Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Marcina Ga ...
2017-11-30, 09:03 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Marcina Gambca

Marcin Ociepa o tym, że radny jest radnym Opola a nie określonej dzielnicy
Marcin Ociepa, przewodniczący opolskiej Rady Miasta
– Jesteśmy otwarci na dyskusję o okręgach wyborczych, pamiętając jednak o tym, że podział na okręgi musi być zgodny z przepisami a radny jest radnym Opola a nie określonej dzielnicy. Na razie mamy tylko jedną propozycję – powiedział w rozmowie „W cztery oczy” Marcin Ociepa, przewodniczący opolskiej Rady Miasta, pytany o zarzuty, że przygotowany przez ratusz podział Opola na cztery okręgi wyborcze nie uwzględnia interesów dzielnic przyłączonych do miasta. Przypomnijmy: dziś na sesji opolscy rajcy podejmą decyzje w sprawie nowej mapy wyborczej Opola. Ociepa stwierdził też, że jego macierzysty klub „Razem dla Opola” będzie głosował przeciw odwołaniu wiceprzewodniczącego rady Krzysztofa Kawałki (reprezentował PO, ale odszedł z tej partii). – Uważam, że na rok przed wyborami taki ruch będzie dla mieszkańców niezrozumiały – tłumaczy.
Marcin Gambiec o tym, że dyskusja o nowych okręgach w Opolu jest potrzebna
Marcin Gambiec, szef klubu „Mniejszość Niemiecka dla Samorządu”
– Nie było dyskusji o nowych okręgach wyborczych a taka dyskusja jest potrzebna. Uważamy, że Opole trzeba podzielić nie na cztery, ale na więcej okręgów wyborczych, by uwzględnić interesy nowych dzielnic miasta. Chodzi o to, by mieli oni swoją reprezentację w radzie, czego układ proponowany przez ratusz im nie gwarantuje – mówił w „Poglądach i osądach” radny Marcin Gambiec, szef klubu „Mniejszość Niemiecka dla Samorządu”. Gambiec dodaje, że jego klub poprze kolejny już wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego Krzysztofa Kawałki. – Uważamy, że po odejściu z PO sam powinien odejść z tego stanowiska – mówi.

Zobacz także

2018-07-22, godz. 08:35 Rozmowa z Ewą Trojok o niedzielnych wycieczkach rowerowych W niedzielny poranek do rowerowej aktywności zachęcaliśmy z Ewą Trojok z Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej Rajder. Wycieczki, rajdy to pasja członków i sym ... » więcej 2018-07-21, godz. 08:35 Rozmowa z asp. Karolem Brandysem o bezpiecznych wakacjach O dobre wspomnienia z wakacji zatroszczyliśmy się razem z asp. Karolem Brandysem z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Rozmawialiśmy o tym ... » więcej 2018-07-20, godz. 09:30 Rozmowa z Henrykiem Fersterem i komentarz Dariusza Gieronia Jak nie susza, to ulewy i zagrożenie powodziowe. Od dwóch dni telewizje straszą nas obrazkami wylewających rzek i zalanych łąk. Czy na Opolszczyźnie stosowne ... » więcej 2018-07-19, godz. 10:24 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Tomaszem Turbą Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego Program Dostępność Plus będzie jedną z największych inwestycji rząd ... » więcej 2018-07-18, godz. 09:37 Rozmowa z o. Kamilem Tymeckim i komentarz ks. Łukasza Kniecia Ojciec Kamil Tymecki - współorganizator Święta Młodzieży na Górze świętej Anny Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. Kilkuset młodych ludzi obu płci p ... » więcej 2018-07-17, godz. 09:23 Rozmowy z dr. Stankomirem Nicieją i prof. Wiesławą Piątkowską-Stepaniak Dr Stankomir Nicieja, koordynator Letniego Uniwersytetu UO Po 3 latach działalności, English Summer School przyjmuje formułę Summer University. 60 uczestników ... » więcej 2018-07-16, godz. 09:24 Rozmowa z Antonim Piechniczkiem i komentarz Józefa Żymańczyka Antoni Piechniczek, były trener kadry W poniedziałek "pomundialowy" wróciliśmy w porannych rozmowach do naszych gości, z którymi rozmawialiśmy tuż przed mistr ... » więcej 2018-07-15, godz. 08:30 Rozmowa z Wojtkiem Mieczysławskim o czytaniu i szanowaniu książek Statystyki pokazują, że niechętnie sięgamy po książki. Czy widać ten problem z perspektywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu? O tym, czy sięgamy po słow ... » więcej 2018-07-14, godz. 09:00 Rozmowa z Mirosławem Aranowiczem o IX Festiwalu Ognia i Wody w Nysie Przed nami 9. edycja Festiwalu Ognia i Wody, który tradycyjnie odbędzie się nad Jeziorem Nyskim. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Co jest wyjątkoweg ... » więcej 2018-07-14, godz. 08:35 Rozmowa z Jackiem Skowrońskim o kajakowym spływie „Z nurtem Opola” W trzy wakacyjne soboty będzie można popłynąć „Z nurtem Opola”. Już po raz drugi organizowany jest spływ kajakowy na Odrze i Młynówce. Kilka godzin przed star ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »