Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Prezes Radia Opole i kierownik muzyczny o festiw ...
2017-09-14, 10:35 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Prezes Radia Opole i kierownik muzyczny o festiwalu opolskim i jubileuszowym koncercie Radia Opole

Piotr Moc o zaangażowaniu naszej rozgłośni w organizację 54. KFPP
Piotr Moc, prezes Radia Opole
- Powiem tak: gdzie dwóch się bije, tam trzeci skorzystał. Po raz pierwszy jesteśmy swego rodzaju partnerem TVP, także w imieniu Audytorium 17, czyli wszystkich regionalnych rozgłośni Polskiego Radia - tak żartobliwie prezes Radia Opole Piotr Moc skomentował udział naszej rozgłośni w organizacji tegorocznego 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przypomnijmy: w wyniku sporu władz miasta z TVP upadł czerwcowy termin festiwalu i imprezę przeniesiono na wrzesień. Ponieważ w tym samym terminie miał się odbyć koncert z okazji 65-lecia Radia Opole, nasza rozgłośnia zgodziła się na przesunięcie terminu o tydzień (zapraszamy na nasz koncert 22 września) i dzięki temu mamy festiwal w terminie 15 - 17 września. Nasi Słuchacze mogą skorzystać ze specjalnego sektora. Radio Opole wręczy także nagrodę dla uczestnika koncertu Debiutów wybranego przez naszych Słuchaczy.
Tomasz Bazan o dziejach współpracy Radia Opole z TVP przy KFPP
Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole
- W latach 60. pomysł organizacji takiego festiwalu narodził się w trzecim programie Polskiego Radia za sprawą dwóch ludzi: Jerzy Grygolunasa i Mateusza Święcickiego. Pomysł został zaszczepiony - siłą rzeczy - w Opolu, które funkcjonowało już od kilku lat i miało określone możliwości techniczne. Dzięki temu mieliśmy zastrzyki sprzętowe, dzięki którym mogliśmy nagrywać wszystkie koncerty. O tym zawsze przypominam: Radio Opole ma potężne archiwum związane z opolskim festiwalem - powiedział w "Poglądach i osądach" Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole. Nasz gość przypomniał, że Edward Spyrka, długoletni szef muzyczny naszej rozgłośni, zasiadał w jury i był także dyrygentem zespołu, który akompaniował artystom. - Ta współpraca była naprawdę bardzo ścisła - podkreślił red. Bazan.

Zobacz także

2017-09-20, godz. 09:35 Rozmowa z Arturem Wilpertem i komentarz ks. dr. Arnolda Drechslera W rozmowie "W cztery oczy" koordynator projektu "Kromka chleba dla sąsiada" Artur Wilpert opowiadał o idei akcji prowadzonej przez Caritas Diecezji Opolskiej. ... » więcej 2017-09-19, godz. 09:52 Rozmowy z Grzegorzem Adamczykiem z opolskiej "Solidarności" Dziś w obu porannych rozmowach - "W cztery oczy" i "Poglądy i osądy" - naszym gościem był Grzegorz Adamczyk, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Śląska ... » więcej 2017-09-18, godz. 08:32 Rozmowa z Pawłem Staufferem i komentarz Katarzyny Zawadzkiej - Najważniejsza jest próba uchwycenia emocji. I w tym roku to się udało, jestem bardzo zadowolony z kilku zdjęć, które zrobiłem Maryli Rodowicz. Świetny konce ... » więcej 2017-09-17, godz. 08:40 Rozmowa z Janem "Yachem" Paszkiewiczem - W Gdańsku formuła się zakończyła, ponadto miasto nie inwestowało w tę formę kultury - Tak o powodach przenosin festiwalu Yach Film do Opola powiedział w roz ... » więcej 2017-09-16, godz. 08:43 Rozmowa z zespołem Ogień, który wygrał konkurs na najlepszy debiut 54. KFPP - Adrenalina jeszcze nie zeszła, jesteśmy zaskoczeni, aż tak dużym wsparciem ze strony słuchaczy - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Filip Popów ... » więcej 2017-09-15, godz. 09:35 Rozmowa z Konradem Smugą i komentarz Agaty Konarskiej - Bardzo się cieszę, że ten festiwal się odbędzie. Polska piosenka musi mieć swoje miejsce, swój dom, a jej domem jest Opole. To jest trwalsza tradycja niż ws ... » więcej 2017-09-13, godz. 09:13 Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i Sylwią Gawłowską - Z rozmowami o przyszłości opolskiego festiwalu poczekajmy na zakończenie i podsumowanie tegorocznego festiwalu - stwierdził w rozmowie "W cztery oczy" prezy ... » więcej 2017-09-12, godz. 09:56 Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz Michała Kramarza Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Specjalne strefy ekonomiczne spełniły swoją rolę, miały znaczący wpływ na spadek be ... » więcej 2017-09-11, godz. 09:32 Rozmowy z Leonardem Pietruszką i Markiem Leją Leonard Pietruszka, wójt gminy Komprachcice - Komprachcice w odróżnieniu od Dobrzenia Wielkiego i Dąbrowy, nie otrzymają od Opola finansowego wsparcia. Planuj ... » więcej 2017-09-10, godz. 08:40 Rozmowa z Magdaleną Matyjaszek Spacer tematyczny, gra terenowa, występy sceniczne, debata i warsztaty dla dzieci. Tak będzie wyglądała wojewódzka inauguracja 25. Europejskich Dni Dziedzictw ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »