Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-29, 13:16 Autor: Agnieszka Lubczańska

SBB i Jazz Q na wyjątkowym koncercie w Ostrawie - zobacz wideo wydarzenia [FILM]

Za nami niezwykły koncert grup Jazz Q i SBB [fot. Piotr Moc]
Za nami niezwykły koncert grup Jazz Q i SBB [fot. Piotr Moc]
Za nami niezwykły koncert grup Jazz Q i SBB. Wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę (28.10) w Radiu Ostrava, by uczcić 100-lecie niepodległości – w tym roku Polska obchodzi 100. rocznicę odzyskania niepodległości, zaś Czechy 100. rocznicę powstania Republiki Czechosłowackiej. Koncerty były transmitowane na trzech antenach. Kto nie słuchał, albo miałby ochotę posłuchać koncertów raz jeszcze – poniżej zamieszczamy filmy z nagraniem całości wydarzenia.
Podczas pierwszej części koncertu zespół Jazz Q zaprezentował mieszankę jazzu, jazzrocka i bluesa. Grupa obchodzi w tym roku 50-lecia istnienia. W latach 70 była, podobnie jak SBB - „wizytówka wrót wolności”. Legendarny zespół SBB wszedł na scenę w drugiej części koncertu. Wystąpił w składzie: Józef Skrzek, Apostolis „Lakis” Anthimos oraz Jerzy „Keta” Piotrowski na perkusji.

Jazz Q i SBB w latach '70 i '80 swoją twórczością dawały nadzieję, że muzyka nie ma granic i że miejsce urodzenia nie jest równoznaczne ze zgodą na panujący ówcześnie ład. Zespół SBB w latach 70. wiele koncertował za granicą i doskonale dał się poznać m.in. publiczności ówczesnej Czechosłowacji…

Organizatorami wydarzenia było Polskie Radio Katowice i Radio Ostrava. Radio Opole było patronem medialnym koncertu. Wydarzenie sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021.

Część 1.:
Część 2.:
Studio koncertowe:

Zobacz także

2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019. Uroczyste otwarcie zawodów w pią ... » więcej 2019-01-15, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dziękuje swoim darczyńcom To sztandarowe przedsięwzięcie muzyczne organizowane na początku roku przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Leśnica - Gala Noworoczna. Koncerty są podziękowaniem dla darczyńców orkiestry. W tym roku szykowane są dwa koncerty w kinie „Odrodzeni ... » więcej 2019-01-15, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Koncert "W kole kolędujmy" już w niedzielę Już po raz 13. Stowarzyszenie 'Opolszczyzna Śpiewa' zaprasza na koncert „W kole kolędujmy”. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (20.01) w kościele pw. św. Karola Boromeusza na osiedlu Chabry w Opolu. Początek o godz. 16:00. Wstęp ... » więcej 2019-01-14, godz. 15:31, Patronaty - polecamy Niezwykłe spotkanie w Muzeum Polskiej Piosenki, czyli dwie Krystyny w MPP - Przyjeżdżała na festiwale w Opolu wiele lat, zna milion anegdot. Dawno jej tu nie było. Tym bardziej ucieszyłem się na to spotkanie - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, zapraszając na spotkanie z Krystyną Gucewicz. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »