Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-08, 14:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki od czwartku w Opolu

XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki od czwartku w Opolu [fot. materiały organizatora]
XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki od czwartku w Opolu [fot. materiały organizatora]
Aby każdy miał dostęp do świeżego powietrza, czystej wody oraz zdrowej, lokalnie wytwarzanej żywności – to wizja XI Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki. Festiwal potrwa od 10 do 12 października w Opolu. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest “Infrastruktura przyszłości plus energetyczna w gospodarce o obiegu zamkniętym”. W programie nie zabraknie konferencji naukowo-praktycznych, warsztatów „dobrych praktyk”, paneli dyskusyjnych, seminariów tematycznych. W sobotę (12.10) w ramach festiwalu szykują się atrakcje na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi.

Co w programie?


Tematyka festiwalu będzie zorientowana wokół takich zagadnień jak ekomotoryzacja i zrównoważony transport, budownictwo energooszczędne i pasywne, odnawialne źródła energii, efektywność energetyczna w przemyśle, generacja rozproszona, prosument, rolnictwo energetyczne, bioenergetyka, nowoczesne oświetlenie uliczne, propozycje legislacyjne.Ideą jest pokazanie, jak niewiele trzeba, aby wykonać cykle od odpadu do produktu, działać z poszanowaniem bogactw naturalnych, uwolnić potencjał wytwarzania energii oraz wspierać racjonalne zagospodarowanie energii.

W czwartek (10.10) zaplanowano Samorządowe Forum Ekoenergetyki, podczas którego samorządowcy zaprezentują rekomendowane realizacje projektów ekoenergetycznych, przykłady dobrych praktyk. Forum rozpocznie się o godz. 9:00 w Hotelu Mercure. W tym samym czasie w Centrum Kształcenia Praktycznego odbędzie się Młodzieżowe Forum Ekoenergetyki, w którym wezmą udział uczniowie szkół średnich z Opola.


Drugiego dnia (piątek, 11.10) odbędzie się EkoMotoForum. Początek o godz. 10:00 w Hotelu Mercure.


Trzeciego dnia festiwalu (sobota, 12.10) na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi odbędzie się EkoMotoShow, podczas którego szykuje się wiele atrakcji. Przewidziano liczne wystawy, prezentacje, pokaz pojazdów militarnych, zlot samochodów zabytkowych, wesołe miasteczko dla dzieci, targi plenerowe caravaningu i sprzętu biwakowego, miasteczko ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód, symulatory: dachowania, zderzenia, pokaz ratownictwa czy wystawę autobusów i ciężarówek „proekologicznych”.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć tu: Program.


Gala wręczenie statuetek "Zielonego Feniksa”


Tradycyjnie podczas festiwalu wręczone zostaną statuetki "Zielonego Feniksa”. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się podczas gali w najbliższy czwartek (10.10). Początek o godz. 18:00 w Studenckim Centrum Kultury. Wydarzenie poprowadzi Tomasz Zubilewicz.


Statuetka przyznana zostanie w trzech kategoriach: „Za naukowe osiągnięcia we wspieraniu i upowszechnianiu idei eko-energetyki i eko-inżynierii”, „Za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii eko-energetycznych i eko-inżynieryjnych”, „Za całokształt osiągnięć w rozwoju idei polskiej ekoenergetyki”.


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki "Zielony Feniks". Radio Opole Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki objęło patronatem medialnym.

Zobacz także

2020-09-22, godz. 19:47, Patronaty - polecamy Trwa kampania społeczna „W Betanii jest życie” – poznaj szczegóły! Przez ostatnie lata, tj. nieprzerwanie od 2012 roku, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie włączało się w ogólnopolską akcję „Hospicjum to też życie”. W tym roku, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, ta akcja i wydarzenia… » więcej 2020-09-21, godz. 15:20, Patronaty - polecamy Mała Orkiestra Dni Naszych szykuje nową płytę! „Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” - to motto towarzyszy im od 1988 roku. Albumów i koncertów na koncie mają już sporo (ich dyskografia to 16 płyt dla dorosłych i 9 dla dzieci). Mowa o zespole Mała Orkiestra Dni Naszych… » więcej 2020-09-21, godz. 13:24, Patronaty - polecamy Opolska Nagroda Jakości w tym roku wyjątkowa We wtorek (29.09) już po raz 17. wręczona zostanie Opolska Nagroda Jakości - nagroda co roku przyznawana przez Opolską Izbę Gospodarczą. Tegoroczna uroczystość będzie wyjątkowa, bo w całości zostanie poświęcona pracownikom służby… » więcej 2020-09-21, godz. 12:13, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników nordic walking już w sobotę w Prudniku II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz II Rajd Górski Nordic Walking na dystansie 5 km - to sportowe wydarzenia, które szykują się w najbliższą sobotę (26.09) dla miłośników marszu z kijkami… » więcej 2020-09-17, godz. 10:43, Patronaty - polecamy Folk Festiwal w Ozimku już w tę niedzielę! Folk Festiwal czyli Regionalny festiwal dźwięków, smaków i tradycji to wydarzenie organizowane po raz kolejny przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów “Akces” w Ozimku. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w niedzielę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***