Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Władysławem Szteficem i komentarz Łuka ...
2017-09-07, 10:03 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Władysławem Szteficem i komentarz Łukasza Żmudy

Władysław Sztefic o tym, dlaczego tak mało osób niepełnosprawnych jest aktywnych zawodowo
Władysław Sztefic, prezes Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem
– Miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych jest mało, w ogóle zanika cały system zatrudniania takich osób – tak mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Władysław Sztefic, prezes Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. – Zatrudnianie się urynkowiło, ale to nie załatwia sprawy ponieważ należy pamiętać, że takim pracownikom należy dostosować miejsce pracy, dziś każdy pracodawca szuka pracownika w pełni sprawnego i jak najszybciej – dodał nasz gość.
Łukasz Żmuda o tym, ilu niepełnosprawnych w naszym regionie jest zatrudnionych
Łukasz Żmuda, dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Opolu
– W naszym regionie z dopłat do zatrudnienia osób niepełnosprawnych korzysta około 400-stu przedsiębiorców, którzy zatrudniają około 2 tys. osób z różnymi dysfunkcjami – tak mówił w „Poglądach i osadach” Łukasz Żmuda, dyrektor PFRON w Opolu. Według naszego gościa, na Opolszczyźnie zarejestrowano 60 tys. niepełnosprawnych.

Zobacz także

2018-06-24, godz. 09:00 Rozmowa z Markiem Zarankiewiczem o tym, dlaczego należy kochać przydrożne drzewa Chodzi o to by dostrzegać piękno jakie daje nam natura - mówił pomysłodawca kampanii "Zdrap Pomarańczowy Znak" Marek Zarankiewicz. Jak wyjaśnił, chodzi o pows ... » więcej 2018-06-24, godz. 08:30 Rozmowa z Jakubem Bireckim o premierowej edycji zawodów Triathlon Opole Opole wkracza na triathlonową mapę Polski. W niedzielę, 24 czerwca, mieszkańcy mogą kibicować zawodnikom pływającym w Odrze, jadącym na rowerze i biegającym p ... » więcej 2018-06-23, godz. 09:00 Rozmowa z ks. Mateuszem Buczmą o Bożym Weekendzie w Opolu Od piątku na ulicach Opola odbywa się Boży Weekend. Organizatorzy przygotowali wiele stref wolontariatu, m.in. integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych, wars ... » więcej 2018-06-23, godz. 08:30 Rozmowa z Lidią Stotko o wolontariacie w opolskim Ekonomiku i o szpiku dla Jurka Młodzież opolskiego Ekonomika bardzo chętnie angażuje się w działalność wolontariacką. Szkoła ma już długie tradycje takiej aktywności, a w miniony poniedział ... » więcej 2018-06-22, godz. 09:30 Rozmowa z Katarzyną Czocharą o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu oraz Pawłem Jaroszkiem o nieuniknionym ... - Mateusz Morawiecki był już na Opolszczyźnie, ale to jego pierwsza wizyta u nas jako premiera, więc w jakiejś mierze to wydarzenie historyczne. Spotka się z ... » więcej 2018-06-21, godz. 10:17 Rozmowy z ks. prof. Markiem Lisem i red. Krzysztofem Ogioldą o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny Ks. prof. Marek Lis o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny - Pielgrzymki Jana Pawła II przerwały coś, co socjologowie nazwali spiralą mil ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:00 Rozmowy z Krzysztofem Wysdakiem oraz Agnieszką Mikucką o podziale okręgów wyborczych po powiększeniu Opola Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Skoro po zmianie granic Opola radni mogli dokonać nowego podziału okręgów wyborczych, to uważamy, że ra ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:39 Rozmowa z Agnieszką Kamińską i komentarz Tadeusza Chrobaka Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim - Najważniejszym punktem IX Opolskich Dni Kresowych będzie pro ... » więcej 2018-06-18, godz. 09:48 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację rad ... » więcej 2018-06-17, godz. 09:02 Rozmowa z ks. Pawłem Landwójtowiczem, dyrektorem Diecezjalnej Poradni Rodzinnej Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi 25-lecie istnienia. W jej strukturach działa poradnia rodzinna, a przez wszystkie lata istnienia odwiedziło ją pon ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »