Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-07-16, 11:44 Autor: Paula Hołubowicz

Premiera nowej książki Jarosława Prusińskiego pt. "Isztar"

Jarosław Prusiński, autor powieści "Isztar" [źródło: archiwum Jarosława Prusińskiego]
Jarosław Prusiński, autor powieści "Isztar" [źródło: archiwum Jarosława Prusińskiego]
Sumerowie nazywali ją Inanna, Akadyjczycy i Babilończycy - Isztar. Bogini miłości i wojny. Stanowiła pierwowzór dla Afrodyty i Wenery, na jej podstawie stworzono również słowiańską Lelije. I to z niej uczynił główną bohaterkę swojej książki Jarosław Prusiński. Książka ta to połączenie sci-fi i powieści historycznej. To dwie opowieści zbiegające się w jednym punkcie. Każda jest inna, każda pisana w innym stylu i innej narracji.
Powieść przenosi czytelnika do Uruk, do roku 2600 przed naszą erą - dwa tysiące lat przed spisaniem Biblii, kiedy światem rządzili starożytni bogowie.

Zderzenie dwóch różnych światów: starożytnej cywilizacji Sumerów i podróżnika, który do tego świata przybył z czasów współczesnych. Dwie narracje, dwa punkty widzenia. Dwie historie. Każda taka sama i jednocześnie krańcowo różna. Jest to książka, która łamie schematy, co sugeruje już sama okładka, a właściwie fakt, że są dwie przednie okładki. To do czytelnika będzie należeć decyzja o tym w jaki sposób będzie odkrywał dzieje bohaterów "Isztar".

Powieść można czytać na trzy sposoby: najpierw jedną, a potem drugą część, które można potraktować jako dwie odrębne historie, bądź też czytać jeden rozdział z jednej, a drugi z drugiej strony, tym samym opowieść będzie się wzajemnie dopełniać.

"Jestem mieszkańcem planety Ziemia, choć czasem mam wrażenie, że wylądowałem tu o 1000 lat za wcześnie" - pisze na swoim blogu Jarosław Prusiński. Te słowa mogą tłumaczyć skąd u autora "Isztar" fascynacja historią, zwłaszcza tą ubarwioną o elementy sci-fi.

Książkę można nabyć w księgarniach stacjonarnych w całej Polsce oraz w księgarniach internetowych oraz w formie e-book'ów. Radio Opole objęło patronat medialny nad "Isztar".
30624019 2264614550222856 879809426221957120 n

Zobacz także

2018-10-15, godz. 18:37, Patronaty - polecamy Zmieniać świat? Żaden problem. Przekonaj się, biorąc udział w Akademii Obywatelskiej! Głowa pełna twórczych pomysłów i chęć współpracy z innymi to jedyny warunek wstępu na to spotkanie. Mowa o Akademii Obywatelskiej, która w najbliższą środę (17.10) odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 1 ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:18, Patronaty - polecamy „Breaking the walls – strength of the dialog” Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych wśród młodych ludzi poprzez wykorzystanie zalet mediacji - to główny cel tygodniowego spotkania pod nazwą „Breaking the walls - strength of the dialog”. Warsztaty rozpoczęły się dziś (15.10) i pot ... » więcej 2018-10-15, godz. 16:09, Patronaty - polecamy „Energetyka w przedsiębiorstwie i nowoczesnym budownictwie” – weź udział w bezpłatnym szkoleniu! Fundacja Oświecony zaprasza do udziału w dwóch bezpłatnych szkoleniach skierowanych do opolskich przedsiębiorców i mieszkańców Opola, poświęconych zrównoważonemu zarządzaniu energią. » więcej 2018-10-15, godz. 15:46, Patronaty - polecamy Seniorze, przyjdź w środę do teatru! Będzie można skorzystać z darmowych konsultacji medycznych, badań diagnostycznych, porad prawnych; przewidziano stoiska ze sprzętem rehabilitacyjnym i zdrową żywnością oraz warsztaty. Nie zabraknie też koncertów. To wszystko szykuje się w ... » więcej 2018-10-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Literaci znad Wilii, Niemna, Prutu, Olzy, Odry i Wisły przyjadą na Opolszczyznę – znamy program XXIX Najazdu Poetów! Zbliża się Międzynarodowe Forum Literackie - XXIX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu. W kręgu kultury - znad Wilii, Niemna, Prutu, Olzy, Odry i Wisły. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »