Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Jackiem Suskim i komentarz Piotra Panc ...
2017-09-07, 13:04 Autor: Piotr Wójtowicz [oprac. Paula Hołubowicz]

Rozmowa z Jackiem Suskim i komentarz Piotra Pancześnika

Jacek Suski o opóźnieniach w przyznawaniu wniosków dotyczących tworzenia nowych miejsc pracy
W regionie systematycznie spada bezrobocie. - Ta tendencja powinna się utrzymać także we wrześniu i październiku - prognozował w porannej rozmowie "W cztery oczy" Jacek Suski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Choć, jak dodał, te ostatnie spadki liczby osób bez zatrudnienia są mniejsze niż wcześniejsze.

- Bardzo ładnie spadło wreszcie bezrobocie w Prudniku, który był od dłuższego czasu taką czerwoną latarnią w regionie, a także w Nysie. Najwyższe bezrobocie jest w Brzegu, za nim jest powiat głubczycki - mówił Jacek Suski.

W programie pytaliśmy co wpłynęło na to, że bezrobocie spadło? Według naszego rozmówcy największy wpływ na te dane mają oferty pracy spoza województwa opolskiego.

Jacek Suski, podkreślił iż ciężko znaleźć dobrego pracownika. - Bo nie mamy takich fachowców, jakich rynek oczekuje - dodał dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.
Piotr Pancześnik o tym, jak wygląda obecny rynek pracy
Czy rzeczywiście nastał rynek pracownika, który może przebierać w ofertach zatrudnienia i dyktować warunki pracodawcy? - O to pytaliśmy w "Poglądach i osądach" Piotra Pancześnika z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej w Opolu.

- To sformułowanie należy raczej traktować w kategorii mody na pewne zwroty - mówi nasz gość.

Według najnowszych danych bezrobocie na Opolszczyźnie w sierpniu wynosiło 7,6 procent i było wyższe niż średnia w kraju. W Polsce ten odsetek osób bez pracy wynosił 7,1 procent.

Zobacz także

2018-02-22, godz. 10:28 Rozmowy ze Sławomirem Batko i Zbigniewem Kubalańcą Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta – Jesteśmy stanowczo przeciw takiej transakcji, ona jest wręcz patologiczna a nawet ... » więcej 2018-02-21, godz. 09:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca Andrzej Buła, marszałek regionu - To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy ... » więcej 2018-02-20, godz. 09:57 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Romana Kolka Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Samorządowcy w roku wyborczym krzyczą o niesprawiedliwym algorytmie, nie pamiętając, że powstał w roku 2009, za czas ... » więcej 2018-02-19, godz. 09:52 Rozmowa z Joanną Maksymowicz i komentarz Pawła Grabowskiego Joanna Maksymowicz, wicedyrektor opolskiej delegatury KBW - Wniosek o referendum w tak zwanej innej sprawie, nie związanej z odwołaniem organów samorządu, moż ... » więcej 2018-02-18, godz. 09:00 Violetta Szczepkowska o akcjach, do których chętnie włączają się uczniowie ZSB W Opolu Opolscy uczniowie w ramach swoich praktyk zawodowych remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego. Nie tak dawno pomogli także swojemu koledze w odre ... » więcej 2018-02-18, godz. 08:30 Rozmowa z Małgorzatą Pliszką o zmianie przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców w Polsce Zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Czy to zmiany na dobre? To w rozmowie "W cztery oczy" wyjaśniała Małgorzata Pliszka, dyrek ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Dariusz Puk o Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych "TerePaczków" Minął termin zgłoszeń do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych "Terepaczków". Do walki o nagrody w pierwszy weekend marca staną wykonawcy z ... » więcej 2018-02-17, godz. 08:30 Jarosław Kuźmiński o likwidacji dzików z użyciem statków powietrznych Sławomir Izdebski, twórca nowych przepisów o łowiectwie zapowiada likwidację dzików z użyciem statków powietrznych. Powód: dziki roznoszą wirusa ASF, więc pow ... » więcej 2018-02-16, godz. 09:50 Rozmowa z dr. Witoldem Potworą i komentarz Sebastiana Szczurka Dr Witold Potwora, ekonomista i specjalista ds. otwartych funduszy inwestycyjnych Złote plany na złotą jesień życia czy kolejne gruszki na emeryckiej wierzbi ... » więcej 2018-02-15, godz. 10:54 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem i komentarz dr. Bartosza Kuświka Kpt. Tomasz Golec z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego – Takie nam Bóg dał położenie, że musimy dbać o bezpieczeństwo właściwie przez wieki i cały czas dzisiaj, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »