Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Danielem Palimąką i komentarz Andrzeja ...
2017-11-27, 10:01 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Danielem Palimąką i komentarz Andrzeja Buły

Daniel Palimąka o tym, co zrobi jeśli wygra wybory na przewodniczącego PO w regionie
Daniel Palimąka, członek zarządu powiatu nyskiego
– Jestem za wzmocnieniem zarządu o nowych wiceprzewodniczących w osobach naszych posłów. Jeśli wygram, od razu powołam sztab wyborczy, podobny do tego, jaki już mamy w powiecie nyskim. Koniecznie musimy też uaktywnić młodzieżówki w największych miastach: Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Nysie – tak o swoim programie mówił Daniel Palimąka, członek zarządu powiatu nyskiego, który jest jedynym rywalem Andrzeja Buły w wyborach lidera Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie. Bezpośrednie wybory, w których może wziąć udział każdy członek PO w regionie, odbędą się w najbliższą sobotę. Głosować mogą ci, którzy zapłacili składki, Palimąka podejrzewa, że może to być około 400 z 900 członków opolskiej Platformy. Nasz gość przyznaje, że do startu zainspirowali go działacze z powiatu nyskiego a szefem jego sztabu wyborczego jest nyski poseł PO Rajmund Miller.
Andrzej Buła o tym, że już teraz warto rozmawiać o przyszłej koalicji w regionie
Andrzej Buła, marszałek regionu
– Jestem za kontynuacją Deklaracji Opolskiej, czyli za wspólnymi listami opozycji do sejmiku. Skoro i tak czekają nas trudne rozmowy o przyszłej koalicji, to zacznijmy rozmawiać teraz, kiedy mamy dużo czasu, a nie po wyborach, kiedy trzeba szybko budować zarząd – mówił w „Poglądach i osadach” marszałek Andrzej Buła, który od maja 2016 roku jest p.o. przewodniczącego opolskiej Platformy Obywatelskiej. W sobotę zmierzy się z w walce o fotel przewodniczącego z Danielem Palimąka. – Sport nauczył mnie, ze żadnego rywala nie wolno lekceważyć. Szykując się do wyborów zebrałem ponad 260 rekomendacji – dodał Buła.

Zobacz także

2018-07-22, godz. 08:35 Rozmowa z Ewą Trojok o niedzielnych wycieczkach rowerowych W niedzielny poranek do rowerowej aktywności zachęcaliśmy z Ewą Trojok z Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej Rajder. Wycieczki, rajdy to pasja członków i sym ... » więcej 2018-07-21, godz. 08:35 Rozmowa z asp. Karolem Brandysem o bezpiecznych wakacjach O dobre wspomnienia z wakacji zatroszczyliśmy się razem z asp. Karolem Brandysem z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Rozmawialiśmy o tym ... » więcej 2018-07-20, godz. 09:30 Rozmowa z Henrykiem Fersterem i komentarz Dariusza Gieronia Jak nie susza, to ulewy i zagrożenie powodziowe. Od dwóch dni telewizje straszą nas obrazkami wylewających rzek i zalanych łąk. Czy na Opolszczyźnie stosowne ... » więcej 2018-07-19, godz. 10:24 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Tomaszem Turbą Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego Program Dostępność Plus będzie jedną z największych inwestycji rząd ... » więcej 2018-07-18, godz. 09:37 Rozmowa z o. Kamilem Tymeckim i komentarz ks. Łukasza Kniecia Ojciec Kamil Tymecki - współorganizator Święta Młodzieży na Górze świętej Anny Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. Kilkuset młodych ludzi obu płci p ... » więcej 2018-07-17, godz. 09:23 Rozmowy z dr. Stankomirem Nicieją i prof. Wiesławą Piątkowską-Stepaniak Dr Stankomir Nicieja, koordynator Letniego Uniwersytetu UO Po 3 latach działalności, English Summer School przyjmuje formułę Summer University. 60 uczestników ... » więcej 2018-07-16, godz. 09:24 Rozmowa z Antonim Piechniczkiem i komentarz Józefa Żymańczyka Antoni Piechniczek, były trener kadry W poniedziałek "pomundialowy" wróciliśmy w porannych rozmowach do naszych gości, z którymi rozmawialiśmy tuż przed mistr ... » więcej 2018-07-15, godz. 08:30 Rozmowa z Wojtkiem Mieczysławskim o czytaniu i szanowaniu książek Statystyki pokazują, że niechętnie sięgamy po książki. Czy widać ten problem z perspektywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu? O tym, czy sięgamy po słow ... » więcej 2018-07-14, godz. 09:00 Rozmowa z Mirosławem Aranowiczem o IX Festiwalu Ognia i Wody w Nysie Przed nami 9. edycja Festiwalu Ognia i Wody, który tradycyjnie odbędzie się nad Jeziorem Nyskim. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Co jest wyjątkoweg ... » więcej 2018-07-14, godz. 08:35 Rozmowa z Jackiem Skowrońskim o kajakowym spływie „Z nurtem Opola” W trzy wakacyjne soboty będzie można popłynąć „Z nurtem Opola”. Już po raz drugi organizowany jest spływ kajakowy na Odrze i Młynówce. Kilka godzin przed star ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »