Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa ze Zdzisławem Markiewiczem i komentarz T ...
2017-10-02, 09:09 Autor: Marek Świercz (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa ze Zdzisławem Markiewiczem i komentarz Tomasza Kwiatka

Zdzisław Markiewicz o przypadkach osób nieubezpieczonych
- W tamtym roku mieliśmy ponad 150 takich postępowań, w tym roku już około 140, więc w sumie może być ich ze 200. One są pracochłonne, trzeba zrobić wywiad, wyjść w teren, wydać decyzje w kilku egzemplarzach - tak w rozmowie "W cztery oczy" dr Zdzisław Markiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, mówił o postępowaniach w sprawie osób nie posiadających ubezpieczenia zdrowotnego, które skorzystały ze świadczeń medycznych. MOPR wszczyna takie postępowanie na wniosek osoby zainteresowanej albo placówki, która udzieliła usługi. - Najlepiej by było, gdyby z takich postępowań po prostu zrezygnować, skoro - jak wiemy - wszyscy mają mieć prawo do opieki medycznej dodaje nasz gość. Przypomnijmy: teoretycznie od stycznia tego roku wystarczy, że u lekarza rodzinnego pacjent złoży oświadczenia, że ma ubezpieczenie, w praktyce jednak urzędy nadal stosują obowiązujące wcześniej procedury administracyjne. Jak kilka dni temu tłumaczył na antenie Radia Opole Robert Bryk, dyrektor NFZ w Opolu, jesteśmy jeszcze "w okresie przejściowym".
Tomasz Kwiatek o tym jak zmienia się poziom bezrobocia po reformie
- Żadnych wytycznych z naszego ministerstwa nie dostaliśmy, więc nadal płacimy ubezpieczenie zdrowotne za naszych zarejestrowanych bezrobotnych - stwierdził w "Poglądach i osądach" Tomasz Kwiatek, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu. Nasz gość mówi, że trudno ocenić, jak duża liczba bezrobotnych rejestruje się tylko w celu uzyskania ubezpieczenia, ale do myślenia daje fakt, że około 30 procent należy do tak zwanego profilu trzeciego, czyli tego najbardziej oddalonego od rynku pracy. - I tu można podejrzewać, że dla części z nich ubezpieczenie jest istotniejsze od szukania pracy - ocenia Kwiatek. Dodajmy, że w tej chwili bezrobocie jest rekordowo niskie: w Opolu to 4,5 a w powiecie opolskim 7,5 procent.

Zobacz także

2017-10-16, godz. 09:26 Rozmowa z Lidią Stotko oraz komentarz Tomasza Kosmali Lidia Stotko z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu - To była dla mnie wielka niespodzianka, dowiedziałam się w ostatniej chwili, że zgłoszono mnie do tego ko ... » więcej 2017-10-15, godz. 08:40 Rozmowa z Krzysztofem Zgorzelskim, prezesem Przewozów Regionalnych Opolskie Przewozy Regionalne chcą powiększyć swoją ofertę o komunikację autobusową. O ocenę tego pomysłu pytaliśmy prezesa Przewozów Regionalnych Krzysztofa Z ... » więcej 2017-10-14, godz. 08:35 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego – Ograniczenie roli jednomandatowych okręgów wyborczych oznacza, że wyborcy nie będą wybierać kandydatów z list jednoosobowych – tak w rozmowie „W cztery oczy ... » więcej 2017-10-13, godz. 10:04 Rozmowa z Witem Pichurskim i komentarz Magdaleny Matyjaszek Wit Pichurski, opolski artysta rzeźbiarz W czwartek znany opolski artysta rzeźbiarz Wit Pichurski pokazał opolanom, za pośrednictwem mediów, model pomnika ksi ... » więcej 2017-10-12, godz. 09:39 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz dr. Bartosz Maziarza W rozmowie "W cztery oczy" gościem Radia Opole był Marcin Ociepa, przewodniczący Rady Miasta Opola, którego raport w sprawie "odporności na zagrożenia płynące ... » więcej 2017-10-11, godz. 09:57 Rozmowa z Jarosławem Gowinem i komentarz prof. Wiesławy Piątkowskiej-Stepaniak Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przyjechał do Opola, aby wziąć udział w inauguracji roku akademickiego na U ... » więcej 2017-10-10, godz. 09:36 Rozmowa z Andrzejem Tomczykiem i komentarz Janusza Oszytko Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był Andrzej Tomczyk z Namysłowa, który został odznaczony wraz z 14 osobami z Opolszczyzny Krzyżem Wolności i Solidarn ... » więcej 2017-10-09, godz. 09:49 Rozmowa z kpt. Łukaszem Olejnikiem i komentarz dr. Krzysztofa Badory Kpt. Łukasz Olejnik, oficer prasowy KW PSP w Opolu W rozmowie „W cztery oczy” gościem Radia Opole był kpt. Łukasz Olejnik, który opowiedział o zmaganiach opol ... » więcej 2017-10-08, godz. 08:35 Rozmowa z Tomaszem Garbowskim, prezesem Opolskiego Związku Piłki Nożnej – Mecz reprezentacji U20 Polska vs. Portugalia odbędzie się 9 listopada na stadionie w Kluczborku – tak zapewnił prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz ... » więcej 2017-10-07, godz. 08:35 Rozmowa z Sylwestrem Brząkałą, dyrektorem Przewozów Regionalnych w Opolu – Po orkanie, który nawiedził także nasz region wprowadziliśmy komunikację zastępczą na linii Olesno-Kluczbork – tak w rozmowie „W cztery oczy” mówił dyrektor ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »