Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Joanną Raźniewską i komentarz dr. Joan ...
2017-01-31, 09:37 Autor: Justyna Krzyżanowska

Rozmowa z Joanną Raźniewską i komentarz dr. Joanny Czai

Joanna Raźniewska o klasie medycznej w III LO w Opolu
Joanna Raźniewska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu
– Ta klasa będzie naturalnym zapleczem kierunku lekarskiego, jaki zostanie otwarty w tym roku na Uniwersytecie Opolskim – powiedziała o klasie medycznej w III LO w Opolu jego dyrektor Joanna Raźniewska. Utworzenie klasy medycznej to skutek porozumienia z Uniwersytetem Opolskim, które zostanie podpisane w środę, 1 lutego 2017 roku. Patronat honorowy nad tą inicjatywą objął prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. W Opolu brakuje lekarzy, a absolwenci „trójki”, wykształceni pod kątem lekarskim, udawali się na studia medyczne do innych miast, gdzie potem zostawali. Chodzi o to, aby ten porządek odwrócić i maturzyści wybierali medycynę w Opolu, a potem leczyli w naszym mieście.
Dr Joanna Czaja o klasie medycznej w III LO z punktu widzenia UO
Dr Joanna Czaja, biolog z Uniwersytetu Opolskiego
W „Poglądach i osądach” o klasie medycznej z punktu widzenia Uniwersytetu Opolskiego opowiadała dr Joanna Czaja, biolog z UO, która koordynuje projekt z ramienia uczelni. Doktor Czaja podkreśliła mocno potrzebę wytworzenia pozytywnych więzi między uczniami licealnej klasy medycznej, a kadrą UO. Część zajęć poprowadzą w liceum naukowcy z uniwersytetu, przewidziano też wiele lekcji poglądowych na samej uczelni.

Zobacz także

2019-10-15, godz. 09:06 Rafał Bartek i Paweł Nakonieczny o I Konwencie Przewodniczących Sejmiku, Rad Powiatu i Rad Gmin Województwa Opolskiego Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim - Jestem zadowolony z wyniku wyborczego Mniejszości Niemieckiej. Oc ... » więcej 2019-10-14, godz. 09:58 Joanna Maksymowicz i red. Bogusław Mrukot o pierwszych wynikach wyborów parlamentarnych 2019 Joanna Maksymowicz, komisarz wyborczy – Wybory przebiegły spokojnie i bardzo sprawnie, pierwsze protokoły z gmin przywieziono nam już około godzony 23:00. I ... » więcej 2019-10-13, godz. 08:41 Cezary Obermajer o tym, jak oddać ważny głos, a także czego unikać, by nie naruszyć trwającej ciszy wyborczej W niedzielny poranek sprawdziliśmy, czy komisje wyborcze w naszym województwie zaczęły swoją pracę planowo. Cezary Obermajer, zastępca przewodniczącego obwodo ... » więcej 2019-10-12, godz. 08:35 O. Wojciech Ziółek o tym, że musiał przebyć 1 850 km, aby oddać głos w niedzielnych wyborach Dzień przed wyborami parlamentarnymi zachęcaliśmy do czynnego udziału w wyborach. O swojej podróży do lokalu wyborczego opowiedział jezuita z dalekiej Syberii ... » więcej 2019-10-11, godz. 10:22 Witold Zembaczyński i Paweł Kukiz o podsumowaniu kampanii wyborczej i politycznych planach na przyszłość Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej i jedynka na opolskiej liście Koalicji Obywatelskiej – Śledzę sondaże przedwyborcze, ale zastanawiam się, jak one są ro ... » więcej 2019-10-10, godz. 09:21 Marcelina Zawisza i Ryszard Galla o dobiegającej końca kampanii wyborczej oraz programach politycznych Marcelina Zawisza, polityczka Lewicy Razem, jedynka na opolskiej liście SLD do Sejmu - Czy jest jedna lewica? Jest jeden komitet lewicy, porozumieliśmy się w ... » więcej 2019-10-09, godz. 08:56 Violetta Porowska i Jacek Wilk o sondażach, programach i możliwych scenariuszach powyborczych Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i jedynka na opolskiej liście PiS - To nie jest czas na liczenie mandatów, które możemy otrzymać, teraz musimy skupić ... » więcej 2019-10-08, godz. 09:22 Barbara Pawlos i Katarzyna Czochara o stanie rehabilitacji dzieci i młodzieży w regionie Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ – W tej chwili rehabilitacja dzienna dla dzieci prowadzona jest wyłącznie w ośrodku w Kup przy Stobra ... » więcej 2019-10-07, godz. 08:28 Łukasz Fomicz i Rafał Tkacz o obawach wyborców przed fałszowaniem wyników wyborów Łukasz Fomicz, kandydat Konfederacji do Sejmu - Akcja pilnujwyborów.pl to inicjatywa, która pozwoli nam zweryfikować to, czy państwa wybory są odzwierciedlane ... » więcej 2019-10-06, godz. 08:35 Barbara Chyłka o tegorocznej kampanii „Hospicjum to też życie” Po raz XVI wystartowała kampania „Hospicjum to też życie”. To coroczna szansa, by porozmawiać o charakterze i wyzwaniach opieki hospicyjnej. Ideę akcji przybl ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »