Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-07-13, 16:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach [fot. Marcin Gmurek]
XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach [fot. Marcin Gmurek]
Muszla Leśna Parku Zdrojowego Głuchołaz już wkrótce wypełni się artystami spod znaku muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej, a wszystko za sprawą XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej "Kropka". Festiwal potrwa od 21 do 23 lipca. Tradycyjnie oficjalne otwarcie poprzedzi w czwartek (20.07) Przegląd Utworów z Charakterem, czyli PUCH. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Szczegóły programu podajemy poniżej.

Radio Opole będzie na miejscu w sobotę (22.07) - od godz. 7:00 do 11:00 poprowadzimy z Głuchołaz audycję „Mamy weekend”, a po 20:00 będzie na miejscu ekipa programu „Twoja Muzyka”.

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej 'Kropka' w Głuchołazach potrwa od 20 do 23 lipca 2017 rokuJeszcze w czwartek (20.07) - dzień przed oficjalnym otwarciem festiwalu - w ramach Off Sceny zaprezentują się wybrane zespoły spośród uczestników PUCH-u, czyli Przeglądu Utworów z Charakterem. Z około 30-minutowymi recitalami wystąpią: IGA'cki Band, Irena Salwowska-Hajdasz, Tomasz Olesiński, Paraluzja, Bez Hałasu oraz Swosza&Spałek. Koncert odbędzie się w ogrodzie Hotelu Sudety, a poprowadzi go Grzegorz Rudecki. Początek o godz. 17:00.


Sam PUCH rozpocznie się w sobotę (22.07) o godz. 14:00. Do Przeglądu Utworów z Charakterem zostało w tym roku zakwalifikowanych aż 19 wykonawców. Laureatów poznamy tego samego dnia podczas wieczornego koncertu, który poprowadzi Paweł Konieczny.


To w sobotę, a jeszcze w piątek (21.07) - po oficjalnym rozpoczęciu imprezy o godz. 17:00 - w Muszli Leśnej wystąpią: Póki Co, U Pana Boga Za Piecem, Sklep z Ptasimi Piórami, Do Góry Dnem, Pleteau, EKT Gdynia. Koncert poprowadzi Bartek Noculak.


Od godz. 14:00 sobota (22.07) upłynie pod znakiem Przeglądu Utworów z Charakterem. Koncert poprowadzi Radosław "Yonash" Machowski. Z kolei wieczorem zagrają i zaśpiewają: Drabina Jakuba (laureat PUCH 2016) i Czarny Nosal. Po występie tych artystów poznamy laureatów PUCH-u. Następnie na scenie usłyszymy gwiazdy tegorocznej Kropki: Piotra Wróbla z zespołem, Artura Andrusa z zespołem oraz zespół Cisza Jak Ta. Koncert poprowadzi Paweł "Potas" Konieczny.


Tradycyjnie dodatkową imprezą, która co roku ściąga do Głuchołaz miłośników wędrówek z gitarą zza południowej granicy, będzie w niedzielę (23.07) Trampska Hudba, której gościem będzie m.in. zespól Czerwony Tulipan. Początek o godz. 16:00.


Kto nie będzie mógł dotrzeć na miejsce, będzie możliwość obejrzenia transmisji koncertów festiwalowych poprzez stronę internetową wydarzenia tu: transmisja.


Dodajmy, że od 3 lipca na antenie Radia Opole nadawany jest cykl Artyści w Kropce, w którym przedstawiamy uczestników tegorocznej edycji wydarzenia.


Głównym organizatorem XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „Kropka" jest Urząd Miejski w Głuchołazach. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym. Opisy poszczególnych wykonawców, informacje dotyczące dojazdów i noclegów można znaleźć tu: Kropka 2017.


Program XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „Kropka":

Czwartek 20 lipca

taras przy Hotelu Sudety
17:00 OFF SCENA - koncert wybranych wykonawców PUCH
Koncert poprowadzi Grzegorz Rudecki

Piątek 21 lipca
Muszla Leśna
17:00 Koncert wieczorny, wystąpią:
 • Póki Co
 • U Pana Boga Za Piecem
 • Sklep z Ptasimi Piórami
 • Do Góry Dnem
 • Pleteau
 • EKT Gdynia
Koncert poprowadzi Bartek Noculak

Sobota 22 lipca
Muszla Leśna
14:00 Przegląd Utworów z Charakterem - koncert poprowadzi Radosław "Yonash" Machowski
18:00 Koncert wieczorny, wystąpią:
 • Drabina Jakuba (laureat PUCH 2016)
 • Czarny Nosal
 • Laureaci PUCH 2017
 • Piotr Wróbel z zespołem
 • Artur Andrus z zespołem
 • Cisza Jak Ta
Koncert poprowadzi Paweł "Potas" Konieczny

Niedziela 23 lipca
Muszla Leśna
16:00 Koncert TRAMPSKA HUDBA, wystąpią:
 • Berušky
 • Tony Joch
 • Crossband
 • Marien
 • Czerwony Tulipan
Koncert poprowadzi Teresa Drozda
XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej 'Kropka' w Głuchołazach potrwa od 20 do 23 lipca 2017 roku

Zobacz także

2018-02-19, godz. 16:44, Patronaty - polecamy Adam Asanov, Meg Krzemień i Jędrzej Skiba z charytatywnym koncertem już w niedzielę w NCPP. Przyjdź i wesprzyj chorego Karola Stadnika Adam Asanov, Magdalena Meg Krzemień i Jędrzej Skiba - koncertów tych artystów będzie można posłuchać już w najbliższą niedzielę (25.02) w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Podczas wieczoru wystąpi także Kabaret Łowcy.B. To okazja nie t ... » więcej 2018-02-19, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Ekumeniczny Koncert Wielkopostny w Głogówku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku oraz Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku zapraszają na Ekumeniczny Koncert Wielkopostny w wykonaniu Kolegium Muzyki Ewangelickiej z Krakowa. » więcej 2018-02-19, godz. 15:00, Patronaty - polecamy Rock-Time 2018 – trwa głosowanie internautów! XIV Przegląd Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time 2018 zbliża się wielkimi krokami. W ubiegłą sobotę (17.02) zakończyła się rejestracja zespołów, a to oznacza, że czas na wybór finalistów, którzy zaprezentują swoją twórczość na desk ... » więcej 2018-02-19, godz. 14:47, Patronaty - polecamy U Studni z koncertem w Studiu M już 28 lutego Refleksja, afirmacja życia, optymizm, a do tego niebanalna oprawa muzyczna - to wszystko 28 lutego będzie można usłyszeć w Studiu M Radia Opole podczas koncertu zespołu U Studni. Fanom poezji śpiewanej znani są doskonale. Zespół tworzą by ... » więcej 2018-02-19, godz. 12:05, Patronaty - polecamy SBB w filharmonii. Radio Opole zaprasza na koncert w 40. rocznicę powstania płyty „Welcome” W 1978 roku w Radiu Opole powstała jedna z najważniejszych płyt polskiej muzyki rockowej. Mowa o „Welcome” zespołu SBB. Z okazji 40. rocznicy jej powstania - 13 marca w Filharmonii Opolskiej odbędzie się wyjątkowy koncert. To niepowtarzal ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »