Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Piotrem Pakoszem i komentarz Wandy Sob ...
2017-09-04, 08:30 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. Piotr Sobala)

Rozmowa z Piotrem Pakoszem i komentarz Wandy Sobiborowicz

Piotr Pakosz o reformie edukacji
Jestem za zmianami w edukacji ponieważ dotychczasowy system nie spełnił swojego zadania - tak w rozmowie "W cztery oczy" powiedział Piotr Pakosz, szef sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". W programie pytaliśmy także o zwolnienia nauczycieli i proponowane referendum dotyczące wdrożenia reformy. Według naszego gościa - zwolnienia będą, ale są spowodowane depopulacją - chociaż zaznaczył przy tym także, iż jest obawa, że osoby na zastępstwach mogą stracić pracę.

Odnosząc się do pytania dotyczącego przeprowadzenia referendum Piotr Pakosz podkreślił, że niewiele by to dało. - Wiem, że nauczyciele obawiają się o swoje miejsca pracy i rozumiem to jako nauczyciel, ale rodzice oczekiwali zmian, dlatego rząd wprowadza reformę, gdyby tego nie zrobiono to okazałoby się, że nie spełnia obietnic - dodał nasz gość.

W programie pytaliśmy także: Jak to się dzieje, że nauczyciele są skupieni w związkach zawodowych, czyli ZNP i Solidarności, a różnią się co do opinii w kwestii wprowadzanych zmian?
Wanda Sobiborowicz o planowanych na dzisiaj protestach nauczycieli
- Reforma oświaty, choć jest potrzebna, nie została dobrze przygotowana. I będziemy monitorować skutki jej wprowadzenia - powiedziała z kolei w "Poglądach i osądach" Wanda Sobiborowicz, prezes okręgu opolskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Odniosła się także do pytania o ewentualne zwolnienia związane z wejściem w życie reformy. - Dzisiaj nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to niemożliwe. Te informacje będziemy zbierać we wrześniu i październiku - dodała.

Przedstawicielka opolskiego ZNP, przypomniała także, że dziś w Opolu o 13.00 przed urzędem wojewódzkim odbędzie się konferencja prasowa dotycząca wprowadzanych zmian.

Zobacz także

2017-09-25, godz. 09:38 Rozmowa z Katarzyną Czocharą i komentarz Wojciecha Rudego Katarzyna Czochara, posłanka PiS Nieoczekiwana nadwyżka budżetowa, rosnąca produkcja przemysłowa i handel, podwyżki płac, malejące bezrobocie - to wszystko ni ... » więcej 2017-09-24, godz. 08:40 Rozmowa z Jackiem Łuczakiem W niedzielnej rozmowie "W cztery oczy" podharcmistrz Jacek Łuczak, przewodniczący zarzadu opolskiego obwodu ZHR opowiadał o pomyśle na "Harcerską Pocztę Polow ... » więcej 2017-09-23, godz. 08:30 Rozmowa z Edwardem Spyrką Edward Spyrka był przez lata muzycznym filarem Radia Opole, przepracował w nim 42 lata z 65 lat, jakie liczy sobie RO, a zaczął pracować przez przypadek. Był ... » więcej 2017-09-22, godz. 09:44 Rozmowa z Arkadiuszem Szymańskim i komentarz Tomasza Kostusia To skutek tego, że realizujemy swoje obietnice wyborcze, ludzie widzą, że mogą nam ufać - tak w rozmowie "W cztery oczy" Arkadiusz Szymański, radny wojewódzki ... » więcej 2017-09-21, godz. 10:07 Rozmowa z Magdaleną Matyjaszek i komentarz Magdaleny Czercowy Magdalena Matyjaszek, Naczelnik kultury, turystyki i współpracy zagranicznej Urzędu Miasta Opola Przedstawiciele siedmiu miast partnerskich odwiedzą już jutro ... » więcej 2017-09-20, godz. 09:35 Rozmowa z Arturem Wilpertem i komentarz ks. dr. Arnolda Drechslera W rozmowie "W cztery oczy" koordynator projektu "Kromka chleba dla sąsiada" Artur Wilpert opowiadał o idei akcji prowadzonej przez Caritas Diecezji Opolskiej. ... » więcej 2017-09-19, godz. 09:52 Rozmowy z Grzegorzem Adamczykiem z opolskiej "Solidarności" Dziś w obu porannych rozmowach - "W cztery oczy" i "Poglądy i osądy" - naszym gościem był Grzegorz Adamczyk, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Śląska ... » więcej 2017-09-18, godz. 08:32 Rozmowa z Pawłem Staufferem i komentarz Katarzyny Zawadzkiej - Najważniejsza jest próba uchwycenia emocji. I w tym roku to się udało, jestem bardzo zadowolony z kilku zdjęć, które zrobiłem Maryli Rodowicz. Świetny konce ... » więcej 2017-09-17, godz. 08:40 Rozmowa z Janem "Yachem" Paszkiewiczem - W Gdańsku formuła się zakończyła, ponadto miasto nie inwestowało w tę formę kultury - Tak o powodach przenosin festiwalu Yach Film do Opola powiedział w roz ... » więcej 2017-09-16, godz. 08:43 Rozmowa z zespołem Ogień, który wygrał konkurs na najlepszy debiut 54. KFPP - Adrenalina jeszcze nie zeszła, jesteśmy zaskoczeni, aż tak dużym wsparciem ze strony słuchaczy - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Filip Popów ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »