Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Piotrem Pakoszem i komentarz Wandy Sob ...
2017-09-04, 08:30 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. Piotr Sobala)

Rozmowa z Piotrem Pakoszem i komentarz Wandy Sobiborowicz

Piotr Pakosz o reformie edukacji
Jestem za zmianami w edukacji ponieważ dotychczasowy system nie spełnił swojego zadania - tak w rozmowie "W cztery oczy" powiedział Piotr Pakosz, szef sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". W programie pytaliśmy także o zwolnienia nauczycieli i proponowane referendum dotyczące wdrożenia reformy. Według naszego gościa - zwolnienia będą, ale są spowodowane depopulacją - chociaż zaznaczył przy tym także, iż jest obawa, że osoby na zastępstwach mogą stracić pracę.

Odnosząc się do pytania dotyczącego przeprowadzenia referendum Piotr Pakosz podkreślił, że niewiele by to dało. - Wiem, że nauczyciele obawiają się o swoje miejsca pracy i rozumiem to jako nauczyciel, ale rodzice oczekiwali zmian, dlatego rząd wprowadza reformę, gdyby tego nie zrobiono to okazałoby się, że nie spełnia obietnic - dodał nasz gość.

W programie pytaliśmy także: Jak to się dzieje, że nauczyciele są skupieni w związkach zawodowych, czyli ZNP i Solidarności, a różnią się co do opinii w kwestii wprowadzanych zmian?
Wanda Sobiborowicz o planowanych na dzisiaj protestach nauczycieli
- Reforma oświaty, choć jest potrzebna, nie została dobrze przygotowana. I będziemy monitorować skutki jej wprowadzenia - powiedziała z kolei w "Poglądach i osądach" Wanda Sobiborowicz, prezes okręgu opolskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Odniosła się także do pytania o ewentualne zwolnienia związane z wejściem w życie reformy. - Dzisiaj nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to niemożliwe. Te informacje będziemy zbierać we wrześniu i październiku - dodała.

Przedstawicielka opolskiego ZNP, przypomniała także, że dziś w Opolu o 13.00 przed urzędem wojewódzkim odbędzie się konferencja prasowa dotycząca wprowadzanych zmian.

Zobacz także

2018-06-22, godz. 09:30 Rozmowa z Katarzyną Czocharą o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu oraz Pawłem Jaroszkiem o nieuniknionym ... - Mateusz Morawiecki był już na Opolszczyźnie, ale to jego pierwsza wizyta u nas jako premiera, więc w jakiejś mierze to wydarzenie historyczne. Spotka się z ... » więcej 2018-06-21, godz. 10:17 Rozmowy z ks. prof. Markiem Lisem i red. Krzysztofem Ogioldą o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny Ks. prof. Marek Lis o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny - Pielgrzymki Jana Pawła II przerwały coś, co socjologowie nazwali spiralą mil ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:00 Rozmowy z Krzysztofem Wysdakiem oraz Agnieszką Mikucką o podziale okręgów wyborczych po powiększeniu Opola Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Skoro po zmianie granic Opola radni mogli dokonać nowego podziału okręgów wyborczych, to uważamy, że ra ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:39 Rozmowa z Agnieszką Kamińską i komentarz Tadeusza Chrobaka Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim - Najważniejszym punktem IX Opolskich Dni Kresowych będzie pro ... » więcej 2018-06-18, godz. 09:48 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację rad ... » więcej 2018-06-17, godz. 09:02 Rozmowa z ks. Pawłem Landwójtowiczem, dyrektorem Diecezjalnej Poradni Rodzinnej Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi 25-lecie istnienia. W jej strukturach działa poradnia rodzinna, a przez wszystkie lata istnienia odwiedziło ją pon ... » więcej 2018-06-17, godz. 08:30 Rozmowa z ks. Jerzym Kostorzem o piłce nożnej, kibicowaniu i wierze w cuda Gdy trwa mundial, w grze jest nie tylko piłka, ale i wielkie emocje. W oczekiwaniu na mecze polskiej reprezentacji, duszpasterza opolskich sportowców, ks. Jer ... » więcej 2018-06-16, godz. 09:02 Rozmowa z Eweliną Szendzielorz z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Możliwość zwiedzania szkoły, wspólne czytanie bajek, koncerty chóralne - to niektóre atrakcje odbywającego się w sobotę na festynie, na który zaprasza Diecezj ... » więcej 2018-06-16, godz. 08:30 Rozmowa z Tomaszem Hormańskim o tym, że w zapobieganiu uzależnieniom najważniejsza jest bliskość Niemal w każdym tygodniu media informują o kolejnych zatruciach dopalaczami. Na Opolszczyźnie, w Brzegu, odnotowano przypadek hospitalizacji po spożyciu tward ... » więcej 2018-06-15, godz. 09:30 Rozmowy na temat rozpoczynającego się Mundialu z Antonim Piechniczkiem oraz Józefem Żymańczykiem Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski Kto wygra moskiewski Mundial? Jak wysoko zajdzie polska reprezentacja? Co by doradził Adamowi Nawałc ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »