Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-07-13, 16:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach [fot. Marcin Gmurek]
XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach [fot. Marcin Gmurek]
Muszla Leśna Parku Zdrojowego Głuchołaz już wkrótce wypełni się artystami spod znaku muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej, a wszystko za sprawą XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej "Kropka". Festiwal potrwa od 21 do 23 lipca. Tradycyjnie oficjalne otwarcie poprzedzi w czwartek (20.07) Przegląd Utworów z Charakterem, czyli PUCH. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Szczegóły programu podajemy poniżej.

Radio Opole będzie na miejscu w sobotę (22.07) - od godz. 7:00 do 11:00 poprowadzimy z Głuchołaz audycję „Mamy weekend”, a po 20:00 będzie na miejscu ekipa programu „Twoja Muzyka”.

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej 'Kropka' w Głuchołazach potrwa od 20 do 23 lipca 2017 rokuJeszcze w czwartek (20.07) - dzień przed oficjalnym otwarciem festiwalu - w ramach Off Sceny zaprezentują się wybrane zespoły spośród uczestników PUCH-u, czyli Przeglądu Utworów z Charakterem. Z około 30-minutowymi recitalami wystąpią: IGA'cki Band, Irena Salwowska-Hajdasz, Tomasz Olesiński, Paraluzja, Bez Hałasu oraz Swosza&Spałek. Koncert odbędzie się w ogrodzie Hotelu Sudety, a poprowadzi go Grzegorz Rudecki. Początek o godz. 17:00.


Sam PUCH rozpocznie się w sobotę (22.07) o godz. 14:00. Do Przeglądu Utworów z Charakterem zostało w tym roku zakwalifikowanych aż 19 wykonawców. Laureatów poznamy tego samego dnia podczas wieczornego koncertu, który poprowadzi Paweł Konieczny.


To w sobotę, a jeszcze w piątek (21.07) - po oficjalnym rozpoczęciu imprezy o godz. 17:00 - w Muszli Leśnej wystąpią: Póki Co, U Pana Boga Za Piecem, Sklep z Ptasimi Piórami, Do Góry Dnem, Pleteau, EKT Gdynia. Koncert poprowadzi Bartek Noculak.


Od godz. 14:00 sobota (22.07) upłynie pod znakiem Przeglądu Utworów z Charakterem. Koncert poprowadzi Radosław "Yonash" Machowski. Z kolei wieczorem zagrają i zaśpiewają: Drabina Jakuba (laureat PUCH 2016) i Czarny Nosal. Po występie tych artystów poznamy laureatów PUCH-u. Następnie na scenie usłyszymy gwiazdy tegorocznej Kropki: Piotra Wróbla z zespołem, Artura Andrusa z zespołem oraz zespół Cisza Jak Ta. Koncert poprowadzi Paweł "Potas" Konieczny.


Tradycyjnie dodatkową imprezą, która co roku ściąga do Głuchołaz miłośników wędrówek z gitarą zza południowej granicy, będzie w niedzielę (23.07) Trampska Hudba, której gościem będzie m.in. zespól Czerwony Tulipan. Początek o godz. 16:00.


Kto nie będzie mógł dotrzeć na miejsce, będzie możliwość obejrzenia transmisji koncertów festiwalowych poprzez stronę internetową wydarzenia tu: transmisja.


Dodajmy, że od 3 lipca na antenie Radia Opole nadawany jest cykl Artyści w Kropce, w którym przedstawiamy uczestników tegorocznej edycji wydarzenia.


Głównym organizatorem XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „Kropka" jest Urząd Miejski w Głuchołazach. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym. Opisy poszczególnych wykonawców, informacje dotyczące dojazdów i noclegów można znaleźć tu: Kropka 2017.


Program XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „Kropka":

Czwartek 20 lipca

taras przy Hotelu Sudety
17:00 OFF SCENA - koncert wybranych wykonawców PUCH
Koncert poprowadzi Grzegorz Rudecki

Piątek 21 lipca
Muszla Leśna
17:00 Koncert wieczorny, wystąpią:
 • Póki Co
 • U Pana Boga Za Piecem
 • Sklep z Ptasimi Piórami
 • Do Góry Dnem
 • Pleteau
 • EKT Gdynia
Koncert poprowadzi Bartek Noculak

Sobota 22 lipca
Muszla Leśna
14:00 Przegląd Utworów z Charakterem - koncert poprowadzi Radosław "Yonash" Machowski
18:00 Koncert wieczorny, wystąpią:
 • Drabina Jakuba (laureat PUCH 2016)
 • Czarny Nosal
 • Laureaci PUCH 2017
 • Piotr Wróbel z zespołem
 • Artur Andrus z zespołem
 • Cisza Jak Ta
Koncert poprowadzi Paweł "Potas" Konieczny

Niedziela 23 lipca
Muszla Leśna
16:00 Koncert TRAMPSKA HUDBA, wystąpią:
 • Berušky
 • Tony Joch
 • Crossband
 • Marien
 • Czerwony Tulipan
Koncert poprowadzi Teresa Drozda
XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej 'Kropka' w Głuchołazach potrwa od 20 do 23 lipca 2017 roku

Zobacz także

2017-07-28, godz. 00:06 Drum Fest – zobacz program, wybierz koncert i przyjdź! Trudno wyobrazić sobie jesień bez tego festiwalu… 24 września koncertem Mealanie Charles International Quintet rozpocznie się 26. Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny Drum Fest. Wydarzenie inaugurujące festiwal będzie równocześnie koncertem ... » więcej 2017-07-27, godz. 15:30 Poznaj Opole z wyjątkowej perspektywy Dla tych, którzy Opole znają - to okazja, by spojrzeć na miasto z całkiem innej perspektywy, a Ci którzy jeszcze go nie znają - będą mieli okazję, by je poznać w wyjątkowo atrakcyjny sposób. Już w najbliższą sobotę (29.07) i niedzielę (30 ... » więcej 2017-07-27, godz. 14:13 Kamil Bednarek jedną z gwiazd V Aeropikniku nad Zalewem Paczkowskim Kilkanaście ekip balonowych z całej Polski oraz z Czech weźmie udział w Balonowym Pucharze Polski, który już w piątek (28.07) o godz. 18:30 oficjalnie otwarty zostanie na Stadionie Miejskim w Paczkowie. W sobotę (29.07) impreza przeniesie ... » więcej 2017-07-26, godz. 14:11 Już wkrótce Wielki Dzień Pszczół! Albert Einstein powiedział kiedyś, że jeśli pszczoły znikną, wkrótce to samo stanie się z ludźmi. Na obchody Wielkiego Dnia Pszczół zaprasza 8 sierpnia Muzeum Wsi Opolskiej. Będzie można wziąć udział w grze terenowej, spotkaniach z pszcze ... » więcej 2017-07-25, godz. 17:36 Słynna opera Verdiego już wkrótce w amfiteatrze Należy do żelaznego repertuaru niemal każdego teatru operowego na świecie, a w tym roku mija 175 lat od pierwszego jej wystawienia. Mowa o operze „Nabucco”. Arcydzieło Giuseppe Verdiego 5 sierpnia będzie można obejrzeć w opolskim amfiteat ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »