Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Jackiem Suskim i komentarz Piotra Panc ...
2017-09-07, 13:04 Autor: Piotr Wójtowicz [oprac. Paula Hołubowicz]

Rozmowa z Jackiem Suskim i komentarz Piotra Pancześnika

Jacek Suski o opóźnieniach w przyznawaniu wniosków dotyczących tworzenia nowych miejsc pracy
W regionie systematycznie spada bezrobocie. - Ta tendencja powinna się utrzymać także we wrześniu i październiku - prognozował w porannej rozmowie "W cztery oczy" Jacek Suski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Choć, jak dodał, te ostatnie spadki liczby osób bez zatrudnienia są mniejsze niż wcześniejsze.

- Bardzo ładnie spadło wreszcie bezrobocie w Prudniku, który był od dłuższego czasu taką czerwoną latarnią w regionie, a także w Nysie. Najwyższe bezrobocie jest w Brzegu, za nim jest powiat głubczycki - mówił Jacek Suski.

W programie pytaliśmy co wpłynęło na to, że bezrobocie spadło? Według naszego rozmówcy największy wpływ na te dane mają oferty pracy spoza województwa opolskiego.

Jacek Suski, podkreślił iż ciężko znaleźć dobrego pracownika. - Bo nie mamy takich fachowców, jakich rynek oczekuje - dodał dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.
Piotr Pancześnik o tym, jak wygląda obecny rynek pracy
Czy rzeczywiście nastał rynek pracownika, który może przebierać w ofertach zatrudnienia i dyktować warunki pracodawcy? - O to pytaliśmy w "Poglądach i osądach" Piotra Pancześnika z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej w Opolu.

- To sformułowanie należy raczej traktować w kategorii mody na pewne zwroty - mówi nasz gość.

Według najnowszych danych bezrobocie na Opolszczyźnie w sierpniu wynosiło 7,6 procent i było wyższe niż średnia w kraju. W Polsce ten odsetek osób bez pracy wynosił 7,1 procent.

Zobacz także

2017-11-25, godz. 08:35 Rozmowa z Januszem Kuliberdą Co zrobić z niechcianymi zakupami? To główny temat, który poruszyliśmy w programie z powiatowym rzecznikiem konsumentów w Kluczborku Januszem Kuliberdą. Nasz ... » więcej 2017-11-24, godz. 09:38 65. urodziny Radia Opole - rozmowa z prezesem Piotrem Mocem i szefem IT Tomaszem Turbą W rozmowie "W cztery oczy" gościem Zbigniewa Górniaka był prezes Radia Opole - Piotr Moc, który był przepytywany na okoliczność 65. urodzin Radia Opole, które ... » więcej 2017-11-23, godz. 09:47 Rozmowa z Romanem Piniasiem oraz komentarz Marcina Kołodziejczyka Roman Piniaś, terapeuta, szef Monaru w podopolskim Zbicku W rozmowie "W cztery oczy" naszym gościem był Roman Piniaś, terapeuta, szef Monaru w podopolskim Zbi ... » więcej 2017-11-22, godz. 10:23 Rozmowa z dr. hab. Markiem Białokurem i komentarz dr Anny Gołębiowskiej Dr hab. Marek Białokur, historyk z Uniwersytetu Opolskiego Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Korfanty, Witos – takie podobizny mężów stanu z dwudziestolecia mię ... » więcej 2017-11-21, godz. 09:33 Rozmowa z Pawłem Kukizem i komentarz Adriana Czubaka Paweł Kukiz, szef Kukiz'15 W rozmowie "W cztery oczy" Paweł Kukiz z Kukiz'15 odniósł się do pomysłów zmian w ordynacji wyborczej, jakie obóz Zjednoczonej Praw ... » więcej 2017-11-20, godz. 08:17 Rozmowa z Jerzym Naszkiewiczem oraz komentarz Bolesława Bezega Jerzy Naszkiewicz, pełnomocnik wojewody opolskiego W rozmowie "W cztery oczy" Jerzy Naszkiewicz, świeżo nominowany pełnomocnik wojewody opolskiego d.s. przysz ... » więcej 2017-11-19, godz. 08:35 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu – W Brzegu i Opolu 2 grudnia ruszają kursy samoobrony dla pań. Kobiety będą uczyły się obrony przed uderzeniem, duszeniem czy kopnięciem – tak mówił w rozmowi ... » więcej 2017-11-18, godz. 08:35 Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem, Okręgowym Inspektorem Pracy w Opolu Czy przedsiębiorcy przestrzegają zasad minimalnej stawki godzinowej? O to pytaliśmy w rozmowie „W cztery oczy” Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu Arkadiusz K ... » więcej 2017-11-17, godz. 10:33 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz prof. Małgorzaty Rozbickiej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – To, że tegoroczna ogólnopolska gala Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się w Opolu, to dowód docenienia naszej akty ... » więcej 2017-11-16, godz. 09:38 Rozmowa z Antonim Konopką oraz komentarz Dionizego Duszyńskiego Antoni Konopka, wicemarszałek Województwa Opolskiego - Jak ważna jest gospodarka rybacka dla Opolszczyzny? To jakieś 400 etatów i 50 firm, ale także trzecie m ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »