Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Dorotą Piechowicz-Witoń i komentarz Gr ...
2017-10-03, 09:48 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Dorotą Piechowicz-Witoń i komentarz Grzegorza Marcjasza

Dorota Piechowicz-Witoń o zadaniach miasta zleconych organizacjom społecznym
Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik opolskiego Centrum Dialogu Obywatelskiego
– Miasto zleca cześć swoich zadań organizacjom społecznym. W tym roku, oczywiście w konkursach, podzieliliśmy 11,5 mln zł a jeśli będzie taka potrzeba, to ta kwota zostanie zwiększona. Do tego trzeba dodać pieniądze dzielone w ramach budżetu obywatelskiego, w tym roku to 2,5 mln zł, do którego dodaliśmy 500 tys. zł z myślą o sołectwach przyłączonych do Opola – mówiła w rozmowie „W cztery oczy” Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik opolskiego Centrum Dialogu Obywatelskiego. Jak dodaje nasz gość, z myślą o organizatorach ważnych imprez cyklicznych Opole testuje też wariant umów dwuletnich, by organizatorzy ci mieli większe poczucie bezpieczeństwa przy planowaniu kolejnych edycji swoich imprez.
Grzegorz Marcjasz o budżetach opolskich rad dzielnic
Grzegorz Marcjasz, sekretarz Urzędu Miasta Opola
– W jednej dzielnicy, na Malince, było tylko 7 chętnych, w trzech kolejnych dokładnie 15, więc tam rady dzielnic zostały już powołane. Wybory rad kolejnych 16 nowych dzielnic Opola odbędą się 22 października – mówił w „Poglądach i osądach” Grzegorz Marcjasz, sekretarz Urzędu Miasta Opola. Rady dzielnic to kolejne społeczne ciała dysponujące częścią miejskiego budżetu: mają rocznie 100 tys. zł na inwestycje i od 20 do 40 tys. zł na bieżącą działalność.

Zobacz także

2018-07-21, godz. 08:35 Rozmowa z asp. Karolem Brandysem o bezpiecznych wakacjach O dobre wspomnienia z wakacji zatroszczyliśmy się razem z asp. Karolem Brandysem z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Rozmawialiśmy o tym ... » więcej 2018-07-20, godz. 09:30 Rozmowa z Henrykiem Fersterem i komentarz Dariusza Gieronia Jak nie susza, to ulewy i zagrożenie powodziowe. Od dwóch dni telewizje straszą nas obrazkami wylewających rzek i zalanych łąk. Czy na Opolszczyźnie stosowne ... » więcej 2018-07-19, godz. 10:24 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Tomaszem Turbą Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego Program Dostępność Plus będzie jedną z największych inwestycji rząd ... » więcej 2018-07-18, godz. 09:37 Rozmowa z o. Kamilem Tymeckim i komentarz ks. Łukasza Kniecia Ojciec Kamil Tymecki - współorganizator Święta Młodzieży na Górze świętej Anny Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. Kilkuset młodych ludzi obu płci p ... » więcej 2018-07-17, godz. 09:23 Rozmowy z dr. Stankomirem Nicieją i prof. Wiesławą Piątkowską-Stepaniak Dr Stankomir Nicieja, koordynator Letniego Uniwersytetu UO Po 3 latach działalności, English Summer School przyjmuje formułę Summer University. 60 uczestników ... » więcej 2018-07-16, godz. 09:24 Rozmowa z Antonim Piechniczkiem i komentarz Józefa Żymańczyka Antoni Piechniczek, były trener kadry W poniedziałek "pomundialowy" wróciliśmy w porannych rozmowach do naszych gości, z którymi rozmawialiśmy tuż przed mistr ... » więcej 2018-07-15, godz. 08:30 Rozmowa z Wojtkiem Mieczysławskim o czytaniu i szanowaniu książek Statystyki pokazują, że niechętnie sięgamy po książki. Czy widać ten problem z perspektywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu? O tym, czy sięgamy po słow ... » więcej 2018-07-14, godz. 09:00 Rozmowa z Mirosławem Aranowiczem o IX Festiwalu Ognia i Wody w Nysie Przed nami 9. edycja Festiwalu Ognia i Wody, który tradycyjnie odbędzie się nad Jeziorem Nyskim. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Co jest wyjątkoweg ... » więcej 2018-07-14, godz. 08:35 Rozmowa z Jackiem Skowrońskim o kajakowym spływie „Z nurtem Opola” W trzy wakacyjne soboty będzie można popłynąć „Z nurtem Opola”. Już po raz drugi organizowany jest spływ kajakowy na Odrze i Młynówce. Kilka godzin przed star ... » więcej 2018-07-13, godz. 09:55 Rozmowa z Sabiną Wiatkowską i komentarz Mieczysława Wojtaszka To jest bardzo dobry krok w stronę dalszych prac nad rozwiązaniami systemowymi - mówiła w rozmowie "W cztery oczy" Sabina Wiatkowska, przewodnicząca Okręgowej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »