Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-23, 23:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Ta pomoc ma sens” – Szlachetna Paczka zachęca do włączenia się w akcję

Marsz Szlachetnej Paczki w Opolu 2018 otworzył bazę rodzin, którym można pomóc [fot. Katarzyna Doros]
Marsz Szlachetnej Paczki w Opolu 2018 otworzył bazę rodzin, którym można pomóc [fot. Katarzyna Doros]
Baza rodzin w potrzebie została otwarta. Wszyscy, który chcieliby wspomóc wybraną rodzinę, mogą już to zrobić. Paczkę można zrobić samemu, ale najlepiej szykować ją w „paczce", czyli ze znajomymi, klasą, zespołem, całą firmą. Należy ją przygotować do 8-9 grudnia, kiedy to odbędzie się finał akcji. Każdy darczyńca może liczyć na wsparcie wolontariusza, który opiekuje się daną rodziną.

Jak wybrać rodzinę i jak przygotować dla niej Paczkę – wszystkie te informacje można znaleźć tu: www.szlachetnapaczka.pl.


- W zeszłym roku jedną paczkę szykowało średnio 37 osób, a wartość średnia takiej paczki to 2,5 tysiąca złotych. Fajnie zatem jest zebrać grupę ludzi – mówi Anna Karczewska, koordynatorka wydarzenia w województwie opolskim (cała rozmowa do odsłuchania poniżej).


- Około 150 rodzin znalazło darczyńców, ale około 50 wciąż czeka, a baza z pewnością się powiększy, bo wolontariusze zgłoszone rodziny wciąż weryfikują. Rodziny wymagające pomocy zgłaszać można było do 20 listopada. Zanim rodzina znajdzie się na stronie, przechodzi weryfikację. Zgłosić ją mogli sąsiedzi, radni dzielnic, instytucje, kościoły, lokalni społecznicy… - mówiła w audycji „Ona i On” (23.11.2018) Anna Karczewska


- Do 100 rodzin może jeszcze pojawić się w bazie. Baza na bieżąco jest uzupełniana – zauważyła w audycji „Ona i On” (23.11.2018) Anna Karczewska.

Można przygotować paczkę, można też ufundować indeks dla wybranego dziecka z Akademii Przyszłości albo zadeklarować chęć pomocy dla seniorów i to nie tylko przy okazji nagłaśnianego finału akcji Szlachetna Paczka, ale przez cały rok…


Szlachetna Paczka w Opolu funkcjonuje już 8 lat. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wiosna. Radio Opole akcję Szlachetna Paczka w województwie opolskim objęło patronatem medialnym.


O akcji Szlachetna Paczka opowiadała w audycji Ona i On (23.11) Anna Karczewska, koordynatorka ds. promocji Szlachetnej Paczki w województwie opolskim - rozmowa jest do posłuchania poniżej.
Anna Karczewska - I cz. rozmowy
Anna Karczewska - II cz. rozmowy
Anna Karczewska - III cz. rozmowy

Zobacz także

2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16, Patronaty - polecamy XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (22.10) i potrwa do czwartku (24.10) na Zamku w Kamieniu Śląskim. W poszczególn ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13, Patronaty - polecamy II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - to wszystko czeka na tych, którzy zgłosili swój udział w Powiatowym Festiwalu P ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą czynne o ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wsp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »