Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy ze Zbigniewem Kubalańcą i Sławomirem Bat ...
2017-11-09, 10:27 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowy ze Zbigniewem Kubalańcą i Sławomirem Batko

Zbigniew Kubalańca o nowych okręgach wyborczych w Opolu
Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych PO w opolskiej Radzie Miasta
– Nowe okręgi wyborcze w Opolu są znacznie lepsze od poprzednich, które były po prostu absurdalne, mój okręg obejmował teren od Półwsi do osiedla Armii Krajowej – stwierdził w rozmowie „W cztery oczy” Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych PO w opolskiej Radzie Miasta. Nasz gość dodaje, że taki układ premiuje także duże komitety wyborcze, stąd rozmowy ugrupowań opozycyjnych o wystawieniu wspólnej listy. – Mamy także ponadpartyjnego kandydata na prezydenta, ale jego nazwiska nie zdradzę – dodał. Pytany o pogłoski, że prezydent Arkadiusz Wiśniewski prowadzi rozmowy z PO, Kubalańca odpowiedział dyplomatycznie: – Prezydent rozmawia z różnymi środowiskami.
Sławomir Batko o nowych okręgach wyborczych w Opolu
Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta
– Nowe okręgi wyborcze nie budzą naszych zastrzeżeń, to poprzednie były w dużej mierze motywowane politycznie, bo jak wytłumaczyć fakt, że na jednym osiedlu sąsiadujące ze sobą ulice należały do różnych okręgów? – mówił w „Poglądach i osądach” Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta. Pytany o wyborcze plany prawicy, stwierdził: – My podchodzimy do tematu merytorycznie, najpierw rozmawiamy o programie, dopiero potem będziemy rozmawiali o personaliach. Choć oczywiste jest, że prawica powinna wystawić wspólnego kandydata na prezydenta – dodaje.

Zobacz także

2018-12-17, godz. 11:11 Rozmowy z Aleksandrą Czerkawską i Markiem Bocianowskim Aleksandra Czerkawska, dyrektor biura Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Opolszczyzna – Staramy się namawiać Polaków, żeby jedli polskiego karpia przez cały r ... » więcej 2018-12-16, godz. 09:05 Ks. Mateusz Buczma o Nocy konfesjonałów W dzisiejszym programie rozmawialiśmy z ks. Mateuszem Buczmą o Nocy konfesjonałów. » więcej 2018-12-16, godz. 08:35 Doktor Tomasz Sachanbiński z Opolskiego Centrum Onkologii – Pani, którą operowaliśmy we wtorek po dwóch, trzech dniach po zabiegu nie potrzebowała już leków przeciwbólowych. W Polsce, z tego co wiem, to wykonano już ... » więcej 2018-12-15, godz. 09:00 Rozmowa z Beatą Kaczor i Joanną Bąk o książce "Na skrzydłach pasji" "Na skrzydłach pasji", to tytuł książki, która ma być dedykowana dzieciom. Zbiór motywujących historii z życia mniej i bardziej znanych osób ma inspirować i s ... » więcej 2018-12-15, godz. 08:35 Rozmowa dr. Stankomirem Nicieją z Uniwersytetu Opolskiego – Mieliśmy w tym tygodniu wizytę 20 dziekanów z naszej partnerskiej uczelni, Uniwersytetu Bawijaya z Javy z Indonezji. W kwietniu podpisaliśmy umowę o współpr ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »