Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Dorotą Piechowicz-Witoń i komentarz Gr ...
2017-10-03, 09:48 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Dorotą Piechowicz-Witoń i komentarz Grzegorza Marcjasza

Dorota Piechowicz-Witoń o zadaniach miasta zleconych organizacjom społecznym
Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik opolskiego Centrum Dialogu Obywatelskiego
– Miasto zleca cześć swoich zadań organizacjom społecznym. W tym roku, oczywiście w konkursach, podzieliliśmy 11,5 mln zł a jeśli będzie taka potrzeba, to ta kwota zostanie zwiększona. Do tego trzeba dodać pieniądze dzielone w ramach budżetu obywatelskiego, w tym roku to 2,5 mln zł, do którego dodaliśmy 500 tys. zł z myślą o sołectwach przyłączonych do Opola – mówiła w rozmowie „W cztery oczy” Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik opolskiego Centrum Dialogu Obywatelskiego. Jak dodaje nasz gość, z myślą o organizatorach ważnych imprez cyklicznych Opole testuje też wariant umów dwuletnich, by organizatorzy ci mieli większe poczucie bezpieczeństwa przy planowaniu kolejnych edycji swoich imprez.
Grzegorz Marcjasz o budżetach opolskich rad dzielnic
Grzegorz Marcjasz, sekretarz Urzędu Miasta Opola
– W jednej dzielnicy, na Malince, było tylko 7 chętnych, w trzech kolejnych dokładnie 15, więc tam rady dzielnic zostały już powołane. Wybory rad kolejnych 16 nowych dzielnic Opola odbędą się 22 października – mówił w „Poglądach i osądach” Grzegorz Marcjasz, sekretarz Urzędu Miasta Opola. Rady dzielnic to kolejne społeczne ciała dysponujące częścią miejskiego budżetu: mają rocznie 100 tys. zł na inwestycje i od 20 do 40 tys. zł na bieżącą działalność.

Zobacz także

2018-03-22, godz. 09:46 Rozmowa ze Stanisławem Barem i komentarz Rafała Bartka Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu Zamknięcie śledztwa oznacza, że prokurator wykonał już wszystkie zaplanowane czynności. Teraz zebrany ma ... » więcej 2018-03-21, godz. 09:17 Rozmowy z Maciejem Wujcem i Marcinem Gambcem Maciej Wujec, wiceprezydent Opola – W tej sprawie wszystko od początku do końca odbywa się lege artis, a te transakcje są bardzo korzystne dla miasta. Przypom ... » więcej 2018-03-20, godz. 09:32 Rozmowy z Katarzyną Kownacką i Krzysztofem Dryndą Katarzyna Kownacka, rzecznik Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – To, że szybko dzielimy unijne pieniądze, powinno raczej cieszyć niż martwić, bo te pienią ... » więcej 2018-03-19, godz. 10:02 Rozmowa z Marcinem Żukowskim i komentarz Tomasza Kosmali Marcin Żukowski, asystent wojewody opolskiego do spraw społeczeństwa obywatelskiego - Fundusz Inicjatyw Pozarządowych to program rządowy, nic więc dziwnego, ż ... » więcej 2018-03-18, godz. 09:00 Rozmowa z Agnieszką Łukasińską z Centrum Informacyjno-Edukacyjnego Senior w Opolu – Staramy się ciągle podnosić sobie poprzeczkę, by nadal seniorów zaskakiwać i wprowadzać nowe inicjatywy – powiedziała Agnieszka Łukasińska, instruktor kultu ... » więcej 2018-03-18, godz. 08:30 Rozmowa z Grzegorzem Haliczynem, studentem z Opola, który stanął w obronie Ukraińców zaatakowanych przez pijanego mężc ... – To był instynkt – tak w rozmowie „W cztery oczy” powiedział Grzegorz Haliczyn, który stanął w obronie Ukraińców. Za ten czyn nasz gość otrzymał nagrodę im. ... » więcej 2018-03-17, godz. 09:00 Rozmowa z Szymonem Wolfem, koordynatorem tegorocznej 28. edycji Zimowej Giełdy Piosenki – Mam nadzieję, że XXVIII Zimowa Giełda Piosenki zapisała się dużymi zgłoskami w historii festiwali studenckich – powiedział w sobotnich „Poglądach i osądach” ... » więcej 2018-03-17, godz. 08:30 Rozmowa z Justyną Osiecką-Sułek z departamentu polityki regionalnej i przestrzennej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ruszył konkurs "Opolskie dla Rodziny" który jest przeznaczony dla pracodawców którzy oferują zniżki dla klientów. - Chcemy docenić tych, którzy przystąpili do ... » więcej 2018-03-16, godz. 09:00 Rozmowa z Dariuszem Byczkowskim oraz komentarz Macieja Stefańskiego Dariusz Byczkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu Jest już prawie pewne, że Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu decyzją Narodowego Instytutu Dziedzic ... » więcej 2018-03-15, godz. 09:00 Rozmowa z Grzegorzem Adamczykiem oraz komentarz Sebastiana Koćwina Grzegorz Adamczyk, wiceszef opolskiej "Solidarności" Choć konstytucja zapewnia swobodę zrzeszania się w związki zawodowe, to ustawy i akty wykonawcze, a także ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »