Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Szymonem Ogłazą i komentarz Zbigniewa ...
2017-11-08, 10:22 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowa z Szymonem Ogłazą i komentarz Zbigniewa Bahryja

Szymon Ogłaza o najdroższej inwestycji drogowej na Opolszczyźnie
Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego
- To najdroższa inwestycja drogowa w dziejach samorządu województwa, warta 120 mln złotych. Skomplikowana, bo choć to tylko 4,5 km, a z drogami dojazdowymi 1 km, to jednak jest to całkiem nowa trasa na terenie zalewowym, budowa na nasypie, który wymagał przywiezienia 900 tysięcy ton materiału. Do tego cztery wiadukty i most oraz pięć skrzyżowań z rondami - tak o oddawanej dziś do użytku obwodnicy Czarnowąsów mówił w rozmowie "W cztery oczy" wicemarszałek Szymon Ogłaza. Jak zapewniał, obwodnicy nie można było otworzyć wcześniej (choć kierowcy już z niej na własne ryzyko korzystali), bo procedury odbioru poszczególnych elementów trwały kilka tygodni i nie można ich było skrócić. Dodajmy, że choć obwodnica leży - po zmianie granic miasta - w całości na terenie Opola, to była realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Zbigniew Bahryj o otwarciu obwodnicy Czarnowąsów
Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu
- To bardzo ważna inwestycja, która załatwia problemy komunikacyjne w tej części Opola, przede wszystkim zapewnia dojazd do Elektrowni Opole i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy od dawna postulowali budowę takiej obwodnicy - stwierdził w "Poglądach i osądach" Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, który będzie zarządzał obwodnicą Czarnowąsów. Pytany o inne inwestycje drogowe na obszarach przyłączonych do Opola, Bahryj wymienił remont ulicy Żerkowickiej, budowę chodnika między Chmielowicami a Dziekaństwem, chodnika w Świerklach oraz ścieżkę rowerową z Opola do Sławic. - Kończymy przejmować od powiatu i gmin dokumentację planowanych remontów - dodał nasz gość.

Zobacz także

2018-02-22, godz. 10:28 Rozmowy ze Sławomirem Batko i Zbigniewem Kubalańcą Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta – Jesteśmy stanowczo przeciw takiej transakcji, ona jest wręcz patologiczna a nawet ... » więcej 2018-02-21, godz. 09:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca Andrzej Buła, marszałek regionu - To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy ... » więcej 2018-02-20, godz. 09:57 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Romana Kolka Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Samorządowcy w roku wyborczym krzyczą o niesprawiedliwym algorytmie, nie pamiętając, że powstał w roku 2009, za czas ... » więcej 2018-02-19, godz. 09:52 Rozmowa z Joanną Maksymowicz i komentarz Pawła Grabowskiego Joanna Maksymowicz, wicedyrektor opolskiej delegatury KBW - Wniosek o referendum w tak zwanej innej sprawie, nie związanej z odwołaniem organów samorządu, moż ... » więcej 2018-02-18, godz. 09:00 Violetta Szczepkowska o akcjach, do których chętnie włączają się uczniowie ZSB W Opolu Opolscy uczniowie w ramach swoich praktyk zawodowych remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego. Nie tak dawno pomogli także swojemu koledze w odre ... » więcej 2018-02-18, godz. 08:30 Rozmowa z Małgorzatą Pliszką o zmianie przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców w Polsce Zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Czy to zmiany na dobre? To w rozmowie "W cztery oczy" wyjaśniała Małgorzata Pliszka, dyrek ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Dariusz Puk o Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych "TerePaczków" Minął termin zgłoszeń do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych "Terepaczków". Do walki o nagrody w pierwszy weekend marca staną wykonawcy z ... » więcej 2018-02-17, godz. 08:30 Jarosław Kuźmiński o likwidacji dzików z użyciem statków powietrznych Sławomir Izdebski, twórca nowych przepisów o łowiectwie zapowiada likwidację dzików z użyciem statków powietrznych. Powód: dziki roznoszą wirusa ASF, więc pow ... » więcej 2018-02-16, godz. 09:50 Rozmowa z dr. Witoldem Potworą i komentarz Sebastiana Szczurka Dr Witold Potwora, ekonomista i specjalista ds. otwartych funduszy inwestycyjnych Złote plany na złotą jesień życia czy kolejne gruszki na emeryckiej wierzbi ... » więcej 2018-02-15, godz. 10:54 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem i komentarz dr. Bartosza Kuświka Kpt. Tomasz Golec z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego – Takie nam Bóg dał położenie, że musimy dbać o bezpieczeństwo właściwie przez wieki i cały czas dzisiaj, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »