Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Norbertem Krajczym i komentarz Arkadiu ...
2017-09-05, 10:05 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. BW)

Rozmowa z Norbertem Krajczym i komentarz Arkadiusza Szymańskiego

Norbert Krajczy o uchwale antysmogowej
Norbert Krajczy, przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego
- Zmiana i legislacja przepisów powinna pozostawać po stronie rządu, który od stycznia dysponuje już pewnymi wytycznymi ze strony UE - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" przewodniczący sejmiku Norbert Krajczy, którego pytaliśmy o uchwałę antysmogową. Harmonogram prac legislacyjnych rządu zakłada, że rozporządzenie dotyczące możliwości stosowania określonych kotłów powinno wejść w życie od października. Jego zdaniem wprowadzenie nowych regulacji i udogodnienia dla tych, którzy będą musieli wymienić kotły, to ogromny wydatek pozostający w tej chwili poza możliwościami samorządów. Przewodniczący sejmiku podkreślił też, że poza dyskusją jest fakt oddziaływania smogu na nasze zdrowie, stąd konieczność podjęcia odpowiednich działań. Uchwała antysmogowa to w ocenie Norberta Krajczego raczej pewien sygnał, by pokazać powagę problemu nie zaś przepis wykonawczy, który ma definitywnie wyeliminować sprawę zanieczyszczania powietrza poprzez wykorzystywanie niskiej jakości paliw.
Arkadiusz Szymański o zakazie palenia mułu i flotu w piecach
Arkadiusz Szymański, radny klubu PiS Arkadiusz Szymański w Sejmiku Województwa Opolskiego
- To kolejna bzdura propagandowa, która nic nie da - tak do tematu uchwały antysmogowej odniósł się w "Poglądach i Osądach" radny klubu PiS Arkadiusz Szymański. Komentując propozycję zakazu palenia w piecach mułem i flotem podkreślił, że w konsultacjach blisko połowa samorządów negatywnie odniosła się do proponowanych zmian. Naszego gościa pytaliśmy, czy radni PiS będą głosować za tym projektem? - Część się wstrzyma od głosu, a część będzie przeciwna uchwale antysmogowej - zapowiedział radny Szymański.

Zobacz także

2018-02-22, godz. 10:28 Rozmowy ze Sławomirem Batko i Zbigniewem Kubalańcą Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta – Jesteśmy stanowczo przeciw takiej transakcji, ona jest wręcz patologiczna a nawet ... » więcej 2018-02-21, godz. 09:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca Andrzej Buła, marszałek regionu - To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy ... » więcej 2018-02-20, godz. 09:57 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Romana Kolka Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Samorządowcy w roku wyborczym krzyczą o niesprawiedliwym algorytmie, nie pamiętając, że powstał w roku 2009, za czas ... » więcej 2018-02-19, godz. 09:52 Rozmowa z Joanną Maksymowicz i komentarz Pawła Grabowskiego Joanna Maksymowicz, wicedyrektor opolskiej delegatury KBW - Wniosek o referendum w tak zwanej innej sprawie, nie związanej z odwołaniem organów samorządu, moż ... » więcej 2018-02-18, godz. 09:00 Violetta Szczepkowska o akcjach, do których chętnie włączają się uczniowie ZSB W Opolu Opolscy uczniowie w ramach swoich praktyk zawodowych remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego. Nie tak dawno pomogli także swojemu koledze w odre ... » więcej 2018-02-18, godz. 08:30 Rozmowa z Małgorzatą Pliszką o zmianie przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców w Polsce Zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Czy to zmiany na dobre? To w rozmowie "W cztery oczy" wyjaśniała Małgorzata Pliszka, dyrek ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Dariusz Puk o Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych "TerePaczków" Minął termin zgłoszeń do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych "Terepaczków". Do walki o nagrody w pierwszy weekend marca staną wykonawcy z ... » więcej 2018-02-17, godz. 08:30 Jarosław Kuźmiński o likwidacji dzików z użyciem statków powietrznych Sławomir Izdebski, twórca nowych przepisów o łowiectwie zapowiada likwidację dzików z użyciem statków powietrznych. Powód: dziki roznoszą wirusa ASF, więc pow ... » więcej 2018-02-16, godz. 09:50 Rozmowa z dr. Witoldem Potworą i komentarz Sebastiana Szczurka Dr Witold Potwora, ekonomista i specjalista ds. otwartych funduszy inwestycyjnych Złote plany na złotą jesień życia czy kolejne gruszki na emeryckiej wierzbi ... » więcej 2018-02-15, godz. 10:54 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem i komentarz dr. Bartosza Kuświka Kpt. Tomasz Golec z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego – Takie nam Bóg dał położenie, że musimy dbać o bezpieczeństwo właściwie przez wieki i cały czas dzisiaj, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »