Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Szymonem Ogłazą i komentarz Zbigniewa ...
2017-11-08, 10:22 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowa z Szymonem Ogłazą i komentarz Zbigniewa Bahryja

Szymon Ogłaza o najdroższej inwestycji drogowej na Opolszczyźnie
Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego
- To najdroższa inwestycja drogowa w dziejach samorządu województwa, warta 120 mln złotych. Skomplikowana, bo choć to tylko 4,5 km, a z drogami dojazdowymi 1 km, to jednak jest to całkiem nowa trasa na terenie zalewowym, budowa na nasypie, który wymagał przywiezienia 900 tysięcy ton materiału. Do tego cztery wiadukty i most oraz pięć skrzyżowań z rondami - tak o oddawanej dziś do użytku obwodnicy Czarnowąsów mówił w rozmowie "W cztery oczy" wicemarszałek Szymon Ogłaza. Jak zapewniał, obwodnicy nie można było otworzyć wcześniej (choć kierowcy już z niej na własne ryzyko korzystali), bo procedury odbioru poszczególnych elementów trwały kilka tygodni i nie można ich było skrócić. Dodajmy, że choć obwodnica leży - po zmianie granic miasta - w całości na terenie Opola, to była realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Zbigniew Bahryj o otwarciu obwodnicy Czarnowąsów
Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu
- To bardzo ważna inwestycja, która załatwia problemy komunikacyjne w tej części Opola, przede wszystkim zapewnia dojazd do Elektrowni Opole i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy od dawna postulowali budowę takiej obwodnicy - stwierdził w "Poglądach i osądach" Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, który będzie zarządzał obwodnicą Czarnowąsów. Pytany o inne inwestycje drogowe na obszarach przyłączonych do Opola, Bahryj wymienił remont ulicy Żerkowickiej, budowę chodnika między Chmielowicami a Dziekaństwem, chodnika w Świerklach oraz ścieżkę rowerową z Opola do Sławic. - Kończymy przejmować od powiatu i gmin dokumentację planowanych remontów - dodał nasz gość.

Zobacz także

2017-11-22, godz. 10:23 Rozmowa z dr. hab. Markiem Białokurem i komentarz dr Anny Gołębiowskiej Dr hab. Marek Białokur, historyk z Uniwersytetu Opolskiego Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Korfanty, Witos – takie podobizny mężów stanu z dwudziestolecia mię ... » więcej 2017-11-21, godz. 09:33 Rozmowa z Pawłem Kukizem i komentarz Adriana Czubaka Paweł Kukiz, szef Kukiz'15 W rozmowie "W cztery oczy" Paweł Kukiz z Kukiz'15 odniósł się do pomysłów zmian w ordynacji wyborczej, jakie obóz Zjednoczonej Praw ... » więcej 2017-11-20, godz. 08:17 Rozmowa z Jerzym Naszkiewiczem oraz komentarz Bolesława Bezega Jerzy Naszkiewicz, pełnomocnik wojewody opolskiego W rozmowie "W cztery oczy" Jerzy Naszkiewicz, świeżo nominowany pełnomocnik wojewody opolskiego d.s. przysz ... » więcej 2017-11-19, godz. 08:35 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu – W Brzegu i Opolu 2 grudnia ruszają kursy samoobrony dla pań. Kobiety będą uczyły się obrony przed uderzeniem, duszeniem czy kopnięciem – tak mówił w rozmowi ... » więcej 2017-11-18, godz. 08:35 Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem, Okręgowym Inspektorem Pracy w Opolu Czy przedsiębiorcy przestrzegają zasad minimalnej stawki godzinowej? O to pytaliśmy w rozmowie „W cztery oczy” Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu Arkadiusz K ... » więcej 2017-11-17, godz. 10:33 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz prof. Małgorzaty Rozbickiej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – To, że tegoroczna ogólnopolska gala Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się w Opolu, to dowód docenienia naszej akty ... » więcej 2017-11-16, godz. 09:38 Rozmowa z Antonim Konopką oraz komentarz Dionizego Duszyńskiego Antoni Konopka, wicemarszałek Województwa Opolskiego - Jak ważna jest gospodarka rybacka dla Opolszczyzny? To jakieś 400 etatów i 50 firm, ale także trzecie m ... » więcej 2017-11-15, godz. 09:57 Rozmowa z Adrianem Czubakiem i komentarz Michała Kramarza - Każdy najemca musi się liczyć z tym, że umowa najmu może kiedyś zostać wymówiona. Nie jest moją winą, że samorząd województwa, który istnieje od 20 lat, nie ... » więcej 2017-11-14, godz. 10:31 Rozmowa z Krzysztofem Kleszczem i komentarz prof. Marii Kalczyńskiej Krzysztof Kleszcz, prezes stowarzyszenia Nasz Grodziec – Dziś tradycje kresowe trzeba pielęgnować, trzeba o nie dbać. Kiedyś, gdy żyli ludzie pamiętający życi ... » więcej 2017-11-13, godz. 10:08 Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Łukasza Sowady - Mamy w biurze prasowym trzy i pół etatu, a wydatki na promocję związane są między innymi z obchodami 800-lecia Opola. I one wcale nie służyły promocji prezy ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »