Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Danielem Palimąką i komentarz Andrzeja ...
2017-11-27, 10:01 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Danielem Palimąką i komentarz Andrzeja Buły

Daniel Palimąka o tym, co zrobi jeśli wygra wybory na przewodniczącego PO w regionie
Daniel Palimąka, członek zarządu powiatu nyskiego
– Jestem za wzmocnieniem zarządu o nowych wiceprzewodniczących w osobach naszych posłów. Jeśli wygram, od razu powołam sztab wyborczy, podobny do tego, jaki już mamy w powiecie nyskim. Koniecznie musimy też uaktywnić młodzieżówki w największych miastach: Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Nysie – tak o swoim programie mówił Daniel Palimąka, członek zarządu powiatu nyskiego, który jest jedynym rywalem Andrzeja Buły w wyborach lidera Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie. Bezpośrednie wybory, w których może wziąć udział każdy członek PO w regionie, odbędą się w najbliższą sobotę. Głosować mogą ci, którzy zapłacili składki, Palimąka podejrzewa, że może to być około 400 z 900 członków opolskiej Platformy. Nasz gość przyznaje, że do startu zainspirowali go działacze z powiatu nyskiego a szefem jego sztabu wyborczego jest nyski poseł PO Rajmund Miller.
Andrzej Buła o tym, że już teraz warto rozmawiać o przyszłej koalicji w regionie
Andrzej Buła, marszałek regionu
– Jestem za kontynuacją Deklaracji Opolskiej, czyli za wspólnymi listami opozycji do sejmiku. Skoro i tak czekają nas trudne rozmowy o przyszłej koalicji, to zacznijmy rozmawiać teraz, kiedy mamy dużo czasu, a nie po wyborach, kiedy trzeba szybko budować zarząd – mówił w „Poglądach i osadach” marszałek Andrzej Buła, który od maja 2016 roku jest p.o. przewodniczącego opolskiej Platformy Obywatelskiej. W sobotę zmierzy się z w walce o fotel przewodniczącego z Danielem Palimąka. – Sport nauczył mnie, ze żadnego rywala nie wolno lekceważyć. Szykując się do wyborów zebrałem ponad 260 rekomendacji – dodał Buła.

Zobacz także

2018-03-23, godz. 10:47 Rozmowa z Ireneuszem Jakim i komentarz prof. Arkadiusza Nowaka Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu – Obchody Światowego Dnia Wody to dla nas nie tylko okazja do pokazania opolanom, jak działamy, a ... » więcej 2018-03-22, godz. 09:46 Rozmowa ze Stanisławem Barem i komentarz Rafała Bartka Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu Zamknięcie śledztwa oznacza, że prokurator wykonał już wszystkie zaplanowane czynności. Teraz zebrany ma ... » więcej 2018-03-21, godz. 09:17 Rozmowy z Maciejem Wujcem i Marcinem Gambcem Maciej Wujec, wiceprezydent Opola – W tej sprawie wszystko od początku do końca odbywa się lege artis, a te transakcje są bardzo korzystne dla miasta. Przypom ... » więcej 2018-03-20, godz. 09:32 Rozmowy z Katarzyną Kownacką i Krzysztofem Dryndą Katarzyna Kownacka, rzecznik Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – To, że szybko dzielimy unijne pieniądze, powinno raczej cieszyć niż martwić, bo te pienią ... » więcej 2018-03-19, godz. 10:02 Rozmowa z Marcinem Żukowskim i komentarz Tomasza Kosmali Marcin Żukowski, asystent wojewody opolskiego do spraw społeczeństwa obywatelskiego - Fundusz Inicjatyw Pozarządowych to program rządowy, nic więc dziwnego, ż ... » więcej 2018-03-18, godz. 09:00 Rozmowa z Agnieszką Łukasińską z Centrum Informacyjno-Edukacyjnego Senior w Opolu – Staramy się ciągle podnosić sobie poprzeczkę, by nadal seniorów zaskakiwać i wprowadzać nowe inicjatywy – powiedziała Agnieszka Łukasińska, instruktor kultu ... » więcej 2018-03-18, godz. 08:30 Rozmowa z Grzegorzem Haliczynem, studentem z Opola, który stanął w obronie Ukraińców zaatakowanych przez pijanego mężc ... – To był instynkt – tak w rozmowie „W cztery oczy” powiedział Grzegorz Haliczyn, który stanął w obronie Ukraińców. Za ten czyn nasz gość otrzymał nagrodę im. ... » więcej 2018-03-17, godz. 09:00 Rozmowa z Szymonem Wolfem, koordynatorem tegorocznej 28. edycji Zimowej Giełdy Piosenki – Mam nadzieję, że XXVIII Zimowa Giełda Piosenki zapisała się dużymi zgłoskami w historii festiwali studenckich – powiedział w sobotnich „Poglądach i osądach” ... » więcej 2018-03-17, godz. 08:30 Rozmowa z Justyną Osiecką-Sułek z departamentu polityki regionalnej i przestrzennej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ruszył konkurs "Opolskie dla Rodziny" który jest przeznaczony dla pracodawców którzy oferują zniżki dla klientów. - Chcemy docenić tych, którzy przystąpili do ... » więcej 2018-03-16, godz. 09:00 Rozmowa z Dariuszem Byczkowskim oraz komentarz Macieja Stefańskiego Dariusz Byczkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu Jest już prawie pewne, że Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu decyzją Narodowego Instytutu Dziedzic ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »