Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-27, 14:24 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spektakl o Grotowskim powstaje w Opolu. Premiera już 8 grudnia

Premiera spektaklu „Grotowski non-fiction” 8 grudnia. Kolejne spektakle zaplanowano na 9,15 i 16 grudnia [fot. materiały przesłane przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
Premiera spektaklu „Grotowski non-fiction” 8 grudnia. Kolejne spektakle zaplanowano na 9,15 i 16 grudnia [fot. materiały przesłane przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
Na Scenie Modelatornia w Opolu trwają próby do spektaklu „Grotowski non-fiction” zainspirowanego życiem i twórczością Jerzego Grotowskiego - twórcy słynnego Teatr 13 Rzędów w Opolu i Teatr Laboratorium we Wrocławiu. To koprodukcja Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Premiera 8 grudnia. Kolejne spektakle zaplanowano na 9, 15 i 16 grudnia.

Będzie to produkcja wyjątkowa, bo po raz pierwszy w historii opolska oraz wrocławska scena łączą siły, by zmierzyć się z fenomenem, twórczością, mitem i historią Jerzego Grotowskiego – jednego z największych reformatorów polskiego teatru.

Kluczowym elementem tej eksperymentalnej pracy jest próba odtworzenia postaci samego Grotowskiego poprzez uwagi, opinie, wspomnienia oraz wyobraźnię i fantazję aktorów, którzy – przewrotnie – stają się reżyserami i badaczami tematu, wciągając widzów w nietypowe prace rekonstrukcyjne.


Reżyserii podjęła się wyróżniona w tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje Katarzyna Kalwat. W trakcie pracy nad projektem powstała książka o Grotowskim pisana z perspektywy aktorów, a kontynuacją spektaklu jest wystawa Zbigniewa Libery. Szykuje się zatem rzecz na pograniczu spektaklu, wystawy i performansu.


Więcej informacji: https://teatropole.pl/15381/


Tekst
:
Krzysztof Szekalski oraz zespół aktorski
Koncepcja:
Katarzyna Kalwat
Zbigniew Libera
Kurator:
Joanna Zielińska
Muzyka:
Hanna Klepacka
Premiera spektaklu „Grotowski non-fiction” 8 grudnia. Kolejne spektakle zaplanowano na 9,15 i 16 grudniaRealizacja wideo/zdjęcia:
Tomasz Tyndyk
Światło:
Ewa Łuczak
Obsada:

Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu:
  • Magdalena Maścianica
  • Monika Stanek
  • Andrzej Jakubczyk
  • Rafał Kronenberger
Teatr Współczesny we Wrocławiu:
  • Ewelina Paszke-Lowitsch
  • Mariusz Bąkowski
  • Jerzy Senator
Gościnnie:
  • Hanna Klepacka
  • Roman Pawłowski
Inspicjent:
Jerzy Laskowski
Premiera spektaklu „Grotowski non-fiction” 8 grudnia. Kolejne spektakle zaplanowano na 9,15 i 16 grudnia

Zobacz także

2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16, Patronaty - polecamy XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (22.10) i potrwa do czwartku (24.10) na Zamku w Kamieniu Śląskim. W poszczególn ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13, Patronaty - polecamy II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - to wszystko czeka na tych, którzy zgłosili swój udział w Powiatowym Festiwalu P ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą czynne o ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wsp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »