Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Andrzejem Szybkie i komentarz Krzyszto ...
2018-02-23, 10:47 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Andrzejem Szybkie i komentarz Krzysztofa Dryndy

Andrzej Szybkie o cudzoziemcach na polskim - i opolskim - rynku pracy
Ponad trzysta tysięcy obcokrajowców pracuje legalnie w Polsce - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Andrzej Szybkie, dyrektor Departamentu Rent Zagranicznych w centrali ZUS. To wzrost ponieważ w ubiegłym roku było to ponad 200 tysięcy osób. - Liczba ta obejmuje tylko osoby ubezpieczone, natomiast ZUS nie ma oficjalnych danych mówiących o wielkości szarej strefy - wyjaśnił Andrzej Szybkie. Naszego gościa pytaliśmy jakie uprawnienia zyskają pracownicy z zagranicy jeśli ubezpieczą się w ZUS?
Krzysztof Drynda o pozyskiwaniu pracowników i współpracy pracodawców ze szkolnictwem zawodowym
Dlaczego na rynku lokalnym brakuje rąk do pracy. O to w programie "Poglądy i osądy" pytaliśmy Krzysztofa Dryndę wiceprezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nasz gość tłumaczył, że sytuacja staje się coraz poważniejsza. - Kiedyś przedsiębiorcy lokowali firmy blisko innych inwestycji a teraz słyszymy aby nie tworzyć ich blisko siebie, ponieważ słyszymy o migracji pracowników - powiedział wiceprezes WSSE.
Brak rąk do pracy tłumaczył dobrą koniunktura w gospodarce i niskim bezrobociem. Krzysztof Drynda reprezentuje także klub Razem dla Opola, organizuje dziś konferencję "Lepsza praca dla opolan". - Naszym celem jest przygotowanie lepszych kadr dla lokalnej gospodarki - powiedział gość "Poglądów i Osądów".

Zobacz także

2018-03-21, godz. 09:17 Rozmowy z Maciejem Wujcem i Marcinem Gambcem Maciej Wujec, wiceprezydent Opola – W tej sprawie wszystko od początku do końca odbywa się lege artis, a te transakcje są bardzo korzystne dla miasta. Przypom ... » więcej 2018-03-20, godz. 09:32 Rozmowy z Katarzyną Kownacką i Krzysztofem Dryndą Katarzyna Kownacka, rzecznik Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – To, że szybko dzielimy unijne pieniądze, powinno raczej cieszyć niż martwić, bo te pienią ... » więcej 2018-03-19, godz. 10:02 Rozmowa z Marcinem Żukowskim i komentarz Tomasza Kosmali Marcin Żukowski, asystent wojewody opolskiego do spraw społeczeństwa obywatelskiego - Fundusz Inicjatyw Pozarządowych to program rządowy, nic więc dziwnego, ż ... » więcej 2018-03-18, godz. 09:00 Rozmowa z Agnieszką Łukasińską z Centrum Informacyjno-Edukacyjnego Senior w Opolu – Staramy się ciągle podnosić sobie poprzeczkę, by nadal seniorów zaskakiwać i wprowadzać nowe inicjatywy – powiedziała Agnieszka Łukasińska, instruktor kultu ... » więcej 2018-03-18, godz. 08:30 Rozmowa z Grzegorzem Haliczynem, studentem z Opola, który stanął w obronie Ukraińców zaatakowanych przez pijanego mężc ... – To był instynkt – tak w rozmowie „W cztery oczy” powiedział Grzegorz Haliczyn, który stanął w obronie Ukraińców. Za ten czyn nasz gość otrzymał nagrodę im. ... » więcej 2018-03-17, godz. 09:00 Rozmowa z Szymonem Wolfem, koordynatorem tegorocznej 28. edycji Zimowej Giełdy Piosenki – Mam nadzieję, że XXVIII Zimowa Giełda Piosenki zapisała się dużymi zgłoskami w historii festiwali studenckich – powiedział w sobotnich „Poglądach i osądach” ... » więcej 2018-03-17, godz. 08:30 Rozmowa z Justyną Osiecką-Sułek z departamentu polityki regionalnej i przestrzennej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ruszył konkurs "Opolskie dla Rodziny" który jest przeznaczony dla pracodawców którzy oferują zniżki dla klientów. - Chcemy docenić tych, którzy przystąpili do ... » więcej 2018-03-16, godz. 09:00 Rozmowa z Dariuszem Byczkowskim oraz komentarz Macieja Stefańskiego Dariusz Byczkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu Jest już prawie pewne, że Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu decyzją Narodowego Instytutu Dziedzic ... » więcej 2018-03-15, godz. 09:00 Rozmowa z Grzegorzem Adamczykiem oraz komentarz Sebastiana Koćwina Grzegorz Adamczyk, wiceszef opolskiej "Solidarności" Choć konstytucja zapewnia swobodę zrzeszania się w związki zawodowe, to ustawy i akty wykonawcze, a także ... » więcej 2018-03-14, godz. 11:31 Rozmowa z Jarosławem Sellinem, wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego W rozmowie "W cztery oczy" oraz w "Poglądach i osądach" gościem Radia Opole był Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Spytaliśmy go ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »