Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy ze Zbigniewem Kubalańcą i Sławomirem Bat ...
2017-11-09, 10:27 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowy ze Zbigniewem Kubalańcą i Sławomirem Batko

Zbigniew Kubalańca o nowych okręgach wyborczych w Opolu
Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych PO w opolskiej Radzie Miasta
– Nowe okręgi wyborcze w Opolu są znacznie lepsze od poprzednich, które były po prostu absurdalne, mój okręg obejmował teren od Półwsi do osiedla Armii Krajowej – stwierdził w rozmowie „W cztery oczy” Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych PO w opolskiej Radzie Miasta. Nasz gość dodaje, że taki układ premiuje także duże komitety wyborcze, stąd rozmowy ugrupowań opozycyjnych o wystawieniu wspólnej listy. – Mamy także ponadpartyjnego kandydata na prezydenta, ale jego nazwiska nie zdradzę – dodał. Pytany o pogłoski, że prezydent Arkadiusz Wiśniewski prowadzi rozmowy z PO, Kubalańca odpowiedział dyplomatycznie: – Prezydent rozmawia z różnymi środowiskami.
Sławomir Batko o nowych okręgach wyborczych w Opolu
Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta
– Nowe okręgi wyborcze nie budzą naszych zastrzeżeń, to poprzednie były w dużej mierze motywowane politycznie, bo jak wytłumaczyć fakt, że na jednym osiedlu sąsiadujące ze sobą ulice należały do różnych okręgów? – mówił w „Poglądach i osądach” Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta. Pytany o wyborcze plany prawicy, stwierdził: – My podchodzimy do tematu merytorycznie, najpierw rozmawiamy o programie, dopiero potem będziemy rozmawiali o personaliach. Choć oczywiste jest, że prawica powinna wystawić wspólnego kandydata na prezydenta – dodaje.

Zobacz także

2017-11-22, godz. 10:23 Rozmowa z dr. hab. Markiem Białokurem i komentarz dr Anny Gołębiowskiej Dr hab. Marek Białokur, historyk z Uniwersytetu Opolskiego Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Korfanty, Witos – takie podobizny mężów stanu z dwudziestolecia mię ... » więcej 2017-11-21, godz. 09:33 Rozmowa z Pawłem Kukizem i komentarz Adriana Czubaka Paweł Kukiz, szef Kukiz'15 W rozmowie "W cztery oczy" Paweł Kukiz z Kukiz'15 odniósł się do pomysłów zmian w ordynacji wyborczej, jakie obóz Zjednoczonej Praw ... » więcej 2017-11-20, godz. 08:17 Rozmowa z Jerzym Naszkiewiczem oraz komentarz Bolesława Bezega Jerzy Naszkiewicz, pełnomocnik wojewody opolskiego W rozmowie "W cztery oczy" Jerzy Naszkiewicz, świeżo nominowany pełnomocnik wojewody opolskiego d.s. przysz ... » więcej 2017-11-19, godz. 08:35 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu – W Brzegu i Opolu 2 grudnia ruszają kursy samoobrony dla pań. Kobiety będą uczyły się obrony przed uderzeniem, duszeniem czy kopnięciem – tak mówił w rozmowi ... » więcej 2017-11-18, godz. 08:35 Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem, Okręgowym Inspektorem Pracy w Opolu Czy przedsiębiorcy przestrzegają zasad minimalnej stawki godzinowej? O to pytaliśmy w rozmowie „W cztery oczy” Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu Arkadiusz K ... » więcej 2017-11-17, godz. 10:33 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz prof. Małgorzaty Rozbickiej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – To, że tegoroczna ogólnopolska gala Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się w Opolu, to dowód docenienia naszej akty ... » więcej 2017-11-16, godz. 09:38 Rozmowa z Antonim Konopką oraz komentarz Dionizego Duszyńskiego Antoni Konopka, wicemarszałek Województwa Opolskiego - Jak ważna jest gospodarka rybacka dla Opolszczyzny? To jakieś 400 etatów i 50 firm, ale także trzecie m ... » więcej 2017-11-15, godz. 09:57 Rozmowa z Adrianem Czubakiem i komentarz Michała Kramarza - Każdy najemca musi się liczyć z tym, że umowa najmu może kiedyś zostać wymówiona. Nie jest moją winą, że samorząd województwa, który istnieje od 20 lat, nie ... » więcej 2017-11-14, godz. 10:31 Rozmowa z Krzysztofem Kleszczem i komentarz prof. Marii Kalczyńskiej Krzysztof Kleszcz, prezes stowarzyszenia Nasz Grodziec – Dziś tradycje kresowe trzeba pielęgnować, trzeba o nie dbać. Kiedyś, gdy żyli ludzie pamiętający życi ... » więcej 2017-11-13, godz. 10:08 Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Łukasza Sowady - Mamy w biurze prasowym trzy i pół etatu, a wydatki na promocję związane są między innymi z obchodami 800-lecia Opola. I one wcale nie służyły promocji prezy ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »