Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-09-11, 13:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

Slamem poetyckim w stereotypy. Ostatnia okazja uczestniczenia w warsztatach!

Slamem poetyckim będą walczyć ze stereotypami. Ostatnia okazja uczestniczenia w warsztatach! [fot. https://pixabay.com.pl]
Slamem poetyckim będą walczyć ze stereotypami. Ostatnia okazja uczestniczenia w warsztatach! [fot. https://pixabay.com.pl]
To okazja, by popracować nad swoją elokwencją, retoryką, poznać tajniki prezentacji. Od 20 do 24 września Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu wspólnie z partnerami z Nadrenii-Palatynatu oraz Iwano-Frankiwska organizują już po raz trzeci warsztaty slamu poetyckiego. Propozycja adresowana jest do osób w wieku od 18-23 lat. Nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie oraz koszty związane z realizacją programu pokrywa organizator. Liczba miejsc ograniczona, a zapisy trwają jeszcze tylko do środy (12.09).
Slamem poetyckim będą walczyć ze stereotypami. Ostatnia okazja uczestniczenia w warsztatach!Slam to żywa rywalizacja poetycka połączona z performance’m i popisem oratorskim. Podczas warsztatów będzie narzędziem do podjęcia walki ze stereotypowym myśleniem, uprzedzeniami, wykluczeniem i zmierzenia się z zagrożeniami wynikającymi z postrzegania świata w czarno-białych barwach.

Warsztaty ze sztuki argumentacji, retoryki czy (auto)prezentacji pozwolą na ćwiczenie bardzo konkretnych kompetencji i kształcenia predyspozycji - umiejętności, które przydać się mogą w szkole, na uczelni, w pracy czy chociażby w gronie przyjaciół.

Do udziału w warsztatach zostanie zaproszona 15-osobowa grupa, po 5 osób z Polski, Niemiec i Ukrainy.

Swój udział można zgłaszać jeszcze tylko do środy (12.09) poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego tu: Formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.haus.pl/aktualnosci-1434.html

Wieczór slamerski z udziałem profesjonalnych slamerów z Polski, Niemiec i Ukrainy oraz uroczysta prezentacja slamów przygotowanych przez uczestników warsztatów odbędzie się na Wyspie Bolko, w Klubokawiarni LABA, w niedzielę 23 września. Początek o godz. 17:00. Najlepsze slamy poetyckie zostaną nagrodzone.

Organizatorem wydarzenia jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Referatem Współpracy z Zagranicą Województwa Opolskiego. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 10:43, Patronaty - polecamy II Bieg Grudzicki już w niedzielę – sprawdź, co czeka zawodników! Stowarzyszenie Przyjaciół Grudzic zaprasza na II Bieg Grudzicki. W zawodach weźmie udział blisko 300 zawodników w różnych grupach wiekowych. » więcej 2018-09-18, godz. 15:22, Patronaty - polecamy „Przyszedł mężczyzna do kobiety” - nowy spektakl w Kochanowskim Kameralna komedia „Przyszedł mężczyzna do kobiety” autorstwa Siemiona Złotnikowa to nowa propozycja Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spektakl prezentowany jest w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. W rolach głównych: Beata Wnęk-Male ... » więcej 2018-09-18, godz. 14:58, Patronaty - polecamy Festiwal „Mamy moc” już w sobotę – sprawdź, co w programie! Harcerze i harcerki z Chorągwi Opolskiej we współpracy z lokalnymi liderami społecznymi, a także działającymi w regionie organizacjami pozarządowymi zapraszają na festyn plenerowy, którego głównym punktem będzie gra „Mamy moc”. Sobotni (2 ... » więcej 2018-09-18, godz. 14:42, Patronaty - polecamy Genealodzy spotkają się w Brzegu Już po raz piąty fascynaci genealogii spotkają się na Zamku Piastów w Brzegu na Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej. Wydarzenie rozpocznie się w piątej (21.09) i potrwa do niedzieli (23.09). Przez trzy dni historycy, archiwiści, bib ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:52, Patronaty - polecamy Rusza Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena – w programie siedem koncertów Pamięć o pobycie Ludwiga van Beethovena w Głogówku w 1806 roku od 26 lat jest inspiracją do organizowania Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. W tym roku wydarzenie potrwa od 21 do 28 września. W programie siedem koncertów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »