Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-23, 23:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Ta pomoc ma sens” – Szlachetna Paczka zachęca do włączenia się w akcję

Marsz Szlachetnej Paczki w Opolu 2018 otworzył bazę rodzin, którym można pomóc [fot. Katarzyna Doros]
Marsz Szlachetnej Paczki w Opolu 2018 otworzył bazę rodzin, którym można pomóc [fot. Katarzyna Doros]
Baza rodzin w potrzebie została otwarta. Wszyscy, który chcieliby wspomóc wybraną rodzinę, mogą już to zrobić. Paczkę można zrobić samemu, ale najlepiej szykować ją w „paczce", czyli ze znajomymi, klasą, zespołem, całą firmą. Należy ją przygotować do 8-9 grudnia, kiedy to odbędzie się finał akcji. Każdy darczyńca może liczyć na wsparcie wolontariusza, który opiekuje się daną rodziną.

Jak wybrać rodzinę i jak przygotować dla niej Paczkę – wszystkie te informacje można znaleźć tu: www.szlachetnapaczka.pl.


- W zeszłym roku jedną paczkę szykowało średnio 37 osób, a wartość średnia takiej paczki to 2,5 tysiąca złotych. Fajnie zatem jest zebrać grupę ludzi – mówi Anna Karczewska, koordynatorka wydarzenia w województwie opolskim (cała rozmowa do odsłuchania poniżej).


- Około 150 rodzin znalazło darczyńców, ale około 50 wciąż czeka, a baza z pewnością się powiększy, bo wolontariusze zgłoszone rodziny wciąż weryfikują. Rodziny wymagające pomocy zgłaszać można było do 20 listopada. Zanim rodzina znajdzie się na stronie, przechodzi weryfikację. Zgłosić ją mogli sąsiedzi, radni dzielnic, instytucje, kościoły, lokalni społecznicy… - mówiła w audycji „Ona i On” (23.11.2018) Anna Karczewska


- Do 100 rodzin może jeszcze pojawić się w bazie. Baza na bieżąco jest uzupełniana – zauważyła w audycji „Ona i On” (23.11.2018) Anna Karczewska.

Można przygotować paczkę, można też ufundować indeks dla wybranego dziecka z Akademii Przyszłości albo zadeklarować chęć pomocy dla seniorów i to nie tylko przy okazji nagłaśnianego finału akcji Szlachetna Paczka, ale przez cały rok…


Szlachetna Paczka w Opolu funkcjonuje już 8 lat. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wiosna. Radio Opole akcję Szlachetna Paczka w województwie opolskim objęło patronatem medialnym.


O akcji Szlachetna Paczka opowiadała w audycji Ona i On (23.11) Anna Karczewska, koordynatorka ds. promocji Szlachetnej Paczki w województwie opolskim - rozmowa jest do posłuchania poniżej.
Anna Karczewska - I cz. rozmowy
Anna Karczewska - II cz. rozmowy
Anna Karczewska - III cz. rozmowy

Zobacz także

2018-12-12, godz. 17:35, Patronaty - polecamy Stanisław Karpiel-Bułecka gościem Małej Akademii Piosenki Dźwięki 'spod samiuśkich Tater' zabrzmią w najbliższy poniedziałek (17.12) w Muzeum Polskiej Piosenki. Wszystko za sprawą gości specjalnych Małej Akademii Piosenki - Stanisława Karpiela-Bułecki, wokalisty zespołu Future Folk oraz skrzypka ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:42, Patronaty - polecamy Andrzej Stasiuk i dwa finały w MBP Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Andrzeja Stasiuka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek (14.12) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 11:00. ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:10, Patronaty - polecamy Casting Miss i Mister Opolszczyzny 2019 - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do wtorku Jeszcze tylko do 18 grudnia można wysyłać zgłoszenia chęci udziału w konkursie Miss & Mister Opolszczyzny 2019. Finał konkursu odbędzie się w maju, żeby wziąć w nim udział trzeba przejść casting. Casting odbędzie się już 13 stycznia w Opo ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Mikołajkowa Ślizgawka dla dzieci i rodzin zastępczych PCPR jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej po raz drugi wspólnie z klubem sportowym PGE Orlik Opole dzięki życzliwości MOSiR Opole organizuje 'Mikołajkową Ślizgawkę' dla dzieci i rodzin zastępczych z powiatu opolskiego. Impreza odb ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:26, Patronaty - polecamy Legendarny dyrygent i francuska pianistka wystąpią w Filharmonii Opolskiej » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »