Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy ze Zbigniewem Kubalańcą i Sławomirem Bat ...
2017-11-09, 10:27 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowy ze Zbigniewem Kubalańcą i Sławomirem Batko

Zbigniew Kubalańca o nowych okręgach wyborczych w Opolu
Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych PO w opolskiej Radzie Miasta
– Nowe okręgi wyborcze w Opolu są znacznie lepsze od poprzednich, które były po prostu absurdalne, mój okręg obejmował teren od Półwsi do osiedla Armii Krajowej – stwierdził w rozmowie „W cztery oczy” Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych PO w opolskiej Radzie Miasta. Nasz gość dodaje, że taki układ premiuje także duże komitety wyborcze, stąd rozmowy ugrupowań opozycyjnych o wystawieniu wspólnej listy. – Mamy także ponadpartyjnego kandydata na prezydenta, ale jego nazwiska nie zdradzę – dodał. Pytany o pogłoski, że prezydent Arkadiusz Wiśniewski prowadzi rozmowy z PO, Kubalańca odpowiedział dyplomatycznie: – Prezydent rozmawia z różnymi środowiskami.
Sławomir Batko o nowych okręgach wyborczych w Opolu
Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta
– Nowe okręgi wyborcze nie budzą naszych zastrzeżeń, to poprzednie były w dużej mierze motywowane politycznie, bo jak wytłumaczyć fakt, że na jednym osiedlu sąsiadujące ze sobą ulice należały do różnych okręgów? – mówił w „Poglądach i osądach” Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta. Pytany o wyborcze plany prawicy, stwierdził: – My podchodzimy do tematu merytorycznie, najpierw rozmawiamy o programie, dopiero potem będziemy rozmawiali o personaliach. Choć oczywiste jest, że prawica powinna wystawić wspólnego kandydata na prezydenta – dodaje.

Zobacz także

2018-06-20, godz. 10:00 Rozmowy z Krzysztofem Wysdakiem oraz Agnieszką Mikucką o podziale okręgów wyborczych po powiększeniu Opola Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Skoro po zmianie granic Opola radni mogli dokonać nowego podziału okręgów wyborczych, to uważamy, że ra ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:39 Rozmowa z Agnieszką Kamińską i komentarz Tadeusza Chrobaka Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim - Najważniejszym punktem IX Opolskich Dni Kresowych będzie pro ... » więcej 2018-06-18, godz. 09:48 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację rad ... » więcej 2018-06-17, godz. 09:02 Rozmowa z ks. Pawłem Landwójtowiczem, dyrektorem Diecezjalnej Poradni Rodzinnej Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi 25-lecie istnienia. W jej strukturach działa poradnia rodzinna, a przez wszystkie lata istnienia odwiedziło ją pon ... » więcej 2018-06-17, godz. 08:30 Rozmowa z ks. Jerzym Kostorzem o piłce nożnej, kibicowaniu i wierze w cuda Gdy trwa mundial, w grze jest nie tylko piłka, ale i wielkie emocje. W oczekiwaniu na mecze polskiej reprezentacji, duszpasterza opolskich sportowców, ks. Jer ... » więcej 2018-06-16, godz. 09:02 Rozmowa z Eweliną Szendzielorz z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Możliwość zwiedzania szkoły, wspólne czytanie bajek, koncerty chóralne - to niektóre atrakcje odbywającego się w sobotę na festynie, na który zaprasza Diecezj ... » więcej 2018-06-16, godz. 08:30 Rozmowa z Tomaszem Hormańskim o tym, że w zapobieganiu uzależnieniom najważniejsza jest bliskość Niemal w każdym tygodniu media informują o kolejnych zatruciach dopalaczami. Na Opolszczyźnie, w Brzegu, odnotowano przypadek hospitalizacji po spożyciu tward ... » więcej 2018-06-15, godz. 09:30 Rozmowy na temat rozpoczynającego się Mundialu z Antonim Piechniczkiem oraz Józefem Żymańczykiem Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski Kto wygra moskiewski Mundial? Jak wysoko zajdzie polska reprezentacja? Co by doradził Adamowi Nawałc ... » więcej 2018-06-14, godz. 10:35 Rozmowy z Elżbietą Kampą i Tadeuszem Chrobakiem W piątek 15 czerwca startuje 3 Festiwal Książki w Opolu organizowany przez Fabrykę Inspiracji i jedną z najbardziej prestiżowych drukarni w Polsce, czyli Opol ... » więcej 2018-06-13, godz. 09:45 Rozmowa z Manfredem Grabelusem i komentarz Marka Lei Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska UMWO Na terenie gminy Dąbrowa zatrzymano nielegalny transport niemieckich śmieci, który miał wylądo ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »