Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Dorotą Piechowicz-Witoń i komentarz Gr ...
2017-10-03, 09:48 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Dorotą Piechowicz-Witoń i komentarz Grzegorza Marcjasza

Dorota Piechowicz-Witoń o zadaniach miasta zleconych organizacjom społecznym
Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik opolskiego Centrum Dialogu Obywatelskiego
– Miasto zleca cześć swoich zadań organizacjom społecznym. W tym roku, oczywiście w konkursach, podzieliliśmy 11,5 mln zł a jeśli będzie taka potrzeba, to ta kwota zostanie zwiększona. Do tego trzeba dodać pieniądze dzielone w ramach budżetu obywatelskiego, w tym roku to 2,5 mln zł, do którego dodaliśmy 500 tys. zł z myślą o sołectwach przyłączonych do Opola – mówiła w rozmowie „W cztery oczy” Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik opolskiego Centrum Dialogu Obywatelskiego. Jak dodaje nasz gość, z myślą o organizatorach ważnych imprez cyklicznych Opole testuje też wariant umów dwuletnich, by organizatorzy ci mieli większe poczucie bezpieczeństwa przy planowaniu kolejnych edycji swoich imprez.
Grzegorz Marcjasz o budżetach opolskich rad dzielnic
Grzegorz Marcjasz, sekretarz Urzędu Miasta Opola
– W jednej dzielnicy, na Malince, było tylko 7 chętnych, w trzech kolejnych dokładnie 15, więc tam rady dzielnic zostały już powołane. Wybory rad kolejnych 16 nowych dzielnic Opola odbędą się 22 października – mówił w „Poglądach i osądach” Grzegorz Marcjasz, sekretarz Urzędu Miasta Opola. Rady dzielnic to kolejne społeczne ciała dysponujące częścią miejskiego budżetu: mają rocznie 100 tys. zł na inwestycje i od 20 do 40 tys. zł na bieżącą działalność.

Zobacz także

2017-10-17, godz. 09:54 Rozmowa z Michałem Karbowiakiem i komentarz Macieja Kochańskiego Michał Karbowiak, zastępca przewodniczącego Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego – To będą prawdziwe otrzęsiny, choć stawiamy raczej na miłe niespod ... » więcej 2017-10-16, godz. 09:26 Rozmowa z Lidią Stotko oraz komentarz Tomasza Kosmali Lidia Stotko z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu - To była dla mnie wielka niespodzianka, dowiedziałam się w ostatniej chwili, że zgłoszono mnie do tego ko ... » więcej 2017-10-15, godz. 08:40 Rozmowa z Krzysztofem Zgorzelskim, prezesem Przewozów Regionalnych Opolskie Przewozy Regionalne chcą powiększyć swoją ofertę o komunikację autobusową. O ocenę tego pomysłu pytaliśmy prezesa Przewozów Regionalnych Krzysztofa Z ... » więcej 2017-10-14, godz. 08:35 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego – Ograniczenie roli jednomandatowych okręgów wyborczych oznacza, że wyborcy nie będą wybierać kandydatów z list jednoosobowych – tak w rozmowie „W cztery oczy ... » więcej 2017-10-13, godz. 10:04 Rozmowa z Witem Pichurskim i komentarz Magdaleny Matyjaszek Wit Pichurski, opolski artysta rzeźbiarz W czwartek znany opolski artysta rzeźbiarz Wit Pichurski pokazał opolanom, za pośrednictwem mediów, model pomnika ksi ... » więcej 2017-10-12, godz. 09:39 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz dr. Bartosz Maziarza W rozmowie "W cztery oczy" gościem Radia Opole był Marcin Ociepa, przewodniczący Rady Miasta Opola, którego raport w sprawie "odporności na zagrożenia płynące ... » więcej 2017-10-11, godz. 09:57 Rozmowa z Jarosławem Gowinem i komentarz prof. Wiesławy Piątkowskiej-Stepaniak Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przyjechał do Opola, aby wziąć udział w inauguracji roku akademickiego na U ... » więcej 2017-10-10, godz. 09:36 Rozmowa z Andrzejem Tomczykiem i komentarz Janusza Oszytko Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był Andrzej Tomczyk z Namysłowa, który został odznaczony wraz z 14 osobami z Opolszczyzny Krzyżem Wolności i Solidarn ... » więcej 2017-10-09, godz. 09:49 Rozmowa z kpt. Łukaszem Olejnikiem i komentarz dr. Krzysztofa Badory Kpt. Łukasz Olejnik, oficer prasowy KW PSP w Opolu W rozmowie „W cztery oczy” gościem Radia Opole był kpt. Łukasz Olejnik, który opowiedział o zmaganiach opol ... » więcej 2017-10-08, godz. 08:35 Rozmowa z Tomaszem Garbowskim, prezesem Opolskiego Związku Piłki Nożnej – Mecz reprezentacji U20 Polska vs. Portugalia odbędzie się 9 listopada na stadionie w Kluczborku – tak zapewnił prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »