Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-08, 14:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki od czwartku w Opolu

XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki od czwartku w Opolu [fot. materiały organizatora]
XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki od czwartku w Opolu [fot. materiały organizatora]
Aby każdy miał dostęp do świeżego powietrza, czystej wody oraz zdrowej, lokalnie wytwarzanej żywności – to wizja XI Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki. Festiwal potrwa od 10 do 12 października w Opolu. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest “Infrastruktura przyszłości plus energetyczna w gospodarce o obiegu zamkniętym”. W programie nie zabraknie konferencji naukowo-praktycznych, warsztatów „dobrych praktyk”, paneli dyskusyjnych, seminariów tematycznych. W sobotę (12.10) w ramach festiwalu szykują się atrakcje na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi.

Co w programie?


Tematyka festiwalu będzie zorientowana wokół takich zagadnień jak ekomotoryzacja i zrównoważony transport, budownictwo energooszczędne i pasywne, odnawialne źródła energii, efektywność energetyczna w przemyśle, generacja rozproszona, prosument, rolnictwo energetyczne, bioenergetyka, nowoczesne oświetlenie uliczne, propozycje legislacyjne.Ideą jest pokazanie, jak niewiele trzeba, aby wykonać cykle od odpadu do produktu, działać z poszanowaniem bogactw naturalnych, uwolnić potencjał wytwarzania energii oraz wspierać racjonalne zagospodarowanie energii.

W czwartek (10.10) zaplanowano Samorządowe Forum Ekoenergetyki, podczas którego samorządowcy zaprezentują rekomendowane realizacje projektów ekoenergetycznych, przykłady dobrych praktyk. Forum rozpocznie się o godz. 9:00 w Hotelu Mercure. W tym samym czasie w Centrum Kształcenia Praktycznego odbędzie się Młodzieżowe Forum Ekoenergetyki, w którym wezmą udział uczniowie szkół średnich z Opola.


Drugiego dnia (piątek, 11.10) odbędzie się EkoMotoForum. Początek o godz. 10:00 w Hotelu Mercure.


Trzeciego dnia festiwalu (sobota, 12.10) na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi odbędzie się EkoMotoShow, podczas którego szykuje się wiele atrakcji. Przewidziano liczne wystawy, prezentacje, pokaz pojazdów militarnych, zlot samochodów zabytkowych, wesołe miasteczko dla dzieci, targi plenerowe caravaningu i sprzętu biwakowego, miasteczko ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód, symulatory: dachowania, zderzenia, pokaz ratownictwa czy wystawę autobusów i ciężarówek „proekologicznych”.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć tu: Program.


Gala wręczenie statuetek "Zielonego Feniksa”


Tradycyjnie podczas festiwalu wręczone zostaną statuetki "Zielonego Feniksa”. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się podczas gali w najbliższy czwartek (10.10). Początek o godz. 18:00 w Studenckim Centrum Kultury. Wydarzenie poprowadzi Tomasz Zubilewicz.


Statuetka przyznana zostanie w trzech kategoriach: „Za naukowe osiągnięcia we wspieraniu i upowszechnianiu idei eko-energetyki i eko-inżynierii”, „Za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii eko-energetycznych i eko-inżynieryjnych”, „Za całokształt osiągnięć w rozwoju idei polskiej ekoenergetyki”.


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki "Zielony Feniks". Radio Opole Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki objęło patronatem medialnym.

Zobacz także

2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16, Patronaty - polecamy XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (22.10) i potrwa do czwartku (24.10) na Zamku w Kamieniu Śląskim. W poszczególn ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13, Patronaty - polecamy II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - to wszystko czeka na tych, którzy zgłosili swój udział w Powiatowym Festiwalu P ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą czynne o ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wsp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »