Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-12-27, 13:13 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wybierz się w podróż z piosenkami Sławka Kusza i jego zespołu – koncert w Studiu M już 10 stycznia!

[fot. Sławomir Mielnik]
[fot. Sławomir Mielnik]
[fot. Sławomir Mielnik]
[fot. Sławomir Mielnik]
Docenia dobre teksty, lubi piosenki, w których coś nie jest powiedziane wprost, hołubi od lat piosenkę literacką – Sławek Kusz, który ze swoim zespołem właśnie wydał debiutancką płytę - 10 stycznia wystąpi w Studiu M im. SBB. Początek koncertu o godz. 20:00. Sprzedaż biletów w internetowym sklepie Radia Opole już ruszyła!
Sławek Kusz z wykształcenia jest rolnikiem, muzykiem, pedagogiem, mediatorem. Z doświadczenia: dziennikarzem, pijarowcem i animatorem. Z zamiłowania: autorem tekstów piosenek i kompozytorem. Jest laureat wielu festiwali promujących piosenkę literacką, m.in. „Korowód” w Krakowie, Festiwalu Autorów i Kompozytorów "SMAK" w Myśliborzu, łódzkiej "Yapy", Festiwalu Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, "Tartaku" w Warszawie, Spotkań z Poezją w Biłgoraju, Festiwalu Poezji Śpiewanej w Oleśnie czy "Wrzosowiska" w Kędzierzynie-Koźlu.

Na scenie już ponad 25 lat, ale dopiero w tym roku wydał swoją debiutancką płytę. Płyta nosi tytuł „Nic nie umiera”, a została nagrana w Studiu M pod czujnym uchem naszego realizatora dźwięku – Andrzeja Czubińskiego.

Na płycie słychać wpływy różnych stylistyk, od rzeczy balladowych, przez reggae, a także elementy klasyczne. Taki urodzaj wziął się z faktu, że płyta powstawała długie lata, a w proces zaangażowany był cały zespół wybitnych muzyków: Radek Wocial – instrumenty klawiszowe, Kuba Mitoraj - gitara, Grzegorz Łyga - trąbka, akordeon, Grzegorz Posłuszny – bas, Tomek Łukasiewicz – perkusja oraz gościnnie Dalibor Drčelić na basie.

Choć koncerty grają bardzo rzadko, zespół istnieje od kilkunastu lat w jednym składzie. - Bo my się po prostu lubimy – tłumaczy ten fakt lider grupy. Na koncercie pojawią się dodatkowe elementy, których nie słuchać na płycie.

Dwa utwory z nowego albumu zamieszczamy poniżej. O debiucie Sławek Kusz opowiedział w audycji „Dobre Granie” (21.11.2018) – wywiad Tomasza Wojtyłki można zobaczyć: tu.

Pierwsza godzina wydarzenia będzie tradycyjnie transmitowana, a jeszcze przed samym koncertem zespół pojawi się w audycji Dobre Granie. Bilety na koncert w cenie 10 zł są do zakupienia w sklepie Radia Opole dostępnym poprzez stronę internetową tu: Przejdź do sklepu.

Sponsorem koncertu jest firma "Doradcy Turystyczni Wakacyjny Świat - Sunny Heaven Opole".
"Nic nie umiera"
"W niebie"

Zobacz także

2019-12-05, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Sławięcickie Spotkanie Adwentowe już w niedzielę To już tradycja. Wydarzenie odbędzie się po raz siedemnasty w auli Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu. Co roku Sławięcickie Spotkania Adwentowe mają cel charytatywny, w tym roku dochód z imprezy będzie przeznaczony na… » więcej 2019-12-05, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Tomasz Kunecki gościem Dni Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 26 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Opolu organizuje dziś (05.12) Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie uświetni spotkanie z Tomaszem Kuneckim, którego największą pasją jest motoryzacja. Mimo poruszania się na wózku, startuje w wielu rajdach… » więcej 2019-12-04, godz. 15:33, Patronaty - polecamy „Święty Mikołaj w skansenie” już w sobotę – poznaj szczegóły i przyjdź! Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami do udziału w mikołajkowych warsztatach rodzinnych. W najbliższą sobotę (07.12) poczciwy brodaty starzec ubrany w długi płaszcz, ornat oraz biskupią czapkę, odwiedzi dzieci… » więcej 2019-12-04, godz. 13:21, Patronaty - polecamy Konkurs wiedzy o Policji z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej już w czwartek – poznaj szczegóły! 90 uczniów z 45 szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego zmierzy się jutro (05.12) w teście wiedzy o policji. Uczestnicy w czasie 40 minut będą musieli odpowiedzieć na 40 pytań dotyczących pracy policji - zarówno w ujęciu historycznym… » więcej 2019-12-03, godz. 17:05, Patronaty - polecamy Filharmonia zaprasza na symfoniczną ucztę już w piątek Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Marka Wroniszewskiego już w najbliższy piątek (06.12) wystąpi w opolskiej filharmonii w ramach koncertu „Ich dwóch i ona jedna”. Tytuł nawiązuje do programu, na który złożą się kompozycje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »