Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-12, 18:48 Autor: Agnieszka Lubczańska

Przyjdź w niedzielę na Festyn Fundacji Dom!

Zdjęcie z festynu w 2016 roku [fot. Daria Placek]
Zdjęcie z festynu w 2016 roku [fot. Daria Placek]
Ten festyn to już tradycja i trudno wyobrazić sobie, by miałoby go wiosną w Opolu nie być. Już po raz 25. organizuje go Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Tegoroczna impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę (16.06) na Placu Wolności. Festyn potrwa od 11:00 do 19:00.

Więcej o wydarzeniu w niedzielę w porannej rozmowie "W cztery oczy" po 8:00 - gościem Ewy Skrabacz będzie Monika Kawa, koordynatorka wydarzenia.

Dla fundacji to ważny dzień, kiedy jej podopieczni mogą zaprezentować swoją działalność szerszej publiczności w formie plenerowej zabawy.


W tym roku będzie można zobaczyć występy osób z niepełnosprawnościami (wokalne i teatralne) oraz wyroby artystyczne, które na co dzień powstają w ośrodkach Fundacji DOM. Nie zabraknie loterii fantowej, kiermaszu książek oraz zabawek. Prowadzone też będą stoiska warsztatowe: ceramiczne, krawieckie, poligraficzne, artystyczne, prezentujące i zachęcające do zmierzenia się z rękodziełem artystycznych w technikach, którymi na co dzień pracują podopieczni w pracowniach. W programie także atrakcje muzyczne: koncerty Stwora Głodomora, Mini Paganini, Orkiestry Dętej z Chrząstowic i gwiazdy wieczoru FRELE. Atrakcje sportowe zapewnią pokazy Groupo Muzenza Capoeiry, pokazy taneczne (Sparta) oraz tor sprawności fizycznej dla dzieci. Będzie można potańczyć zumbę. Nie zabraknie strefy kulinarnej.


Zainteresowani będą mogli zasięgnąć informacji na temat form wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.


Festynowi towarzyszyć będą dwie akcje: mobilny punkt poboru krwi dla chorej na białaczkę limbo plastyczną Magdalenki Gierlik (akcja zorganizowana jest we współpracy z Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu) oraz akcja „Dzień Dawcy szpiku – I Ty możesz uratować komuś życie!”, podczas której będzie można się dowiedzieć, jak zostać dawcą i z czym to się wiąże.

Radio Opole 25 Festyn Fundacji DOM "Pomaganie ma moc" objęło patronatem medialnym.

Program:


Zobacz także

1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »