Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Prezes Radia Opole i kierownik muzyczny o festiw ...
2017-09-14, 10:35 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Prezes Radia Opole i kierownik muzyczny o festiwalu opolskim i jubileuszowym koncercie Radia Opole

Piotr Moc o zaangażowaniu naszej rozgłośni w organizację 54. KFPP
Piotr Moc, prezes Radia Opole
- Powiem tak: gdzie dwóch się bije, tam trzeci skorzystał. Po raz pierwszy jesteśmy swego rodzaju partnerem TVP, także w imieniu Audytorium 17, czyli wszystkich regionalnych rozgłośni Polskiego Radia - tak żartobliwie prezes Radia Opole Piotr Moc skomentował udział naszej rozgłośni w organizacji tegorocznego 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przypomnijmy: w wyniku sporu władz miasta z TVP upadł czerwcowy termin festiwalu i imprezę przeniesiono na wrzesień. Ponieważ w tym samym terminie miał się odbyć koncert z okazji 65-lecia Radia Opole, nasza rozgłośnia zgodziła się na przesunięcie terminu o tydzień (zapraszamy na nasz koncert 22 września) i dzięki temu mamy festiwal w terminie 15 - 17 września. Nasi Słuchacze mogą skorzystać ze specjalnego sektora. Radio Opole wręczy także nagrodę dla uczestnika koncertu Debiutów wybranego przez naszych Słuchaczy.
Tomasz Bazan o dziejach współpracy Radia Opole z TVP przy KFPP
Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole
- W latach 60. pomysł organizacji takiego festiwalu narodził się w trzecim programie Polskiego Radia za sprawą dwóch ludzi: Jerzy Grygolunasa i Mateusza Święcickiego. Pomysł został zaszczepiony - siłą rzeczy - w Opolu, które funkcjonowało już od kilku lat i miało określone możliwości techniczne. Dzięki temu mieliśmy zastrzyki sprzętowe, dzięki którym mogliśmy nagrywać wszystkie koncerty. O tym zawsze przypominam: Radio Opole ma potężne archiwum związane z opolskim festiwalem - powiedział w "Poglądach i osądach" Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole. Nasz gość przypomniał, że Edward Spyrka, długoletni szef muzyczny naszej rozgłośni, zasiadał w jury i był także dyrygentem zespołu, który akompaniował artystom. - Ta współpraca była naprawdę bardzo ścisła - podkreślił red. Bazan.

Zobacz także

2018-02-24, godz. 09:05 Rozmowy z prof. Krzysztofem Malikiem i Aissanem Labedem Prof. Krzysztof Malik, prorektor ds. studenckich i inwestycji Politechniki Opolskiej – 30 osób zgłosiło się na zajęcia Legii Akademickiej, która rusza w marc ... » więcej 2018-02-23, godz. 10:47 Rozmowa z Andrzejem Szybkie i komentarz Krzysztofa Dryndy Ponad trzysta tysięcy obcokrajowców pracuje legalnie w Polsce - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Andrzej Szybkie, dyrektor Departamentu Rent Zagranicznyc ... » więcej 2018-02-22, godz. 10:28 Rozmowy ze Sławomirem Batko i Zbigniewem Kubalańcą Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta – Jesteśmy stanowczo przeciw takiej transakcji, ona jest wręcz patologiczna a nawet ... » więcej 2018-02-21, godz. 09:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca Andrzej Buła, marszałek regionu - To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy ... » więcej 2018-02-20, godz. 09:57 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Romana Kolka Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Samorządowcy w roku wyborczym krzyczą o niesprawiedliwym algorytmie, nie pamiętając, że powstał w roku 2009, za czas ... » więcej 2018-02-19, godz. 09:52 Rozmowa z Joanną Maksymowicz i komentarz Pawła Grabowskiego Joanna Maksymowicz, wicedyrektor opolskiej delegatury KBW - Wniosek o referendum w tak zwanej innej sprawie, nie związanej z odwołaniem organów samorządu, moż ... » więcej 2018-02-18, godz. 09:00 Violetta Szczepkowska o akcjach, do których chętnie włączają się uczniowie ZSB W Opolu Opolscy uczniowie w ramach swoich praktyk zawodowych remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego. Nie tak dawno pomogli także swojemu koledze w odre ... » więcej 2018-02-18, godz. 08:30 Rozmowa z Małgorzatą Pliszką o zmianie przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców w Polsce Zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Czy to zmiany na dobre? To w rozmowie "W cztery oczy" wyjaśniała Małgorzata Pliszka, dyrek ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Dariusz Puk o Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych "TerePaczków" Minął termin zgłoszeń do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych "Terepaczków". Do walki o nagrody w pierwszy weekend marca staną wykonawcy z ... » więcej 2018-02-17, godz. 08:30 Jarosław Kuźmiński o likwidacji dzików z użyciem statków powietrznych Sławomir Izdebski, twórca nowych przepisów o łowiectwie zapowiada likwidację dzików z użyciem statków powietrznych. Powód: dziki roznoszą wirusa ASF, więc pow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »