Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-10-03, 15:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Nuty dla Ojczyzny” - zobacz, co szykuje Muzeum Polskiej Piosenki!

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Flaga Polski [fot. Łukasz Nawara]
Flaga Polski [fot. Łukasz Nawara]
Popularyzowanie narodowego dziedzictwa, jakim jest polska piosenka patriotyczna – to główny cel cyklu wydarzeń szykowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w ramach projektu „Nuty dla Ojczyzny”. W programie koncerty, projekcje filmowe, spotkania, warsztaty. Wśród gości: Igor Przebindowski, Czesław Mozil, Marcin Januszkiewicz, Janusz Radek czy Wojciech Dąbrowski. Bezpłatne wejściówki na wszystkie wydarzenia można odbierać w kasie Amfiteatru NCPP.

?Nuty dla Ojczyzny? zainauguruje w środę (04.10) koncert Igora Przebindowskiego "Powidoki Powstania Warszawskiego". Gościem specjalnym będzie wokalista Marcin Januszkiewicz, tegoroczny laureat Nagrody Głównej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.


Kolejny koncert już w czwartek (12.10), a wystąpi Czesław Mozil. Artysta zaprezentuje przewrotną, słodko-gorzką i zabawną opowieść o patriotyzmie i emigracji w formie śpiewanego monodramu "Czesław Śpiewa Solo Act". Szykują się także pokazy filmowe. Będzie można obejrzeć takie filmy, jak: "Baczyński" (12.10), "Zakazane piosenki" (19.10) czy "Do potomnego" (24.10). W programie również panele dyskusyjne oraz międzypokoleniowe warsztaty plastyczne.

Finałem przedsięwzięcia będzie w Narodowe Święto Niepodległości (11.11) koncert "Wielkie patriotyczne śpiewanie z Wojciechem Dąbrowskim". Koncert odbędzie się w Klubie Muzycznym Filharmonii Opolskiej. Pozostałe wydarzenia odbędą się w sali kinowej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.


Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Edukacja Kulturalna. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Program:

Środa 4 października

18:00 ?Powidoki Powstania Warszawskiego? ? koncert Igora ?Ygora? Przebindowskiego z gościnnym udziałem Marcina Januszkiewicza

Czwartek 12 października

18:00 ?Baczyński? ? projekcja filmu oraz koncert Czesława Mozila ?Czesław Śpiewa Solo Act?

Czwartek 19 października

11:00 ?Od pieśni patriotycznej do piosenki zaangażowanej? ? panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości na temat dawnych i współczesnych piosenek patriotycznych

18:00 ?Zakazane piosenki? ? projekcja filmu

Sobota-niedziela 21?22 października

10:00 i 12:00 ?Mały śpiewnik wielkiego patrioty? ? międzypokoleniowe warsztaty plastyczne

Wtorek 24 października

18:00 ?Do potomnego? ? projekcja filmu oraz spotkanie z Januszem Radkiem

Sobota 11 listopada

14:00 ?Wielkie patriotyczne śpiewanie??wspólnie z Wojciechem Dąbrowskim? ? Koncert finałowy

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na cykl wydarzeń realizowanych w ramach projektu edukacyjno-artystycznego ?Nuty dla Ojczyzny?

Zobacz także

2017-12-12, godz. 14:55, Patronaty - polecamy Silesian Model United Nations od środy do piątku w Opolu Wcielą się w role delegatów ONZ i będą dyskutować o problemach świata. Mowa o Śląskich Modelowych Obradach Organizacji Narodów Zjednoczonych, które od środy (13.12) do piątku (15.12) potrwają w Opolu. To okazja nie tylko do sprawdzenia sw ... » więcej 2017-12-12, godz. 14:54, Patronaty - polecamy Barbara Kurdej-Szatan jedną z gwiazd koncertu "W tonacji Śląska" 'W tonacji Śląska' - koncert pod takim tytułem już w najbliższą sobotę (16.12) odbędzie się w Filharmonii Opolskiej. Gośćmi specjalnymi będą Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan. Oprócz tej muzykalnej pary swoje umiejętności zaprezentuje ... » więcej 2017-12-12, godz. 13:12, Patronaty - polecamy W 10-lecie istnienia OCRG zaprasza na wyjątkową galę podsumowującą rok To jedna z większych instytucji otoczenia biznesu w województwie opolskim. W czerwcu tego roku podsumowało 10 lat swojej działalności, a w najbliższy piątek (15.12) organizuje coroczną Świąteczną Galę Podsumowującą. Mowa o Opolskim Centru ... » więcej 2017-12-11, godz. 18:55, Patronaty - polecamy Przyjdź w środę do SCK-u i się zainspiruj Dobrze opowiedziana historia o pokonywaniu problemów życiowych, może dać innym niesamowity impuls do działania. To idea spotkań, które odbywają się w ramach Środowych Inspiracji w Opolu. Jak twierdzi ich pomysłodawca Rafał Tańczak: „To tu ... » więcej 2017-12-11, godz. 17:54, Patronaty - polecamy Strzelecki Bieg Uliczny w Strzelcach Opolskich już w sobotę. Zapisy jeszcze do wtorku! Jeszcze do 12 grudnia można zgłaszać swój udział w 28. Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta w Strzelcach Opolskich. Przed uczestnikami 15-kilometrowa trasa. Bieg wystartuje w sobotę 16 grudnia o godz. 11:00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »