Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy ze Zbigniewem Kubalańcą i Sławomirem Bat ...
2017-11-09, 10:27 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowy ze Zbigniewem Kubalańcą i Sławomirem Batko

Zbigniew Kubalańca o nowych okręgach wyborczych w Opolu
Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych PO w opolskiej Radzie Miasta
– Nowe okręgi wyborcze w Opolu są znacznie lepsze od poprzednich, które były po prostu absurdalne, mój okręg obejmował teren od Półwsi do osiedla Armii Krajowej – stwierdził w rozmowie „W cztery oczy” Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych PO w opolskiej Radzie Miasta. Nasz gość dodaje, że taki układ premiuje także duże komitety wyborcze, stąd rozmowy ugrupowań opozycyjnych o wystawieniu wspólnej listy. – Mamy także ponadpartyjnego kandydata na prezydenta, ale jego nazwiska nie zdradzę – dodał. Pytany o pogłoski, że prezydent Arkadiusz Wiśniewski prowadzi rozmowy z PO, Kubalańca odpowiedział dyplomatycznie: – Prezydent rozmawia z różnymi środowiskami.
Sławomir Batko o nowych okręgach wyborczych w Opolu
Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta
– Nowe okręgi wyborcze nie budzą naszych zastrzeżeń, to poprzednie były w dużej mierze motywowane politycznie, bo jak wytłumaczyć fakt, że na jednym osiedlu sąsiadujące ze sobą ulice należały do różnych okręgów? – mówił w „Poglądach i osądach” Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta. Pytany o wyborcze plany prawicy, stwierdził: – My podchodzimy do tematu merytorycznie, najpierw rozmawiamy o programie, dopiero potem będziemy rozmawiali o personaliach. Choć oczywiste jest, że prawica powinna wystawić wspólnego kandydata na prezydenta – dodaje.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 09:25 Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglugi Śródlądowej i Violettą Porowską o jej kandydatach do rady miasta Adrian Czubak, wojewoda opolski - Celem jest podsumowanie tego wszystkiego, co już udało się dokonać. Zebranie wszystkich osób zaangażowanych w proces odbudow ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:14 Rozmowa z Rafałem Bartkiem o programie wyborczym MN oraz komentarz Natalii Klimaschki na temat działalności TSKN na Śl ... Rafał Bartek, przewodniczący TSKN - Są to przede wszystkim ludzie stąd, znani społecznicy, aktywiści, fachowcy różnych branż - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:00 Rozmowy z Rafałem Tkaczem i Joanną Maksymowicz o przygotowaniach do październikowych wyborów samorządowych Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego O północy kończy się termin na zgłoszenie kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku ... » więcej 2018-09-16, godz. 09:00 Roman Jerye o Polskiej Kolei i nie tylko W dniu maszynisty gościem Poglądów i osądów był Roman Jerye, maszynista, instruktor Opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nasz gość opowiedział o problem ... » więcej 2018-09-16, godz. 08:30 Józef Włodasz o Dobrodzieńskiej Secie Gościem rozmowy "W cztery oczy" był Józef Włodarz, który mówił o niedzielnej "Dobrodzieńskiej secie", czyli maratonie kolarskim o bardzo długiej i chlubnej tr ... » więcej 2018-09-15, godz. 09:00 Rozmowa z Joanną Kasprzak-Dżyberti i Bogumiłą Wosik o III Opolskim Marszu Nordic Walking Gośćmi "Poglądów i osądów" były panie Joanna Kasprzak - Dżyberti oraz Bogumiła Wosik, które opowiedziały o sobotniej III edycji Opolskiego Marszu Nordic Walki ... » więcej 2018-09-15, godz. 08:30 O. Miron Górecki o weekendowym jarmarku w Opolu - Połącznie tego co dla ciała i dla ducha - tak program tegorocznego Jarmarku Franciszkańskiego, rozpoczynającego się w dziś (sobota) w Opolu podsumował ojcie ... » więcej 2018-09-14, godz. 09:17 Rozmowa z Kamilą Jarońską o stanie opieki nad kobietami i komentarz Sabiny Wiatkowskiej - Do wyborów w sejmiku idziemy z hasłem "Polska - wygodny dom dla wszystkich" - mówiła w porannej rozmowie "W cztery oczy" Kamila Jarońska, z partii Razem. Wy ... » więcej 2018-09-13, godz. 09:38 Grzegorz Adamczyk i komentarz Lesława Adamczyka o wzroście płacy minimalnej - Płaca minimalna powinna wynosić połowę średniego wynagrodzenia i powinna być ustalana z automatu - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Grzegorz Adamcz ... » więcej 2018-09-11, godz. 13:04 Stanisław Rakoczy o 15 rocznicy istnienia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i komentarz Jadwigi Kulczycki ... - Gdy rozpoczynaliśmy pracę wiedzieliśmy, że potrzebne jest jednoczenie ludzi działających w tej branży - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Stanisław ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »