Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim oraz komentarz ...
2018-02-09, 10:00 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. MS)

Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim oraz komentarz Jarosława Wasika

Arkadiusz Wiśniewski o organizacji 55 KFPP i współpracy z TVP
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
Decyzja o tym, że 55 KFPP odbędzie się w Opolu i we współpracy z TVP, jest już na tyle pewna, że zdecydowaliśmy się spytać o szczegóły tegorocznego święta piosenki w Opolu. W rozmowie "W cztery oczy" pytaliśmy o nie prezydenta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego. Wg. niego powołana zostanie sześcioosobowa rada artystyczna, która zadecyduje o repertuarze i doborze artystów. Dwa miejsca w radzie obsadzi opolski ratusz, dwa TVP, a dwa przypadną twórcom niezależnym. Wg. prezydenta w tym roku uda się uniknąć politycznych kontekstów i sporów, które rok temu spowodowały tyle problemów i przesunięcie festiwalu na wrzesień. - Mam nadzieję, że w tym roku zapanuje wśród artystów moda na przyjmowanie, a nie odrzucanie zaproszeń do Opola - powiedział Arkadiusz Wiśniewski.
Jarosław Wasik o tym, jak powinien wyglądać tegoroczny 55 KFPP
Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej
A w "Poglądach i osądach" rozmawialiśmy z dyrektorem Muzeum Piosenki Polskiej i piosenkarzem, Jarosławem Wasikiem, który przedstawił swoje zdanie na to, jak powinien wyglądać tegoroczny 55 KFPP pod względem doboru repertuaru i artystów. Opowiedział też o planowanej współpracy MPP z Muzeum Abby w Sztokholmie, która najogólniej mówiąc, polegać ma na tym, ze utytułowani polscy jazzmani zagraliby największe przeboje Abby, a jazzmani ze Szwecji - kultowe przeboje piosenki polskiej, np. "Dziwny jest ten świat" Niemena. Zapytaliśmy też o to, czy na deski opolskiego amfiteatru powinno się wpuszczać disco polo, ku czemu TVP zdradza ostatnio pewne inklinacje, jeśli wziąć choćby pod uwagę sylwestrowy koncert TVP w Zakopanem.

Zobacz także

2018-05-21, godz. 10:00 Rozmowa z Mateuszem Młyńczakiem oraz komentarz Izabeli Kaczyńskiej Mateusz Młyńczak, zastępca przewodniczącego Samorządu Studenckiego PO Na to wydarzenie czekają nie tylko studenci opolskich uczelni, ale również mieszkańcy m ... » więcej 2018-05-20, godz. 09:00 Rozmowa z Adamem Kałą, laureat plebiscytu "Bohater Katechezy" - Tytuł "Bohatera katechezy" zobowiązuje i mobilizuje do jeszcze większego zaangażowania niż do tej pory - powiedział w "Poglądach i osądach" Adam Kała, Bohat ... » więcej 2018-05-20, godz. 08:30 Rozmowa z Witem Pichurskim, twórcą pomnika Kazimierza I Opolskiego Główną ideą było pokazanie na pomniku władcy dynamicznego a dostojnego - tak na pytanie dlaczego Kazimierz I Opolski się uśmiecha, odpowiedział twórca monumen ... » więcej 2018-05-19, godz. 09:00 Marcin Żukowski o tym, dlaczego warto wybrać się na przedstawienie pt. "Koniec świata. Dramat, który nie ma końca" - Zazwyczaj w przestrzeni medialnej gdy mówi się o kulturze to słyszymy o skandalach spowodowanych współczesną interpretacją tej dziedziny, niewiele za to mów ... » więcej 2018-05-19, godz. 08:30 Rozmowa z Agnieszką Kamińską z departamentu kultury, sportu i turystyki Urzędu Marszałkowskiego Noc Muzeów rusza w sobotę o godzinie 18.00 w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Cóż takiego jest niezwykłego w nocnym zwiedzaniu? To pytanie zadaliśmy Agnie ... » więcej 2018-05-18, godz. 09:25 Rozmowa z Moniką Zielińską i komentarz Violetty Porowskiej Monika Zielińska, dyrektor Departamentu ds. Wdrażania EFS w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - To nasz resort dostał największą alokację śro ... » więcej 2018-05-17, godz. 09:45 Rozmowa z Pawłem Grabowskim oraz komentarz Agnieszki Mikuckiej Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz'15 - Burmistrz może oczywiście twierdzić, że zgodnie z przepisami pod wnioskiem o referendum podpisało się niespełna 700 o ... » więcej 2018-05-16, godz. 10:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Jacka Suskiego Andrzej Buła, marszałek regionu – To prawda, że Ministerstwo Rozwoju chwali nas za tempo, w jakim wydajemy unijne pieniądze. Niektóre regiony mają z tym probl ... » więcej 2018-05-15, godz. 09:46 Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opole - Radni zablokowali, na złość prezydentowi Wiśniewskiemu i w ramach kampanii wyborczej, dwie świetne imprezy, któ ... » więcej 2018-05-14, godz. 09:40 Rozmowa z Damianem Kapinosem i komentarz Sylwestra Brząkały Damian Kapinos z Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei - To prawda, że w planie transportu publicznego dla Opolszczyzny najważniejszy jest transport kolejowy, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »