Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-02-19, 12:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

Od swinga do klasyki zagrają w Nysie na szczytny cel

Charytatywny Koncert Noworoczny „Od klasyki do swinga” odbędzie się 22 lutego w Nyskim Domu Kultury [fot. https://pixabay.com/pl]
Charytatywny Koncert Noworoczny „Od klasyki do swinga” odbędzie się 22 lutego w Nyskim Domu Kultury [fot. https://pixabay.com/pl]
„Od swinga do klasyki” to tytuł charytatywnego koncertu noworocznego, który odbędzie się piątek (22.02) o godz. 18:00 w Nyskim Domu Kultury. Głównym celem wydarzenia jest wsparcie Nyskiego Hospicjum AUXILIUM. Dodatkowo część kwoty zostanie przekazana na leczenie dwójki chorych dzieci: Błażeja Jodłowca i Weroniki Liniewskiej. Ostatnie cegiełki są do nabycia w sklepie przy ul. Wrocławskiej 6 w Nysie.
Program koncertu jest bardzo różnorodny. Za sprawą kompozycji Straussa, Mozarta, Zellera, Offenbacha i Stolza będzie okazja posłuchania muzyki klasycznej, ale znajdzie się też coś dla fanów jazzu z lat 30.


W koncercie wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Leśnica” pod kierownictwem artystycznym Klaudiusza Lisonia oraz soliści - sopranistki: Agnieszka Niewiadomska, Alina Adamska i Małgorzata Duda, Weronika Czech – wokal, Oskar Koziołek-Goetz – bas/baryton, Bartek Nowak – tenor.


Organizatorem wydarzenia już po raz ósmy jest Stowarzyszenie Ruch Rozwoju Regionu. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej o wydarzeniu i celach Ruchu Rozwoju Regionu w audycji Ona i On” opowiadał Antoni Hasenbeck, przewodniczący zarządu stowarzyszenia. Rozmowa jest do odsłuchania poniżej.

Antoni Hasenbeck w audycji "Ona i On" - I cz.
Antoni Hasenbeck w audycji "Ona i On" - II cz.
Antoni Hasenbeck w audycji "Ona i On" - III cz.

Zobacz także

2019-03-25, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Wiolonczela Bartosza Koziaka i orkiestra filharmonii - koncert już w piątek Jeden z najbardziej ulubionych utworów muzyki klasycznej - „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego - będzie można usłyszeć w najbliższy piątek (29.03) w Filharmonii Opolskiej. Do tego z koncertem wiolonczelowym wystąpi artysta nagradzany ... » więcej 2019-03-22, godz. 11:34, Patronaty - polecamy Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym już w weekend – poznaj szczegóły! Opolski Związek Tenisa Stołowego wraz z Urzędem Gminy Cisek zaprasza na Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów. Celem wydarzenia jest wyłonienie Mistrza Województwa w Tenisie Stołowym. » więcej 2019-03-19, godz. 15:05, Patronaty - polecamy Zbliża się I Międzyprzedszkolny Turniej Kółko-Krzyżyk – poznaj szczegóły! Przedszkolaki z Opola zagrają w kółko-krzyżyk. Dzieci nie tylko rozwiną zdolności i umiejętności logicznego myślenia, ale także nabędą odporności emocjonalnej na wygraną i przegraną - Przedszkole Publiczne nr 16 w Opolu zaprasza na I Międ ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Obchody Światowego Dnia Wody w Opolu. Też tam będziemy! W tym roku Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem „Woda dla wszystkich” i jest poświęcony problemom związanym z kryzysem wodnym i brakiem dostępu miliardów ludzi do bezpiecznej wody. Jak co roku w obchody włącza się Spółka Wodocią ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:10, Patronaty - polecamy Nowy cykl zajęć dla dzieci w Filharmonii Opolskiej Już 27 marca w Filharmonii Opolskiej rusza nowy program zajęć dla najmłodszych. Stacjonarny cykl 10 spotkań oparty na zasadach międzynarodowego programu umuzykalniającego dedykowanego niemowlętom i dzieciom wraz z ich rodzinami - Pomelody. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »