Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy ze Zbigniewem Kubalańcą i Sławomirem Bat ...
2017-11-09, 10:27 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowy ze Zbigniewem Kubalańcą i Sławomirem Batko

Zbigniew Kubalańca o nowych okręgach wyborczych w Opolu
Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych PO w opolskiej Radzie Miasta
– Nowe okręgi wyborcze w Opolu są znacznie lepsze od poprzednich, które były po prostu absurdalne, mój okręg obejmował teren od Półwsi do osiedla Armii Krajowej – stwierdził w rozmowie „W cztery oczy” Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych PO w opolskiej Radzie Miasta. Nasz gość dodaje, że taki układ premiuje także duże komitety wyborcze, stąd rozmowy ugrupowań opozycyjnych o wystawieniu wspólnej listy. – Mamy także ponadpartyjnego kandydata na prezydenta, ale jego nazwiska nie zdradzę – dodał. Pytany o pogłoski, że prezydent Arkadiusz Wiśniewski prowadzi rozmowy z PO, Kubalańca odpowiedział dyplomatycznie: – Prezydent rozmawia z różnymi środowiskami.
Sławomir Batko o nowych okręgach wyborczych w Opolu
Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta
– Nowe okręgi wyborcze nie budzą naszych zastrzeżeń, to poprzednie były w dużej mierze motywowane politycznie, bo jak wytłumaczyć fakt, że na jednym osiedlu sąsiadujące ze sobą ulice należały do różnych okręgów? – mówił w „Poglądach i osądach” Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta. Pytany o wyborcze plany prawicy, stwierdził: – My podchodzimy do tematu merytorycznie, najpierw rozmawiamy o programie, dopiero potem będziemy rozmawiali o personaliach. Choć oczywiste jest, że prawica powinna wystawić wspólnego kandydata na prezydenta – dodaje.

Zobacz także

2018-02-22, godz. 10:28 Rozmowy ze Sławomirem Batko i Zbigniewem Kubalańcą Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta – Jesteśmy stanowczo przeciw takiej transakcji, ona jest wręcz patologiczna a nawet ... » więcej 2018-02-21, godz. 09:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca Andrzej Buła, marszałek regionu - To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy ... » więcej 2018-02-20, godz. 09:57 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Romana Kolka Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Samorządowcy w roku wyborczym krzyczą o niesprawiedliwym algorytmie, nie pamiętając, że powstał w roku 2009, za czas ... » więcej 2018-02-19, godz. 09:52 Rozmowa z Joanną Maksymowicz i komentarz Pawła Grabowskiego Joanna Maksymowicz, wicedyrektor opolskiej delegatury KBW - Wniosek o referendum w tak zwanej innej sprawie, nie związanej z odwołaniem organów samorządu, moż ... » więcej 2018-02-18, godz. 09:00 Violetta Szczepkowska o akcjach, do których chętnie włączają się uczniowie ZSB W Opolu Opolscy uczniowie w ramach swoich praktyk zawodowych remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego. Nie tak dawno pomogli także swojemu koledze w odre ... » więcej 2018-02-18, godz. 08:30 Rozmowa z Małgorzatą Pliszką o zmianie przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców w Polsce Zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Czy to zmiany na dobre? To w rozmowie "W cztery oczy" wyjaśniała Małgorzata Pliszka, dyrek ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Dariusz Puk o Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych "TerePaczków" Minął termin zgłoszeń do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych "Terepaczków". Do walki o nagrody w pierwszy weekend marca staną wykonawcy z ... » więcej 2018-02-17, godz. 08:30 Jarosław Kuźmiński o likwidacji dzików z użyciem statków powietrznych Sławomir Izdebski, twórca nowych przepisów o łowiectwie zapowiada likwidację dzików z użyciem statków powietrznych. Powód: dziki roznoszą wirusa ASF, więc pow ... » więcej 2018-02-16, godz. 09:50 Rozmowa z dr. Witoldem Potworą i komentarz Sebastiana Szczurka Dr Witold Potwora, ekonomista i specjalista ds. otwartych funduszy inwestycyjnych Złote plany na złotą jesień życia czy kolejne gruszki na emeryckiej wierzbi ... » więcej 2018-02-15, godz. 10:54 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem i komentarz dr. Bartosza Kuświka Kpt. Tomasz Golec z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego – Takie nam Bóg dał położenie, że musimy dbać o bezpieczeństwo właściwie przez wieki i cały czas dzisiaj, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »