Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-07-13, 16:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach [fot. Marcin Gmurek]
XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach [fot. Marcin Gmurek]
Muszla Leśna Parku Zdrojowego Głuchołaz już wkrótce wypełni się artystami spod znaku muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej, a wszystko za sprawą XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej "Kropka". Festiwal potrwa od 21 do 23 lipca. Tradycyjnie oficjalne otwarcie poprzedzi w czwartek (20.07) Przegląd Utworów z Charakterem, czyli PUCH. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Szczegóły programu podajemy poniżej.

Radio Opole będzie na miejscu w sobotę (22.07) - od godz. 7:00 do 11:00 poprowadzimy z Głuchołaz audycję „Mamy weekend”, a po 20:00 będzie na miejscu ekipa programu „Twoja Muzyka”.

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej 'Kropka' w Głuchołazach potrwa od 20 do 23 lipca 2017 rokuJeszcze w czwartek (20.07) - dzień przed oficjalnym otwarciem festiwalu - w ramach Off Sceny zaprezentują się wybrane zespoły spośród uczestników PUCH-u, czyli Przeglądu Utworów z Charakterem. Z około 30-minutowymi recitalami wystąpią: IGA'cki Band, Irena Salwowska-Hajdasz, Tomasz Olesiński, Paraluzja, Bez Hałasu oraz Swosza&Spałek. Koncert odbędzie się w ogrodzie Hotelu Sudety, a poprowadzi go Grzegorz Rudecki. Początek o godz. 17:00.


Sam PUCH rozpocznie się w sobotę (22.07) o godz. 14:00. Do Przeglądu Utworów z Charakterem zostało w tym roku zakwalifikowanych aż 19 wykonawców. Laureatów poznamy tego samego dnia podczas wieczornego koncertu, który poprowadzi Paweł Konieczny.


To w sobotę, a jeszcze w piątek (21.07) - po oficjalnym rozpoczęciu imprezy o godz. 17:00 - w Muszli Leśnej wystąpią: Póki Co, U Pana Boga Za Piecem, Sklep z Ptasimi Piórami, Do Góry Dnem, Pleteau, EKT Gdynia. Koncert poprowadzi Bartek Noculak.


Od godz. 14:00 sobota (22.07) upłynie pod znakiem Przeglądu Utworów z Charakterem. Koncert poprowadzi Radosław "Yonash" Machowski. Z kolei wieczorem zagrają i zaśpiewają: Drabina Jakuba (laureat PUCH 2016) i Czarny Nosal. Po występie tych artystów poznamy laureatów PUCH-u. Następnie na scenie usłyszymy gwiazdy tegorocznej Kropki: Piotra Wróbla z zespołem, Artura Andrusa z zespołem oraz zespół Cisza Jak Ta. Koncert poprowadzi Paweł "Potas" Konieczny.


Tradycyjnie dodatkową imprezą, która co roku ściąga do Głuchołaz miłośników wędrówek z gitarą zza południowej granicy, będzie w niedzielę (23.07) Trampska Hudba, której gościem będzie m.in. zespól Czerwony Tulipan. Początek o godz. 16:00.


Kto nie będzie mógł dotrzeć na miejsce, będzie możliwość obejrzenia transmisji koncertów festiwalowych poprzez stronę internetową wydarzenia tu: transmisja.


Dodajmy, że od 3 lipca na antenie Radia Opole nadawany jest cykl Artyści w Kropce, w którym przedstawiamy uczestników tegorocznej edycji wydarzenia.


Głównym organizatorem XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „Kropka" jest Urząd Miejski w Głuchołazach. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym. Opisy poszczególnych wykonawców, informacje dotyczące dojazdów i noclegów można znaleźć tu: Kropka 2017.


Program XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „Kropka":

Czwartek 20 lipca

taras przy Hotelu Sudety
17:00 OFF SCENA - koncert wybranych wykonawców PUCH
Koncert poprowadzi Grzegorz Rudecki

Piątek 21 lipca
Muszla Leśna
17:00 Koncert wieczorny, wystąpią:
 • Póki Co
 • U Pana Boga Za Piecem
 • Sklep z Ptasimi Piórami
 • Do Góry Dnem
 • Pleteau
 • EKT Gdynia
Koncert poprowadzi Bartek Noculak

Sobota 22 lipca
Muszla Leśna
14:00 Przegląd Utworów z Charakterem - koncert poprowadzi Radosław "Yonash" Machowski
18:00 Koncert wieczorny, wystąpią:
 • Drabina Jakuba (laureat PUCH 2016)
 • Czarny Nosal
 • Laureaci PUCH 2017
 • Piotr Wróbel z zespołem
 • Artur Andrus z zespołem
 • Cisza Jak Ta
Koncert poprowadzi Paweł "Potas" Konieczny

Niedziela 23 lipca
Muszla Leśna
16:00 Koncert TRAMPSKA HUDBA, wystąpią:
 • Berušky
 • Tony Joch
 • Crossband
 • Marien
 • Czerwony Tulipan
Koncert poprowadzi Teresa Drozda
XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej 'Kropka' w Głuchołazach potrwa od 20 do 23 lipca 2017 roku

Zobacz także

2018-06-22, godz. 21:07, Patronaty - polecamy Dyskusje ponad podziałami na wyznania i ideologie w Opolu Dwa dni potrwa IV Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Psychologii Religii i Duchowości, która odbędzie się w poniedziałek i wtorek (25-26.06) na Uniwersytecie Opolskim w budynku przy ul. Drzymały. Wstęp wolny. » więcej 2018-06-22, godz. 13:53, Patronaty - polecamy Piknik w ramach akcji "Zdrap pomarańczowy znak" W niedzielę (24.06) w parku miejskim w Zdzieszowicach odbędzie się piknik będący elementem kampanii na rzecz ochrony sędziwych drzew w Polsce pod hasłem 'Zdrap pomarańczowy znak'. Początek o godz. 14:00. Wstęp wolny. » więcej 2018-06-21, godz. 17:03, Patronaty - polecamy Krapkowice zapraszają na Piknik Rodzinny Będzie mnóstwo zabawy i atrakcji przez dzień cały, wieczorem wspólne oglądanie meczu Polska-Kolumbia, ale przede wszystkim będzie okazja, by pomóc Marcelowi Kulosie z Żyrowej, który walczy dzielnie ze skutkami wcześniactwa. To wszystko ju ... » więcej 2018-06-21, godz. 14:44, Patronaty - polecamy Piosenki Anny Jantar zabrzmią w sobotę w Komprachcicach „Wciąż blisko nas” po takim tytułem już po raz ósmy w Komprachcicach odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział 21 wykonawców. Zmierzą się w trzech kategoriach. F ... » więcej 2018-06-20, godz. 12:04, Patronaty - polecamy Opolski Jarmark Folkloru w Kluczborku już po raz ósmy Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy” zaprasza na VIII Opolski Jarmark Folkloru. W programie m.in. warsztaty z rękodzieła (witraż, rzeźbiarstwo, zdobienie jajek i inne), występy artystyczne, koncerty orkiestr dętych i z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »