Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-29, 13:16 Autor: Agnieszka Lubczańska

SBB i Jazz Q na wyjątkowym koncercie w Ostrawie - zobacz wideo wydarzenia [FILM]

Za nami niezwykły koncert grup Jazz Q i SBB [fot. Piotr Moc]
Za nami niezwykły koncert grup Jazz Q i SBB [fot. Piotr Moc]
Za nami niezwykły koncert grup Jazz Q i SBB. Wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę (28.10) w Radiu Ostrava, by uczcić 100-lecie niepodległości – w tym roku Polska obchodzi 100. rocznicę odzyskania niepodległości, zaś Czechy 100. rocznicę powstania Republiki Czechosłowackiej. Koncerty były transmitowane na trzech antenach. Kto nie słuchał, albo miałby ochotę posłuchać koncertów raz jeszcze – poniżej zamieszczamy filmy z nagraniem całości wydarzenia.
Podczas pierwszej części koncertu zespół Jazz Q zaprezentował mieszankę jazzu, jazzrocka i bluesa. Grupa obchodzi w tym roku 50-lecia istnienia. W latach 70 była, podobnie jak SBB - „wizytówka wrót wolności”. Legendarny zespół SBB wszedł na scenę w drugiej części koncertu. Wystąpił w składzie: Józef Skrzek, Apostolis „Lakis” Anthimos oraz Jerzy „Keta” Piotrowski na perkusji.

Jazz Q i SBB w latach '70 i '80 swoją twórczością dawały nadzieję, że muzyka nie ma granic i że miejsce urodzenia nie jest równoznaczne ze zgodą na panujący ówcześnie ład. Zespół SBB w latach 70. wiele koncertował za granicą i doskonale dał się poznać m.in. publiczności ówczesnej Czechosłowacji…

Organizatorami wydarzenia było Polskie Radio Katowice i Radio Ostrava. Radio Opole było patronem medialnym koncertu. Wydarzenie sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021.

Część 1.:
Część 2.:
Studio koncertowe:

Zobacz także

2018-11-19, godz. 16:46, Patronaty - polecamy Wyjątkowe jubileusze PSP nr 11 w Opolu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia oraz włącza się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W środę (21.11), czwartek (22.11) i piątek (23.11) odbędą ... » więcej 2018-11-19, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Zbliża się V Opolski Festiwal Tańca – znamy program! Międzynarodowe warsztaty z różnych technik i stylów tanecznych o różnych poziomach zaawansowania przy udziale międzynarodowej klasy instruktorów z kraju i zagranicy, bitwy taneczne w znanych stylach tańca ulicznego, a przede wszystkim kon ... » więcej 2018-11-19, godz. 12:51, Patronaty - polecamy Zbliżają się Jazzduszki – sprawdź, kto wystąpi na scenie NCPP w Opolu! Opolskie Towarzystwo Jazzowe zaprasza na wyjątkowy koncert artystów jazzowych związanych z Opolszczyzną. Będzie to pierwsze muzyczne spotkanie po niedawnej reaktywizacji. » więcej 2018-11-19, godz. 12:19, Patronaty - polecamy Jubileuszowy Maraton Inspiracji 2 dla Jasia Walosa już w środę – dowiedz się więcej! Stowarzyszenie i fundacja Środowe Inspiracje zaprasza na Jubileuszowy Maraton Inspiracji 2 z okazji 150 Środowych Inspiracji dla Opolan. Całe wydarzenie dedykowane jest Jasiowi Walosowi, który urodził się z wrodzoną wada kończyn dolnych - ... » więcej 2018-11-19, godz. 10:31, Patronaty - polecamy Liczy się każda kropla – zbliża się kolejna edycja „Wampiriady” na Politechnice Opolskiej! Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej zaprasza do włączenia się w kolejną Akcję Studenckiego Honorowego Krwiodawstwa „Wampiriada”. Oddać krew może każdy - nie tylko studenci, ale także mieszkańcy Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »