Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Prezes Radia Opole i kierownik muzyczny o festiw ...
2017-09-14, 10:35 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Prezes Radia Opole i kierownik muzyczny o festiwalu opolskim i jubileuszowym koncercie Radia Opole

Piotr Moc o zaangażowaniu naszej rozgłośni w organizację 54. KFPP
Piotr Moc, prezes Radia Opole
- Powiem tak: gdzie dwóch się bije, tam trzeci skorzystał. Po raz pierwszy jesteśmy swego rodzaju partnerem TVP, także w imieniu Audytorium 17, czyli wszystkich regionalnych rozgłośni Polskiego Radia - tak żartobliwie prezes Radia Opole Piotr Moc skomentował udział naszej rozgłośni w organizacji tegorocznego 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przypomnijmy: w wyniku sporu władz miasta z TVP upadł czerwcowy termin festiwalu i imprezę przeniesiono na wrzesień. Ponieważ w tym samym terminie miał się odbyć koncert z okazji 65-lecia Radia Opole, nasza rozgłośnia zgodziła się na przesunięcie terminu o tydzień (zapraszamy na nasz koncert 22 września) i dzięki temu mamy festiwal w terminie 15 - 17 września. Nasi Słuchacze mogą skorzystać ze specjalnego sektora. Radio Opole wręczy także nagrodę dla uczestnika koncertu Debiutów wybranego przez naszych Słuchaczy.
Tomasz Bazan o dziejach współpracy Radia Opole z TVP przy KFPP
Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole
- W latach 60. pomysł organizacji takiego festiwalu narodził się w trzecim programie Polskiego Radia za sprawą dwóch ludzi: Jerzy Grygolunasa i Mateusza Święcickiego. Pomysł został zaszczepiony - siłą rzeczy - w Opolu, które funkcjonowało już od kilku lat i miało określone możliwości techniczne. Dzięki temu mieliśmy zastrzyki sprzętowe, dzięki którym mogliśmy nagrywać wszystkie koncerty. O tym zawsze przypominam: Radio Opole ma potężne archiwum związane z opolskim festiwalem - powiedział w "Poglądach i osądach" Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole. Nasz gość przypomniał, że Edward Spyrka, długoletni szef muzyczny naszej rozgłośni, zasiadał w jury i był także dyrygentem zespołu, który akompaniował artystom. - Ta współpraca była naprawdę bardzo ścisła - podkreślił red. Bazan.

Zobacz także

2017-11-21, godz. 09:33 Rozmowa z Pawłem Kukizem i komentarz Adriana Czubaka Paweł Kukiz, szef Kukiz'15 W rozmowie "W cztery oczy" Paweł Kukiz z Kukiz'15 odniósł się do pomysłów zmian w ordynacji wyborczej, jakie obóz Zjednoczonej Praw ... » więcej 2017-11-20, godz. 08:17 Rozmowa z Jerzym Naszkiewiczem oraz komentarz Bolesława Bezega Jerzy Naszkiewicz, pełnomocnik wojewody opolskiego W rozmowie "W cztery oczy" Jerzy Naszkiewicz, świeżo nominowany pełnomocnik wojewody opolskiego d.s. przysz ... » więcej 2017-11-19, godz. 08:35 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu – W Brzegu i Opolu 2 grudnia ruszają kursy samoobrony dla pań. Kobiety będą uczyły się obrony przed uderzeniem, duszeniem czy kopnięciem – tak mówił w rozmowi ... » więcej 2017-11-18, godz. 08:35 Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem, Okręgowym Inspektorem Pracy w Opolu Czy przedsiębiorcy przestrzegają zasad minimalnej stawki godzinowej? O to pytaliśmy w rozmowie „W cztery oczy” Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu Arkadiusz K ... » więcej 2017-11-17, godz. 10:33 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz prof. Małgorzaty Rozbickiej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – To, że tegoroczna ogólnopolska gala Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się w Opolu, to dowód docenienia naszej akty ... » więcej 2017-11-16, godz. 09:38 Rozmowa z Antonim Konopką oraz komentarz Dionizego Duszyńskiego Antoni Konopka, wicemarszałek Województwa Opolskiego - Jak ważna jest gospodarka rybacka dla Opolszczyzny? To jakieś 400 etatów i 50 firm, ale także trzecie m ... » więcej 2017-11-15, godz. 09:57 Rozmowa z Adrianem Czubakiem i komentarz Michała Kramarza - Każdy najemca musi się liczyć z tym, że umowa najmu może kiedyś zostać wymówiona. Nie jest moją winą, że samorząd województwa, który istnieje od 20 lat, nie ... » więcej 2017-11-14, godz. 10:31 Rozmowa z Krzysztofem Kleszczem i komentarz prof. Marii Kalczyńskiej Krzysztof Kleszcz, prezes stowarzyszenia Nasz Grodziec – Dziś tradycje kresowe trzeba pielęgnować, trzeba o nie dbać. Kiedyś, gdy żyli ludzie pamiętający życi ... » więcej 2017-11-13, godz. 10:08 Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Łukasza Sowady - Mamy w biurze prasowym trzy i pół etatu, a wydatki na promocję związane są między innymi z obchodami 800-lecia Opola. I one wcale nie służyły promocji prezy ... » więcej 2017-11-12, godz. 08:35 Rozmowa z Antonim Malaką, dyrektorem opolskiego ZUS-u Ponad 80 procent mieszkańców naszego regionu jeśli wybiera pracę za granicą, to kieruje się do Niemiec. W związku z tym, w rozmowie „W cztery oczy” poruszyliś ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »