Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Jackiem Suskim i komentarz Piotra Panc ...
2017-09-07, 13:04 Autor: Piotr Wójtowicz [oprac. Paula Hołubowicz]

Rozmowa z Jackiem Suskim i komentarz Piotra Pancześnika

Jacek Suski o opóźnieniach w przyznawaniu wniosków dotyczących tworzenia nowych miejsc pracy
W regionie systematycznie spada bezrobocie. - Ta tendencja powinna się utrzymać także we wrześniu i październiku - prognozował w porannej rozmowie "W cztery oczy" Jacek Suski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Choć, jak dodał, te ostatnie spadki liczby osób bez zatrudnienia są mniejsze niż wcześniejsze.

- Bardzo ładnie spadło wreszcie bezrobocie w Prudniku, który był od dłuższego czasu taką czerwoną latarnią w regionie, a także w Nysie. Najwyższe bezrobocie jest w Brzegu, za nim jest powiat głubczycki - mówił Jacek Suski.

W programie pytaliśmy co wpłynęło na to, że bezrobocie spadło? Według naszego rozmówcy największy wpływ na te dane mają oferty pracy spoza województwa opolskiego.

Jacek Suski, podkreślił iż ciężko znaleźć dobrego pracownika. - Bo nie mamy takich fachowców, jakich rynek oczekuje - dodał dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.
Piotr Pancześnik o tym, jak wygląda obecny rynek pracy
Czy rzeczywiście nastał rynek pracownika, który może przebierać w ofertach zatrudnienia i dyktować warunki pracodawcy? - O to pytaliśmy w "Poglądach i osądach" Piotra Pancześnika z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej w Opolu.

- To sformułowanie należy raczej traktować w kategorii mody na pewne zwroty - mówi nasz gość.

Według najnowszych danych bezrobocie na Opolszczyźnie w sierpniu wynosiło 7,6 procent i było wyższe niż średnia w kraju. W Polsce ten odsetek osób bez pracy wynosił 7,1 procent.

Zobacz także

2018-06-22, godz. 09:30 Rozmowa z Katarzyną Czocharą o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu oraz Pawłem Jaroszkiem o nieuniknionym ... - Mateusz Morawiecki był już na Opolszczyźnie, ale to jego pierwsza wizyta u nas jako premiera, więc w jakiejś mierze to wydarzenie historyczne. Spotka się z ... » więcej 2018-06-21, godz. 10:17 Rozmowy z ks. prof. Markiem Lisem i red. Krzysztofem Ogioldą o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny Ks. prof. Marek Lis o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny - Pielgrzymki Jana Pawła II przerwały coś, co socjologowie nazwali spiralą mil ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:00 Rozmowy z Krzysztofem Wysdakiem oraz Agnieszką Mikucką o podziale okręgów wyborczych po powiększeniu Opola Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Skoro po zmianie granic Opola radni mogli dokonać nowego podziału okręgów wyborczych, to uważamy, że ra ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:39 Rozmowa z Agnieszką Kamińską i komentarz Tadeusza Chrobaka Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim - Najważniejszym punktem IX Opolskich Dni Kresowych będzie pro ... » więcej 2018-06-18, godz. 09:48 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację rad ... » więcej 2018-06-17, godz. 09:02 Rozmowa z ks. Pawłem Landwójtowiczem, dyrektorem Diecezjalnej Poradni Rodzinnej Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi 25-lecie istnienia. W jej strukturach działa poradnia rodzinna, a przez wszystkie lata istnienia odwiedziło ją pon ... » więcej 2018-06-17, godz. 08:30 Rozmowa z ks. Jerzym Kostorzem o piłce nożnej, kibicowaniu i wierze w cuda Gdy trwa mundial, w grze jest nie tylko piłka, ale i wielkie emocje. W oczekiwaniu na mecze polskiej reprezentacji, duszpasterza opolskich sportowców, ks. Jer ... » więcej 2018-06-16, godz. 09:02 Rozmowa z Eweliną Szendzielorz z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Możliwość zwiedzania szkoły, wspólne czytanie bajek, koncerty chóralne - to niektóre atrakcje odbywającego się w sobotę na festynie, na który zaprasza Diecezj ... » więcej 2018-06-16, godz. 08:30 Rozmowa z Tomaszem Hormańskim o tym, że w zapobieganiu uzależnieniom najważniejsza jest bliskość Niemal w każdym tygodniu media informują o kolejnych zatruciach dopalaczami. Na Opolszczyźnie, w Brzegu, odnotowano przypadek hospitalizacji po spożyciu tward ... » więcej 2018-06-15, godz. 09:30 Rozmowy na temat rozpoczynającego się Mundialu z Antonim Piechniczkiem oraz Józefem Żymańczykiem Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski Kto wygra moskiewski Mundial? Jak wysoko zajdzie polska reprezentacja? Co by doradził Adamowi Nawałc ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »