Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-08, 14:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

Smaczne, bo opolskie. Rusza III Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj"

I Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej Opolski Bifyj [Kamila Gal-Skorupa
I Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej Opolski Bifyj [Kamila Gal-Skorupa
Rusza III edycja Festiwalu Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj”, Wydarzenie potrwa do 21 listopada, a rozpocznie je w najbliższą środę (13.11) uroczysta kolacja na Zamku w Mosznej.
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna od lat działa na rzecz promocji regionu i rodzimych produktów. W 2015 r. stworzyła Szlak Kulinarny Województwa Opolskiego „Opolski Bifyj”. I to właśnie chęć promocji zarówno tradycyjnej kuchni Śląska Opolskiego, jak i tradycyjnych i regionalnych produktów – stały się główną inspiracją przyświecająca organizacji tego festiwalu.

Dzięki wykorzystanym produktom tradycyjnym i regionalnym podczas festiwalu zostanie przygotowane przez szefów kuchni restauracji biorących udział w wydarzeniu (zobacz listę poniżej) jedyne i niepowtarzalne menu. Zaprezentowane ono zostanie podczas uroczystej kolacji w Zamku w Mosznej. Na kolację wymagane są wejściówki – informacje w Zamku Moszna.

Poniżej lista restauracji, które stały się partnerem przedsięwzięcia:
 • Zamek w Mosznej
 • Restauracja "Zamkowy Młyn" w Krapkowicach
 • Restauracja "Nad Stawem" w Bogacicy
 • Restauracja "Na Wyspie" w Niemodlinie
 • Szef Kuchni Marcin Klich.
Dodatkowo w ramach festiwalu będą miały miejsce warsztaty zdobienia pierników, zwiedzanie lokalnej winnicy, browaru, piekarni, warsztaty kulinarne, zielarskie, a także malowania drewna oraz bombek choinkowych opolskim wzorem kwiatowym, jak również wystawa i prelekcja dotycząca starej Porcelany Tułowickiej. Szczegóły znajdują się na plakacie zamieszczonym poniżej oraz na stronie OROT-u.

Producenci regionalni / Partnerzy Festiwalu:
 1. Miody - Maciejów
 2. Piekarnia GS Samopomoc Chłopska - Praszka
 3. Książęcy Browar - Nysa
 4. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska - Olesno
 5. Kozi Dar - Chudoba
 6. Agroturystyka Stary Młyn - Obrowiec
 7. Mięso-Wędliny Róża i Robert Blach s.c. - Górki
 8. Winnica Rodzinna Cwielong - Balcarzowice
 9. Winnica Hople - Paczków
 10. Winnica Parypa - Byczyna
 11. Cukry Nyskie
 12. Gospodarstwo Rolne Gorzellik Jan – Zakrzów
 13. Gospodarstwo Pasieczne - Piotr Krękiewicz – Ligota Tułowicka
Organizatorem wydarzenia jest Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. Radio Opole III Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj” objęło patronatem medialnym.
Program
MENU

Zobacz także

2020-10-20, godz. 16:53, Patronaty - polecamy Weź udział w licytacji i pomóż Jarkowi stanąć na nogi Pech, moment nieuwagi, źle postawiony krok… Nic nie wskazywało na to, że ten dzień odwróci życie Jarka do góry nogami. Pęknięcie tętniaka, nagła utrata przytomności, helikopter, śpiączka, porażenie 4-kończynowe, afazja. Szanse… » więcej 2020-10-19, godz. 17:40, Patronaty - polecamy Filmowy Wieczór OZcarowy - laureatów poznamy w sobotę Zaprezentowanie amatorskich produkcji filmowych zrealizowanych przez lokalnych twórców to cel przedsięwzięcia pod nazwą „Filmowy Wieczór OZcarowy, czyli przyznanie ozimskich OZcarów”. Gala odbędzie się w najbliższą sobotę (24.10)… » więcej 2020-10-19, godz. 15:37, Patronaty - polecamy 9. Gala Betanii już w czwartek Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie niemal od 20 lat zajmuje się w Opolu i na Opolszczyźnie opieką paliatywną. Ze względu na zagrożenia epidemiologiczne nie odbywa się w tym roku ogólnopolska kampania „Hospicjum to też życie”… » więcej 2020-10-19, godz. 11:22, Patronaty - polecamy "Work Life Event" - trzy spotkania w Opolu. Wstęp wolny! Jak harmonijnie połączyć pracę i czas wolny, jak odnaleźć życiową równowagę? O tym wszystkim będzie można się dowiedzieć na tych warsztatach! Przewidziano trzy spotkania. Pierwsze odbędzie się już dziś (19.10) o godz. 18:30… » więcej 2020-10-14, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Scena w filharmonii zamieni się w widownię. Już w najbliższy piątek pierwszy z cyklu koncertów kameralnych Lekko przygaszone światła, wygodne kanapy i bliskość do artysty, takim klimatem charakteryzowały się koncerty kameralne w opolskiej filharmonii. W nowym sezonie artystycznym, ze względu na obostrzenia koncerty trochę się zmienią. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***