Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-02-04, 14:19 Autor: Justyna Krzyżanowska

Szachiści po raz kolejny powalczą o „Puchar Gór Opawskich”

Szachiści po raz kolejny powalczą o „Puchar Gór Opawskich” – wciąż można się zgłosić! [fot. https://pixabay.com/pl]
Szachiści po raz kolejny powalczą o „Puchar Gór Opawskich” – wciąż można się zgłosić! [fot. https://pixabay.com/pl]
Już po raz 30. w ramach międzynarodowego turnieju szachiści będą rywalizować o „Puchar Gór Opawskich”. Wydarzenie co roku gromadzi znakomitych graczy z arcymistrzami na czele.
Wśród celów turnieju organizatorzy wymieniają głównie okazję do sprawdzenia oraz szkolenia swoich umiejętności.

Turniej jest otwarty dla zawodników krajowych i zagranicznych, którzy do 06.02.2020 r. dokonają pisemnego zgłoszenia z podaniem kategorii, rankingu oraz nazwy reprezentowanego klubu. Dla zwycięzców przewidziane są puchary i nagrody oraz wyróżnienia.

Rozgrywki będą przebiegać w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund zgodnie z przepisami FIDE. Dodatkowo zostanie zorganizowany turniej dla dzieci do lat 12, a także Otwarty Turniej w Grze Błyskawicznej.

Jubileuszowy Festiwal Szachowy z okazji XXX-lecia „Pucharu Gór Opawskich” na pograniczu polsko-czeskim odbędzie się w dniach 08-15.02.2020 r. w Villi Daglesia w Pokrzywnej 23 (gmina Głuchołazy).

Na wydarzenie zaprasza Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Marszałek Województwa Opolskiego i Starostwa Powiatu Nyskiego.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Szachiści po raz kolejny powalczą o „Puchar Gór Opawskich” – wciąż można się zgłosić! [materiały organizatora]

Zobacz także

2020-02-27, godz. 23:34, Patronaty - polecamy Jubileuszowy TerePaczków rusza w piątek. Radio Opole będzie na miejscu! Połączyła ich pasja do muzyki, przetrwali nie jedną burzę. Przez lata tworzenia tej imprezy zjeżdżali na nią uznani artyści, a publiczność zawsze wracała stąd z mnóstwem miłych wspomnień. Pomysł urodził się 31 lat temu w Bieszczadach. Niepowtarzalny… » więcej 2020-02-27, godz. 09:27, Patronaty - polecamy Uroczystości ku pamięci pomordowanych mieszkańców Huty Pieniackiej na Ukrainie Uroczystości 76. rocznicy mordu dokonanego na mieszkańcach Huty Pieniackiej przez nacjonalistów ukraińskich z SS-Galizien i UPA odbędą się w piątek (28.02) we wsi Babice w gminie Baborów. » więcej 2020-02-25, godz. 19:58, Patronaty - polecamy Wyklęci oczami Polaków z Odessy. Pokaz filmów dokumentalnych w Studiu M im. SBB Dwudziestoosobowa grupa Polonii z Ukrainy będzie od czwartku (27.02) gościć w regionie. W ramach odwiedzin goście z Odessy - na zaproszenie Stowarzyszenia Biało-Czerwone Opole - obejrzą dwa filmy dokumentalne poruszające tematykę polskich… » więcej 2020-02-25, godz. 17:32, Patronaty - polecamy „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków" – wystawa w Muzeum Polskiej Piosenki Wystawę pt. „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków' można oglądać do 24 maja w Muzeum Polskiej Piosenki. Warto wybrać się na nią w najbliższą sobotę (29.02). Tego dnia szykuje się oprowadzanie kuratorskie. Początek o godz. 11:00. » więcej 2020-02-25, godz. 12:52, Patronaty - polecamy Opolska Łyżwa 2020 już w ten weekend na Toropolu Około 150 młodych zawodników z klubów z całej Polski weźmie udział w Ogólnopolskich Zawodach w Łyżwiarstwie Figurowym „Opolska Łyżwa”. Zawody odbędą się na lodowisku „Toropol” w Opolu już w najbliższy weekend (29.02-01.03). W sobotę łyżwiarkom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »