Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-05-17, 16:44 Autor: Barbara Więcek

Opolskie Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” już w czwartek

I Opolskie Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” [fot. materiały organizatora]
I Opolskie Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” [fot. materiały organizatora]
2. edycja Opolskiego Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” odbędzie się w czwartek (24.05) w Hotelu DeSilva Premium w Opolu. Tematami przewodnimi będą: Bliski Wschód, Afryka i Chiny, ale w trakcie forum poruszone zostaną także takie uniwersalne wątki jak różnice kulturowe w biznesie międzynarodowym.
Opolskie Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” to wydarzenie skierowane do przedsiębiorców i podmiotów zainteresowanych tajnikami prowadzenia biznesu za granicą. Moderatorem konferencji będzie Igor Sokołowski, dziennikarz TVN24.

Ideą wydarzenia jest prezentacja zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na konkretnych rynkach, przedstawienie praktycznych doświadczeń i spostrzeżeń ze strony firm oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, a także wymiana doświadczeń z zakresu współpracy gospodarczej na rynkach zagranicznych w porównaniu z rynkiem lokalnym. Forum przyjmie formułę dyskusji panelowych oraz wywiadów ze znanymi i cenionymi ekspertami świata biznesu i stosunków międzynarodowych.

PROGRAM

13:30 – 14:00 Rejestracja uczestników, rozmowy przy kawie
14:00 – 14:15 Słowo wstępne - Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego
14:15 – 14:30 "Perspektywy handlu międzynarodowego. Eksportowe żyły złota i gospodarcze mielizny" Piotr Bielski, dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych, Bank Zachodni WBK SA
SESJE TEMATYCZNE
14:30 – 15:30 "Luksus, wojna i ramadan, czyli jak pozyskać (i utrzymać) klienta na Bliskim Wschodzie?" Krzysztof Koszela, dyrektor do spraw rozwoju rynków zagranicznych, członek zarządu Colian Sp. z o.o., Grzegorz Kobyłecki, wiceprezes zarządu, Polsko – Turecka Izba Gospodarcza, Andrzej Drosik, dyrektor przemysłowy na Europę Centralną, Dywizja Żywności dla Dzieci, Nutricia Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.
15:30 – 15:40 "MŚP działające na rynkach rozwijających się i rozwiniętych. Dlaczego polskie firmy odnoszą sukces?" Paweł Kulbiński, prokurent, doradca zarządu, DREBERIS Sp. z o.o., Federacja BVMW Łukasz Jankowski, kierownik projektów międzynarodowych, DREBERIS Sp. z o.o., Federacja BVMW
15:40 – 16:00 Przerwa kawowa
16:00 – 17:00 "Polska na Nowym Szlaku Jedwabnym – perspektywy i uwarunkowania rozwoju handlu" Joanna Mularczyk, Departament Bankowości Transakcyjnej, Bank Gospodarstwa Krajowego, Andrzej Szewczyk, dyrektor Departamentu Promocji Gospodarczej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu SA, Patrycja Pendrakowska, prezes zarządu Centrum Studiów Polska – Azja, Piotr Adamiec, prezes Zarządu MovieBird International Sp. z o.o. Andrzej Pieczonka, pełnomocnik prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach ds. Współpracy z ChRL, Jacek Wróbel, kierownik Biura Projektów Stegu Sp. z o.o.
17:00 – 17:10 "Woda, powietrze, ląd? Logistyka versus czas, cena i bezpieczeństwo w teorii i w praktyce" Anna Szymanowicz, dyrektor Transportu Morskiego i Powietrznego, Raben Logistics Polska Sp. z o.o.
17:10 – 18:10 "Afryka nie taka dzika. Afrykańskie konwenanse biznesowe a bezpieczeństwo transakcji handlowych" Robert Zduńczyk, prezes Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia, Aleksandra Mazur, ekspert ds. transakcji zagranicznych, Departament Finansowania Strukturalnego, Bank Gospodarstwa Krajowego, Philip Mibenge, prezes Polsko-Afrykańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Marek Siekiera, prezes zarządu Chespa Sp. z o.o.
18:10 – 18:30 "Różnice kulturowe w biznesie międzynarodowym. Jak nie ponieść fiaska na tle obyczajowym?" dr Irena Kamińska-Radomska, założycielka The Protocol School of Poland, mentorka w programie telewizyjnym „Projekt Lady”
18:30 – 19:00 Igor Sokołowski, dziennikarz TVN24
19:00 – Bankiet z kuchnią świata

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje jednak rejestracja zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona, a o możliwości udziału w forum decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Organizatorem wydarzenia jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, a partnerami merytorycznymi są: Bank Gospodarstwa Krajowego SA, Opolska Loża Business Centre Club, Opolska Izba Gospodarcza oraz Izba Gospodarcza „Śląsk”.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-12-11, godz. 17:40, Patronaty - polecamy Uczta z muzyką Duke`a Ellingtona z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy – transmisja 13 grudnia od godz. 19:00 Uczta z kompozycją amerykańskiego pianisty, kompozytora i aranżera jazzowego Duke`a Ellingtona w wykonaniu 17-osobowego big bandu z udziałem amerykańskiej wokalistki Karen Edwards oraz chóru - to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższ ... » więcej 2018-12-11, godz. 10:17, Patronaty - polecamy Zbliża się Finał Ogólnopolski Mini Olympic Games – znamy szczegóły! Najlepsi zawodnicy w kategorii młodzików w tenisie stołowym ze wszystkich województw przyjadą do Gorzowa Śląskiego, by zmierzyć się w Finale Ogólnopolskim Mini Olympic Games. » więcej 2018-12-10, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Tylko do piątku można zapisać się do udziału w XXIX Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta! Gmina Strzelca Opolskie zaprasza do udziału w XXIX Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta. Wydarzenie jest organizowane co roku, zawsze w ostatni weekend przed Wigilią. Uczestnicy będą mieli do pokonania 15 km i pobiegną bez wzgl ... » więcej 2018-12-10, godz. 12:45, Patronaty - polecamy Można już odbierać zaproszenia na 26. Opolską Wigilię Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących! Parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach zaprasza na kolejną Opolską Wigilię Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących. Na wydarzenie może przyjść każdy, kto czuje taką potrzebę. » więcej 2018-12-10, godz. 09:54, Patronaty - polecamy Żywa szopka Bożonarodzeniowa już po raz 20. w Opolu-Szczepanowicach To już tradycja, że na plebanii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach powstaje żywa szopka. Oficjalnie jej budowa rozpocznie się w sobotę (15.12) jednak pierwsze elementy Opolskiego Betlejem już pojawiły się na placu przy ul. Prószkowskiej 7 ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »