Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Marcina Ga ...
2017-11-30, 09:03 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Marcina Gambca

Marcin Ociepa o tym, że radny jest radnym Opola a nie określonej dzielnicy
Marcin Ociepa, przewodniczący opolskiej Rady Miasta
– Jesteśmy otwarci na dyskusję o okręgach wyborczych, pamiętając jednak o tym, że podział na okręgi musi być zgodny z przepisami a radny jest radnym Opola a nie określonej dzielnicy. Na razie mamy tylko jedną propozycję – powiedział w rozmowie „W cztery oczy” Marcin Ociepa, przewodniczący opolskiej Rady Miasta, pytany o zarzuty, że przygotowany przez ratusz podział Opola na cztery okręgi wyborcze nie uwzględnia interesów dzielnic przyłączonych do miasta. Przypomnijmy: dziś na sesji opolscy rajcy podejmą decyzje w sprawie nowej mapy wyborczej Opola. Ociepa stwierdził też, że jego macierzysty klub „Razem dla Opola” będzie głosował przeciw odwołaniu wiceprzewodniczącego rady Krzysztofa Kawałki (reprezentował PO, ale odszedł z tej partii). – Uważam, że na rok przed wyborami taki ruch będzie dla mieszkańców niezrozumiały – tłumaczy.
Marcin Gambiec o tym, że dyskusja o nowych okręgach w Opolu jest potrzebna
Marcin Gambiec, szef klubu „Mniejszość Niemiecka dla Samorządu”
– Nie było dyskusji o nowych okręgach wyborczych a taka dyskusja jest potrzebna. Uważamy, że Opole trzeba podzielić nie na cztery, ale na więcej okręgów wyborczych, by uwzględnić interesy nowych dzielnic miasta. Chodzi o to, by mieli oni swoją reprezentację w radzie, czego układ proponowany przez ratusz im nie gwarantuje – mówił w „Poglądach i osądach” radny Marcin Gambiec, szef klubu „Mniejszość Niemiecka dla Samorządu”. Gambiec dodaje, że jego klub poprze kolejny już wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego Krzysztofa Kawałki. – Uważamy, że po odejściu z PO sam powinien odejść z tego stanowiska – mówi.

Zobacz także

2018-03-23, godz. 10:47 Rozmowa z Ireneuszem Jakim i komentarz prof. Arkadiusza Nowaka Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu – Obchody Światowego Dnia Wody to dla nas nie tylko okazja do pokazania opolanom, jak działamy, a ... » więcej 2018-03-22, godz. 09:46 Rozmowa ze Stanisławem Barem i komentarz Rafała Bartka Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu Zamknięcie śledztwa oznacza, że prokurator wykonał już wszystkie zaplanowane czynności. Teraz zebrany ma ... » więcej 2018-03-21, godz. 09:17 Rozmowy z Maciejem Wujcem i Marcinem Gambcem Maciej Wujec, wiceprezydent Opola – W tej sprawie wszystko od początku do końca odbywa się lege artis, a te transakcje są bardzo korzystne dla miasta. Przypom ... » więcej 2018-03-20, godz. 09:32 Rozmowy z Katarzyną Kownacką i Krzysztofem Dryndą Katarzyna Kownacka, rzecznik Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – To, że szybko dzielimy unijne pieniądze, powinno raczej cieszyć niż martwić, bo te pienią ... » więcej 2018-03-19, godz. 10:02 Rozmowa z Marcinem Żukowskim i komentarz Tomasza Kosmali Marcin Żukowski, asystent wojewody opolskiego do spraw społeczeństwa obywatelskiego - Fundusz Inicjatyw Pozarządowych to program rządowy, nic więc dziwnego, ż ... » więcej 2018-03-18, godz. 09:00 Rozmowa z Agnieszką Łukasińską z Centrum Informacyjno-Edukacyjnego Senior w Opolu – Staramy się ciągle podnosić sobie poprzeczkę, by nadal seniorów zaskakiwać i wprowadzać nowe inicjatywy – powiedziała Agnieszka Łukasińska, instruktor kultu ... » więcej 2018-03-18, godz. 08:30 Rozmowa z Grzegorzem Haliczynem, studentem z Opola, który stanął w obronie Ukraińców zaatakowanych przez pijanego mężc ... – To był instynkt – tak w rozmowie „W cztery oczy” powiedział Grzegorz Haliczyn, który stanął w obronie Ukraińców. Za ten czyn nasz gość otrzymał nagrodę im. ... » więcej 2018-03-17, godz. 09:00 Rozmowa z Szymonem Wolfem, koordynatorem tegorocznej 28. edycji Zimowej Giełdy Piosenki – Mam nadzieję, że XXVIII Zimowa Giełda Piosenki zapisała się dużymi zgłoskami w historii festiwali studenckich – powiedział w sobotnich „Poglądach i osądach” ... » więcej 2018-03-17, godz. 08:30 Rozmowa z Justyną Osiecką-Sułek z departamentu polityki regionalnej i przestrzennej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ruszył konkurs "Opolskie dla Rodziny" który jest przeznaczony dla pracodawców którzy oferują zniżki dla klientów. - Chcemy docenić tych, którzy przystąpili do ... » więcej 2018-03-16, godz. 09:00 Rozmowa z Dariuszem Byczkowskim oraz komentarz Macieja Stefańskiego Dariusz Byczkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu Jest już prawie pewne, że Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu decyzją Narodowego Instytutu Dziedzic ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »