Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-15, 15:26 Autor: Agnieszka Lubczańska

Seniorzy zmierzą się w spartakiadzie

Halowa Spartakiada Seniorów [fot. materiały nadesłane przez organizatorów]
Halowa Spartakiada Seniorów [fot. materiały nadesłane przez organizatorów]
Halowa Spartakiada Seniorów [fot. materiały nadesłane przez organizatorów]
Halowa Spartakiada Seniorów [fot. materiały nadesłane przez organizatorów]
Halowa Spartakiada Seniorów [fot. materiały nadesłane przez organizatorów]
Halowa Spartakiada Seniorów [fot. materiały nadesłane przez organizatorów]
O tym, że ćwiczenia fizyczne są korzystne dla zdrowia, wiadomo. Co z tego, kiedy czasami ciężko się do nich zmobilizować, szczególnie osobom w starszym wieku. Mobilizacją być może będzie impreza, która szykowana jest w najbliższą sobotę (17.11) w Korfantowie. Mowa o III Halowej Spartakiadzie Seniorów. Spartakiada rozpocznie się o godz. 10:00 w hali sportowej przy ul. Mickiewicza 1. Rozgrywki rozpoczną się pół godziny później.

Korfantów ma niespełna 1800 mieszkańców, ale może się poszczycić szkołą i halą sportową na miarę XXI wieku. W 2012 roku z inicjatywy dyrektor szkoły Małgorzaty Sinickiej przy szkole powstał Uniwersytet III Wieku i jak sami o sobie piszą: popularyzacja sportu i aktywności fizycznej wśród seniorów zajmuje - poza działalnością edukacyjną - ważne miejsce w ich działalności.

W spartakiadzie weźmie udział 10 drużyn z województwa opolskiego. Drużyny zmierzą się w 10 dyscyplinach. Po zakończonej rywalizacji sędziowie zajmą się podsumowaniem punktacji, a w tym czasie zawodnicy, kibice i zaproszeni goście obejrzą spektakl komediowy. Ok. 13:30 odbędzie się ogłoszenie wyników współzawodnictwa i wręczenie nagród.


Radio Opole III Halową Spartakiadę Seniorów objęło patronatem medialnym.

Seniorzy zmierzą się w spartakiadzieOto lista drużyn, które wezmą udział w spartakiadzie:
  • UTW z Nysy,
  • UTW z Prudnika,
  • Uniwersytet Złotego Wieku z Prudnika,
  • UTW z Głuchołaz,
  • UTW z Niemodlina,
  • UTW Ziemi Kozielskiej,
  • UTW z Korfantowa,
  • Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego,
  • Stowarzyszenie Seniorów Głuchołaz Wichrowe Wzgórze,
  • Związek Emerytów i Rencistów z Korfantowa


Zobacz także

2018-12-12, godz. 17:35, Patronaty - polecamy Stanisław Karpiel-Bułecka gościem Małej Akademii Piosenki Dźwięki 'spod samiuśkich Tater' zabrzmią w najbliższy poniedziałek (17.12) w Muzeum Polskiej Piosenki. Wszystko za sprawą gości specjalnych Małej Akademii Piosenki - Stanisława Karpiela-Bułecki, wokalisty zespołu Future Folk oraz skrzypka ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:42, Patronaty - polecamy Andrzej Stasiuk i dwa finały w MBP Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Andrzeja Stasiuka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek (14.12) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 11:00. ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:10, Patronaty - polecamy Casting Miss i Mister Opolszczyzny 2019 - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do wtorku Jeszcze tylko do 18 grudnia można wysyłać zgłoszenia chęci udziału w konkursie Miss & Mister Opolszczyzny 2019. Finał konkursu odbędzie się w maju, żeby wziąć w nim udział trzeba przejść casting. Casting odbędzie się już 13 stycznia w Opo ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Mikołajkowa Ślizgawka dla dzieci i rodzin zastępczych PCPR jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej po raz drugi wspólnie z klubem sportowym PGE Orlik Opole dzięki życzliwości MOSiR Opole organizuje 'Mikołajkową Ślizgawkę' dla dzieci i rodzin zastępczych z powiatu opolskiego. Impreza odb ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:26, Patronaty - polecamy Legendarny dyrygent i francuska pianistka wystąpią w Filharmonii Opolskiej » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »