Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim oraz komentarz ...
2018-02-09, 10:00 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. MS)

Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim oraz komentarz Jarosława Wasika

Arkadiusz Wiśniewski o organizacji 55 KFPP i współpracy z TVP
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
Decyzja o tym, że 55 KFPP odbędzie się w Opolu i we współpracy z TVP, jest już na tyle pewna, że zdecydowaliśmy się spytać o szczegóły tegorocznego święta piosenki w Opolu. W rozmowie "W cztery oczy" pytaliśmy o nie prezydenta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego. Wg. niego powołana zostanie sześcioosobowa rada artystyczna, która zadecyduje o repertuarze i doborze artystów. Dwa miejsca w radzie obsadzi opolski ratusz, dwa TVP, a dwa przypadną twórcom niezależnym. Wg. prezydenta w tym roku uda się uniknąć politycznych kontekstów i sporów, które rok temu spowodowały tyle problemów i przesunięcie festiwalu na wrzesień. - Mam nadzieję, że w tym roku zapanuje wśród artystów moda na przyjmowanie, a nie odrzucanie zaproszeń do Opola - powiedział Arkadiusz Wiśniewski.
Jarosław Wasik o tym, jak powinien wyglądać tegoroczny 55 KFPP
Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej
A w "Poglądach i osądach" rozmawialiśmy z dyrektorem Muzeum Piosenki Polskiej i piosenkarzem, Jarosławem Wasikiem, który przedstawił swoje zdanie na to, jak powinien wyglądać tegoroczny 55 KFPP pod względem doboru repertuaru i artystów. Opowiedział też o planowanej współpracy MPP z Muzeum Abby w Sztokholmie, która najogólniej mówiąc, polegać ma na tym, ze utytułowani polscy jazzmani zagraliby największe przeboje Abby, a jazzmani ze Szwecji - kultowe przeboje piosenki polskiej, np. "Dziwny jest ten świat" Niemena. Zapytaliśmy też o to, czy na deski opolskiego amfiteatru powinno się wpuszczać disco polo, ku czemu TVP zdradza ostatnio pewne inklinacje, jeśli wziąć choćby pod uwagę sylwestrowy koncert TVP w Zakopanem.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 09:38 Rozmowa z Violettą Porowską i Pawłem Grabowskim o sondażach przedwyborczych Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola - Ten sondaż pokazuje trendy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, kandyd ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:12 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gambcem o poparciu Norberta Honki z MN dla urzędującego prezydenta oraz d ... - Dla mnie poparcie Norberta Honki nie było zaskoczeniem. Przez ostatnie miesiące mocno współpracowaliśmy, podjęliśmy różne inicjatywy skierowane do mieszkańc ... » więcej 2018-10-17, godz. 09:48 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej 2018-10-13, godz. 08:30 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury KBW, o tworzonym na Opolszczyźnie programie obliczającym wy ... - Robimy wszystko, aby tym razem system nie zawiódł. Jesteśmy po dwóch testach. 3 października okazało się, że sieć była źle skonfigurowana i zrobiły się pewn ... » więcej 2018-10-12, godz. 10:29 Rozmowy z Jarosławem Gowinem i Krzysztofem Dryndą Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jeżdżę po Polsce i uczestniczę w inauguracjach roku akademickiego na różnych uczelniach, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »