Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Norbertem Krajczym i komentarz Arkadiu ...
2017-09-05, 10:05 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. BW)

Rozmowa z Norbertem Krajczym i komentarz Arkadiusza Szymańskiego

Norbert Krajczy o uchwale antysmogowej
Norbert Krajczy, przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego
- Zmiana i legislacja przepisów powinna pozostawać po stronie rządu, który od stycznia dysponuje już pewnymi wytycznymi ze strony UE - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" przewodniczący sejmiku Norbert Krajczy, którego pytaliśmy o uchwałę antysmogową. Harmonogram prac legislacyjnych rządu zakłada, że rozporządzenie dotyczące możliwości stosowania określonych kotłów powinno wejść w życie od października. Jego zdaniem wprowadzenie nowych regulacji i udogodnienia dla tych, którzy będą musieli wymienić kotły, to ogromny wydatek pozostający w tej chwili poza możliwościami samorządów. Przewodniczący sejmiku podkreślił też, że poza dyskusją jest fakt oddziaływania smogu na nasze zdrowie, stąd konieczność podjęcia odpowiednich działań. Uchwała antysmogowa to w ocenie Norberta Krajczego raczej pewien sygnał, by pokazać powagę problemu nie zaś przepis wykonawczy, który ma definitywnie wyeliminować sprawę zanieczyszczania powietrza poprzez wykorzystywanie niskiej jakości paliw.
Arkadiusz Szymański o zakazie palenia mułu i flotu w piecach
Arkadiusz Szymański, radny klubu PiS Arkadiusz Szymański w Sejmiku Województwa Opolskiego
- To kolejna bzdura propagandowa, która nic nie da - tak do tematu uchwały antysmogowej odniósł się w "Poglądach i Osądach" radny klubu PiS Arkadiusz Szymański. Komentując propozycję zakazu palenia w piecach mułem i flotem podkreślił, że w konsultacjach blisko połowa samorządów negatywnie odniosła się do proponowanych zmian. Naszego gościa pytaliśmy, czy radni PiS będą głosować za tym projektem? - Część się wstrzyma od głosu, a część będzie przeciwna uchwale antysmogowej - zapowiedział radny Szymański.

Zobacz także

2017-11-25, godz. 08:35 Rozmowa z Januszem Kuliberdą Co zrobić z niechcianymi zakupami? To główny temat, który poruszyliśmy w programie z powiatowym rzecznikiem konsumentów w Kluczborku Januszem Kuliberdą. Nasz ... » więcej 2017-11-24, godz. 09:38 65. urodziny Radia Opole - rozmowa z prezesem Piotrem Mocem i szefem IT Tomaszem Turbą W rozmowie "W cztery oczy" gościem Zbigniewa Górniaka był prezes Radia Opole - Piotr Moc, który był przepytywany na okoliczność 65. urodzin Radia Opole, które ... » więcej 2017-11-23, godz. 09:47 Rozmowa z Romanem Piniasiem oraz komentarz Marcina Kołodziejczyka Roman Piniaś, terapeuta, szef Monaru w podopolskim Zbicku W rozmowie "W cztery oczy" naszym gościem był Roman Piniaś, terapeuta, szef Monaru w podopolskim Zbi ... » więcej 2017-11-22, godz. 10:23 Rozmowa z dr. hab. Markiem Białokurem i komentarz dr Anny Gołębiowskiej Dr hab. Marek Białokur, historyk z Uniwersytetu Opolskiego Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Korfanty, Witos – takie podobizny mężów stanu z dwudziestolecia mię ... » więcej 2017-11-21, godz. 09:33 Rozmowa z Pawłem Kukizem i komentarz Adriana Czubaka Paweł Kukiz, szef Kukiz'15 W rozmowie "W cztery oczy" Paweł Kukiz z Kukiz'15 odniósł się do pomysłów zmian w ordynacji wyborczej, jakie obóz Zjednoczonej Praw ... » więcej 2017-11-20, godz. 08:17 Rozmowa z Jerzym Naszkiewiczem oraz komentarz Bolesława Bezega Jerzy Naszkiewicz, pełnomocnik wojewody opolskiego W rozmowie "W cztery oczy" Jerzy Naszkiewicz, świeżo nominowany pełnomocnik wojewody opolskiego d.s. przysz ... » więcej 2017-11-19, godz. 08:35 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu – W Brzegu i Opolu 2 grudnia ruszają kursy samoobrony dla pań. Kobiety będą uczyły się obrony przed uderzeniem, duszeniem czy kopnięciem – tak mówił w rozmowi ... » więcej 2017-11-18, godz. 08:35 Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem, Okręgowym Inspektorem Pracy w Opolu Czy przedsiębiorcy przestrzegają zasad minimalnej stawki godzinowej? O to pytaliśmy w rozmowie „W cztery oczy” Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu Arkadiusz K ... » więcej 2017-11-17, godz. 10:33 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz prof. Małgorzaty Rozbickiej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – To, że tegoroczna ogólnopolska gala Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się w Opolu, to dowód docenienia naszej akty ... » więcej 2017-11-16, godz. 09:38 Rozmowa z Antonim Konopką oraz komentarz Dionizego Duszyńskiego Antoni Konopka, wicemarszałek Województwa Opolskiego - Jak ważna jest gospodarka rybacka dla Opolszczyzny? To jakieś 400 etatów i 50 firm, ale także trzecie m ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »