Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Prezes Radia Opole i kierownik muzyczny o festiw ...
2017-09-14, 10:35 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Prezes Radia Opole i kierownik muzyczny o festiwalu opolskim i jubileuszowym koncercie Radia Opole

Piotr Moc o zaangażowaniu naszej rozgłośni w organizację 54. KFPP
Piotr Moc, prezes Radia Opole
- Powiem tak: gdzie dwóch się bije, tam trzeci skorzystał. Po raz pierwszy jesteśmy swego rodzaju partnerem TVP, także w imieniu Audytorium 17, czyli wszystkich regionalnych rozgłośni Polskiego Radia - tak żartobliwie prezes Radia Opole Piotr Moc skomentował udział naszej rozgłośni w organizacji tegorocznego 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przypomnijmy: w wyniku sporu władz miasta z TVP upadł czerwcowy termin festiwalu i imprezę przeniesiono na wrzesień. Ponieważ w tym samym terminie miał się odbyć koncert z okazji 65-lecia Radia Opole, nasza rozgłośnia zgodziła się na przesunięcie terminu o tydzień (zapraszamy na nasz koncert 22 września) i dzięki temu mamy festiwal w terminie 15 - 17 września. Nasi Słuchacze mogą skorzystać ze specjalnego sektora. Radio Opole wręczy także nagrodę dla uczestnika koncertu Debiutów wybranego przez naszych Słuchaczy.
Tomasz Bazan o dziejach współpracy Radia Opole z TVP przy KFPP
Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole
- W latach 60. pomysł organizacji takiego festiwalu narodził się w trzecim programie Polskiego Radia za sprawą dwóch ludzi: Jerzy Grygolunasa i Mateusza Święcickiego. Pomysł został zaszczepiony - siłą rzeczy - w Opolu, które funkcjonowało już od kilku lat i miało określone możliwości techniczne. Dzięki temu mieliśmy zastrzyki sprzętowe, dzięki którym mogliśmy nagrywać wszystkie koncerty. O tym zawsze przypominam: Radio Opole ma potężne archiwum związane z opolskim festiwalem - powiedział w "Poglądach i osądach" Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole. Nasz gość przypomniał, że Edward Spyrka, długoletni szef muzyczny naszej rozgłośni, zasiadał w jury i był także dyrygentem zespołu, który akompaniował artystom. - Ta współpraca była naprawdę bardzo ścisła - podkreślił red. Bazan.

Zobacz także

2018-06-21, godz. 10:17 Rozmowy z ks. prof. Markiem Lisem i red. Krzysztofem Ogioldą o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny Ks. prof. Marek Lis o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny - Pielgrzymki Jana Pawła II przerwały coś, co socjologowie nazwali spiralą mil ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:00 Rozmowy z Krzysztofem Wysdakiem oraz Agnieszką Mikucką o podziale okręgów wyborczych po powiększeniu Opola Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Skoro po zmianie granic Opola radni mogli dokonać nowego podziału okręgów wyborczych, to uważamy, że ra ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:39 Rozmowa z Agnieszką Kamińską i komentarz Tadeusza Chrobaka Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim - Najważniejszym punktem IX Opolskich Dni Kresowych będzie pro ... » więcej 2018-06-18, godz. 09:48 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację rad ... » więcej 2018-06-17, godz. 09:02 Rozmowa z ks. Pawłem Landwójtowiczem, dyrektorem Diecezjalnej Poradni Rodzinnej Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi 25-lecie istnienia. W jej strukturach działa poradnia rodzinna, a przez wszystkie lata istnienia odwiedziło ją pon ... » więcej 2018-06-17, godz. 08:30 Rozmowa z ks. Jerzym Kostorzem o piłce nożnej, kibicowaniu i wierze w cuda Gdy trwa mundial, w grze jest nie tylko piłka, ale i wielkie emocje. W oczekiwaniu na mecze polskiej reprezentacji, duszpasterza opolskich sportowców, ks. Jer ... » więcej 2018-06-16, godz. 09:02 Rozmowa z Eweliną Szendzielorz z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Możliwość zwiedzania szkoły, wspólne czytanie bajek, koncerty chóralne - to niektóre atrakcje odbywającego się w sobotę na festynie, na który zaprasza Diecezj ... » więcej 2018-06-16, godz. 08:30 Rozmowa z Tomaszem Hormańskim o tym, że w zapobieganiu uzależnieniom najważniejsza jest bliskość Niemal w każdym tygodniu media informują o kolejnych zatruciach dopalaczami. Na Opolszczyźnie, w Brzegu, odnotowano przypadek hospitalizacji po spożyciu tward ... » więcej 2018-06-15, godz. 09:30 Rozmowy na temat rozpoczynającego się Mundialu z Antonim Piechniczkiem oraz Józefem Żymańczykiem Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski Kto wygra moskiewski Mundial? Jak wysoko zajdzie polska reprezentacja? Co by doradził Adamowi Nawałc ... » więcej 2018-06-14, godz. 10:35 Rozmowy z Elżbietą Kampą i Tadeuszem Chrobakiem W piątek 15 czerwca startuje 3 Festiwal Książki w Opolu organizowany przez Fabrykę Inspiracji i jedną z najbardziej prestiżowych drukarni w Polsce, czyli Opol ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »