Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-10-03, 15:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Nuty dla Ojczyzny” - zobacz, co szykuje Muzeum Polskiej Piosenki!

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Flaga Polski [fot. Łukasz Nawara]
Flaga Polski [fot. Łukasz Nawara]
Popularyzowanie narodowego dziedzictwa, jakim jest polska piosenka patriotyczna – to główny cel cyklu wydarzeń szykowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w ramach projektu „Nuty dla Ojczyzny”. W programie koncerty, projekcje filmowe, spotkania, warsztaty. Wśród gości: Igor Przebindowski, Czesław Mozil, Marcin Januszkiewicz, Janusz Radek czy Wojciech Dąbrowski. Bezpłatne wejściówki na wszystkie wydarzenia można odbierać w kasie Amfiteatru NCPP.

?Nuty dla Ojczyzny? zainauguruje w środę (04.10) koncert Igora Przebindowskiego "Powidoki Powstania Warszawskiego". Gościem specjalnym będzie wokalista Marcin Januszkiewicz, tegoroczny laureat Nagrody Głównej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.


Kolejny koncert już w czwartek (12.10), a wystąpi Czesław Mozil. Artysta zaprezentuje przewrotną, słodko-gorzką i zabawną opowieść o patriotyzmie i emigracji w formie śpiewanego monodramu "Czesław Śpiewa Solo Act". Szykują się także pokazy filmowe. Będzie można obejrzeć takie filmy, jak: "Baczyński" (12.10), "Zakazane piosenki" (19.10) czy "Do potomnego" (24.10). W programie również panele dyskusyjne oraz międzypokoleniowe warsztaty plastyczne.

Finałem przedsięwzięcia będzie w Narodowe Święto Niepodległości (11.11) koncert "Wielkie patriotyczne śpiewanie z Wojciechem Dąbrowskim". Koncert odbędzie się w Klubie Muzycznym Filharmonii Opolskiej. Pozostałe wydarzenia odbędą się w sali kinowej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.


Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Edukacja Kulturalna. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Program:

Środa 4 października

18:00 ?Powidoki Powstania Warszawskiego? ? koncert Igora ?Ygora? Przebindowskiego z gościnnym udziałem Marcina Januszkiewicza

Czwartek 12 października

18:00 ?Baczyński? ? projekcja filmu oraz koncert Czesława Mozila ?Czesław Śpiewa Solo Act?

Czwartek 19 października

11:00 ?Od pieśni patriotycznej do piosenki zaangażowanej? ? panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości na temat dawnych i współczesnych piosenek patriotycznych

18:00 ?Zakazane piosenki? ? projekcja filmu

Sobota-niedziela 21?22 października

10:00 i 12:00 ?Mały śpiewnik wielkiego patrioty? ? międzypokoleniowe warsztaty plastyczne

Wtorek 24 października

18:00 ?Do potomnego? ? projekcja filmu oraz spotkanie z Januszem Radkiem

Sobota 11 listopada

14:00 ?Wielkie patriotyczne śpiewanie??wspólnie z Wojciechem Dąbrowskim? ? Koncert finałowy

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na cykl wydarzeń realizowanych w ramach projektu edukacyjno-artystycznego ?Nuty dla Ojczyzny?

Zobacz także

2018-02-23, godz. 16:48, Patronaty - polecamy Rusza XIV Święto Opolskiej Pisanki z Jarmarkiem Wielkanocnym w Tułowicach! Już po raz 14. Tułowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Święto Opolskiej Pisanki z Jarmarkiem Wielkanocnym. Celem imprezy jest przypomnienie i promowanie zapomnianych zwyczajów i obrzędów kultywowanych na wsi opolskiej w okresie wielkopostny ... » więcej 2018-02-23, godz. 15:34, Patronaty - polecamy Work life event już wkrótce w Opolu Energetyzujące spotkania z praktykami work-life balance odbędą się w 3 najbliższe poniedziałki w Opolu. To warsztaty poświęcone życiu i pracy oraz poszukiwaniu równowagi między tymi dwoma światami. Wstęp wolny! » więcej 2018-02-22, godz. 15:53, Patronaty - polecamy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - sprawdź obchody. Radio Opole zaprasza na koncert Odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary, wręczenie odznaczeń państwowych, msza święta oraz uroczystości z asystą kompanii honorowej Wojska Polskiego i udziałem orkiestry reprezentacyjnej - to tylko niektóre wydarzenia zaplanowane na cz ... » więcej 2018-02-21, godz. 20:37, Patronaty - polecamy Opolska Liga Orlika – jeszcze do niedzieli można zapisać drużynę! Rozpoczęły się zapisy nowych drużyn do gry w II lidze XI edycji Opolskiej Ligi Orlika. Zapisy potrwają do niedzieli (25.02). Amatorskie rozgrywki piłkarskie w stolicy regionu odbywać się będą w każdą niedzielę na dwóch boiskach „Orlik” w ... » więcej 2018-02-20, godz. 12:57, Patronaty - polecamy Wieczór autorski z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim Opole żeglarzami stoi, czego dowodem były tłumy na I Opolskim Plebiscycie Żeglarskim Dar Opola, który odbył się 10 lutego w SCK. Tego dnia miała miejsce oficjalna premiera książki 'Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa 1945-2017”. Dla ty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »