Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Zbigniewa ...
2017-01-26, 09:15 Autor: Barbara Więcek

Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Zbigniewa Kubalańcy

Marcin Ociepa o pierwszej w tym roku sesji rady z udziałem 11 nowych radnych
Marcin Ociepa, przewodniczący Rady Miasta Opola
- Dziś przyjmujemy do naszego grona 11 nowych radnych reprezentujących nowych mieszkańców Opola. Spotkałem się z nimi wszystkimi i choć część z nich jest zdecydowanie przeciwko powiększeniu miasta, to nie widzę, że ktoś nie będzie chciał przyjąć mandatu radnego Opola - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Marcin Ociepa, przewodniczący rady dodając, że nowi radni złożą dziś ślubowanie, a potem zostaną przydzieleni do którejś z pięciu merytorycznych komisji Rady Miasta Opola. Nasz gość potwierdził, że w planach są konsultacje w sprawie nowych rad dzielnic. - Mamy 9 dzielnic przede wszystkim na obrzeżach. Chcemy, by dzielnice były też w centrum Opola. Jeśli chodzi o przyłączane do miasta sołectwa, to będą one samodzielnymi dzielnicami, chyba że ich mieszkańcy zdecydują inaczej - stwierdził Ociepa.
Zbigniew Kubalańca o procesie włączania do stolicy regionu nowych terenów
Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Opola
- Cieszymy się, że w Radzie Miasta Opola będą nowi radni. Ponieważ są to w dużej mierze ludzie krytycznie nastawieni do władz miasta, przede wszystkim mam tu na myśli bardzo zintegrowaną grupę radnych z Dobrzenia Wielkiego, jako opozycja zyskujemy naturalnych sojuszników - mówił w "Poglądach i osądach" Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych PO w opolskiej radzie miasta. Jego zdaniem dzisiejsza sesja - pierwsza po powiększeniu Opola - będzie miała przede wszystkim charakter uroczysty, bo wiąże się ze ślubowaniem 11 nowych rajców.

Zobacz także

2019-10-23, godz. 10:40 Dagmara Kawoń-Noga i Zbigniew Kubalańca o kondycji opolskich bibliotek i instytucjach kultury w regionie Dagmara Kawoń-Noga, była dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu – Krajowa Rada Biblioteczna nie tylko opiniuje wszystkie akty prawne związane ... » więcej 2019-10-22, godz. 10:04 Piotr Mielec i Magdalena Matyjaszek o promocji regionu w raporcie NIK i promocji Opola w kraju i za granicą Piotr Mielec – dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Najwyższa Izba Kontroli opublikowała na początku października raport, w którym p ... » więcej 2019-10-21, godz. 10:21 Aleksandra Magiera i Krzysztof Pieroń o sytuacji opolskiego rolnictwa Aleksandra Magiera z opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Faktycznie było spotkanie, na którym minister rolnictwa zwrócił u ... » więcej 2019-10-20, godz. 08:35 Teresa Rozmarynowska o tym, dlaczego warto być aktywnym seniorem i jak skutecznie wyciągać z domu osoby starsze W Europejskim Dniu Seniora (20.10) rozmawialiśmy o codzienności osób starszych. Teresa Rozmarynowska, Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Opola, opowiedziała ... » więcej 2019-10-19, godz. 08:35 Jakub Lasek o Festiwalu Wolontariatu IMPULS oraz o możliwościach, jakie stwarza OCW „Iskra” Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” dało dziś (19.10) szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. O Festiwalu Wolontariatu IMPULS, a także o możliwoś ... » więcej 2019-10-18, godz. 10:29 Agnieszka Buganik-Pszczyńska i Michał Siek o tym, jak opolskie szkoły poradziły sobie z przyjęciem podwójnego rocznika ... Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu – Ta debata to przede wszystkim moja inicjatywa, wynikająca z tego, co się w oświa ... » więcej 2019-10-17, godz. 10:01 Prof. Krzysztof Zuba i dr Marek Kawa o kompetencjach senatu Prof. Krzysztof Zuba, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, znawca polskiego systemu politycznego. - Senat jest ustrojowo słabo uposażony, nie jest graczem, kt ... » więcej 2019-10-16, godz. 10:09 Sebastian Szczurek i Renata Cygan o obcokrajowcach na opolskim rynku pracy Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Na początku września mieliśmy zarejestrowanych ponad 20 tysięcy cudzoziemców ... » więcej 2019-10-15, godz. 09:06 Rafał Bartek i Paweł Nakonieczny o I Konwencie Przewodniczących Sejmiku, Rad Powiatu i Rad Gmin Województwa Opolskiego Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim - Jestem zadowolony z wyniku wyborczego Mniejszości Niemieckiej. Oc ... » więcej 2019-10-14, godz. 09:58 Joanna Maksymowicz i red. Bogusław Mrukot o pierwszych wynikach wyborów parlamentarnych 2019 Joanna Maksymowicz, komisarz wyborczy – Wybory przebiegły spokojnie i bardzo sprawnie, pierwsze protokoły z gmin przywieziono nam już około godzony 23:00. I ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »