Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Szymonem Ogłazą i komentarz Zbigniewa ...
2017-11-08, 10:22 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowa z Szymonem Ogłazą i komentarz Zbigniewa Bahryja

Szymon Ogłaza o najdroższej inwestycji drogowej na Opolszczyźnie
Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego
- To najdroższa inwestycja drogowa w dziejach samorządu województwa, warta 120 mln złotych. Skomplikowana, bo choć to tylko 4,5 km, a z drogami dojazdowymi 1 km, to jednak jest to całkiem nowa trasa na terenie zalewowym, budowa na nasypie, który wymagał przywiezienia 900 tysięcy ton materiału. Do tego cztery wiadukty i most oraz pięć skrzyżowań z rondami - tak o oddawanej dziś do użytku obwodnicy Czarnowąsów mówił w rozmowie "W cztery oczy" wicemarszałek Szymon Ogłaza. Jak zapewniał, obwodnicy nie można było otworzyć wcześniej (choć kierowcy już z niej na własne ryzyko korzystali), bo procedury odbioru poszczególnych elementów trwały kilka tygodni i nie można ich było skrócić. Dodajmy, że choć obwodnica leży - po zmianie granic miasta - w całości na terenie Opola, to była realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Zbigniew Bahryj o otwarciu obwodnicy Czarnowąsów
Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu
- To bardzo ważna inwestycja, która załatwia problemy komunikacyjne w tej części Opola, przede wszystkim zapewnia dojazd do Elektrowni Opole i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy od dawna postulowali budowę takiej obwodnicy - stwierdził w "Poglądach i osądach" Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, który będzie zarządzał obwodnicą Czarnowąsów. Pytany o inne inwestycje drogowe na obszarach przyłączonych do Opola, Bahryj wymienił remont ulicy Żerkowickiej, budowę chodnika między Chmielowicami a Dziekaństwem, chodnika w Świerklach oraz ścieżkę rowerową z Opola do Sławic. - Kończymy przejmować od powiatu i gmin dokumentację planowanych remontów - dodał nasz gość.

Zobacz także

2018-06-20, godz. 10:00 Rozmowy z Krzysztofem Wysdakiem oraz Agnieszką Mikucką o podziale okręgów wyborczych po powiększeniu Opola Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Skoro po zmianie granic Opola radni mogli dokonać nowego podziału okręgów wyborczych, to uważamy, że ra ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:39 Rozmowa z Agnieszką Kamińską i komentarz Tadeusza Chrobaka Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim - Najważniejszym punktem IX Opolskich Dni Kresowych będzie pro ... » więcej 2018-06-18, godz. 09:48 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację rad ... » więcej 2018-06-17, godz. 09:02 Rozmowa z ks. Pawłem Landwójtowiczem, dyrektorem Diecezjalnej Poradni Rodzinnej Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi 25-lecie istnienia. W jej strukturach działa poradnia rodzinna, a przez wszystkie lata istnienia odwiedziło ją pon ... » więcej 2018-06-17, godz. 08:30 Rozmowa z ks. Jerzym Kostorzem o piłce nożnej, kibicowaniu i wierze w cuda Gdy trwa mundial, w grze jest nie tylko piłka, ale i wielkie emocje. W oczekiwaniu na mecze polskiej reprezentacji, duszpasterza opolskich sportowców, ks. Jer ... » więcej 2018-06-16, godz. 09:02 Rozmowa z Eweliną Szendzielorz z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Możliwość zwiedzania szkoły, wspólne czytanie bajek, koncerty chóralne - to niektóre atrakcje odbywającego się w sobotę na festynie, na który zaprasza Diecezj ... » więcej 2018-06-16, godz. 08:30 Rozmowa z Tomaszem Hormańskim o tym, że w zapobieganiu uzależnieniom najważniejsza jest bliskość Niemal w każdym tygodniu media informują o kolejnych zatruciach dopalaczami. Na Opolszczyźnie, w Brzegu, odnotowano przypadek hospitalizacji po spożyciu tward ... » więcej 2018-06-15, godz. 09:30 Rozmowy na temat rozpoczynającego się Mundialu z Antonim Piechniczkiem oraz Józefem Żymańczykiem Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski Kto wygra moskiewski Mundial? Jak wysoko zajdzie polska reprezentacja? Co by doradził Adamowi Nawałc ... » więcej 2018-06-14, godz. 10:35 Rozmowy z Elżbietą Kampą i Tadeuszem Chrobakiem W piątek 15 czerwca startuje 3 Festiwal Książki w Opolu organizowany przez Fabrykę Inspiracji i jedną z najbardziej prestiżowych drukarni w Polsce, czyli Opol ... » więcej 2018-06-13, godz. 09:45 Rozmowa z Manfredem Grabelusem i komentarz Marka Lei Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska UMWO Na terenie gminy Dąbrowa zatrzymano nielegalny transport niemieckich śmieci, który miał wylądo ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »