Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Piotrem Pakoszem i komentarz Wandy Sob ...
2017-09-04, 08:30 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. Piotr Sobala)

Rozmowa z Piotrem Pakoszem i komentarz Wandy Sobiborowicz

Piotr Pakosz o reformie edukacji
Jestem za zmianami w edukacji ponieważ dotychczasowy system nie spełnił swojego zadania - tak w rozmowie "W cztery oczy" powiedział Piotr Pakosz, szef sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". W programie pytaliśmy także o zwolnienia nauczycieli i proponowane referendum dotyczące wdrożenia reformy. Według naszego gościa - zwolnienia będą, ale są spowodowane depopulacją - chociaż zaznaczył przy tym także, iż jest obawa, że osoby na zastępstwach mogą stracić pracę.

Odnosząc się do pytania dotyczącego przeprowadzenia referendum Piotr Pakosz podkreślił, że niewiele by to dało. - Wiem, że nauczyciele obawiają się o swoje miejsca pracy i rozumiem to jako nauczyciel, ale rodzice oczekiwali zmian, dlatego rząd wprowadza reformę, gdyby tego nie zrobiono to okazałoby się, że nie spełnia obietnic - dodał nasz gość.

W programie pytaliśmy także: Jak to się dzieje, że nauczyciele są skupieni w związkach zawodowych, czyli ZNP i Solidarności, a różnią się co do opinii w kwestii wprowadzanych zmian?
Wanda Sobiborowicz o planowanych na dzisiaj protestach nauczycieli
- Reforma oświaty, choć jest potrzebna, nie została dobrze przygotowana. I będziemy monitorować skutki jej wprowadzenia - powiedziała z kolei w "Poglądach i osądach" Wanda Sobiborowicz, prezes okręgu opolskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Odniosła się także do pytania o ewentualne zwolnienia związane z wejściem w życie reformy. - Dzisiaj nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to niemożliwe. Te informacje będziemy zbierać we wrześniu i październiku - dodała.

Przedstawicielka opolskiego ZNP, przypomniała także, że dziś w Opolu o 13.00 przed urzędem wojewódzkim odbędzie się konferencja prasowa dotycząca wprowadzanych zmian.

Zobacz także

2018-02-22, godz. 10:28 Rozmowy ze Sławomirem Batko i Zbigniewem Kubalańcą Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta – Jesteśmy stanowczo przeciw takiej transakcji, ona jest wręcz patologiczna a nawet ... » więcej 2018-02-21, godz. 09:51 Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca Andrzej Buła, marszałek regionu - To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy ... » więcej 2018-02-20, godz. 09:57 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Romana Kolka Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Samorządowcy w roku wyborczym krzyczą o niesprawiedliwym algorytmie, nie pamiętając, że powstał w roku 2009, za czas ... » więcej 2018-02-19, godz. 09:52 Rozmowa z Joanną Maksymowicz i komentarz Pawła Grabowskiego Joanna Maksymowicz, wicedyrektor opolskiej delegatury KBW - Wniosek o referendum w tak zwanej innej sprawie, nie związanej z odwołaniem organów samorządu, moż ... » więcej 2018-02-18, godz. 09:00 Violetta Szczepkowska o akcjach, do których chętnie włączają się uczniowie ZSB W Opolu Opolscy uczniowie w ramach swoich praktyk zawodowych remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego. Nie tak dawno pomogli także swojemu koledze w odre ... » więcej 2018-02-18, godz. 08:30 Rozmowa z Małgorzatą Pliszką o zmianie przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców w Polsce Zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Czy to zmiany na dobre? To w rozmowie "W cztery oczy" wyjaśniała Małgorzata Pliszka, dyrek ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Dariusz Puk o Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych "TerePaczków" Minął termin zgłoszeń do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych "Terepaczków". Do walki o nagrody w pierwszy weekend marca staną wykonawcy z ... » więcej 2018-02-17, godz. 08:30 Jarosław Kuźmiński o likwidacji dzików z użyciem statków powietrznych Sławomir Izdebski, twórca nowych przepisów o łowiectwie zapowiada likwidację dzików z użyciem statków powietrznych. Powód: dziki roznoszą wirusa ASF, więc pow ... » więcej 2018-02-16, godz. 09:50 Rozmowa z dr. Witoldem Potworą i komentarz Sebastiana Szczurka Dr Witold Potwora, ekonomista i specjalista ds. otwartych funduszy inwestycyjnych Złote plany na złotą jesień życia czy kolejne gruszki na emeryckiej wierzbi ... » więcej 2018-02-15, godz. 10:54 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem i komentarz dr. Bartosza Kuświka Kpt. Tomasz Golec z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego – Takie nam Bóg dał położenie, że musimy dbać o bezpieczeństwo właściwie przez wieki i cały czas dzisiaj, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »