Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Marcina Ga ...
2017-11-30, 09:03 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Marcina Gambca

Marcin Ociepa o tym, że radny jest radnym Opola a nie określonej dzielnicy
Marcin Ociepa, przewodniczący opolskiej Rady Miasta
– Jesteśmy otwarci na dyskusję o okręgach wyborczych, pamiętając jednak o tym, że podział na okręgi musi być zgodny z przepisami a radny jest radnym Opola a nie określonej dzielnicy. Na razie mamy tylko jedną propozycję – powiedział w rozmowie „W cztery oczy” Marcin Ociepa, przewodniczący opolskiej Rady Miasta, pytany o zarzuty, że przygotowany przez ratusz podział Opola na cztery okręgi wyborcze nie uwzględnia interesów dzielnic przyłączonych do miasta. Przypomnijmy: dziś na sesji opolscy rajcy podejmą decyzje w sprawie nowej mapy wyborczej Opola. Ociepa stwierdził też, że jego macierzysty klub „Razem dla Opola” będzie głosował przeciw odwołaniu wiceprzewodniczącego rady Krzysztofa Kawałki (reprezentował PO, ale odszedł z tej partii). – Uważam, że na rok przed wyborami taki ruch będzie dla mieszkańców niezrozumiały – tłumaczy.
Marcin Gambiec o tym, że dyskusja o nowych okręgach w Opolu jest potrzebna
Marcin Gambiec, szef klubu „Mniejszość Niemiecka dla Samorządu”
– Nie było dyskusji o nowych okręgach wyborczych a taka dyskusja jest potrzebna. Uważamy, że Opole trzeba podzielić nie na cztery, ale na więcej okręgów wyborczych, by uwzględnić interesy nowych dzielnic miasta. Chodzi o to, by mieli oni swoją reprezentację w radzie, czego układ proponowany przez ratusz im nie gwarantuje – mówił w „Poglądach i osądach” radny Marcin Gambiec, szef klubu „Mniejszość Niemiecka dla Samorządu”. Gambiec dodaje, że jego klub poprze kolejny już wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego Krzysztofa Kawałki. – Uważamy, że po odejściu z PO sam powinien odejść z tego stanowiska – mówi.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 09:38 Rozmowa z Violettą Porowską i Pawłem Grabowskim o sondażach przedwyborczych Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola - Ten sondaż pokazuje trendy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, kandyd ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:12 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gambcem o poparciu Norberta Honki z MN dla urzędującego prezydenta oraz d ... - Dla mnie poparcie Norberta Honki nie było zaskoczeniem. Przez ostatnie miesiące mocno współpracowaliśmy, podjęliśmy różne inicjatywy skierowane do mieszkańc ... » więcej 2018-10-17, godz. 09:48 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej 2018-10-13, godz. 08:30 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury KBW, o tworzonym na Opolszczyźnie programie obliczającym wy ... - Robimy wszystko, aby tym razem system nie zawiódł. Jesteśmy po dwóch testach. 3 października okazało się, że sieć była źle skonfigurowana i zrobiły się pewn ... » więcej 2018-10-12, godz. 10:29 Rozmowy z Jarosławem Gowinem i Krzysztofem Dryndą Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jeżdżę po Polsce i uczestniczę w inauguracjach roku akademickiego na różnych uczelniach, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »