Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej ...
2017-10-14, 08:35 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego

Rafał Tkacz o tym, co dla wyborców by oznaczało wprowadzenie JOW-ów
– Ograniczenie roli jednomandatowych okręgów wyborczych oznacza, że wyborcy nie będą wybierać kandydatów z list jednoosobowych – tak w rozmowie „W cztery oczy” mówił Rafał Tkacz, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu. – W tej sytuacji, to kandydujący będą musieli znaleźć miejsce na bardziej popularnej liście, bo to lista będzie bardziej decydować niż nazwisko na liście jednoosobowej – dodał nasz gość.
W programie pytaliśmy także o ocenę pomysłu wprowadzenia kamer w lokalach wyborczych i powołania dwóch komisji. Rafał Tkacz podkreślił, że w przypadku powołania dwóch komisji wyborczych ma obawy związane z chęciami do pracy w takich komisjach. – Obecnie problem mamy ze skompletowaniem jednej komisji do lokalu – podkreślił.

Przypomnijmy, w tym tygodniu marszałek senatu Stanisław Karczewski zapowiedział na antenie Polskiego Radia, że reforma ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych obejmie ograniczenie roli jednomandatowych okręgów wyborczych, wprowadzenie drugiej komisji do liczenia głosów oraz monitoringu w siedzibach komisji wyborczych.

Rafał Tkacz przypomniał, także że do 17 października opolska delegatura przyjmuje zgłoszenia do Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”, organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, który jest skierowany do uczniów szkół średnich (ponadgimnazjalnych). Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego – w szczególności dotyczącego wyborów samorządowych.

Zobacz także

2018-01-23, godz. 10:28 Rozmowa z dr. inż. Tomaszem Ciesielczukiem i komentarz Manfreda Grabelusa Dr inż. Tomasz Ciesielczuk z Katedry Ochrony Powierzchni Ziemi Uniwersytetu Opolskiego Dziś celebrowano Dzień bez Opakowań Foliowych. To inicjatywa, która zro ... » więcej 2018-01-22, godz. 09:30 Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim oraz komentarz Tomasza Garbowskiego Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola W rozmowie "W cztery oczy" prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, opowiedział o planach wybudowania nowego stadio ... » więcej 2018-01-21, godz. 08:30 Rozmowa z Bartłomiejem Dajerem Rząd przyjął nowelizację ustawy o usługach płatniczych, która ma dostosować polskie prawo do dyrektywy PSD2. To nowość na rynku bankowym - powiedział w rozmow ... » więcej 2018-01-20, godz. 08:30 Rozmowa z Renatą Ruman-Dzido - Wprowadzono podwójne dyżury a pacjenci nie mają powodów do obaw - tak w rozmowie "W cztery oczy" powiedziała prezes Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, Renata R ... » więcej 2018-01-19, godz. 08:30 Rozmowa z Elżbietą Konopką oraz komentarz Sebastiana Szczurka Elżbieta Konopka, członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych - Nie tylko moim zdaniem, ale także zdaniem przedsiębiorców, moich klientów, ta forma opłacania s ... » więcej 2018-01-18, godz. 10:24 Rozmowa z Romanem Kolkiem i komentarz Krzysztofa Nazimka Roman Kolek, wicemarszałek regionu – Rzeczywiście mamy do czynienia z rynkiem pracownika, bo w warunkach braku lekarzy mogą oni bez trudu znaleźć korzystniej ... » więcej 2018-01-17, godz. 10:33 Rozmowy z Tadeuszem Gocem i Maciejem Milewskim Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich - Mimo braku zimy dzieciaki ze Strzelec mogą jeździć na sankach z górki 'Kaśka'. A to wszystko dzięki armatce do naś ... » więcej 2018-01-16, godz. 09:43 Rozmowy z ks. Piotrem Bałosem i ks. Waldemarem Klingerem Ks. Piotr Bałos, proboszcz parafii w Lubrzy - Najpierw trzeba zainwestować w budowę wspólnoty, bo dzięki temu można potem zainwestować w remont kościoła. Czy ... » więcej 2018-01-15, godz. 09:56 Rozmowa z Tadeuszem Szczyrbakiem i komentarz Janusza Wójcika Tadeusz Szczyrbak, działacz Rodziny Rodła - Mamy w tym roku 80-lecie uchwalenia Prawd Polaków i 15-lecie działalności Rodziny Rodła. Ogólnopolskie uroczystośc ... » więcej 2018-01-14, godz. 08:35 Rozmowa z Przemysławem Zychem, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu 130 atrakcji czeka na dzieci podczas ferii zimowych w Opolu - tak w rozmowie "W cztery oczy" mówił dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu Prze ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »