Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Władysławem Szteficem i komentarz Łuka ...
2017-09-07, 10:03 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Władysławem Szteficem i komentarz Łukasza Żmudy

Władysław Sztefic o tym, dlaczego tak mało osób niepełnosprawnych jest aktywnych zawodowo
Władysław Sztefic, prezes Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem
– Miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych jest mało, w ogóle zanika cały system zatrudniania takich osób – tak mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Władysław Sztefic, prezes Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. – Zatrudnianie się urynkowiło, ale to nie załatwia sprawy ponieważ należy pamiętać, że takim pracownikom należy dostosować miejsce pracy, dziś każdy pracodawca szuka pracownika w pełni sprawnego i jak najszybciej – dodał nasz gość.
Łukasz Żmuda o tym, ilu niepełnosprawnych w naszym regionie jest zatrudnionych
Łukasz Żmuda, dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Opolu
– W naszym regionie z dopłat do zatrudnienia osób niepełnosprawnych korzysta około 400-stu przedsiębiorców, którzy zatrudniają około 2 tys. osób z różnymi dysfunkcjami – tak mówił w „Poglądach i osadach” Łukasz Żmuda, dyrektor PFRON w Opolu. Według naszego gościa, na Opolszczyźnie zarejestrowano 60 tys. niepełnosprawnych.

Zobacz także

2017-11-25, godz. 08:35 Rozmowa z Januszem Kuliberdą Co zrobić z niechcianymi zakupami? To główny temat, który poruszyliśmy w programie z powiatowym rzecznikiem konsumentów w Kluczborku Januszem Kuliberdą. Nasz ... » więcej 2017-11-24, godz. 09:38 65. urodziny Radia Opole - rozmowa z prezesem Piotrem Mocem i szefem IT Tomaszem Turbą W rozmowie "W cztery oczy" gościem Zbigniewa Górniaka był prezes Radia Opole - Piotr Moc, który był przepytywany na okoliczność 65. urodzin Radia Opole, które ... » więcej 2017-11-23, godz. 09:47 Rozmowa z Romanem Piniasiem oraz komentarz Marcina Kołodziejczyka Roman Piniaś, terapeuta, szef Monaru w podopolskim Zbicku W rozmowie "W cztery oczy" naszym gościem był Roman Piniaś, terapeuta, szef Monaru w podopolskim Zbi ... » więcej 2017-11-22, godz. 10:23 Rozmowa z dr. hab. Markiem Białokurem i komentarz dr Anny Gołębiowskiej Dr hab. Marek Białokur, historyk z Uniwersytetu Opolskiego Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Korfanty, Witos – takie podobizny mężów stanu z dwudziestolecia mię ... » więcej 2017-11-21, godz. 09:33 Rozmowa z Pawłem Kukizem i komentarz Adriana Czubaka Paweł Kukiz, szef Kukiz'15 W rozmowie "W cztery oczy" Paweł Kukiz z Kukiz'15 odniósł się do pomysłów zmian w ordynacji wyborczej, jakie obóz Zjednoczonej Praw ... » więcej 2017-11-20, godz. 08:17 Rozmowa z Jerzym Naszkiewiczem oraz komentarz Bolesława Bezega Jerzy Naszkiewicz, pełnomocnik wojewody opolskiego W rozmowie "W cztery oczy" Jerzy Naszkiewicz, świeżo nominowany pełnomocnik wojewody opolskiego d.s. przysz ... » więcej 2017-11-19, godz. 08:35 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu – W Brzegu i Opolu 2 grudnia ruszają kursy samoobrony dla pań. Kobiety będą uczyły się obrony przed uderzeniem, duszeniem czy kopnięciem – tak mówił w rozmowi ... » więcej 2017-11-18, godz. 08:35 Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem, Okręgowym Inspektorem Pracy w Opolu Czy przedsiębiorcy przestrzegają zasad minimalnej stawki godzinowej? O to pytaliśmy w rozmowie „W cztery oczy” Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu Arkadiusz K ... » więcej 2017-11-17, godz. 10:33 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz prof. Małgorzaty Rozbickiej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – To, że tegoroczna ogólnopolska gala Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się w Opolu, to dowód docenienia naszej akty ... » więcej 2017-11-16, godz. 09:38 Rozmowa z Antonim Konopką oraz komentarz Dionizego Duszyńskiego Antoni Konopka, wicemarszałek Województwa Opolskiego - Jak ważna jest gospodarka rybacka dla Opolszczyzny? To jakieś 400 etatów i 50 firm, ale także trzecie m ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »