Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-07-13, 16:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach [fot. Marcin Gmurek]
XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach [fot. Marcin Gmurek]
Muszla Leśna Parku Zdrojowego Głuchołaz już wkrótce wypełni się artystami spod znaku muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej, a wszystko za sprawą XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej "Kropka". Festiwal potrwa od 21 do 23 lipca. Tradycyjnie oficjalne otwarcie poprzedzi w czwartek (20.07) Przegląd Utworów z Charakterem, czyli PUCH. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Szczegóły programu podajemy poniżej.

Radio Opole będzie na miejscu w sobotę (22.07) - od godz. 7:00 do 11:00 poprowadzimy z Głuchołaz audycję „Mamy weekend”, a po 20:00 będzie na miejscu ekipa programu „Twoja Muzyka”.

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej 'Kropka' w Głuchołazach potrwa od 20 do 23 lipca 2017 rokuJeszcze w czwartek (20.07) - dzień przed oficjalnym otwarciem festiwalu - w ramach Off Sceny zaprezentują się wybrane zespoły spośród uczestników PUCH-u, czyli Przeglądu Utworów z Charakterem. Z około 30-minutowymi recitalami wystąpią: IGA'cki Band, Irena Salwowska-Hajdasz, Tomasz Olesiński, Paraluzja, Bez Hałasu oraz Swosza&Spałek. Koncert odbędzie się w ogrodzie Hotelu Sudety, a poprowadzi go Grzegorz Rudecki. Początek o godz. 17:00.


Sam PUCH rozpocznie się w sobotę (22.07) o godz. 14:00. Do Przeglądu Utworów z Charakterem zostało w tym roku zakwalifikowanych aż 19 wykonawców. Laureatów poznamy tego samego dnia podczas wieczornego koncertu, który poprowadzi Paweł Konieczny.


To w sobotę, a jeszcze w piątek (21.07) - po oficjalnym rozpoczęciu imprezy o godz. 17:00 - w Muszli Leśnej wystąpią: Póki Co, U Pana Boga Za Piecem, Sklep z Ptasimi Piórami, Do Góry Dnem, Pleteau, EKT Gdynia. Koncert poprowadzi Bartek Noculak.


Od godz. 14:00 sobota (22.07) upłynie pod znakiem Przeglądu Utworów z Charakterem. Koncert poprowadzi Radosław "Yonash" Machowski. Z kolei wieczorem zagrają i zaśpiewają: Drabina Jakuba (laureat PUCH 2016) i Czarny Nosal. Po występie tych artystów poznamy laureatów PUCH-u. Następnie na scenie usłyszymy gwiazdy tegorocznej Kropki: Piotra Wróbla z zespołem, Artura Andrusa z zespołem oraz zespół Cisza Jak Ta. Koncert poprowadzi Paweł "Potas" Konieczny.


Tradycyjnie dodatkową imprezą, która co roku ściąga do Głuchołaz miłośników wędrówek z gitarą zza południowej granicy, będzie w niedzielę (23.07) Trampska Hudba, której gościem będzie m.in. zespól Czerwony Tulipan. Początek o godz. 16:00.


Kto nie będzie mógł dotrzeć na miejsce, będzie możliwość obejrzenia transmisji koncertów festiwalowych poprzez stronę internetową wydarzenia tu: transmisja.


Dodajmy, że od 3 lipca na antenie Radia Opole nadawany jest cykl Artyści w Kropce, w którym przedstawiamy uczestników tegorocznej edycji wydarzenia.


Głównym organizatorem XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „Kropka" jest Urząd Miejski w Głuchołazach. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym. Opisy poszczególnych wykonawców, informacje dotyczące dojazdów i noclegów można znaleźć tu: Kropka 2017.


Program XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „Kropka":

Czwartek 20 lipca

taras przy Hotelu Sudety
17:00 OFF SCENA - koncert wybranych wykonawców PUCH
Koncert poprowadzi Grzegorz Rudecki

Piątek 21 lipca
Muszla Leśna
17:00 Koncert wieczorny, wystąpią:
 • Póki Co
 • U Pana Boga Za Piecem
 • Sklep z Ptasimi Piórami
 • Do Góry Dnem
 • Pleteau
 • EKT Gdynia
Koncert poprowadzi Bartek Noculak

Sobota 22 lipca
Muszla Leśna
14:00 Przegląd Utworów z Charakterem - koncert poprowadzi Radosław "Yonash" Machowski
18:00 Koncert wieczorny, wystąpią:
 • Drabina Jakuba (laureat PUCH 2016)
 • Czarny Nosal
 • Laureaci PUCH 2017
 • Piotr Wróbel z zespołem
 • Artur Andrus z zespołem
 • Cisza Jak Ta
Koncert poprowadzi Paweł "Potas" Konieczny

Niedziela 23 lipca
Muszla Leśna
16:00 Koncert TRAMPSKA HUDBA, wystąpią:
 • Berušky
 • Tony Joch
 • Crossband
 • Marien
 • Czerwony Tulipan
Koncert poprowadzi Teresa Drozda
XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej 'Kropka' w Głuchołazach potrwa od 20 do 23 lipca 2017 roku

Zobacz także

2017-11-17, godz. 15:14, Patronaty - polecamy IX Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki w Opolu Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki 'Zielony Feniks' zaprasza do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (21.11) i potrwa 3 dni, w trakcie których naukow ... » więcej 2017-11-17, godz. 07:30, Patronaty - polecamy Progresywna ekstraklasa, czyli zespół Walfad w Studiu M! To ich legendarny zespół Marillion wybrał w tym roku jako support Marillion Weekend w Łodzi, a ostatnio wystąpili przed Procol Harum w katowickim Spodku. Swoimi kolejnymi płytami udowadniają, że są jedną z najbardziej obiecujących grup ro ... » więcej 2017-11-16, godz. 13:58, Patronaty - polecamy Niebanalny tydzień w Opolu? Z MDK już od poniedziałku! Projekcje filmów, spektakle, koncerty, wystawy i warsztaty artystyczne czekają na chętnych uczestniczenia w Tygodniu Kultury Niebanalnej. To doroczna prezentacja dokonań Studia Piosenki Debiut, Wokalnego Studia Kształcenia Jazzowego oraz ... » więcej 2017-11-16, godz. 12:59, Patronaty - polecamy Siatkarska gratka w Strzelcach Opolskich ZAKSA Strzelce Opolskie już w najbliższą sobotę (18.11) zmierzy się z BBTS II Bielsko-Biała. Mecz w drugiej lidze siatkówki rozpocznie się o godz. 17:00 w strzeleckiej Hali Sportowej przy ul. Kozielskiej 34. Wstęp bezpłatny. » więcej 2017-11-16, godz. 12:01, Patronaty - polecamy Fani fantastyki, już od piątku rusza konwent Opolcon Już po raz piąty do Opola zjadą fani fantastyki z całej Polski na konwent Opolcon organizowany przez Opolski Klub Fantastyki Fenix. W programie prelekcje, spotkania z gośćmi, warsztaty, atrakcje dla miłośników larpów, gier fabularnych (RP ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »