Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-08-07, 16:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Tarnogranie już w sobotę – gwiazdą Maleo Reggae Rockers

Maleo Reggae Rockers © (fot. zdjęcia pochodzą z NCPP)
Maleo Reggae Rockers © (fot. zdjęcia pochodzą z NCPP)
Scena w szczerym polu, muzyka alternatywna i dobra atmosfera. Już po raz trzeci w Tarnowcu - niewielkiej miejscowości w gminie Lubsza, ok. 20 km od Brzegu - odbędzie się Tarnogranie. Festiwal rozpocznie się w najbliższą sobotę (11.08) o godz. 15:00. Wstęp wolny. W tym roku muzyczną „wisienką na torcie” będzie koncert zespołu Maleo Reggae Rockers.
Do konkursu stanie 10 debiutanckich zespołów z nurtu szeroko pojętej alternatywy. Powalczą o nagrodę główną - nagranie płyty w studiu nagrań Folktronika w Miedzianej.

Około 30 minutowe występy oceni jury w składzie: Agata Polic (wokalistka wrocławskiego zespołu elektropunkowego DDA, znana ze współpracy z zespołem Blade Loki), Adam Mościcki (Maleo Reggae Rockers), Kinga Berkowicz (wokalistka zespołu Bongostan), Sławomir Siczewski (grający na basie w zespole 740 Milionów Oddechów).

Przewidziano także Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Starosty Powiatu Brzeskiego.

Część konkursowa potrwa do ok. godz. 20:00. Koncert - założonego w 1997 roku przez Dariusza "Maleo" Malejonka - Maleo Reggae Rockers rozpocznie się o godz. 21:00, a poprzedzi go występ zespołu Wata.

Tarnogranie już w sobotę – gwiazdą Maleo Reggae RockersPo koncertach będzie można posłuchać muzyki serwowanej przez Jubassa z Propaganda Soundsystem.

Na miejscu przewidziano także – jak zapewniają organizatorzy: „niedrogi i przepyszny” – catering. Nie zabraknie też placu zabaw dla dzieci i warsztatów muzycznych.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie „Tarnowiec wczoraj, dzisiaj i jutro”, Studio nagrań Folktronika i Rada Sołecka Tarnowiec.

Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.

Więcej o wydarzeniu opowiadali w audycji Natalii Kryjom Wieczór w Opolu, wieczór w regionie Wioletta Frankiewicz i Michał Pogoda, którzy festiwal Tarnogranie w tym roku poprowadzą - rozmowa jest do odsłuchania poniżej.

Wioletta Frankiewicz i Michał Pogoda o Tarnograniu w audycji Natalii Kryjom - I cz. rozmowy
Wioletta Frankiewicz i Michał Pogoda o Tarnograniu w audycji Natalii Kryjom - II cz. rozmowy

Zobacz także

2018-10-15, godz. 18:37, Patronaty - polecamy Zmieniać świat? Żaden problem. Przekonaj się, biorąc udział w Akademii Obywatelskiej! Głowa pełna twórczych pomysłów i chęć współpracy z innymi to jedyny warunek wstępu na to spotkanie. Mowa o Akademii Obywatelskiej, która w najbliższą środę (17.10) odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 1 ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:18, Patronaty - polecamy „Breaking the walls – strength of the dialog” Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych wśród młodych ludzi poprzez wykorzystanie zalet mediacji - to główny cel tygodniowego spotkania pod nazwą „Breaking the walls - strength of the dialog”. Warsztaty rozpoczęły się dziś (15.10) i pot ... » więcej 2018-10-15, godz. 16:09, Patronaty - polecamy „Energetyka w przedsiębiorstwie i nowoczesnym budownictwie” – weź udział w bezpłatnym szkoleniu! Fundacja Oświecony zaprasza do udziału w dwóch bezpłatnych szkoleniach skierowanych do opolskich przedsiębiorców i mieszkańców Opola, poświęconych zrównoważonemu zarządzaniu energią. » więcej 2018-10-15, godz. 15:46, Patronaty - polecamy Seniorze, przyjdź w środę do teatru! Będzie można skorzystać z darmowych konsultacji medycznych, badań diagnostycznych, porad prawnych; przewidziano stoiska ze sprzętem rehabilitacyjnym i zdrową żywnością oraz warsztaty. Nie zabraknie też koncertów. To wszystko szykuje się w ... » więcej 2018-10-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Literaci znad Wilii, Niemna, Prutu, Olzy, Odry i Wisły przyjadą na Opolszczyznę – znamy program XXIX Najazdu Poetów! Zbliża się Międzynarodowe Forum Literackie - XXIX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu. W kręgu kultury - znad Wilii, Niemna, Prutu, Olzy, Odry i Wisły. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »