Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-09-30, 13:04 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkania autorskie, projekcje filmowe, wystawy, debata i koncert - zobacz propozycje WBP na październik

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Marcin Kydryński, Leszek Talko, Tomasz Różycki, Przemysław Kossakowski – na spotkania z tymi osobami zaprasza w październiku Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Szykowane jest też spotkanie poświęcone zmarłemu w tym roku Januszowi Wójcikowi. Poza tym w ogrodzie WBP otwarte zostanie… kino!
W ramach Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy w ogrodzie WBP będzie można obejrzeć 3 filmy Agnieszki Holland oraz film Jana Komasy „Miasto 44” (przypomnijmy: Agnieszka Holland i Jan Komasa to w tym roku laureaci Honorowej Lamy). Poza tym Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu zaprasza na debatę pt. „Młodzież o sytuacji na Białorusi", a Biblioteka Obcojęzyczna na spotkanie z Pawłem Nowikiem o coachingu językowym, czyli jak przestać być uczonym i zacząć się skutecznie uczyć. W związku z trwającym przedsięwzięciem „Wiosna jesienią” odbędzie się też w filharmonii koncert Tria Guschlbauer-Blachuta.

Tradycyjnie nie zabraknie też wystaw, które do końca października będzie można oglądać w Galerii WUBEPe. Szczegóły wydarzeń zamieszczamy poniżej.

Kalendarium wydarzeń:

Opolskie Lamy w WBP, ogród WBP, ul. Piastowska 20
3.10, 18:00 Obywatel Jones reż. Agnieszka Holland
4.10, 18:00 W ciemności reż. Agnieszka Holland
5.10, 18:00 Aktorzy prowincjonalni reż. Agnieszka Holland
6.10, 18:00 Miasto 44 reż. Jan Komasa

7 października
17.00
Spotkanie z Marcinem Kydryńskim, prowadzenie Mateusz Torzecki, ogród WBP, ul. Piastowska 20 (projekt „Patchwork językowo-kulturowy”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury)

9 października
17.00 Leszek Talko – spotkanie autorskie i promocja książki „Królowie bajek. Opowieść o legendarnym Studiu Filmów Rysunkowych” (współautor: Karol Vesely), prowadzenie: Grzegorz Pielak, sala narad, pałacyk, ul. Piastowska 20

12 października
17.00 „Młodzież o sytuacji na Białorusi", sala narad, pałacyk, ul. Piastowska 20 (org. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu)

13 października
18.00 Koncert zespołu TRIO GUSCHLBAUER-BLACHUTA
Wystąpią: Veronika Blachuta – flet, Marilies Guschlbauer – wiolonczela, Kasumi Yui – fortepian. Filharmonia Opolska, ul. Krakowska 24
Darmowe wejściówki dostępne od 1 października w Bibliotece Austriackiej – można już dokonywać rezerwacji (w ramach „Wiosna jesienią” we współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie)

15 października
17.00 Spotkanie z Tomaszem Różyckim, czytelnia WBP, Piastowska 18 (projekt „Ogrody literatury”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury)

15 października
18.00 Paweł Nowik – coaching językowy, czyli jak przestać być uczonym i zacząć się skutecznie uczyć. Online https://www.facebook.com/ObcojezycznaOpole

21 października
17.00 Pielgrzym – wspomnienie o Januszu Wójciku, Filharmonia Opolska, ul. Krakowska 24

23 października
17.00 Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim, czytelnia WBP, Piastowska 18 (projekt „Patchwork językowo-kulturowy”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury) ODWOŁANE!

30 października
17.00 Spotkanie z Adamem Korzeniowskim i promocja zbioru wierszy „W drodze do Pampeluny” (z cyklu spotkań z członkami i sympatykami Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Opolu), czytelnia, ul. Piastowska 18

Wystawy:
  • „TYPOWO ŚLĄSKIE!? świadomość regionalna i śląskie tożsamości”
23.09 -31.10 Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20
W ramach XVIII Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim we współpracy
z TSKN i HausSchlesien
  • LUDWIG WITTGENSTEIN: ODYSEJA TRAKTATU stulecie "Traktatu logiczno-filozoficznego"
23.09 -31.10 Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20
W ramach „Wiosna jesienią” we współpracy z Austriackim Forum Kultury w
Warszawie
  • "WIEDEŃ POST MORTEM czyli o śmierci w Wiedniu"
1-31.10 Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20
W ramach „Wiosna jesienią” we współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawieprojekcje filmów, koncert i wystawy

Zobacz także

2020-10-23, godz. 16:37, Patronaty - polecamy Aplikacja „O!polskie muzea” już dostępna Ponad tysiąc zdigitalizowanych obiektów wraz z opisami z zasobów 22 opolskich muzeów jest już dostępnych w mobilnej aplikacji. Aplikacja jest bezpłatna dla użytkowników. Jej powstanie to efekt projektu 'O!polskie muzea - aplikacja… » więcej 2020-10-23, godz. 15:17, Patronaty - polecamy “Mentorzy dla opolskiej kultury - w sieci wyzwań” To przedsięwzięcie skierowane jest do nauczycieli oraz animatorów kultury, którzy chcą podnieść swoje kompetencje oraz umiejętności w oparciu o najnowsze dostępne techniki prowadzenia edukacji kulturalnej. W programie szkolenia… » więcej 2020-10-23, godz. 12:56, Patronaty - polecamy Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski rajdami zakończy jubileusz 35-lecia Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w 25. Międzynarodowej Imprezie Samochodowej 'Nietoperz' 2020, 8 rundzie Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski i 5 rundzie Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Opolskiego… » więcej 2020-10-22, godz. 16:06, Patronaty - polecamy Poszukiwane pomysły biznesowe z dziedziny energetyki. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada! Najlepszego pomysłu biznesowego z dziedziny energetyki poszukuje Park Naukowo-Technologiczny i Energetyka Cieplna Opolszczyzny - ruszyła rekrutacja do konkursu „Warm Up Your Business”. Przewidziano nagrodę główną w wysokości 10… » więcej 2020-10-22, godz. 14:56, Patronaty - polecamy Związek Szlachty Rzeczypospolitej zaprasza na dyskusję o roli dworów ziemiańskich „Dwór Ziemiański i jego społeczna rola w XIX wieku” - pod takim tytułem w najbliższą środę (28.10) na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbędzie się spotkanie dyskusyjne organizowane przez Związek Szlachty Rzeczypospolitej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***