Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim oraz komentarz ...
2018-02-09, 10:00 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. MS)

Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim oraz komentarz Jarosława Wasika

Arkadiusz Wiśniewski o organizacji 55 KFPP i współpracy z TVP
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
Decyzja o tym, że 55 KFPP odbędzie się w Opolu i we współpracy z TVP, jest już na tyle pewna, że zdecydowaliśmy się spytać o szczegóły tegorocznego święta piosenki w Opolu. W rozmowie "W cztery oczy" pytaliśmy o nie prezydenta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego. Wg. niego powołana zostanie sześcioosobowa rada artystyczna, która zadecyduje o repertuarze i doborze artystów. Dwa miejsca w radzie obsadzi opolski ratusz, dwa TVP, a dwa przypadną twórcom niezależnym. Wg. prezydenta w tym roku uda się uniknąć politycznych kontekstów i sporów, które rok temu spowodowały tyle problemów i przesunięcie festiwalu na wrzesień. - Mam nadzieję, że w tym roku zapanuje wśród artystów moda na przyjmowanie, a nie odrzucanie zaproszeń do Opola - powiedział Arkadiusz Wiśniewski.
Jarosław Wasik o tym, jak powinien wyglądać tegoroczny 55 KFPP
Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej
A w "Poglądach i osądach" rozmawialiśmy z dyrektorem Muzeum Piosenki Polskiej i piosenkarzem, Jarosławem Wasikiem, który przedstawił swoje zdanie na to, jak powinien wyglądać tegoroczny 55 KFPP pod względem doboru repertuaru i artystów. Opowiedział też o planowanej współpracy MPP z Muzeum Abby w Sztokholmie, która najogólniej mówiąc, polegać ma na tym, ze utytułowani polscy jazzmani zagraliby największe przeboje Abby, a jazzmani ze Szwecji - kultowe przeboje piosenki polskiej, np. "Dziwny jest ten świat" Niemena. Zapytaliśmy też o to, czy na deski opolskiego amfiteatru powinno się wpuszczać disco polo, ku czemu TVP zdradza ostatnio pewne inklinacje, jeśli wziąć choćby pod uwagę sylwestrowy koncert TVP w Zakopanem.

Zobacz także

2018-08-16, godz. 09:16 Rozmowa z Krzysztofem Chmielem o transportach niszczących drogi i komentarz Grzegorza Cebuli - Dopuszczalna masa całkowita pojazdu nie powinna przekraczać 40 ton, tymczasem w przypadku transportu drewna zdarza się, że ta masa to 50 - 52 tony. Nie może ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:05 Rozmowa z Beatą Cichewicz o VII Opolskich Dniach Madonn Kresowych 15 sierpnia to w Kościele katolickim Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Już w najbliższą niedzielę w Wójcicach odbędą się VII Opolskie Dni Ma ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:00 Rozmowa kpt. Piotrem Płuciennikiem o opolskich obchodach Święta Wojska Polskiego Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był kpt. Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, którego zapytaliśmy m.in. o opolskie ob ... » więcej 2018-08-14, godz. 09:44 Herbert Czaja o stanie opolskiego rolnictwa Herbert Czaja, prezes Izby Rolniczej w Opolu - Gdy mieliśmy w gospodarce system centralnego planowania takie spisy miały sens, bo na nich rząd opierał swoją p ... » więcej 2018-08-14, godz. 09:43 Monika Bartel o badaniach wysokości plonów Trwa badanie wysokości zbioru plonów, rzepaku i rzepiku. Wylosowaliśmy tysiąc rolników, których poprosiliśmy o wypełnienie w internecie specjalnego formularza ... » więcej 2018-08-13, godz. 10:11 Roman Kolek i Józef Swaczyna o opolskiej sieci szpitali Roman Kolek, wicemarszałek odpowiedzialny za służbę zdrowia w regionie – Na Opolszczyźnie już kilkanaście lat temu zamknęliśmy najmniejsze szpitale, zwykle pr ... » więcej 2018-08-12, godz. 09:07 Ks. Tomasz Jałowy o 42. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej Dziś z Nysy wyruszają pierwsze grupy uczestniczące w 42. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej. W poniedziałek wyruszą uczestnicy z Opola, Raciborza i Głubczyc, a we ... » więcej 2018-08-12, godz. 08:35 Rozmowa z Łukaszem Berlikiem o Opolskiej Nocy Przyrodników – Noc jest interesującą porą, bo uaktywnia się wtedy wiele zwierząt i ptaków, a nawet te, które kojarzymy z dziennym trybem życia, też można podpatrzeć po zmr ... » więcej 2018-08-11, godz. 09:04 Irena Otremba w "Poglądach i osądach" Z Ireną Otrembą, prezes opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, rozmawialiśmy o tym jak podczas upałów dbać o zwierzęta oraz o dużej liczbie b ... » więcej 2018-08-11, godz. 08:35 Rozmowa z Wiolettą Frankiewicz o tegorocznym „Tarnograniu” To jeden z najbardziej kameralnych letnich festiwali. Dziś (11.00) III Festiwal Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie” w Tarnowcu. Z prezes Stowarzyszenia „Tarnow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »