy" pytaliśmy Krzysztofa Dryndę wiceprezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nasz gość tłumaczył, że sytuacja staje się coraz poważniejsza. - Kiedyś przedsiębiorcy lokowali firmy blisko innych inwestycji a teraz słyszymy aby nie tworzyć ich blisko siebie, ponieważ słyszymy o migracji pracowników - powiedział wiceprezes WSSE.
Brak rąk do pracy tłumaczył dobrą koniunktura w gospodarce i niskim bezrobociem. Krzysztof Drynda reprezentuje także klub Razem dla Opola, organizuje dziś konferencję "Lepsza praca dla opolan". - Naszym celem jest przygotowanie lepszych kadr dla lokalnej gospodarki - powiedział gość "Poglądów i Osądów".

Zobacz także

2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Ryszard Ziaja o IV Staniszczańskim Wieczorze Muzyki Adwentowej Gościem Poglądów i osądów był Ryszard Ziaja, dyrektor artystyczny IV Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Adwentowej, które odbędą się w druga i trzecią niedziel ... » więcej 2018-12-08, godz. 08:40 Rozmowa z Jolantą Kawecką o tym, dlaczego nie wstąpiła do klubu radnych KO - Bardzo chcę zostać w partii, mam problemy osobiste i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby siedzieć na zebraniach klubowych - powiedziała w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-07, godz. 10:43 Rozmowy z Anną Rajchel i Agnieszką Franczyk o nowych mediach Dr Anna Rajchel z Politechniki Opolskiej - Myślę, że prędzej czy później pojawią się nowe zawody, specjaliści od kształcenia e-umiejętności. I chodzi nie tylk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »