Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Szymonem Ogłazą i komentarz Zbigniewa ...
2017-11-08, 10:22 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowa z Szymonem Ogłazą i komentarz Zbigniewa Bahryja

Szymon Ogłaza o najdroższej inwestycji drogowej na Opolszczyźnie
Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego
- To najdroższa inwestycja drogowa w dziejach samorządu województwa, warta 120 mln złotych. Skomplikowana, bo choć to tylko 4,5 km, a z drogami dojazdowymi 1 km, to jednak jest to całkiem nowa trasa na terenie zalewowym, budowa na nasypie, który wymagał przywiezienia 900 tysięcy ton materiału. Do tego cztery wiadukty i most oraz pięć skrzyżowań z rondami - tak o oddawanej dziś do użytku obwodnicy Czarnowąsów mówił w rozmowie "W cztery oczy" wicemarszałek Szymon Ogłaza. Jak zapewniał, obwodnicy nie można było otworzyć wcześniej (choć kierowcy już z niej na własne ryzyko korzystali), bo procedury odbioru poszczególnych elementów trwały kilka tygodni i nie można ich było skrócić. Dodajmy, że choć obwodnica leży - po zmianie granic miasta - w całości na terenie Opola, to była realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Zbigniew Bahryj o otwarciu obwodnicy Czarnowąsów
Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu
- To bardzo ważna inwestycja, która załatwia problemy komunikacyjne w tej części Opola, przede wszystkim zapewnia dojazd do Elektrowni Opole i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy od dawna postulowali budowę takiej obwodnicy - stwierdził w "Poglądach i osądach" Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, który będzie zarządzał obwodnicą Czarnowąsów. Pytany o inne inwestycje drogowe na obszarach przyłączonych do Opola, Bahryj wymienił remont ulicy Żerkowickiej, budowę chodnika między Chmielowicami a Dziekaństwem, chodnika w Świerklach oraz ścieżkę rowerową z Opola do Sławic. - Kończymy przejmować od powiatu i gmin dokumentację planowanych remontów - dodał nasz gość.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 09:25 Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglugi Śródlądowej i Violettą Porowską o jej kandydatach do rady miasta Adrian Czubak, wojewoda opolski - Celem jest podsumowanie tego wszystkiego, co już udało się dokonać. Zebranie wszystkich osób zaangażowanych w proces odbudow ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:14 Rozmowa z Rafałem Bartkiem o programie wyborczym MN oraz komentarz Natalii Klimaschki na temat działalności TSKN na Śl ... Rafał Bartek, przewodniczący TSKN - Są to przede wszystkim ludzie stąd, znani społecznicy, aktywiści, fachowcy różnych branż - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:00 Rozmowy z Rafałem Tkaczem i Joanną Maksymowicz o przygotowaniach do październikowych wyborów samorządowych Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego O północy kończy się termin na zgłoszenie kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku ... » więcej 2018-09-16, godz. 09:00 Roman Jerye o Polskiej Kolei i nie tylko W dniu maszynisty gościem Poglądów i osądów był Roman Jerye, maszynista, instruktor Opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nasz gość opowiedział o problem ... » więcej 2018-09-16, godz. 08:30 Józef Włodasz o Dobrodzieńskiej Secie Gościem rozmowy "W cztery oczy" był Józef Włodarz, który mówił o niedzielnej "Dobrodzieńskiej secie", czyli maratonie kolarskim o bardzo długiej i chlubnej tr ... » więcej 2018-09-15, godz. 09:00 Rozmowa z Joanną Kasprzak-Dżyberti i Bogumiłą Wosik o III Opolskim Marszu Nordic Walking Gośćmi "Poglądów i osądów" były panie Joanna Kasprzak - Dżyberti oraz Bogumiła Wosik, które opowiedziały o sobotniej III edycji Opolskiego Marszu Nordic Walki ... » więcej 2018-09-15, godz. 08:30 O. Miron Górecki o weekendowym jarmarku w Opolu - Połącznie tego co dla ciała i dla ducha - tak program tegorocznego Jarmarku Franciszkańskiego, rozpoczynającego się w dziś (sobota) w Opolu podsumował ojcie ... » więcej 2018-09-14, godz. 09:17 Rozmowa z Kamilą Jarońską o stanie opieki nad kobietami i komentarz Sabiny Wiatkowskiej - Do wyborów w sejmiku idziemy z hasłem "Polska - wygodny dom dla wszystkich" - mówiła w porannej rozmowie "W cztery oczy" Kamila Jarońska, z partii Razem. Wy ... » więcej 2018-09-13, godz. 09:38 Grzegorz Adamczyk i komentarz Lesława Adamczyka o wzroście płacy minimalnej - Płaca minimalna powinna wynosić połowę średniego wynagrodzenia i powinna być ustalana z automatu - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Grzegorz Adamcz ... » więcej 2018-09-11, godz. 13:04 Stanisław Rakoczy o 15 rocznicy istnienia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i komentarz Jadwigi Kulczycki ... - Gdy rozpoczynaliśmy pracę wiedzieliśmy, że potrzebne jest jednoczenie ludzi działających w tej branży - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Stanisław ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »