Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Szymonem Ogłazą i komentarz Zbigniewa ...
2017-11-08, 10:22 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowa z Szymonem Ogłazą i komentarz Zbigniewa Bahryja

Szymon Ogłaza o najdroższej inwestycji drogowej na Opolszczyźnie
Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego
- To najdroższa inwestycja drogowa w dziejach samorządu województwa, warta 120 mln złotych. Skomplikowana, bo choć to tylko 4,5 km, a z drogami dojazdowymi 1 km, to jednak jest to całkiem nowa trasa na terenie zalewowym, budowa na nasypie, który wymagał przywiezienia 900 tysięcy ton materiału. Do tego cztery wiadukty i most oraz pięć skrzyżowań z rondami - tak o oddawanej dziś do użytku obwodnicy Czarnowąsów mówił w rozmowie "W cztery oczy" wicemarszałek Szymon Ogłaza. Jak zapewniał, obwodnicy nie można było otworzyć wcześniej (choć kierowcy już z niej na własne ryzyko korzystali), bo procedury odbioru poszczególnych elementów trwały kilka tygodni i nie można ich było skrócić. Dodajmy, że choć obwodnica leży - po zmianie granic miasta - w całości na terenie Opola, to była realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Zbigniew Bahryj o otwarciu obwodnicy Czarnowąsów
Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu
- To bardzo ważna inwestycja, która załatwia problemy komunikacyjne w tej części Opola, przede wszystkim zapewnia dojazd do Elektrowni Opole i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy od dawna postulowali budowę takiej obwodnicy - stwierdził w "Poglądach i osądach" Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, który będzie zarządzał obwodnicą Czarnowąsów. Pytany o inne inwestycje drogowe na obszarach przyłączonych do Opola, Bahryj wymienił remont ulicy Żerkowickiej, budowę chodnika między Chmielowicami a Dziekaństwem, chodnika w Świerklach oraz ścieżkę rowerową z Opola do Sławic. - Kończymy przejmować od powiatu i gmin dokumentację planowanych remontów - dodał nasz gość.

Zobacz także

2018-12-17, godz. 11:11 Rozmowy z Aleksandrą Czerkawską i Markiem Bocianowskim Aleksandra Czerkawska, dyrektor biura Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Opolszczyzna – Staramy się namawiać Polaków, żeby jedli polskiego karpia przez cały r ... » więcej 2018-12-16, godz. 09:05 Ks. Mateusz Buczma o Nocy konfesjonałów W dzisiejszym programie rozmawialiśmy z ks. Mateuszem Buczmą o Nocy konfesjonałów. » więcej 2018-12-16, godz. 08:35 Doktor Tomasz Sachanbiński z Opolskiego Centrum Onkologii – Pani, którą operowaliśmy we wtorek po dwóch, trzech dniach po zabiegu nie potrzebowała już leków przeciwbólowych. W Polsce, z tego co wiem, to wykonano już ... » więcej 2018-12-15, godz. 09:00 Rozmowa z Beatą Kaczor i Joanną Bąk o książce "Na skrzydłach pasji" "Na skrzydłach pasji", to tytuł książki, która ma być dedykowana dzieciom. Zbiór motywujących historii z życia mniej i bardziej znanych osób ma inspirować i s ... » więcej 2018-12-15, godz. 08:35 Rozmowa dr. Stankomirem Nicieją z Uniwersytetu Opolskiego – Mieliśmy w tym tygodniu wizytę 20 dziekanów z naszej partnerskiej uczelni, Uniwersytetu Bawijaya z Javy z Indonezji. W kwietniu podpisaliśmy umowę o współpr ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »