Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Danielem Palimąką i komentarz Andrzeja ...
2017-11-27, 10:01 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Danielem Palimąką i komentarz Andrzeja Buły

Daniel Palimąka o tym, co zrobi jeśli wygra wybory na przewodniczącego PO w regionie
Daniel Palimąka, członek zarządu powiatu nyskiego
– Jestem za wzmocnieniem zarządu o nowych wiceprzewodniczących w osobach naszych posłów. Jeśli wygram, od razu powołam sztab wyborczy, podobny do tego, jaki już mamy w powiecie nyskim. Koniecznie musimy też uaktywnić młodzieżówki w największych miastach: Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Nysie – tak o swoim programie mówił Daniel Palimąka, członek zarządu powiatu nyskiego, który jest jedynym rywalem Andrzeja Buły w wyborach lidera Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie. Bezpośrednie wybory, w których może wziąć udział każdy członek PO w regionie, odbędą się w najbliższą sobotę. Głosować mogą ci, którzy zapłacili składki, Palimąka podejrzewa, że może to być około 400 z 900 członków opolskiej Platformy. Nasz gość przyznaje, że do startu zainspirowali go działacze z powiatu nyskiego a szefem jego sztabu wyborczego jest nyski poseł PO Rajmund Miller.
Andrzej Buła o tym, że już teraz warto rozmawiać o przyszłej koalicji w regionie
Andrzej Buła, marszałek regionu
– Jestem za kontynuacją Deklaracji Opolskiej, czyli za wspólnymi listami opozycji do sejmiku. Skoro i tak czekają nas trudne rozmowy o przyszłej koalicji, to zacznijmy rozmawiać teraz, kiedy mamy dużo czasu, a nie po wyborach, kiedy trzeba szybko budować zarząd – mówił w „Poglądach i osadach” marszałek Andrzej Buła, który od maja 2016 roku jest p.o. przewodniczącego opolskiej Platformy Obywatelskiej. W sobotę zmierzy się z w walce o fotel przewodniczącego z Danielem Palimąka. – Sport nauczył mnie, ze żadnego rywala nie wolno lekceważyć. Szykując się do wyborów zebrałem ponad 260 rekomendacji – dodał Buła.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 09:38 Rozmowa z Violettą Porowską i Pawłem Grabowskim o sondażach przedwyborczych Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola - Ten sondaż pokazuje trendy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, kandyd ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:12 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gambcem o poparciu Norberta Honki z MN dla urzędującego prezydenta oraz d ... - Dla mnie poparcie Norberta Honki nie było zaskoczeniem. Przez ostatnie miesiące mocno współpracowaliśmy, podjęliśmy różne inicjatywy skierowane do mieszkańc ... » więcej 2018-10-17, godz. 09:48 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej 2018-10-13, godz. 08:30 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury KBW, o tworzonym na Opolszczyźnie programie obliczającym wy ... - Robimy wszystko, aby tym razem system nie zawiódł. Jesteśmy po dwóch testach. 3 października okazało się, że sieć była źle skonfigurowana i zrobiły się pewn ... » więcej 2018-10-12, godz. 10:29 Rozmowy z Jarosławem Gowinem i Krzysztofem Dryndą Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jeżdżę po Polsce i uczestniczę w inauguracjach roku akademickiego na różnych uczelniach, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »