Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Marcina Ga ...
2017-11-30, 09:03 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Marcina Gambca

Marcin Ociepa o tym, że radny jest radnym Opola a nie określonej dzielnicy
Marcin Ociepa, przewodniczący opolskiej Rady Miasta
– Jesteśmy otwarci na dyskusję o okręgach wyborczych, pamiętając jednak o tym, że podział na okręgi musi być zgodny z przepisami a radny jest radnym Opola a nie określonej dzielnicy. Na razie mamy tylko jedną propozycję – powiedział w rozmowie „W cztery oczy” Marcin Ociepa, przewodniczący opolskiej Rady Miasta, pytany o zarzuty, że przygotowany przez ratusz podział Opola na cztery okręgi wyborcze nie uwzględnia interesów dzielnic przyłączonych do miasta. Przypomnijmy: dziś na sesji opolscy rajcy podejmą decyzje w sprawie nowej mapy wyborczej Opola. Ociepa stwierdził też, że jego macierzysty klub „Razem dla Opola” będzie głosował przeciw odwołaniu wiceprzewodniczącego rady Krzysztofa Kawałki (reprezentował PO, ale odszedł z tej partii). – Uważam, że na rok przed wyborami taki ruch będzie dla mieszkańców niezrozumiały – tłumaczy.
Marcin Gambiec o tym, że dyskusja o nowych okręgach w Opolu jest potrzebna
Marcin Gambiec, szef klubu „Mniejszość Niemiecka dla Samorządu”
– Nie było dyskusji o nowych okręgach wyborczych a taka dyskusja jest potrzebna. Uważamy, że Opole trzeba podzielić nie na cztery, ale na więcej okręgów wyborczych, by uwzględnić interesy nowych dzielnic miasta. Chodzi o to, by mieli oni swoją reprezentację w radzie, czego układ proponowany przez ratusz im nie gwarantuje – mówił w „Poglądach i osądach” radny Marcin Gambiec, szef klubu „Mniejszość Niemiecka dla Samorządu”. Gambiec dodaje, że jego klub poprze kolejny już wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego Krzysztofa Kawałki. – Uważamy, że po odejściu z PO sam powinien odejść z tego stanowiska – mówi.

Zobacz także

2017-12-17, godz. 08:35 Rozmowa z Markiem Bocianowskim, Nadleśniczym Nadleśnictwa Prószków - Na Opolszczyźnie króluje świerk - tak o świątecznych gustach mieszkańców regionu w rozmowie "W cztery oczy" mówił Marek Bocianowski Nadleśniczy Nadleśnictwa ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:35 Rozmowa z Dariuszem Maderą, dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Z pewnością nie będziemy w stanie realizować działalności planowej, którą mamy. Będziemy musieli odwoływać część zabiegów operacyjnych, można spodziewać się ... » więcej 2017-12-15, godz. 10:00 Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Krzysztofa Dryndy - To jest rekordowy budżet w historii Opola - 1 miliard 150 mln zł. W ciągu trzech lat ten budżet się podwoił. Na inwestycje wydamy 350 mln zł, dla porównania ... » więcej 2017-12-14, godz. 10:02 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Bożeny Czapskiej-Czoch Zbigniew Kubalańca, dyrektor Wydziału Edukacji i Rynku Pracy UMWO – Takie konkursy, jak ten organizowany po raz drugi przez Uniwersytet Opolski, są bardzo pot ... » więcej 2017-12-13, godz. 09:31 Dr Zbigniew Bereszyński i Janusz Wójcik o stanie wojennym na Opolszczyźnie - W nocy z 12 na 13 grudnia internowano na Opolszczyźnie 69 osób. Na liście, którą przygotowywano od października 1980 roku, było 84 działaczy, ale nie wszysc ... » więcej 2017-12-12, godz. 10:02 Rozmowa z Kariną Bedrunką i komentarz Jolanty Wasiel Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych UMWO - Program "Opolska Mama Ma Moc" to część projektu "Opolskie dla rodziny". W 201 ... » więcej 2017-12-11, godz. 09:43 Rozmowa z Tomaszem Zawadzkim oraz komentarz Szymona Ogłazy Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu w opolskim magistracie - Mamy w Opolu 93 tysiące samochodów, 715 na tysiąc mieszkańców, co daje nam trzecie mie ... » więcej 2017-12-10, godz. 08:30 Rozmowa z ks. prałatem Zygmuntem Lubienieckim - W tym roku Wigilia dla Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących w Opolu odbędzie się 22 grudnia w piątek o 16.00 w opolskim Centrum Wystawienniczo - Kongresow ... » więcej 2017-12-09, godz. 08:35 Rozmowa z Pawłem Dytką W listopadzie ruszył konkurs na prototyp polskiego samochodu elektrycznego. W konkursie bierze udział projekt z Opolszczyzny. To niewielkie, rodzinne auto o n ... » więcej 2017-12-08, godz. 09:27 Rozmowa z Katarzyną Czocharą i komentarz Pawła Grabowskiego W rozmowie "W cztery oczy" połączyliśmy się z Warszawą, skąd Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, skomentowała nam wybór nowego premiera. Wed ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »