Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-15, 16:16 Autor: Agnieszka Lubczańska

Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i koncert, czyli II Opolski Maraton Teatralny

Od 23 do 25 listopada potrwa II Opolski Maraton Teatralny
Od 23 do 25 listopada potrwa II Opolski Maraton Teatralny
Od 23 do 25 listopada potrwa II Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni zobaczyć aż pięć najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz wziąć udział w dyskusjach z udziałem artystów, aktorów i znawców polskiego teatru. Spotkania poprowadzi znany krytyk teatralny, juror i selekcjoner wielu polskich festiwali teatralnych - Jacek Wakar. W programie także wydarzenia towarzyszące: koncert Zespołu Dziewczyny oraz czytanie sztuki „Dream Works” Iwana Wyrypajewa w ramach projektu Dramatoczytanie w Kochanowskim.

Opolski Maraton Teatralny po raz pierwszy odbył się w zeszłym roku i spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności. Okazało się, że dla tych, którzy nie mają czasu na bieżąco oglądać przedstawień Teatru im Jana Kochanowskiego w Opolu, to doskonała okazja, by nadrobić zaległości, z kolei fascynaci teatru mieli okazję w pakiecie i po promocyjnej cenie obejrzeć, co już widzieli - raz jeszcze, a do tego spotkać się po spektaklach z ich twórcami. Tak będzie i tym razem.


W repertuarze maratonu pięć przedstawień: "Zdziczenie obyczajów pośmiertnych", "Kolaboranci", "Český díplom", "Wątpliwość" oraz "Romeo i Julia". W tym roku - z myślą o widzach międzynarodowych - teatr przygotował podczas spektakli napisy w języku angielskim (poza spektaklem „Zdziczenie obyczajów pośmiertnych").


W kasie teatru można już zakupić specjalne pakiety na 5, 4, 3, a także na 2 spektakle. Na koncert zespołu Dziewczyny, który zaplanowano w sobotę (24.11) na foyer wstęp jest wolny.


Radio Opole II Opolski Maraton Teatralny objęło patronatem medialnym. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.


Piątek 23 listopada

II Opolski Maraton Teatralny11:00 Zdziczenie obyczajów pośmiertnych
19:00 Kolaboranci
21:00 Rozmowy o kulturze - wstęp wolny

Sobota 24 listopada

15:00 Dramatoczytanie
18:00 Český díplom
20:30 Wątpliwość
22:00 Rozmowy o kulturze - wstęp wolny
22:30 ♫ Koncert zespołu Dziewczyny - wstęp wolny


Niedziela 25 listopada

17:00 Zdziczenie obyczajów pośmiertnych
19:00 Romeo i Julia
21:30 Rozmowy o kulturze - wstęp wolny

Zobacz także

2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019. Uroczyste otwarcie zawodów w pią ... » więcej 2019-01-15, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dziękuje swoim darczyńcom To sztandarowe przedsięwzięcie muzyczne organizowane na początku roku przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Leśnica - Gala Noworoczna. Koncerty są podziękowaniem dla darczyńców orkiestry. W tym roku szykowane są dwa koncerty w kinie „Odrodzeni ... » więcej 2019-01-15, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Koncert "W kole kolędujmy" już w niedzielę Już po raz 13. Stowarzyszenie 'Opolszczyzna Śpiewa' zaprasza na koncert „W kole kolędujmy”. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (20.01) w kościele pw. św. Karola Boromeusza na osiedlu Chabry w Opolu. Początek o godz. 16:00. Wstęp ... » więcej 2019-01-14, godz. 15:31, Patronaty - polecamy Niezwykłe spotkanie w Muzeum Polskiej Piosenki, czyli dwie Krystyny w MPP - Przyjeżdżała na festiwale w Opolu wiele lat, zna milion anegdot. Dawno jej tu nie było. Tym bardziej ucieszyłem się na to spotkanie - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, zapraszając na spotkanie z Krystyną Gucewicz. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »