Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz Michała ...
2017-09-12, 09:56 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz Michała Kramarza

Krzysztof Drynda o nowym pomyśle na funkcjonowanie stref ekonomicznych
Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
- Specjalne strefy ekonomiczne spełniły swoją rolę, miały znaczący wpływ na spadek bezrobocia. I nadal będą funkcjonowały do 2026 roku. Chcemy jednak - i to jest pomysł wicepremiera Mateusza Morawieckiego - sprawić, by cała Polska stała się taką strefą. Inwestycja, która spełni nasze oczekiwania, głównie jakościowe, będzie mogła liczyć na ulgi i preferencje niezależnie od tego, czy jest realizowana w granicach strefy czy nie - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nasz gość dodał, że do WSSE należy w tej chwili 3 700 hektarów.
Michał Kramarz o działkach inwestycyjnych w Opolu
Michał Kramarz, naczelnik Biura Obsługi Inwestora w UM Opole
- W starej części naszej opolskiej podstrefy zostało jeszcze kilka 3-4-hektarowych działek, ale na zagospodarowanie czeka 110 hektarów we Wrzoskach, czyli terenach przyłączonych do Opola, wcześniej należących do gminy Dąbrowa - powiedział w "Poglądach i osądach" Michał Kramarz, naczelnik Biura Obsługi Inwestora w opolskim ratuszu. Nasz gość wspomniał także o planach zagospodarowania terenów pofabrycznych przy ulicy Ozimskiej. - Budujemy tam Centrum Usług Publicznych, swoją siedzibę znajdzie Izba Skarbowa. Liczymy, że powstanie tam duże centrum biurowo-administracyjne - tłumaczył Kramarz.

Zobacz także

2018-02-22, godz. 10:28 Rozmowy ze Sławomirem Batko i Zbigniewem Kubalańcą Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta – Jesteśmy stanowczo przeciw takiej transakcji, ona jest wręcz patologiczna a nawet ... » więcej 2018-02-21, godz. 09:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca Andrzej Buła, marszałek regionu - To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy ... » więcej 2018-02-20, godz. 09:57 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Romana Kolka Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Samorządowcy w roku wyborczym krzyczą o niesprawiedliwym algorytmie, nie pamiętając, że powstał w roku 2009, za czas ... » więcej 2018-02-19, godz. 09:52 Rozmowa z Joanną Maksymowicz i komentarz Pawła Grabowskiego Joanna Maksymowicz, wicedyrektor opolskiej delegatury KBW - Wniosek o referendum w tak zwanej innej sprawie, nie związanej z odwołaniem organów samorządu, moż ... » więcej 2018-02-18, godz. 09:00 Violetta Szczepkowska o akcjach, do których chętnie włączają się uczniowie ZSB W Opolu Opolscy uczniowie w ramach swoich praktyk zawodowych remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego. Nie tak dawno pomogli także swojemu koledze w odre ... » więcej 2018-02-18, godz. 08:30 Rozmowa z Małgorzatą Pliszką o zmianie przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców w Polsce Zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Czy to zmiany na dobre? To w rozmowie "W cztery oczy" wyjaśniała Małgorzata Pliszka, dyrek ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Dariusz Puk o Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych "TerePaczków" Minął termin zgłoszeń do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych "Terepaczków". Do walki o nagrody w pierwszy weekend marca staną wykonawcy z ... » więcej 2018-02-17, godz. 08:30 Jarosław Kuźmiński o likwidacji dzików z użyciem statków powietrznych Sławomir Izdebski, twórca nowych przepisów o łowiectwie zapowiada likwidację dzików z użyciem statków powietrznych. Powód: dziki roznoszą wirusa ASF, więc pow ... » więcej 2018-02-16, godz. 09:50 Rozmowa z dr. Witoldem Potworą i komentarz Sebastiana Szczurka Dr Witold Potwora, ekonomista i specjalista ds. otwartych funduszy inwestycyjnych Złote plany na złotą jesień życia czy kolejne gruszki na emeryckiej wierzbi ... » więcej 2018-02-15, godz. 10:54 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem i komentarz dr. Bartosza Kuświka Kpt. Tomasz Golec z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego – Takie nam Bóg dał położenie, że musimy dbać o bezpieczeństwo właściwie przez wieki i cały czas dzisiaj, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »