Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Romanem Kolkiem i komentarz prof. Kazi ...
2017-10-04, 08:29 Autor: Marek Świercz (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Romanem Kolkiem i komentarz prof. Kazimierza Szczygielskiego

Roman Kolek o zorganizowanej w Brukseli konferencji demograficznej
- Są w Europie regiony, które maja jeszcze większe problemy demograficzne niż Opolszczyzna, przykładem może być Hiszpania. Świadomość tego jest coraz większa, dlatego jest też nadzieja, że wpłynie to na unijną politykę. Chodzi o to, by przy podziale unijnych dotacji brać pod uwagę nie tylko PKB i wyrównywanie różnic, ale także kwestie ludnościowe - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Roman Kolek, wicemarszałek regionu, który brał udział w zorganizowanej w Brukseli konferencji demograficznej. Prezentował tam założenia programu "Opolskie dla rodziny". Konferencję zorganizował Dom Polski Południowej, w którym są trzy polskie województwa: opolskie, śląskie i małopolskie.
Prof. Kazimierz Szczygielski o tzw. "worku głubczyckim"
- Demografia jest nadal problemem numer jeden i dla Polski, i dla Opolszczyzny. Są trzy różne prognozy demograficzne GUS, ta najczarniejsza mówi, że będzie nas poniżej 30 milionów. W regionie mamy największy problem w tak zwanym "worku głubczyckim", gdzie w rejonie przygranicznym wioski po prostu pustoszeją - mówił w "Poglądach i osądach" opolski demograf prof. Kazimierz Szczygielski.

Zobacz także

2017-10-17, godz. 09:54 Rozmowa z Michałem Karbowiakiem i komentarz Macieja Kochańskiego Michał Karbowiak, zastępca przewodniczącego Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego – To będą prawdziwe otrzęsiny, choć stawiamy raczej na miłe niespod ... » więcej 2017-10-16, godz. 09:26 Rozmowa z Lidią Stotko oraz komentarz Tomasza Kosmali Lidia Stotko z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu - To była dla mnie wielka niespodzianka, dowiedziałam się w ostatniej chwili, że zgłoszono mnie do tego ko ... » więcej 2017-10-15, godz. 08:40 Rozmowa z Krzysztofem Zgorzelskim, prezesem Przewozów Regionalnych Opolskie Przewozy Regionalne chcą powiększyć swoją ofertę o komunikację autobusową. O ocenę tego pomysłu pytaliśmy prezesa Przewozów Regionalnych Krzysztofa Z ... » więcej 2017-10-14, godz. 08:35 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego – Ograniczenie roli jednomandatowych okręgów wyborczych oznacza, że wyborcy nie będą wybierać kandydatów z list jednoosobowych – tak w rozmowie „W cztery oczy ... » więcej 2017-10-13, godz. 10:04 Rozmowa z Witem Pichurskim i komentarz Magdaleny Matyjaszek Wit Pichurski, opolski artysta rzeźbiarz W czwartek znany opolski artysta rzeźbiarz Wit Pichurski pokazał opolanom, za pośrednictwem mediów, model pomnika ksi ... » więcej 2017-10-12, godz. 09:39 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz dr. Bartosz Maziarza W rozmowie "W cztery oczy" gościem Radia Opole był Marcin Ociepa, przewodniczący Rady Miasta Opola, którego raport w sprawie "odporności na zagrożenia płynące ... » więcej 2017-10-11, godz. 09:57 Rozmowa z Jarosławem Gowinem i komentarz prof. Wiesławy Piątkowskiej-Stepaniak Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przyjechał do Opola, aby wziąć udział w inauguracji roku akademickiego na U ... » więcej 2017-10-10, godz. 09:36 Rozmowa z Andrzejem Tomczykiem i komentarz Janusza Oszytko Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był Andrzej Tomczyk z Namysłowa, który został odznaczony wraz z 14 osobami z Opolszczyzny Krzyżem Wolności i Solidarn ... » więcej 2017-10-09, godz. 09:49 Rozmowa z kpt. Łukaszem Olejnikiem i komentarz dr. Krzysztofa Badory Kpt. Łukasz Olejnik, oficer prasowy KW PSP w Opolu W rozmowie „W cztery oczy” gościem Radia Opole był kpt. Łukasz Olejnik, który opowiedział o zmaganiach opol ... » więcej 2017-10-08, godz. 08:35 Rozmowa z Tomaszem Garbowskim, prezesem Opolskiego Związku Piłki Nożnej – Mecz reprezentacji U20 Polska vs. Portugalia odbędzie się 9 listopada na stadionie w Kluczborku – tak zapewnił prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »