Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Norbertem Krajczym i komentarz Arkadiu ...
2017-09-05, 10:05 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. BW)

Rozmowa z Norbertem Krajczym i komentarz Arkadiusza Szymańskiego

Norbert Krajczy o uchwale antysmogowej
Norbert Krajczy, przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego
- Zmiana i legislacja przepisów powinna pozostawać po stronie rządu, który od stycznia dysponuje już pewnymi wytycznymi ze strony UE - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" przewodniczący sejmiku Norbert Krajczy, którego pytaliśmy o uchwałę antysmogową. Harmonogram prac legislacyjnych rządu zakłada, że rozporządzenie dotyczące możliwości stosowania określonych kotłów powinno wejść w życie od października. Jego zdaniem wprowadzenie nowych regulacji i udogodnienia dla tych, którzy będą musieli wymienić kotły, to ogromny wydatek pozostający w tej chwili poza możliwościami samorządów. Przewodniczący sejmiku podkreślił też, że poza dyskusją jest fakt oddziaływania smogu na nasze zdrowie, stąd konieczność podjęcia odpowiednich działań. Uchwała antysmogowa to w ocenie Norberta Krajczego raczej pewien sygnał, by pokazać powagę problemu nie zaś przepis wykonawczy, który ma definitywnie wyeliminować sprawę zanieczyszczania powietrza poprzez wykorzystywanie niskiej jakości paliw.
Arkadiusz Szymański o zakazie palenia mułu i flotu w piecach
Arkadiusz Szymański, radny klubu PiS Arkadiusz Szymański w Sejmiku Województwa Opolskiego
- To kolejna bzdura propagandowa, która nic nie da - tak do tematu uchwały antysmogowej odniósł się w "Poglądach i Osądach" radny klubu PiS Arkadiusz Szymański. Komentując propozycję zakazu palenia w piecach mułem i flotem podkreślił, że w konsultacjach blisko połowa samorządów negatywnie odniosła się do proponowanych zmian. Naszego gościa pytaliśmy, czy radni PiS będą głosować za tym projektem? - Część się wstrzyma od głosu, a część będzie przeciwna uchwale antysmogowej - zapowiedział radny Szymański.

Zobacz także

2018-06-22, godz. 09:30 Rozmowa z Katarzyną Czocharą o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu oraz Pawłem Jaroszkiem o nieuniknionym ... - Mateusz Morawiecki był już na Opolszczyźnie, ale to jego pierwsza wizyta u nas jako premiera, więc w jakiejś mierze to wydarzenie historyczne. Spotka się z ... » więcej 2018-06-21, godz. 10:17 Rozmowy z ks. prof. Markiem Lisem i red. Krzysztofem Ogioldą o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny Ks. prof. Marek Lis o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny - Pielgrzymki Jana Pawła II przerwały coś, co socjologowie nazwali spiralą mil ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:00 Rozmowy z Krzysztofem Wysdakiem oraz Agnieszką Mikucką o podziale okręgów wyborczych po powiększeniu Opola Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Skoro po zmianie granic Opola radni mogli dokonać nowego podziału okręgów wyborczych, to uważamy, że ra ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:39 Rozmowa z Agnieszką Kamińską i komentarz Tadeusza Chrobaka Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim - Najważniejszym punktem IX Opolskich Dni Kresowych będzie pro ... » więcej 2018-06-18, godz. 09:48 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację rad ... » więcej 2018-06-17, godz. 09:02 Rozmowa z ks. Pawłem Landwójtowiczem, dyrektorem Diecezjalnej Poradni Rodzinnej Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi 25-lecie istnienia. W jej strukturach działa poradnia rodzinna, a przez wszystkie lata istnienia odwiedziło ją pon ... » więcej 2018-06-17, godz. 08:30 Rozmowa z ks. Jerzym Kostorzem o piłce nożnej, kibicowaniu i wierze w cuda Gdy trwa mundial, w grze jest nie tylko piłka, ale i wielkie emocje. W oczekiwaniu na mecze polskiej reprezentacji, duszpasterza opolskich sportowców, ks. Jer ... » więcej 2018-06-16, godz. 09:02 Rozmowa z Eweliną Szendzielorz z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Możliwość zwiedzania szkoły, wspólne czytanie bajek, koncerty chóralne - to niektóre atrakcje odbywającego się w sobotę na festynie, na który zaprasza Diecezj ... » więcej 2018-06-16, godz. 08:30 Rozmowa z Tomaszem Hormańskim o tym, że w zapobieganiu uzależnieniom najważniejsza jest bliskość Niemal w każdym tygodniu media informują o kolejnych zatruciach dopalaczami. Na Opolszczyźnie, w Brzegu, odnotowano przypadek hospitalizacji po spożyciu tward ... » więcej 2018-06-15, godz. 09:30 Rozmowy na temat rozpoczynającego się Mundialu z Antonim Piechniczkiem oraz Józefem Żymańczykiem Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski Kto wygra moskiewski Mundial? Jak wysoko zajdzie polska reprezentacja? Co by doradził Adamowi Nawałc ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »