Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Michałem Siekiem i komentarz Danuty Si ...
2018-01-26, 09:37 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Michałem Siekiem i komentarz Danuty Sieradzkiej

Michał Siek o tym czym jest szkoła branżowa
Kształcenie zawodowe to ważny element rządowej "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju". Niestety, w ostatnich kilkunastu latach zostało one zmarginalizowane, co poskutkowało tym, że na rynku trudno dziś znaleźć dobrych fachowców, rzemieślników, robotników. Rząd planuje wprowadzenie dwustopniowych szkół branżowych i przywrócenie 5-letnich techników. Czym jest szkoła branżowa? Jakich branż biznesu dotyczy? Czy polski biznes oraz specjalne strefy ekonomiczne angażują się już w ten projekt? Na te pytania odpowiadał w rozmowie "W cztery oczy" Michał Siek, opolski kurator oświaty.
Danuta Sieradzka o celach konferencji "Szkoła branżowa jako przyszłość nowoczesnego biznesu"
Natomiast w "Poglądach i osądach" gościem była Danuta Sieradzka, starszy wizytator Kuratorium Oświaty i Wychowania w Opolu, która mówiła o swoim udziale w konferencji w Warszawie pod nazwą "Szkoła branżowa jako przyszłość nowoczesnego biznesu".

Zobacz także

2018-09-01, godz. 08:35 Rozmowa z Bartoszem Kuświkiem o tym jak 1 września 1939 wyglądał na Opolszczyźnie Bartosz Kuświk, naczelnik delegatury IPN - Dni, czy nawet miesiące przed wybuchem II wojny światowej były na Opolszczyźnie pod znakiem koncentracji wojsk. To ... » więcej 2018-08-31, godz. 09:32 Rozmowa z Violettą Porowską i dr. Tadeuszem Detyną Violetta Porowska, kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola - Przedstawiłam 12 merytorycznych propozycji i powiedziałam może pięć zdań, w których s ... » więcej 2018-08-30, godz. 10:24 Rozmowa z Pawłem Grabowskim i komentarz Marcina Gambca - To, że nie jestem z Opola, jest jednym z moich największych atutów. Mogę popatrzeć na sprawy z zewnątrz, bez faworyzowania którejkolwiek z dzielnic. Przede ... » więcej 2018-08-29, godz. 09:42 Rozmowa z Janem Strzeżkiem i komentarz Wojciecha Krzemińskiego Jan Strzeżek, ogólnopolski lider Młodej Prawicy - Mój konserwatyzm to efekt wychowania, wartości wyniesionych z rodzinnego domu. Moja rodzina była zaangażowan ... » więcej 2018-08-28, godz. 09:49 Rozmowy ze Zbigniewem Bahryjem i Bartłomiejem Horaczukiem Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu - Z pewnością mamy boom inwestycyjny. Ostatnio wydajemy jeden dokument za drugim, głównie dla dewelo ... » więcej 2018-08-27, godz. 10:10 Rozmowa z Mateuszem Filą i komentarz Antoniego Konopki Mateusz Fila, Wydział Infrastruktury i Nieruchomości Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego - Zweryfikowaliśmy już protokoły z 28 na 47 gmin dotkniętych suszą, choć ... » więcej 2018-08-26, godz. 09:05 Rozmowa z Szymonem Wolfem o o VI Muzycznych Spotkaniach na Wzgórzu Uniwersyteckim w Opolu Jak się okazuje, dobrej zabawie na Wzgórzu Uniwersyteckim nie przeszkodzi nawet niekorzystna pogoda. O szczegółach zakończonych już koncertów, a także o tym, ... » więcej 2018-08-26, godz. 08:30 Joanna Maksymowicz o zbliżającym się ostatecznym terminie rejestracji komitetów wyborczych w wyborach samorządowych 27 sierpnia mija termin rejestracji komitetów wyborczych w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października. - Jutro, czyli w poniedziałek w godzin ... » więcej 2018-08-25, godz. 09:05 Rozmowa z Marcinem Lauzerem, organistą jasnogórskim Gościem "Poglądów i osądów" był Marcin Lauzer, z którym rozmawialiśmy o największych instrumentach świata, kojarzących nam się głównie z kościołami. Jak mogli ... » więcej 2018-08-25, godz. 08:30 Elżbieta Zwolenik o niepokojąco szybkim tempie wzrostu liczby zachorowań na odrę Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że lawinowo rośnie liczba zachorowań na odrę. W pierwszym półroczu 2018 w Europie odnotowano 41 tys. przypadków. Dla po ... » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »