Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Jackiem Suskim i komentarz Piotra Panc ...
2017-09-07, 13:04 Autor: Piotr Wójtowicz [oprac. Paula Hołubowicz]

Rozmowa z Jackiem Suskim i komentarz Piotra Pancześnika

Jacek Suski o opóźnieniach w przyznawaniu wniosków dotyczących tworzenia nowych miejsc pracy
W regionie systematycznie spada bezrobocie. - Ta tendencja powinna się utrzymać także we wrześniu i październiku - prognozował w porannej rozmowie "W cztery oczy" Jacek Suski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Choć, jak dodał, te ostatnie spadki liczby osób bez zatrudnienia są mniejsze niż wcześniejsze.

- Bardzo ładnie spadło wreszcie bezrobocie w Prudniku, który był od dłuższego czasu taką czerwoną latarnią w regionie, a także w Nysie. Najwyższe bezrobocie jest w Brzegu, za nim jest powiat głubczycki - mówił Jacek Suski.

W programie pytaliśmy co wpłynęło na to, że bezrobocie spadło? Według naszego rozmówcy największy wpływ na te dane mają oferty pracy spoza województwa opolskiego.

Jacek Suski, podkreślił iż ciężko znaleźć dobrego pracownika. - Bo nie mamy takich fachowców, jakich rynek oczekuje - dodał dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.
Piotr Pancześnik o tym, jak wygląda obecny rynek pracy
Czy rzeczywiście nastał rynek pracownika, który może przebierać w ofertach zatrudnienia i dyktować warunki pracodawcy? - O to pytaliśmy w "Poglądach i osądach" Piotra Pancześnika z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej w Opolu.

- To sformułowanie należy raczej traktować w kategorii mody na pewne zwroty - mówi nasz gość.

Według najnowszych danych bezrobocie na Opolszczyźnie w sierpniu wynosiło 7,6 procent i było wyższe niż średnia w kraju. W Polsce ten odsetek osób bez pracy wynosił 7,1 procent.

Zobacz także

2017-09-25, godz. 09:38 Rozmowa z Katarzyną Czocharą i komentarz Wojciecha Rudego Katarzyna Czochara, posłanka PiS Nieoczekiwana nadwyżka budżetowa, rosnąca produkcja przemysłowa i handel, podwyżki płac, malejące bezrobocie - to wszystko ni ... » więcej 2017-09-24, godz. 08:40 Rozmowa z Jackiem Łuczakiem W niedzielnej rozmowie "W cztery oczy" podharcmistrz Jacek Łuczak, przewodniczący zarzadu opolskiego obwodu ZHR opowiadał o pomyśle na "Harcerską Pocztę Polow ... » więcej 2017-09-23, godz. 08:30 Rozmowa z Edwardem Spyrką Edward Spyrka był przez lata muzycznym filarem Radia Opole, przepracował w nim 42 lata z 65 lat, jakie liczy sobie RO, a zaczął pracować przez przypadek. Był ... » więcej 2017-09-22, godz. 09:44 Rozmowa z Arkadiuszem Szymańskim i komentarz Tomasza Kostusia To skutek tego, że realizujemy swoje obietnice wyborcze, ludzie widzą, że mogą nam ufać - tak w rozmowie "W cztery oczy" Arkadiusz Szymański, radny wojewódzki ... » więcej 2017-09-21, godz. 10:07 Rozmowa z Magdaleną Matyjaszek i komentarz Magdaleny Czercowy Magdalena Matyjaszek, Naczelnik kultury, turystyki i współpracy zagranicznej Urzędu Miasta Opola Przedstawiciele siedmiu miast partnerskich odwiedzą już jutro ... » więcej 2017-09-20, godz. 09:35 Rozmowa z Arturem Wilpertem i komentarz ks. dr. Arnolda Drechslera W rozmowie "W cztery oczy" koordynator projektu "Kromka chleba dla sąsiada" Artur Wilpert opowiadał o idei akcji prowadzonej przez Caritas Diecezji Opolskiej. ... » więcej 2017-09-19, godz. 09:52 Rozmowy z Grzegorzem Adamczykiem z opolskiej "Solidarności" Dziś w obu porannych rozmowach - "W cztery oczy" i "Poglądy i osądy" - naszym gościem był Grzegorz Adamczyk, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Śląska ... » więcej 2017-09-18, godz. 08:32 Rozmowa z Pawłem Staufferem i komentarz Katarzyny Zawadzkiej - Najważniejsza jest próba uchwycenia emocji. I w tym roku to się udało, jestem bardzo zadowolony z kilku zdjęć, które zrobiłem Maryli Rodowicz. Świetny konce ... » więcej 2017-09-17, godz. 08:40 Rozmowa z Janem "Yachem" Paszkiewiczem - W Gdańsku formuła się zakończyła, ponadto miasto nie inwestowało w tę formę kultury - Tak o powodach przenosin festiwalu Yach Film do Opola powiedział w roz ... » więcej 2017-09-16, godz. 08:43 Rozmowa z zespołem Ogień, który wygrał konkurs na najlepszy debiut 54. KFPP - Adrenalina jeszcze nie zeszła, jesteśmy zaskoczeni, aż tak dużym wsparciem ze strony słuchaczy - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Filip Popów ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »