Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-05-17, 16:44 Autor: Barbara Więcek

Opolskie Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” już w czwartek

I Opolskie Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” [fot. materiały organizatora]
I Opolskie Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” [fot. materiały organizatora]
2. edycja Opolskiego Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” odbędzie się w czwartek (24.05) w Hotelu DeSilva Premium w Opolu. Tematami przewodnimi będą: Bliski Wschód, Afryka i Chiny, ale w trakcie forum poruszone zostaną także takie uniwersalne wątki jak różnice kulturowe w biznesie międzynarodowym.
Opolskie Forum „Międzynarodowe stosunki gospodarcze” to wydarzenie skierowane do przedsiębiorców i podmiotów zainteresowanych tajnikami prowadzenia biznesu za granicą. Moderatorem konferencji będzie Igor Sokołowski, dziennikarz TVN24.

Ideą wydarzenia jest prezentacja zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na konkretnych rynkach, przedstawienie praktycznych doświadczeń i spostrzeżeń ze strony firm oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, a także wymiana doświadczeń z zakresu współpracy gospodarczej na rynkach zagranicznych w porównaniu z rynkiem lokalnym. Forum przyjmie formułę dyskusji panelowych oraz wywiadów ze znanymi i cenionymi ekspertami świata biznesu i stosunków międzynarodowych.

PROGRAM

13:30 – 14:00 Rejestracja uczestników, rozmowy przy kawie
14:00 – 14:15 Słowo wstępne - Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego
14:15 – 14:30 "Perspektywy handlu międzynarodowego. Eksportowe żyły złota i gospodarcze mielizny" Piotr Bielski, dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych, Bank Zachodni WBK SA
SESJE TEMATYCZNE
14:30 – 15:30 "Luksus, wojna i ramadan, czyli jak pozyskać (i utrzymać) klienta na Bliskim Wschodzie?" Krzysztof Koszela, dyrektor do spraw rozwoju rynków zagranicznych, członek zarządu Colian Sp. z o.o., Grzegorz Kobyłecki, wiceprezes zarządu, Polsko – Turecka Izba Gospodarcza, Andrzej Drosik, dyrektor przemysłowy na Europę Centralną, Dywizja Żywności dla Dzieci, Nutricia Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.
15:30 – 15:40 "MŚP działające na rynkach rozwijających się i rozwiniętych. Dlaczego polskie firmy odnoszą sukces?" Paweł Kulbiński, prokurent, doradca zarządu, DREBERIS Sp. z o.o., Federacja BVMW Łukasz Jankowski, kierownik projektów międzynarodowych, DREBERIS Sp. z o.o., Federacja BVMW
15:40 – 16:00 Przerwa kawowa
16:00 – 17:00 "Polska na Nowym Szlaku Jedwabnym – perspektywy i uwarunkowania rozwoju handlu" Joanna Mularczyk, Departament Bankowości Transakcyjnej, Bank Gospodarstwa Krajowego, Andrzej Szewczyk, dyrektor Departamentu Promocji Gospodarczej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu SA, Patrycja Pendrakowska, prezes zarządu Centrum Studiów Polska – Azja, Piotr Adamiec, prezes Zarządu MovieBird International Sp. z o.o. Andrzej Pieczonka, pełnomocnik prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach ds. Współpracy z ChRL, Jacek Wróbel, kierownik Biura Projektów Stegu Sp. z o.o.
17:00 – 17:10 "Woda, powietrze, ląd? Logistyka versus czas, cena i bezpieczeństwo w teorii i w praktyce" Anna Szymanowicz, dyrektor Transportu Morskiego i Powietrznego, Raben Logistics Polska Sp. z o.o.
17:10 – 18:10 "Afryka nie taka dzika. Afrykańskie konwenanse biznesowe a bezpieczeństwo transakcji handlowych" Robert Zduńczyk, prezes Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia, Aleksandra Mazur, ekspert ds. transakcji zagranicznych, Departament Finansowania Strukturalnego, Bank Gospodarstwa Krajowego, Philip Mibenge, prezes Polsko-Afrykańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Marek Siekiera, prezes zarządu Chespa Sp. z o.o.
18:10 – 18:30 "Różnice kulturowe w biznesie międzynarodowym. Jak nie ponieść fiaska na tle obyczajowym?" dr Irena Kamińska-Radomska, założycielka The Protocol School of Poland, mentorka w programie telewizyjnym „Projekt Lady”
18:30 – 19:00 Igor Sokołowski, dziennikarz TVN24
19:00 – Bankiet z kuchnią świata

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje jednak rejestracja zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona, a o możliwości udziału w forum decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Organizatorem wydarzenia jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, a partnerami merytorycznymi są: Bank Gospodarstwa Krajowego SA, Opolska Loża Business Centre Club, Opolska Izba Gospodarcza oraz Izba Gospodarcza „Śląsk”.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-09-24, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Aptekarze uczczą swój dzień Aptekarze swoje święto obchodzą 26 września. To dzień imienin prekursorów farmacji klinicznej, patronów aptekarzy i farmaceutów: Kosmy i Damiana. Oficjalne obchody odbędą się w tym roku dzień później w Warszawie. Obchody w Opolu zaplanowa ... » więcej 2018-09-24, godz. 15:17, Patronaty - polecamy PWSZ w Nysie zaprezentuje swój potencjał podczas Nyskiego Festiwalu Nauki „Prewencja chorób układu krążenia - pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy śmiertelni” - wykładem pod takim tytułem zainaugurowany zostanie w najbliższą środę (26.09) Nyski Festiwal Nauki, podczas którego Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie ... » więcej 2018-09-24, godz. 13:50, Patronaty - polecamy W niedzielę warto wybrać się do Muzeum Wsi Opolskiej „Święto Plonów. Targi Miodów” to plenerowa wydarzenie, na które w najbliższą niedzielę (30.09) zaprasza Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 18:00. Jedną z atrakcją będzie korowód dożynkowy w wyko ... » więcej 2018-09-24, godz. 12:49, Patronaty - polecamy V Opolska Sesja Nauczycieli Bibliotek Szkolnych i Pedagogicznych pt. "Czytam i tworzę" Nauczyciele i bibliotekarze szkolni w najbliższy wtorek (25.09) spotkają się na V Opolskiej Sesji Nauczycieli Bibliotek Szkolnych i Pedagogicznych pt. “Czytam i tworzę”. Sesja odbędzie się od godz. 9.00 do 14.00 w Pedagogicznej Bibliotece ... » więcej 2018-09-20, godz. 17:54, Patronaty - polecamy Antek Smykiewicz uświetni ostatnią odsłonę pikniku "Opole w rytmie natury" Za nami cztery pikniki ekologiczne z cyklu 'Opole w rytmie natury', których motywem przewodnim jest segregacji odpadów. Ostatni odbędzie się w najbliższą sobotę (22.09). Tym razem miejscem wydarzeń będzie teren zielony na Osiedlu Chabry. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »