Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Norbertem Krajczym i komentarz Arkadiu ...
2017-09-05, 10:05 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. BW)

Rozmowa z Norbertem Krajczym i komentarz Arkadiusza Szymańskiego

Norbert Krajczy o uchwale antysmogowej
Norbert Krajczy, przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego
- Zmiana i legislacja przepisów powinna pozostawać po stronie rządu, który od stycznia dysponuje już pewnymi wytycznymi ze strony UE - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" przewodniczący sejmiku Norbert Krajczy, którego pytaliśmy o uchwałę antysmogową. Harmonogram prac legislacyjnych rządu zakłada, że rozporządzenie dotyczące możliwości stosowania określonych kotłów powinno wejść w życie od października. Jego zdaniem wprowadzenie nowych regulacji i udogodnienia dla tych, którzy będą musieli wymienić kotły, to ogromny wydatek pozostający w tej chwili poza możliwościami samorządów. Przewodniczący sejmiku podkreślił też, że poza dyskusją jest fakt oddziaływania smogu na nasze zdrowie, stąd konieczność podjęcia odpowiednich działań. Uchwała antysmogowa to w ocenie Norberta Krajczego raczej pewien sygnał, by pokazać powagę problemu nie zaś przepis wykonawczy, który ma definitywnie wyeliminować sprawę zanieczyszczania powietrza poprzez wykorzystywanie niskiej jakości paliw.
Arkadiusz Szymański o zakazie palenia mułu i flotu w piecach
Arkadiusz Szymański, radny klubu PiS Arkadiusz Szymański w Sejmiku Województwa Opolskiego
- To kolejna bzdura propagandowa, która nic nie da - tak do tematu uchwały antysmogowej odniósł się w "Poglądach i Osądach" radny klubu PiS Arkadiusz Szymański. Komentując propozycję zakazu palenia w piecach mułem i flotem podkreślił, że w konsultacjach blisko połowa samorządów negatywnie odniosła się do proponowanych zmian. Naszego gościa pytaliśmy, czy radni PiS będą głosować za tym projektem? - Część się wstrzyma od głosu, a część będzie przeciwna uchwale antysmogowej - zapowiedział radny Szymański.

Zobacz także

2017-09-25, godz. 09:38 Rozmowa z Katarzyną Czocharą i komentarz Wojciecha Rudego Katarzyna Czochara, posłanka PiS Nieoczekiwana nadwyżka budżetowa, rosnąca produkcja przemysłowa i handel, podwyżki płac, malejące bezrobocie - to wszystko ni ... » więcej 2017-09-24, godz. 08:40 Rozmowa z Jackiem Łuczakiem W niedzielnej rozmowie "W cztery oczy" podharcmistrz Jacek Łuczak, przewodniczący zarzadu opolskiego obwodu ZHR opowiadał o pomyśle na "Harcerską Pocztę Polow ... » więcej 2017-09-23, godz. 08:30 Rozmowa z Edwardem Spyrką Edward Spyrka był przez lata muzycznym filarem Radia Opole, przepracował w nim 42 lata z 65 lat, jakie liczy sobie RO, a zaczął pracować przez przypadek. Był ... » więcej 2017-09-22, godz. 09:44 Rozmowa z Arkadiuszem Szymańskim i komentarz Tomasza Kostusia To skutek tego, że realizujemy swoje obietnice wyborcze, ludzie widzą, że mogą nam ufać - tak w rozmowie "W cztery oczy" Arkadiusz Szymański, radny wojewódzki ... » więcej 2017-09-21, godz. 10:07 Rozmowa z Magdaleną Matyjaszek i komentarz Magdaleny Czercowy Magdalena Matyjaszek, Naczelnik kultury, turystyki i współpracy zagranicznej Urzędu Miasta Opola Przedstawiciele siedmiu miast partnerskich odwiedzą już jutro ... » więcej 2017-09-20, godz. 09:35 Rozmowa z Arturem Wilpertem i komentarz ks. dr. Arnolda Drechslera W rozmowie "W cztery oczy" koordynator projektu "Kromka chleba dla sąsiada" Artur Wilpert opowiadał o idei akcji prowadzonej przez Caritas Diecezji Opolskiej. ... » więcej 2017-09-19, godz. 09:52 Rozmowy z Grzegorzem Adamczykiem z opolskiej "Solidarności" Dziś w obu porannych rozmowach - "W cztery oczy" i "Poglądy i osądy" - naszym gościem był Grzegorz Adamczyk, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Śląska ... » więcej 2017-09-18, godz. 08:32 Rozmowa z Pawłem Staufferem i komentarz Katarzyny Zawadzkiej - Najważniejsza jest próba uchwycenia emocji. I w tym roku to się udało, jestem bardzo zadowolony z kilku zdjęć, które zrobiłem Maryli Rodowicz. Świetny konce ... » więcej 2017-09-17, godz. 08:40 Rozmowa z Janem "Yachem" Paszkiewiczem - W Gdańsku formuła się zakończyła, ponadto miasto nie inwestowało w tę formę kultury - Tak o powodach przenosin festiwalu Yach Film do Opola powiedział w roz ... » więcej 2017-09-16, godz. 08:43 Rozmowa z zespołem Ogień, który wygrał konkurs na najlepszy debiut 54. KFPP - Adrenalina jeszcze nie zeszła, jesteśmy zaskoczeni, aż tak dużym wsparciem ze strony słuchaczy - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Filip Popów ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »