Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Piotrem Pakoszem i komentarz Wandy Sob ...
2017-09-04, 08:30 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. Piotr Sobala)

Rozmowa z Piotrem Pakoszem i komentarz Wandy Sobiborowicz

Piotr Pakosz o reformie edukacji
Jestem za zmianami w edukacji ponieważ dotychczasowy system nie spełnił swojego zadania - tak w rozmowie "W cztery oczy" powiedział Piotr Pakosz, szef sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". W programie pytaliśmy także o zwolnienia nauczycieli i proponowane referendum dotyczące wdrożenia reformy. Według naszego gościa - zwolnienia będą, ale są spowodowane depopulacją - chociaż zaznaczył przy tym także, iż jest obawa, że osoby na zastępstwach mogą stracić pracę.

Odnosząc się do pytania dotyczącego przeprowadzenia referendum Piotr Pakosz podkreślił, że niewiele by to dało. - Wiem, że nauczyciele obawiają się o swoje miejsca pracy i rozumiem to jako nauczyciel, ale rodzice oczekiwali zmian, dlatego rząd wprowadza reformę, gdyby tego nie zrobiono to okazałoby się, że nie spełnia obietnic - dodał nasz gość.

W programie pytaliśmy także: Jak to się dzieje, że nauczyciele są skupieni w związkach zawodowych, czyli ZNP i Solidarności, a różnią się co do opinii w kwestii wprowadzanych zmian?
Wanda Sobiborowicz o planowanych na dzisiaj protestach nauczycieli
- Reforma oświaty, choć jest potrzebna, nie została dobrze przygotowana. I będziemy monitorować skutki jej wprowadzenia - powiedziała z kolei w "Poglądach i osądach" Wanda Sobiborowicz, prezes okręgu opolskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Odniosła się także do pytania o ewentualne zwolnienia związane z wejściem w życie reformy. - Dzisiaj nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to niemożliwe. Te informacje będziemy zbierać we wrześniu i październiku - dodała.

Przedstawicielka opolskiego ZNP, przypomniała także, że dziś w Opolu o 13.00 przed urzędem wojewódzkim odbędzie się konferencja prasowa dotycząca wprowadzanych zmian.

Zobacz także

2017-11-25, godz. 08:35 Rozmowa z Januszem Kuliberdą Co zrobić z niechcianymi zakupami? To główny temat, który poruszyliśmy w programie z powiatowym rzecznikiem konsumentów w Kluczborku Januszem Kuliberdą. Nasz ... » więcej 2017-11-24, godz. 09:38 65. urodziny Radia Opole - rozmowa z prezesem Piotrem Mocem i szefem IT Tomaszem Turbą W rozmowie "W cztery oczy" gościem Zbigniewa Górniaka był prezes Radia Opole - Piotr Moc, który był przepytywany na okoliczność 65. urodzin Radia Opole, które ... » więcej 2017-11-23, godz. 09:47 Rozmowa z Romanem Piniasiem oraz komentarz Marcina Kołodziejczyka Roman Piniaś, terapeuta, szef Monaru w podopolskim Zbicku W rozmowie "W cztery oczy" naszym gościem był Roman Piniaś, terapeuta, szef Monaru w podopolskim Zbi ... » więcej 2017-11-22, godz. 10:23 Rozmowa z dr. hab. Markiem Białokurem i komentarz dr Anny Gołębiowskiej Dr hab. Marek Białokur, historyk z Uniwersytetu Opolskiego Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Korfanty, Witos – takie podobizny mężów stanu z dwudziestolecia mię ... » więcej 2017-11-21, godz. 09:33 Rozmowa z Pawłem Kukizem i komentarz Adriana Czubaka Paweł Kukiz, szef Kukiz'15 W rozmowie "W cztery oczy" Paweł Kukiz z Kukiz'15 odniósł się do pomysłów zmian w ordynacji wyborczej, jakie obóz Zjednoczonej Praw ... » więcej 2017-11-20, godz. 08:17 Rozmowa z Jerzym Naszkiewiczem oraz komentarz Bolesława Bezega Jerzy Naszkiewicz, pełnomocnik wojewody opolskiego W rozmowie "W cztery oczy" Jerzy Naszkiewicz, świeżo nominowany pełnomocnik wojewody opolskiego d.s. przysz ... » więcej 2017-11-19, godz. 08:35 Rozmowa z kpt. Tomaszem Golcem z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu – W Brzegu i Opolu 2 grudnia ruszają kursy samoobrony dla pań. Kobiety będą uczyły się obrony przed uderzeniem, duszeniem czy kopnięciem – tak mówił w rozmowi ... » więcej 2017-11-18, godz. 08:35 Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem, Okręgowym Inspektorem Pracy w Opolu Czy przedsiębiorcy przestrzegają zasad minimalnej stawki godzinowej? O to pytaliśmy w rozmowie „W cztery oczy” Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu Arkadiusz K ... » więcej 2017-11-17, godz. 10:33 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz prof. Małgorzaty Rozbickiej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – To, że tegoroczna ogólnopolska gala Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się w Opolu, to dowód docenienia naszej akty ... » więcej 2017-11-16, godz. 09:38 Rozmowa z Antonim Konopką oraz komentarz Dionizego Duszyńskiego Antoni Konopka, wicemarszałek Województwa Opolskiego - Jak ważna jest gospodarka rybacka dla Opolszczyzny? To jakieś 400 etatów i 50 firm, ale także trzecie m ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »