Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim oraz komentarz ...
2018-02-09, 10:00 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. MS)

Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim oraz komentarz Jarosława Wasika

Arkadiusz Wiśniewski o organizacji 55 KFPP i współpracy z TVP
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
Decyzja o tym, że 55 KFPP odbędzie się w Opolu i we współpracy z TVP, jest już na tyle pewna, że zdecydowaliśmy się spytać o szczegóły tegorocznego święta piosenki w Opolu. W rozmowie "W cztery oczy" pytaliśmy o nie prezydenta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego. Wg. niego powołana zostanie sześcioosobowa rada artystyczna, która zadecyduje o repertuarze i doborze artystów. Dwa miejsca w radzie obsadzi opolski ratusz, dwa TVP, a dwa przypadną twórcom niezależnym. Wg. prezydenta w tym roku uda się uniknąć politycznych kontekstów i sporów, które rok temu spowodowały tyle problemów i przesunięcie festiwalu na wrzesień. - Mam nadzieję, że w tym roku zapanuje wśród artystów moda na przyjmowanie, a nie odrzucanie zaproszeń do Opola - powiedział Arkadiusz Wiśniewski.
Jarosław Wasik o tym, jak powinien wyglądać tegoroczny 55 KFPP
Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej
A w "Poglądach i osądach" rozmawialiśmy z dyrektorem Muzeum Piosenki Polskiej i piosenkarzem, Jarosławem Wasikiem, który przedstawił swoje zdanie na to, jak powinien wyglądać tegoroczny 55 KFPP pod względem doboru repertuaru i artystów. Opowiedział też o planowanej współpracy MPP z Muzeum Abby w Sztokholmie, która najogólniej mówiąc, polegać ma na tym, ze utytułowani polscy jazzmani zagraliby największe przeboje Abby, a jazzmani ze Szwecji - kultowe przeboje piosenki polskiej, np. "Dziwny jest ten świat" Niemena. Zapytaliśmy też o to, czy na deski opolskiego amfiteatru powinno się wpuszczać disco polo, ku czemu TVP zdradza ostatnio pewne inklinacje, jeśli wziąć choćby pod uwagę sylwestrowy koncert TVP w Zakopanem.

Zobacz także

2018-02-23, godz. 10:47 Rozmowa z Andrzejem Szybkie i komentarz Krzysztofa Dryndy Ponad trzysta tysięcy obcokrajowców pracuje legalnie w Polsce - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Andrzej Szybkie, dyrektor Departamentu Rent Zagranicznyc ... » więcej 2018-02-22, godz. 10:28 Rozmowy ze Sławomirem Batko i Zbigniewem Kubalańcą Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta – Jesteśmy stanowczo przeciw takiej transakcji, ona jest wręcz patologiczna a nawet ... » więcej 2018-02-21, godz. 09:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca Andrzej Buła, marszałek regionu - To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy ... » więcej 2018-02-20, godz. 09:57 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Romana Kolka Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Samorządowcy w roku wyborczym krzyczą o niesprawiedliwym algorytmie, nie pamiętając, że powstał w roku 2009, za czas ... » więcej 2018-02-19, godz. 09:52 Rozmowa z Joanną Maksymowicz i komentarz Pawła Grabowskiego Joanna Maksymowicz, wicedyrektor opolskiej delegatury KBW - Wniosek o referendum w tak zwanej innej sprawie, nie związanej z odwołaniem organów samorządu, moż ... » więcej 2018-02-18, godz. 09:00 Violetta Szczepkowska o akcjach, do których chętnie włączają się uczniowie ZSB W Opolu Opolscy uczniowie w ramach swoich praktyk zawodowych remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego. Nie tak dawno pomogli także swojemu koledze w odre ... » więcej 2018-02-18, godz. 08:30 Rozmowa z Małgorzatą Pliszką o zmianie przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców w Polsce Zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Czy to zmiany na dobre? To w rozmowie "W cztery oczy" wyjaśniała Małgorzata Pliszka, dyrek ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Dariusz Puk o Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych "TerePaczków" Minął termin zgłoszeń do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych "Terepaczków". Do walki o nagrody w pierwszy weekend marca staną wykonawcy z ... » więcej 2018-02-17, godz. 08:30 Jarosław Kuźmiński o likwidacji dzików z użyciem statków powietrznych Sławomir Izdebski, twórca nowych przepisów o łowiectwie zapowiada likwidację dzików z użyciem statków powietrznych. Powód: dziki roznoszą wirusa ASF, więc pow ... » więcej 2018-02-16, godz. 09:50 Rozmowa z dr. Witoldem Potworą i komentarz Sebastiana Szczurka Dr Witold Potwora, ekonomista i specjalista ds. otwartych funduszy inwestycyjnych Złote plany na złotą jesień życia czy kolejne gruszki na emeryckiej wierzbi ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »