Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Danielem Palimąką i komentarz Andrzeja ...
2017-11-27, 10:01 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Danielem Palimąką i komentarz Andrzeja Buły

Daniel Palimąka o tym, co zrobi jeśli wygra wybory na przewodniczącego PO w regionie
Daniel Palimąka, członek zarządu powiatu nyskiego
– Jestem za wzmocnieniem zarządu o nowych wiceprzewodniczących w osobach naszych posłów. Jeśli wygram, od razu powołam sztab wyborczy, podobny do tego, jaki już mamy w powiecie nyskim. Koniecznie musimy też uaktywnić młodzieżówki w największych miastach: Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Nysie – tak o swoim programie mówił Daniel Palimąka, członek zarządu powiatu nyskiego, który jest jedynym rywalem Andrzeja Buły w wyborach lidera Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie. Bezpośrednie wybory, w których może wziąć udział każdy członek PO w regionie, odbędą się w najbliższą sobotę. Głosować mogą ci, którzy zapłacili składki, Palimąka podejrzewa, że może to być około 400 z 900 członków opolskiej Platformy. Nasz gość przyznaje, że do startu zainspirowali go działacze z powiatu nyskiego a szefem jego sztabu wyborczego jest nyski poseł PO Rajmund Miller.
Andrzej Buła o tym, że już teraz warto rozmawiać o przyszłej koalicji w regionie
Andrzej Buła, marszałek regionu
– Jestem za kontynuacją Deklaracji Opolskiej, czyli za wspólnymi listami opozycji do sejmiku. Skoro i tak czekają nas trudne rozmowy o przyszłej koalicji, to zacznijmy rozmawiać teraz, kiedy mamy dużo czasu, a nie po wyborach, kiedy trzeba szybko budować zarząd – mówił w „Poglądach i osadach” marszałek Andrzej Buła, który od maja 2016 roku jest p.o. przewodniczącego opolskiej Platformy Obywatelskiej. W sobotę zmierzy się z w walce o fotel przewodniczącego z Danielem Palimąka. – Sport nauczył mnie, ze żadnego rywala nie wolno lekceważyć. Szykując się do wyborów zebrałem ponad 260 rekomendacji – dodał Buła.

Zobacz także

2017-12-17, godz. 08:35 Rozmowa z Markiem Bocianowskim, Nadleśniczym Nadleśnictwa Prószków - Na Opolszczyźnie króluje świerk - tak o świątecznych gustach mieszkańców regionu w rozmowie "W cztery oczy" mówił Marek Bocianowski Nadleśniczy Nadleśnictwa ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:35 Rozmowa z Dariuszem Maderą, dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Z pewnością nie będziemy w stanie realizować działalności planowej, którą mamy. Będziemy musieli odwoływać część zabiegów operacyjnych, można spodziewać się ... » więcej 2017-12-15, godz. 10:00 Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Krzysztofa Dryndy - To jest rekordowy budżet w historii Opola - 1 miliard 150 mln zł. W ciągu trzech lat ten budżet się podwoił. Na inwestycje wydamy 350 mln zł, dla porównania ... » więcej 2017-12-14, godz. 10:02 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Bożeny Czapskiej-Czoch Zbigniew Kubalańca, dyrektor Wydziału Edukacji i Rynku Pracy UMWO – Takie konkursy, jak ten organizowany po raz drugi przez Uniwersytet Opolski, są bardzo pot ... » więcej 2017-12-13, godz. 09:31 Dr Zbigniew Bereszyński i Janusz Wójcik o stanie wojennym na Opolszczyźnie - W nocy z 12 na 13 grudnia internowano na Opolszczyźnie 69 osób. Na liście, którą przygotowywano od października 1980 roku, było 84 działaczy, ale nie wszysc ... » więcej 2017-12-12, godz. 10:02 Rozmowa z Kariną Bedrunką i komentarz Jolanty Wasiel Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych UMWO - Program "Opolska Mama Ma Moc" to część projektu "Opolskie dla rodziny". W 201 ... » więcej 2017-12-11, godz. 09:43 Rozmowa z Tomaszem Zawadzkim oraz komentarz Szymona Ogłazy Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu w opolskim magistracie - Mamy w Opolu 93 tysiące samochodów, 715 na tysiąc mieszkańców, co daje nam trzecie mie ... » więcej 2017-12-10, godz. 08:30 Rozmowa z ks. prałatem Zygmuntem Lubienieckim - W tym roku Wigilia dla Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących w Opolu odbędzie się 22 grudnia w piątek o 16.00 w opolskim Centrum Wystawienniczo - Kongresow ... » więcej 2017-12-09, godz. 08:35 Rozmowa z Pawłem Dytką W listopadzie ruszył konkurs na prototyp polskiego samochodu elektrycznego. W konkursie bierze udział projekt z Opolszczyzny. To niewielkie, rodzinne auto o n ... » więcej 2017-12-08, godz. 09:27 Rozmowa z Katarzyną Czocharą i komentarz Pawła Grabowskiego W rozmowie "W cztery oczy" połączyliśmy się z Warszawą, skąd Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, skomentowała nam wybór nowego premiera. Wed ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »