Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-05-17, 16:44 Autor: Barbara Więcek

Opolskie Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” już w czwartek

I Opolskie Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” [fot. materiały organizatora]
I Opolskie Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” [fot. materiały organizatora]
2. edycja Opolskiego Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” odbędzie się w czwartek (24.05) w Hotelu DeSilva Premium w Opolu. Tematami przewodnimi będą: Bliski Wschód, Afryka i Chiny, ale w trakcie forum poruszone zostaną także takie uniwersalne wątki jak różnice kulturowe w biznesie międzynarodowym.
Opolskie Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” to wydarzenie skierowane do przedsiębiorców i podmiotów zainteresowanych tajnikami prowadzenia biznesu za granicą. Moderatorem konferencji będzie Igor Sokołowski, dziennikarz TVN24.

Ideą wydarzenia jest prezentacja zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na konkretnych rynkach, przedstawienie praktycznych doświadczeń i spostrzeżeń ze strony firm oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, a także wymiana doświadczeń z zakresu współpracy gospodarczej na rynkach zagranicznych w porównaniu z rynkiem lokalnym. Forum przyjmie formułę dyskusji panelowych oraz wywiadów ze znanymi i cenionymi ekspertami świata biznesu i stosunków międzynarodowych.

PROGRAM

13:30 – 14:00 Rejestracja uczestników, rozmowy przy kawie
14:00 – 14:15 Słowo wstępne - Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego
14:15 – 14:30 "Perspektywy handlu międzynarodowego. Eksportowe żyły złota i gospodarcze mielizny" Piotr Bielski, dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych, Bank Zachodni WBK SA
SESJE TEMATYCZNE
14:30 – 15:30 "Luksus, wojna i ramadan, czyli jak pozyskać (i utrzymać) klienta na Bliskim Wschodzie?" Krzysztof Koszela, dyrektor do spraw rozwoju rynków zagranicznych, członek zarządu Colian Sp. z o.o., Grzegorz Kobyłecki, wiceprezes zarządu, Polsko – Turecka Izba Gospodarcza, Andrzej Drosik, dyrektor przemysłowy na Europę Centralną, Dywizja Żywności dla Dzieci, Nutricia Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.
15:30 – 15:40 "MŚP działające na rynkach rozwijających się i rozwiniętych. Dlaczego polskie firmy odnoszą sukces?" Paweł Kulbiński, prokurent, doradca zarządu, DREBERIS Sp. z o.o., Federacja BVMW Łukasz Jankowski, kierownik projektów międzynarodowych, DREBERIS Sp. z o.o., Federacja BVMW
15:40 – 16:00 Przerwa kawowa
16:00 – 17:00 "Polska na Nowym Szlaku Jedwabnym – perspektywy i uwarunkowania rozwoju handlu" Joanna Mularczyk, Departament Bankowości Transakcyjnej, Bank Gospodarstwa Krajowego, Andrzej Szewczyk, dyrektor Departamentu Promocji Gospodarczej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu SA, Patrycja Pendrakowska, prezes zarządu Centrum Studiów Polska – Azja, Piotr Adamiec, prezes Zarządu MovieBird International Sp. z o.o. Andrzej Pieczonka, pełnomocnik prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach ds. Współpracy z ChRL, Jacek Wróbel, kierownik Biura Projektów Stegu Sp. z o.o.
17:00 – 17:10 "Woda, powietrze, ląd? Logistyka versus czas, cena i bezpieczeństwo w teorii i w praktyce" Anna Szymanowicz, dyrektor Transportu Morskiego i Powietrznego, Raben Logistics Polska Sp. z o.o.
17:10 – 18:10 "Afryka nie taka dzika. Afrykańskie konwenanse biznesowe a bezpieczeństwo transakcji handlowych" Robert Zduńczyk, prezes Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia, Aleksandra Mazur, ekspert ds. transakcji zagranicznych, Departament Finansowania Strukturalnego, Bank Gospodarstwa Krajowego, Philip Mibenge, prezes Polsko-Afrykańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Marek Siekiera, prezes zarządu Chespa Sp. z o.o.
18:10 – 18:30 "Różnice kulturowe w biznesie międzynarodowym. Jak nie ponieść fiaska na tle obyczajowym?" dr Irena Kamińska-Radomska, założycielka The Protocol School of Poland, mentorka w programie telewizyjnym „Projekt Lady”
18:30 – 19:00 Igor Sokołowski, dziennikarz TVN24
19:00 – Bankiet z kuchnią świata

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje jednak rejestracja zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona, a o możliwości udziału w forum decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Organizatorem wydarzenia jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, a partnerami merytorycznymi są: Bank Gospodarstwa Krajowego SA, Opolska Loża Business Centre Club, Opolska Izba Gospodarcza oraz Izba Gospodarcza „Śląsk”.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-07-19, godz. 13:16, Patronaty - polecamy Przed nami XI już Zlot Motocyklowy Prudnik-Las Po rocznej przerwie do Prudnika powracają motocykliści z całej Polski. Już po raz jedenasty w ostatni weekend lipca (27-29.07) fani dwóch kółek zjadą na polanę nieopodal Sanktuarium św. Józefa, które stanowi bazę dla trzydniowego Zlotu Mo ... » więcej 2018-07-18, godz. 13:37, Patronaty - polecamy Twórz z nami kulturę i zadbaj o dziedzictwo narodowe 'Kultura w społeczności przygranicza' - pod tym hasłem Fundacja 'W rozwoju' organizuje projekt, którego celem jest wspieranie i rozwój kultury regionalnej Opolszczyzny. Jest on skierowany do młodych (w wieku od 16 do 25 lat) mieszkańców p ... » więcej 2018-07-16, godz. 11:44, Patronaty - polecamy Premiera nowej książki Jarosława Prusińskiego pt. "Isztar" Sumerowie nazywali ją Inanna, Akadyjczycy i Babilończycy - Isztar. Bogini miłości i wojny. Stanowiła pierwowzór dla Afrodyty i Wenery, na jej podstawie stworzono również słowiańską Lelije. I to z niej uczynił główną bohaterkę swojej książ ... » więcej 2018-07-12, godz. 16:37, Patronaty - polecamy Master Truck Show 2018 – znamy program! To jedyna w swoim rodzaju impreza, na której można spotkać Elvisa Presleya, The Rolling Stones czy Alberta Einsteina! Mowa o tuningowanych ciężarówkach, których zlot już po raz 14 odbędzie się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi. Na pierwszy ... » więcej 2018-07-12, godz. 14:51, Patronaty - polecamy Muzeum Wsi Opolskiej przyjazne osobom niedowidzącym To propozycja adresowana do osób niewidomych, ociemniałych i słabowidzących z województwa opolskiego. Muzeum Wsi Opolskiej będzie miejscem bardziej przyjaznym takim osobom za sprawą wdrożenia projektu 'Sensoryczna wieś opolska'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »