Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-10, 18:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

SąStąd. Koncerty promujące debiutancką płytę zespołu pt. "Grunt"

SąStąd. Koncert promujący debiutancką płytę zespołu pt. GRUNT już w sobotę w Żorach [fot. archiwum zespołu]
SąStąd. Koncert promujący debiutancką płytę zespołu pt. GRUNT już w sobotę w Żorach [fot. archiwum zespołu]
Nazywają się "SąStąd", a wyłonili się z muzycznych, wieloletnich przyjaźni. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach. Wygląda na to, że 2019 to dobry rok dla zespołu. W czerwcu wzięli udział w koncercie „Debiuty” na 56. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, prezentując autorski utwór „Indeks”, a całkiem niedawno wydali swoją debiutancką płytę pt. "Grunt".
Eksperymentują muzycznie łącząc folk, klasykę, jazz i muzykę pop. Sięgają do korzeni muzycznych, z których wyrośli i na nich budują własny styl przy pomocy nietypowej wyobraźni.

"Instrumenty, to nasze sejsmografy. A my, jak ta ziemia, reagujemy na warunki, jakie stwarza nam środowisko. Czasem schniemy, jesteśmy zwietrzali, albo mokrzy; czasem się trzęsiemy, a jeszcze innym razem można na nas się oprzeć, coś zbudować. Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz. W muzycznej glebie próbujemy odnaleźć siebie. Najszczerszych, jakich znacie” – piszą o sobie.

Koncert promujący debiutancką płytę "Grunt" już w najbliższą sobotę (12.10) w Żorach przy ul. Dolne Przedmieście 1. Bilety można zdobyć pod tym linkiem tu: Bilety lub w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. Koncertów w ramach promocji płyty "Grunt" będzie więcej. SąStąd wystąpią jeszcze w tym miesiącu w Gliwicach (17.10) i Rybniku (31.11). Kolejne koncerty zaplanowano także w listopadzie. Bieżące informacje na ten temat można śledzić tu: SąStad.


Zespół tworzą: Dominika Kierpiec-Kontny (śpiew, wiolonczela, teksty), Natalia Tomecka (fortepian, śpiew), Rafał Kierpiec (kontrabas, śpiew) i Bartłomiej Plewka (perkusja). Reprezentacja zespołu gościł niedawno w audycji "Dobre Granie Ekstra" Basi Beuth – filmowy zapis rozmowy jest do obejrzenia tu: SąStąd w "Dobrym Graniu Ekstra".


Zobacz także

2019-10-23, godz. 17:57, Patronaty - polecamy Jakowicz zagra Vivaldiego - wyjątkowy koncert w Nysie Znany polski skrzypek Krzysztof Jakowicz wystąpi w najbliższy wtorek (29.10) w Nyskim Domu Kultury. Artyście będzie towarzyszyć Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Nysie. Koncert jest charytatywny. ... » więcej 2019-10-23, godz. 15:53, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników koni już w sobotę w "Ostrodze" Na pierwsze w jesiennym sezonie Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Skokach przez Przeszkody zaprasza w najbliższą sobotę (26.10) Ludowy Klub Jeździecki 'Ostroga'. Konkursy rozpoczną się o godz. 9:00. Organizatorzy zapewniają, że spo ... » więcej 2019-10-23, godz. 14:01, Patronaty - polecamy II Festiwal Piosenki Seniorów w Komprachcicach już w sobotę „Czas nas uczy pogody” pod takim hasłem w najbliższą sobotę (26.10) w Komprachcicach odbędzie się II Festiwal Piosenki Seniorów. Do udziału zgłosiło się 23 wykonawców, wśród nich są zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry i duety. ... » więcej 2019-10-23, godz. 12:45, Patronaty - polecamy Modlitwa o sumienie dla świata – koncert dedykowany ludziom psychicznie chorym już w sobotę w Branicach Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza w najbliższą sobotę (26.10) na koncert Johannes Brahms - „Requiem niemieckie” - Modlitwa o sumienie dla świata. » więcej 2019-10-22, godz. 16:34, Patronaty - polecamy "Depresja? Zrozumieć i leczyć" - konferencja w Opolu Co czuje osoba, cierpiąca na depresję? Co to znaczy epizod psychotyczny? Jak żyć, pracować i funkcjonować w codziennym życiu z depresją? O tym dyskutować będą uczestnicy spotkania, które odbędzie się w najbliższą sobotę (26.10) w Muzeum U ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »