Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-08-07, 16:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Tarnogranie już w sobotę – gwiazdą Maleo Reggae Rockers

Maleo Reggae Rockers © (fot. zdjęcia pochodzą z NCPP)
Maleo Reggae Rockers © (fot. zdjęcia pochodzą z NCPP)
Scena w szczerym polu, muzyka alternatywna i dobra atmosfera. Już po raz trzeci w Tarnowcu - niewielkiej miejscowości w gminie Lubsza, ok. 20 km od Brzegu - odbędzie się Tarnogranie. Festiwal rozpocznie się w najbliższą sobotę (11.08) o godz. 15:00. Wstęp wolny. W tym roku muzyczną „wisienką na torcie” będzie koncert zespołu Maleo Reggae Rockers.
Do konkursu stanie 10 debiutanckich zespołów z nurtu szeroko pojętej alternatywy. Powalczą o nagrodę główną - nagranie płyty w studiu nagrań Folktronika w Miedzianej.

Około 30 minutowe występy oceni jury w składzie: Agata Polic (wokalistka wrocławskiego zespołu elektropunkowego DDA, znana ze współpracy z zespołem Blade Loki), Adam Mościcki (Maleo Reggae Rockers), Kinga Berkowicz (wokalistka zespołu Bongostan), Sławomir Siczewski (grający na basie w zespole 740 Milionów Oddechów).

Przewidziano także Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Starosty Powiatu Brzeskiego.

Część konkursowa potrwa do ok. godz. 20:00. Koncert - założonego w 1997 roku przez Dariusza "Maleo" Malejonka - Maleo Reggae Rockers rozpocznie się o godz. 21:00, a poprzedzi go występ zespołu Wata.

Tarnogranie już w sobotę – gwiazdą Maleo Reggae RockersPo koncertach będzie można posłuchać muzyki serwowanej przez Jubassa z Propaganda Soundsystem.

Na miejscu przewidziano także – jak zapewniają organizatorzy: „niedrogi i przepyszny” – catering. Nie zabraknie też placu zabaw dla dzieci i warsztatów muzycznych.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie „Tarnowiec wczoraj, dzisiaj i jutro”, Studio nagrań Folktronika i Rada Sołecka Tarnowiec.

Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.

Więcej o wydarzeniu opowiadali w audycji Natalii Kryjom Wieczór w Opolu, wieczór w regionie Wioletta Frankiewicz i Michał Pogoda, którzy festiwal Tarnogranie w tym roku poprowadzą - rozmowa jest do odsłuchania poniżej.

Wioletta Frankiewicz i Michał Pogoda o Tarnograniu w audycji Natalii Kryjom - I cz. rozmowy
Wioletta Frankiewicz i Michał Pogoda o Tarnograniu w audycji Natalii Kryjom - II cz. rozmowy

Zobacz także

2018-12-12, godz. 17:35, Patronaty - polecamy Stanisław Karpiel-Bułecka gościem Małej Akademii Piosenki Dźwięki 'spod samiuśkich Tater' zabrzmią w najbliższy poniedziałek (17.12) w Muzeum Polskiej Piosenki. Wszystko za sprawą gości specjalnych Małej Akademii Piosenki - Stanisława Karpiela-Bułecki, wokalisty zespołu Future Folk oraz skrzypka ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:42, Patronaty - polecamy Andrzej Stasiuk i dwa finały w MBP Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Andrzeja Stasiuka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek (14.12) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 11:00. ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:10, Patronaty - polecamy Casting Miss i Mister Opolszczyzny 2019 - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do wtorku Jeszcze tylko do 18 grudnia można wysyłać zgłoszenia chęci udziału w konkursie Miss & Mister Opolszczyzny 2019. Finał konkursu odbędzie się w maju, żeby wziąć w nim udział trzeba przejść casting. Casting odbędzie się już 13 stycznia w Opo ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Mikołajkowa Ślizgawka dla dzieci i rodzin zastępczych PCPR jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej po raz drugi wspólnie z klubem sportowym PGE Orlik Opole dzięki życzliwości MOSiR Opole organizuje 'Mikołajkową Ślizgawkę' dla dzieci i rodzin zastępczych z powiatu opolskiego. Impreza odb ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:26, Patronaty - polecamy Legendarny dyrygent i francuska pianistka wystąpią w Filharmonii Opolskiej » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »