Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-05, 10:51 Autor: Paula Hołubowicz

Rozpocznij już teraz swoją przygodę z górami - rusza VII Opolski Festiwal Gór

Góry Kamienne [fot.Paula Hołubowicz]
Góry Kamienne [fot.Paula Hołubowicz]
Opolski Festiwal Gór [materiały organizatora]
Opolski Festiwal Gór [materiały organizatora]
Opolski Festiwal Gór [materiały organizatora]
Opolski Festiwal Gór [materiały organizatora]
Opolski Festiwal Gór [materiały organizatora]
Opolski Festiwal Gór [materiały organizatora]
Już 17 października rusza kolejna edycja Opolskiego Festiwalu Gór. Jest to jedna z największych imprez górskich w regionie, która co roku gości prawdziwe legendy sportu wspinaczkowego i wybitnych sportowców związanych z górami. Impreza potrwa do 20 października, jednak zapisy na warsztaty i sprzedaż biletów już trwa. Dlatego lepiej nie zwlekać, bo za chwile może brakować miejsc. Festiwal jak co roku odbywać się będzie w NCPP.
Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowanie. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że coraz częściej w mediach pojawiają się informacje o wyczynach naszych wspinaczy, co z pewnością sprawia, że liczniejsza grupa ludzi oddaje się tej dyscyplinie sportu, a i lista z nazwiskami gości jest godna pokuszenia się. Warto wspomnieć, że do tej pory w Opolu gościli Denis Urubko, Alex Txikon, Krzysztof Wielicki, Adam Pustelnik, Andrzej Bargiel czy Adam Bielecki.

W tym roku będzie podobnie, ponieważ organizatorzy nie zwalniają tępa i dlatego na warsztatach spotkamy takie osoby jak: Elisabeth Revol, Monikę Witkowską, Artura Małka czy Bartka Dobrocha, a to tylko wierzchołek góry tego, czego mogą spodziewać się uczestnicy Opolskiego Festiwalu.

Publiczność w ciągu trzech dni będzie miała okazję wysłuchać niesamowitych opowieści o fascynujących akcjach górskich, pierwszych zimowych wejściach na ośmiotysięczniki i spektakularnych przygodach. Nie zabraknie także relacji podróżniczych z trekkingów, projekcji filmowych i ogólnodostępnych warsztatów z autoratownictwa, pierwszej pomocy i doraźnej fizjoterapii w górach. Ponadto organizatorzy przewidują dzień otwarty na ściance wspinaczkowej w PSP nr 11, ul. Chabrów 65.

Organizatorem Opolskiego Festiwalu Gór jest Narodowe Centrum Polskiej Piosenki oraz Klub Wysokogórski Opole i PSP nr 11 w Opolu, a Radio Opole objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

PROGRAM

ŚRODA, 17 października
Dzień filmowy:
18.00- „The Last Honey Hunter”- reż. Ben Knight
18.45- „Pod ciężarem wolności”- reż. Pavol Barabas
20.00- „Dreamland”- reż. Stanisław Berbeka, po filmie spotkanie z reżyserem.
ulotka 2 podglad
CZWARTEK, 18 października
17.30 - Stanisław Handl - spotkanie poprowadzi Zbigniew Piotrowicz
18.45- Marzena Wystrach i Krzysztof Wystrach- "Cholitas Escaladoras"- rdzenne kobiety Ajmara na szczytach gór”
20.00- Agnieszka Korpal – „Łukiem Karpat Wschodnich na rowerze”
21.15- Bartek Dobroch- spotkanie autorskie- „Artur Hajzer. Droga Słonia”. Prowadzenie: Zbigniew Piotrowicz

PIĄTEK, 19 października
17.30 - Adam Gomola i Bartek Golec- „Narciarski trawers Alp”
18.45- Monika Witkowska- „Korona Ziemi”
20.00- Artur Małek- „Zimowe K2”
21.15- Elisabeth Revol- „Moje życie w górach”

SOBOTA, 20 października
16.30 - Marcin Błeński i Maciej Stańczak- „Bezpieczny Kazbek”
17.45 -Kasia Biernacka- „W 80 jaskiń dookoła Świata”
19.00- Magdalena Łączak i Paweł Dybek – „W ultra kolorze- o bieganiu w górach”
20.15 - Karolina Ośka – „Od zera do - dwa miesiące w Yosemite. Freerider klasycznie.”
21.30- Jacek Matuszek i Łukasz Dudek- „Nowa droga na Cima Grande w Dolomitach”

PIĄTEK, 19 października
16.00- Pierwsze kroki w drytoolingu + niespodzianka - Arkadiusz Tabisz

SOBOTA, 20 października
10.00 - Trening biegowy z Natalią Tomasiak
- Forma Na Szczyt- trening i konsultacje

Opolski festiwal gor plakat

Zobacz także

2018-12-09, godz. 11:38, Patronaty - polecamy Niepokonani-Opole 2018 – przyjdź na koncert do Stegu Areny już 21 grudnia. „Będzie zabawa, będzie się działo”! Artyści wystąpią w tym wyjątkowym koncercie całkowicie bezpłatnie. „W ten magiczny, przedświąteczny czas razem możemy zrobić coś wielkiego, możemy pomóc w realizacji marzeń tym, którzy najbardziej tego potrzebują” - tak zaprasza na koncer ... » więcej 2018-12-06, godz. 10:25, Patronaty - polecamy Wyjątkowy koncert promujący nową płytę Apostolisa Anthimosa już 21 grudnia w Studiu M im. SBB Członek legendarnej grupy SBB Apostolis Anthimos wystąpi 21 grudnia w Radiu Opole z wyjątkowym koncertem promującym najnowszą solową płytę „Parallel Worlds”. Płyta uznana została za jedną z najciekawszych jazzowych premier 2018 roku. Dla ... » więcej 2018-12-05, godz. 14:48, Patronaty - polecamy Zbliża się Weihnachtsmarkt – sprawdź, co szykuje Mniejszość Niemiecka na opolskim rynku! Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej zaprasza na 16. edycję Jarmarku Bożonarodzeniowego - Weihnachtsmarkt. Wśród głównych celów wydarzenia, organizatorzy wyróżniają m.in.: pielęgnację tradycji oraz rozwój tożsamości kulturowej, pogłę ... » więcej 2018-12-05, godz. 13:35, Patronaty - polecamy Zbliża się VI koncert „W tonacji Śląska” – poznaj szczegóły! Łubniański Ośrodek Kultury zaprasza na VI koncert „W tonacji Śląska”. Tegoroczny koncert będzie poświęcony dwóm ważnym jubileuszom: 25-leciu działalności Zespołu Pieśni Ludowej „Silesia” oraz 25-leciu Regionalnego Konkursu Literackiego „Z ... » więcej 2018-12-05, godz. 11:59, Patronaty - polecamy Recital fortepianowy Helene Tysman już w niedzielę – poznaj szczegóły! Muzeum Regionalne w Głogówku zaprasza na recital jednej z najciekawszych współczesnych osobowości muzycznych. Podczas koncertu francuskiej pianistki będzie można usłyszeć Partitie Bacha, Preludia Debussy’ego oraz Ballady Chopina. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »