Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Małgorzatą Stelnicką z Urzędu Miasta O ...
2017-11-11, 08:35 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Małgorzatą Stelnicką z Urzędu Miasta Opola

Małgorzata Stelnicka o planowanej rewitalizacji ulicy Krakowskiej w Opolu
– Chcemy, aby wróciło życie na ulicę Krakowską i żeby mieszkańcy zaczęli wykorzystywać to miejsce – tak w rozmowie „W cztery oczy” powiedziała Małgorzata Stelnicka naczelnik Wydziału do Spraw Europejskich i Planowania Rozwoju Urzędu Miasta Opola. W programie dowiedzieliśmy się, że w tej chwili ogłoszono przetarg na pierwszy etap, czyli remont kamienicy przy styku Damrota z Krakowską wraz z rewitalizacją deptaka w stronę Placu Wolności. Drugi etapem zakłada wyburzenie garaży między ulicą Krakowską a Kanałem Młynówka.
– Cała ta przestrzeń będzie udostępniona mieszkańcom – dodała Małgorzata Stelnicka, która wyjaśniła, że w ramach prac wyburzona zostanie kamienica 36a, czyli tam gdzie kiedyś mieścił się sklep Jacek i Agatka. – Ten budynek nie pasuje do przestrzeni – nasz gość zaznaczyła, że po wyburzeniu budynku zaplanowano utworzenie ulicy wodnej, dzięki której będzie można dotrzeć nad młynówkę. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się, że zmieni się także plac przed filharmonią, mianowicie pojawi się fontanna i drzewa. Dodajmy, że całość pochłonie około 30 mln złotych. – Chcielibyśmy, aby większość prac zakończyła się w przyszłym roku – powiedziała Małgorzata Stelnicka.

Zobacz także

2018-12-17, godz. 11:11 Rozmowy z Aleksandrą Czerkawską i Markiem Bocianowskim Aleksandra Czerkawska, dyrektor biura Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Opolszczyzna – Staramy się namawiać Polaków, żeby jedli polskiego karpia przez cały r ... » więcej 2018-12-16, godz. 09:05 Ks. Mateusz Buczma o Nocy konfesjonałów W dzisiejszym programie rozmawialiśmy z ks. Mateuszem Buczmą o Nocy konfesjonałów. » więcej 2018-12-16, godz. 08:35 Doktor Tomasz Sachanbiński z Opolskiego Centrum Onkologii – Pani, którą operowaliśmy we wtorek po dwóch, trzech dniach po zabiegu nie potrzebowała już leków przeciwbólowych. W Polsce, z tego co wiem, to wykonano już ... » więcej 2018-12-15, godz. 09:00 Rozmowa z Beatą Kaczor i Joanną Bąk o książce "Na skrzydłach pasji" "Na skrzydłach pasji", to tytuł książki, która ma być dedykowana dzieciom. Zbiór motywujących historii z życia mniej i bardziej znanych osób ma inspirować i s ... » więcej 2018-12-15, godz. 08:35 Rozmowa dr. Stankomirem Nicieją z Uniwersytetu Opolskiego – Mieliśmy w tym tygodniu wizytę 20 dziekanów z naszej partnerskiej uczelni, Uniwersytetu Bawijaya z Javy z Indonezji. W kwietniu podpisaliśmy umowę o współpr ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »