Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-13, 13:57 Autor: Paula Hołubowicz/Justyna Krzyżanowska

Przed nami V Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Słowem malowane - O żywiołach opowieści”

4. Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Słowem Malowane" [fot. Katarzyna Zawadzka]
4. Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Słowem Malowane" [fot. Katarzyna Zawadzka]
4. Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Słowem Malowane" [fot. Katarzyna Zawadzka]
4. Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Słowem Malowane" [fot. Katarzyna Zawadzka]
3. Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Słowem Malowane" [fot. Ewelina Laxy]
3. Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Słowem Malowane" [fot. Ewelina Laxy]
Zespół Szkół Specjalnych w Opolu zaprasza na kolejną odsłonę konkursu recytatorskiego. Jak wskazuje sam tytuł tegorocznej odsłony, będzie to opowieści o wszystkich żywiołach jakie nas otaczają. Jak uczniowie zinterpretowali ten tytuł? Przekonamy się w najbliższy czwartek (16.05), początek o godz. 9:30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu filia nr 3, al. Przyjaźni 12.
Jak podkreślają organizatorzy, udział w konkursie wpływa na rozwijanie uzdolnień oraz realizację indywidualnych marzeń artystycznych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym uczących się w placówkach kształcenia specjalnego. Wspólnie spędzony czas, słuchanie literatury, oglądanie występów koleżanek i kolegów czy udział w zabawach muzyczno-ruchowych integruje środowiska i ułatwia wzajemne poznanie. Konkurs stwarza także możliwość do wymiany doświadczeń nauczycieli, którzy na co dzień pracują z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną.

W Konkursie weźmie udział 43 uczestników podzielonych na kategorie wiekowe: 7-11, 12-15, 16-19 oraz 20-24 lata. Swój udział do konkursu zgłosiło 11 placówek kształcenia specjalnego z województwa opolskiego: Kup, Grodków, Namysłów, Dobrodzień, Kluczbork, Nysa, Głogówek, Kadłub, Brzeg, Kędzierzyn-Koźle i Opole.


Program V Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Słowem Malowane – O żywiołach opowieści”:

09:30 - powitanie uczestników i gości,
10:00 - występ zespołu wokalno-instrumentalnego „Work In Progress” z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu,
10:15 - konkurs - uczniowie kategoria 7-11 lat,
konkurs - uczniowie kategoria 12-15 lat,
występ – w wykonaniu nauczycieli piosenka pt. „Żywioły”,
10:45 - konkurs – uczniowie kategoria 16-19 lat,
konkurs - uczniowie kategoria 20-24 lat,
11:00 - występ taneczny nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu do piosenki pt. Fly”,
11:40 - zaproszenie na przerwę; obrady JURY / spotkanie zaproszonych gości,
12:15 - występ zespołów oraz solisty - uczniów ZSS w Opolu Przedstawienie w wykonaniu Szkolnego Zespołu Teatralnego „Cztery Żywioły”,
12:35 - uroczyste ogłoszenie wyników konkursu wręczenie nagród,
13:05 - zakończenie konkursu.

W jury zasiądą: Malgorzata Sołtys (Zespól Szkół Specjalnych w Opolu – przewodnicząca), Elżbieta Partyka (Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu), Hanna Kanik (Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opolu) oraz Marzena Śmierciak (Radio Opole).

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
0001Zobacz także

2020-05-27, godz. 14:23, Patronaty - polecamy Antywirusowe maski oczami studentów Wydziału Sztuki UO - obejrzyj wystawę Przygotowanie własnej interpretacji antywirusowej maski - to zadanie, którego podjęli się studenci ll roku Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Interpretacje przybrały bardzo różnorodne formy. Wszystko wraz z opisami… » więcej 2020-05-27, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Warto zarezerwować w najbliższą niedzielę teatralną godzinę na spektakl "Coś pomiędzy" W najbliższą niedzielę (31.05) Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprezentuje kolejny spektakl ze swojego repertuaru. Tym razem będzie to “Coś pomiędzy” w reżyserii Tomasza Cymermana. To już piąta i ostatnia zarazem prezentacja w ramach cyklu… » więcej 2020-05-27, godz. 11:02, Patronaty - polecamy „Zachowaj Zdrowy Dystans” - pozytywna kampania Centrum Handlowego Turawa Park „Nasze podejście jest znacznie ważniejsze, niż samo to, co się nam w życiu przytrafia. Dlatego każdego dnia łap pozytywne chwile!” - z taką tezą wychodzą twórcy kampanii „Zachowaj Zdrowy Dystans”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na istotę… » więcej 2020-05-25, godz. 12:49, Patronaty - polecamy X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci rozstrzygnięty – poznaj szczegóły! [ZDJĘCIA] Już po raz 10. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs plastyczny skierowany do dzieci z terenów wiejskich. Jest to jedno z działań prewencyjnych mających na celu zapobieganie wypadkom przy pracy rolniczej i chorobom… » więcej 2020-05-21, godz. 12:20, Patronaty - polecamy Poczuj się, jak w teatrze bez wychodzenia z domu i obejrzyj spektakl „Romeo i Julia” Już w najbliższą niedzielę (24.05) Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprezentuje kolejny spektakl ze swojego repertuaru. Tym razem będzie to “Romeo i Julia' w reżyserii węgierskiego twórcy Atilli Keresztesa. To już czwarta prezentacja w ramach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »