Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-09-11, 13:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

Slamem poetyckim w stereotypy. Ostatnia okazja uczestniczenia w warsztatach!

Slamem poetyckim będą walczyć ze stereotypami. Ostatnia okazja uczestniczenia w warsztatach! [fot. https://pixabay.com.pl]
Slamem poetyckim będą walczyć ze stereotypami. Ostatnia okazja uczestniczenia w warsztatach! [fot. https://pixabay.com.pl]
To okazja, by popracować nad swoją elokwencją, retoryką, poznać tajniki prezentacji. Od 20 do 24 września Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu wspólnie z partnerami z Nadrenii-Palatynatu oraz Iwano-Frankiwska organizują już po raz trzeci warsztaty slamu poetyckiego. Propozycja adresowana jest do osób w wieku od 18-23 lat. Nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie oraz koszty związane z realizacją programu pokrywa organizator. Liczba miejsc ograniczona, a zapisy trwają jeszcze tylko do środy (12.09).
Slamem poetyckim będą walczyć ze stereotypami. Ostatnia okazja uczestniczenia w warsztatach!Slam to żywa rywalizacja poetycka połączona z performance’m i popisem oratorskim. Podczas warsztatów będzie narzędziem do podjęcia walki ze stereotypowym myśleniem, uprzedzeniami, wykluczeniem i zmierzenia się z zagrożeniami wynikającymi z postrzegania świata w czarno-białych barwach.

Warsztaty ze sztuki argumentacji, retoryki czy (auto)prezentacji pozwolą na ćwiczenie bardzo konkretnych kompetencji i kształcenia predyspozycji - umiejętności, które przydać się mogą w szkole, na uczelni, w pracy czy chociażby w gronie przyjaciół.

Do udziału w warsztatach zostanie zaproszona 15-osobowa grupa, po 5 osób z Polski, Niemiec i Ukrainy.

Swój udział można zgłaszać jeszcze tylko do środy (12.09) poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego tu: Formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.haus.pl/aktualnosci-1434.html

Wieczór slamerski z udziałem profesjonalnych slamerów z Polski, Niemiec i Ukrainy oraz uroczysta prezentacja slamów przygotowanych przez uczestników warsztatów odbędzie się na Wyspie Bolko, w Klubokawiarni LABA, w niedzielę 23 września. Początek o godz. 17:00. Najlepsze slamy poetyckie zostaną nagrodzone.

Organizatorem wydarzenia jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Referatem Współpracy z Zagranicą Województwa Opolskiego. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-11-15, godz. 17:15, Patronaty - polecamy Szlachetna Paczka otwiera w sobotę bazę rodzin w potrzebie Marsz Szlachetnej Paczki przejdzie w najbliższą sobotę (17.11) ulicami Opola. Tego dnia o godz. 8:00 otwarta zostanie baza rodzin w potrzebie, które będzie można wesprzeć. Będzie można też ufundować indeks dla wybranego dziecka z Akademii ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:16, Patronaty - polecamy Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i koncert - już wkrótce II Opolski Maraton Teatralny Od 23 do 25 listopada potrwa II Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni zobaczyć aż pięć najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz wziąć udział w dyskusjach z udziałem artystów, aktorów i zna ... » więcej 2018-11-15, godz. 15:53, Patronaty - polecamy Będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii polskiego sportu Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Lewinie Brzeskim w najbliższą sobotę (17.11) organizują Wojewódzki Integracyjny Konkurs Wiedzy - Historia Sportu. Uczestnicy będą musieli w ... » więcej 2018-11-15, godz. 15:26, Patronaty - polecamy Seniorzy zmierzą się w spartakiadzie O tym, że ćwiczenia fizyczne są korzystne dla zdrowia, wiadomo. Co z tego, kiedy czasami ciężko się do nich zmobilizować, szczególnie osobom w starszym wieku. Mobilizacją być może będzie impreza, która szykowana jest w najbliższą sobotę ( ... » więcej 2018-11-15, godz. 12:54, Patronaty - polecamy Muzyczna Jesień w Grodkowie od piątku do niedzieli W piątek (16.11) w Grodkowie ruszają Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne „Muzyczna Jesień”. Podczas trzech dni festiwalu wystąpi 21 wykonawców z całej Polski prezentując najróżniejsze gatunki muzyczne. Kto wygra profesjonalną sesję nagra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »