Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-10, 18:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

SąStąd. Koncerty promujące debiutancką płytę zespołu pt. "Grunt"

SąStąd. Koncert promujący debiutancką płytę zespołu pt. GRUNT już w sobotę w Żorach [fot. archiwum zespołu]
SąStąd. Koncert promujący debiutancką płytę zespołu pt. GRUNT już w sobotę w Żorach [fot. archiwum zespołu]
Nazywają się "SąStąd", a wyłonili się z muzycznych, wieloletnich przyjaźni. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach. Wygląda na to, że 2019 to dobry rok dla zespołu. W czerwcu wzięli udział w koncercie „Debiuty” na 56. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, prezentując autorski utwór „Indeks”, a całkiem niedawno wydali swoją debiutancką płytę pt. "Grunt".
Eksperymentują muzycznie łącząc folk, klasykę, jazz i muzykę pop. Sięgają do korzeni muzycznych, z których wyrośli i na nich budują własny styl przy pomocy nietypowej wyobraźni.

"Instrumenty, to nasze sejsmografy. A my, jak ta ziemia, reagujemy na warunki, jakie stwarza nam środowisko. Czasem schniemy, jesteśmy zwietrzali, albo mokrzy; czasem się trzęsiemy, a jeszcze innym razem można na nas się oprzeć, coś zbudować. Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz. W muzycznej glebie próbujemy odnaleźć siebie. Najszczerszych, jakich znacie” – piszą o sobie.

Koncert promujący debiutancką płytę "Grunt" już w najbliższą sobotę (12.10) w Żorach przy ul. Dolne Przedmieście 1. Bilety można zdobyć pod tym linkiem tu: Bilety lub w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. Koncertów w ramach promocji płyty "Grunt" będzie więcej. SąStąd wystąpią jeszcze w tym miesiącu w Gliwicach (17.10) i Rybniku (31.11). Kolejne koncerty zaplanowano także w listopadzie. Bieżące informacje na ten temat można śledzić tu: SąStad.


Zespół tworzą: Dominika Kierpiec-Kontny (śpiew, wiolonczela, teksty), Natalia Tomecka (fortepian, śpiew), Rafał Kierpiec (kontrabas, śpiew) i Bartłomiej Plewka (perkusja). Reprezentacja zespołu gościł niedawno w audycji "Dobre Granie Ekstra" Basi Beuth – filmowy zapis rozmowy jest do obejrzenia tu: SąStąd w "Dobrym Graniu Ekstra".


Zobacz także

2019-11-13, godz. 20:10, Patronaty - polecamy RetroSfera, czyli poznaj komputery i konsole minionej epoki RetroSfera to festiwal komputerów, gier i konsol minionych lat. Na ponad 70 stanowiskach multimedialnych będzie można usiąść i przypomnieć sobie, jakie emocje wzbudzały kiedyś ówczesne wynalazki techniki, dziś - relikty przeszłości… To już… » więcej 2019-11-13, godz. 15:48, Patronaty - polecamy Rusza cykl koncertów kameralnych w Filharmonii Opolskiej - pierwszy już w piątek. Wystąpi Kwartet Camerata Wieczór z muzyką kameralną to propozycja Filharmonii Opolskiej na najbliższy piątek (15.11). W programie muzyka delikatna, subtelna, ale potrafiąca poruszyć w zupełnie nowy sposób. Koncert ten to propozycja dla osób poszukujących spokoju i… » więcej 2019-11-13, godz. 12:34, Patronaty - polecamy Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę Ubodzy, bezdomni, samotni są wśród nas. Na spotkanie w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Ubogich w Opolu zaprasza w najbliższą niedzielę (17.11) biskup opolski Andrzej Czaja. Wydarzenie rozpocznie w samo południe eucharystia w Katedrze Opolskiej… » więcej 2019-11-12, godz. 16:20, Patronaty - polecamy "W krainie Gabriela Garcí Márqueza" - nowa wystawa w Loft Gallery. Wernisaż już w piątek Loft Gallery w Opolu oraz Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają na wystawę fotografii Marka Poźniaka i Janusza M. Tylmana pt. 'W krainie Gabriela Garcí Márqueza'. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (15.11) od godz. 18:00 w Loft Gallery… » więcej 2019-11-12, godz. 15:23, Patronaty - polecamy Koncert Anny Panas w Studiu M im. SBB „Od Młynarskiego do Falkiewicza, czyli swing po polsku” - to tytuł koncertu wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów - Anny Panas. Na wydarzenie zapraszamy w niedzielę 24 listopada do Studia M in. SBB. Początek o godz. 18:00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »