Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Władysławem Szteficem i komentarz Łuka ...
2017-09-07, 10:03 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Władysławem Szteficem i komentarz Łukasza Żmudy

Władysław Sztefic o tym, dlaczego tak mało osób niepełnosprawnych jest aktywnych zawodowo
Władysław Sztefic, prezes Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem
– Miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych jest mało, w ogóle zanika cały system zatrudniania takich osób – tak mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Władysław Sztefic, prezes Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. – Zatrudnianie się urynkowiło, ale to nie załatwia sprawy ponieważ należy pamiętać, że takim pracownikom należy dostosować miejsce pracy, dziś każdy pracodawca szuka pracownika w pełni sprawnego i jak najszybciej – dodał nasz gość.
Łukasz Żmuda o tym, ilu niepełnosprawnych w naszym regionie jest zatrudnionych
Łukasz Żmuda, dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Opolu
– W naszym regionie z dopłat do zatrudnienia osób niepełnosprawnych korzysta około 400-stu przedsiębiorców, którzy zatrudniają około 2 tys. osób z różnymi dysfunkcjami – tak mówił w „Poglądach i osadach” Łukasz Żmuda, dyrektor PFRON w Opolu. Według naszego gościa, na Opolszczyźnie zarejestrowano 60 tys. niepełnosprawnych.

Zobacz także

2018-02-22, godz. 10:28 Rozmowy ze Sławomirem Batko i Zbigniewem Kubalańcą Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta – Jesteśmy stanowczo przeciw takiej transakcji, ona jest wręcz patologiczna a nawet ... » więcej 2018-02-21, godz. 09:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca Andrzej Buła, marszałek regionu - To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy ... » więcej 2018-02-20, godz. 09:57 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Romana Kolka Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Samorządowcy w roku wyborczym krzyczą o niesprawiedliwym algorytmie, nie pamiętając, że powstał w roku 2009, za czas ... » więcej 2018-02-19, godz. 09:52 Rozmowa z Joanną Maksymowicz i komentarz Pawła Grabowskiego Joanna Maksymowicz, wicedyrektor opolskiej delegatury KBW - Wniosek o referendum w tak zwanej innej sprawie, nie związanej z odwołaniem organów samorządu, moż ... » więcej 2018-02-18, godz. 09:00 Violetta Szczepkowska o akcjach, do których chętnie włączają się uczniowie ZSB W Opolu Opolscy uczniowie w ramach swoich praktyk zawodowych remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego. Nie tak dawno pomogli także swojemu koledze w odre ... » więcej 2018-02-18, godz. 08:30 Rozmowa z Małgorzatą Pliszką o zmianie przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców w Polsce Zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Czy to zmiany na dobre? To w rozmowie "W cztery oczy" wyjaśniała Małgorzata Pliszka, dyrek ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Dariusz Puk o Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych "TerePaczków" Minął termin zgłoszeń do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych "Terepaczków". Do walki o nagrody w pierwszy weekend marca staną wykonawcy z ... » więcej 2018-02-17, godz. 08:30 Jarosław Kuźmiński o likwidacji dzików z użyciem statków powietrznych Sławomir Izdebski, twórca nowych przepisów o łowiectwie zapowiada likwidację dzików z użyciem statków powietrznych. Powód: dziki roznoszą wirusa ASF, więc pow ... » więcej 2018-02-16, godz. 09:50 Rozmowa z dr. Witoldem Potworą i komentarz Sebastiana Szczurka Dr Witold Potwora, ekonomista i specjalista ds. otwartych funduszy inwestycyjnych Złote plany na złotą jesień życia czy kolejne gruszki na emeryckiej wierzbi ... » więcej 2018-02-15, godz. 10:54 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem i komentarz dr. Bartosza Kuświka Kpt. Tomasz Golec z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego – Takie nam Bóg dał położenie, że musimy dbać o bezpieczeństwo właściwie przez wieki i cały czas dzisiaj, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »