Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz Michała ...
2017-09-12, 09:56 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz Michała Kramarza

Krzysztof Drynda o nowym pomyśle na funkcjonowanie stref ekonomicznych
Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
- Specjalne strefy ekonomiczne spełniły swoją rolę, miały znaczący wpływ na spadek bezrobocia. I nadal będą funkcjonowały do 2026 roku. Chcemy jednak - i to jest pomysł wicepremiera Mateusza Morawieckiego - sprawić, by cała Polska stała się taką strefą. Inwestycja, która spełni nasze oczekiwania, głównie jakościowe, będzie mogła liczyć na ulgi i preferencje niezależnie od tego, czy jest realizowana w granicach strefy czy nie - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nasz gość dodał, że do WSSE należy w tej chwili 3 700 hektarów.
Michał Kramarz o działkach inwestycyjnych w Opolu
Michał Kramarz, naczelnik Biura Obsługi Inwestora w UM Opole
- W starej części naszej opolskiej podstrefy zostało jeszcze kilka 3-4-hektarowych działek, ale na zagospodarowanie czeka 110 hektarów we Wrzoskach, czyli terenach przyłączonych do Opola, wcześniej należących do gminy Dąbrowa - powiedział w "Poglądach i osądach" Michał Kramarz, naczelnik Biura Obsługi Inwestora w opolskim ratuszu. Nasz gość wspomniał także o planach zagospodarowania terenów pofabrycznych przy ulicy Ozimskiej. - Budujemy tam Centrum Usług Publicznych, swoją siedzibę znajdzie Izba Skarbowa. Liczymy, że powstanie tam duże centrum biurowo-administracyjne - tłumaczył Kramarz.

Zobacz także

2017-09-25, godz. 09:38 Rozmowa z Katarzyną Czocharą i komentarz Wojciecha Rudego Katarzyna Czochara, posłanka PiS Nieoczekiwana nadwyżka budżetowa, rosnąca produkcja przemysłowa i handel, podwyżki płac, malejące bezrobocie - to wszystko ni ... » więcej 2017-09-24, godz. 08:40 Rozmowa z Jackiem Łuczakiem W niedzielnej rozmowie "W cztery oczy" podharcmistrz Jacek Łuczak, przewodniczący zarzadu opolskiego obwodu ZHR opowiadał o pomyśle na "Harcerską Pocztę Polow ... » więcej 2017-09-23, godz. 08:30 Rozmowa z Edwardem Spyrką Edward Spyrka był przez lata muzycznym filarem Radia Opole, przepracował w nim 42 lata z 65 lat, jakie liczy sobie RO, a zaczął pracować przez przypadek. Był ... » więcej 2017-09-22, godz. 09:44 Rozmowa z Arkadiuszem Szymańskim i komentarz Tomasza Kostusia To skutek tego, że realizujemy swoje obietnice wyborcze, ludzie widzą, że mogą nam ufać - tak w rozmowie "W cztery oczy" Arkadiusz Szymański, radny wojewódzki ... » więcej 2017-09-21, godz. 10:07 Rozmowa z Magdaleną Matyjaszek i komentarz Magdaleny Czercowy Magdalena Matyjaszek, Naczelnik kultury, turystyki i współpracy zagranicznej Urzędu Miasta Opola Przedstawiciele siedmiu miast partnerskich odwiedzą już jutro ... » więcej 2017-09-20, godz. 09:35 Rozmowa z Arturem Wilpertem i komentarz ks. dr. Arnolda Drechslera W rozmowie "W cztery oczy" koordynator projektu "Kromka chleba dla sąsiada" Artur Wilpert opowiadał o idei akcji prowadzonej przez Caritas Diecezji Opolskiej. ... » więcej 2017-09-19, godz. 09:52 Rozmowy z Grzegorzem Adamczykiem z opolskiej "Solidarności" Dziś w obu porannych rozmowach - "W cztery oczy" i "Poglądy i osądy" - naszym gościem był Grzegorz Adamczyk, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Śląska ... » więcej 2017-09-18, godz. 08:32 Rozmowa z Pawłem Staufferem i komentarz Katarzyny Zawadzkiej - Najważniejsza jest próba uchwycenia emocji. I w tym roku to się udało, jestem bardzo zadowolony z kilku zdjęć, które zrobiłem Maryli Rodowicz. Świetny konce ... » więcej 2017-09-17, godz. 08:40 Rozmowa z Janem "Yachem" Paszkiewiczem - W Gdańsku formuła się zakończyła, ponadto miasto nie inwestowało w tę formę kultury - Tak o powodach przenosin festiwalu Yach Film do Opola powiedział w roz ... » więcej 2017-09-16, godz. 08:43 Rozmowa z zespołem Ogień, który wygrał konkurs na najlepszy debiut 54. KFPP - Adrenalina jeszcze nie zeszła, jesteśmy zaskoczeni, aż tak dużym wsparciem ze strony słuchaczy - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Filip Popów ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »