Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-03-14, 16:35 Autor: Agnieszka Lubczańska

Roboty opanują CWK w Opolu już we wtorek

Lego roboty znów staną do walki [fot. Katarzyna Doros]
Lego roboty znów staną do walki [fot. Katarzyna Doros]
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu już w najbliższy wtorek (19.03) opanują lego roboty. Wszystko za sprawą zawodów w ramach trwającego V sezonu Opolskiej Ligi Robotów. Początek o godz. 9:30.

Opolska Liga Robotów przyciąga coraz szersze grono entuzjastów robotyki. Młodzi konstruktorzy tworzą niesamowite konstrukcje, w które potem potrafią tchnąć życie. Każdy "zawodnik" składa się z czujnika, procesora i klocków lego, a waga nie może przekroczyć 1,5 kg. Lego Sumo i Lego Line Follower to dwie konkurencje, w których zmierzą się uczestnicy zawodów.


Piąty już sezon Opolskiej Ligi Robotów, który ruszył w listopadzie 2018, to cykl pięciu turniejów. Kolejne odbędą się 29.04 i 25.05. Więcej informacji o zawodach można znaleźć w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.


Założycielem Opolskiej Ligi Robotów jest Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu i Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzeń organizowanych przez OLR.

O wydarzeniu i innych działaniach Opolskiej Ligii Robotów rozmawialiśmy dziś (14.03) w audycji Ona i On. Rozmowa jest do odsłuchania poniżej.

Program zawodów:

8:15-8:45 Rejestracja drużyn
9:00–9:30 Przywitanie uczestników oraz losowanie grup
9:30 Rozpoczęcie konkurencji Lego Sumo (roboty znajdują się w parku zamkniętym).
12:00-12:45 Przerwa na przebudowę robota 45 min.
12:45 Rozpoczęcie konkurencji Lego Line Follower (roboty znajdują się w parku zamkniętym)
14:30 Uroczyste zakończenie zawodów
[Podczas turnieju terminy poszczególnych etapów mogą ulec zmianie].
O Opolskiej Lidze Robotów w audycji "Ona i On" - 1 cz. rozmowy
O Opolskiej Lidze Robotów w audycji "Ona i On" - 2 cz. rozmowy
O Opolskiej Lidze Robotów w audycji "Ona i On" - 3 cz. rozmowy

Zobacz także

2019-03-25, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Wiolonczela Bartosza Koziaka i orkiestra filharmonii - koncert już w piątek Jeden z najbardziej ulubionych utworów muzyki klasycznej - „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego - będzie można usłyszeć w najbliższy piątek (29.03) w Filharmonii Opolskiej. Do tego z koncertem wiolonczelowym wystąpi artysta nagradzany ... » więcej 2019-03-22, godz. 11:34, Patronaty - polecamy Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym już w weekend – poznaj szczegóły! Opolski Związek Tenisa Stołowego wraz z Urzędem Gminy Cisek zaprasza na Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów. Celem wydarzenia jest wyłonienie Mistrza Województwa w Tenisie Stołowym. » więcej 2019-03-19, godz. 15:05, Patronaty - polecamy Zbliża się I Międzyprzedszkolny Turniej Kółko-Krzyżyk – poznaj szczegóły! Przedszkolaki z Opola zagrają w kółko-krzyżyk. Dzieci nie tylko rozwiną zdolności i umiejętności logicznego myślenia, ale także nabędą odporności emocjonalnej na wygraną i przegraną - Przedszkole Publiczne nr 16 w Opolu zaprasza na I Międ ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Obchody Światowego Dnia Wody w Opolu. Też tam będziemy! W tym roku Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem „Woda dla wszystkich” i jest poświęcony problemom związanym z kryzysem wodnym i brakiem dostępu miliardów ludzi do bezpiecznej wody. Jak co roku w obchody włącza się Spółka Wodocią ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:10, Patronaty - polecamy Nowy cykl zajęć dla dzieci w Filharmonii Opolskiej Już 27 marca w Filharmonii Opolskiej rusza nowy program zajęć dla najmłodszych. Stacjonarny cykl 10 spotkań oparty na zasadach międzynarodowego programu umuzykalniającego dedykowanego niemowlętom i dzieciom wraz z ich rodzinami - Pomelody. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »