Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-10-03, 15:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Nuty dla Ojczyzny” - zobacz, co szykuje Muzeum Polskiej Piosenki!

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Flaga Polski [fot. Łukasz Nawara]
Flaga Polski [fot. Łukasz Nawara]
Popularyzowanie narodowego dziedzictwa, jakim jest polska piosenka patriotyczna – to główny cel cyklu wydarzeń szykowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w ramach projektu „Nuty dla Ojczyzny”. W programie koncerty, projekcje filmowe, spotkania, warsztaty. Wśród gości: Igor Przebindowski, Czesław Mozil, Marcin Januszkiewicz, Janusz Radek czy Wojciech Dąbrowski. Bezpłatne wejściówki na wszystkie wydarzenia można odbierać w kasie Amfiteatru NCPP.

?Nuty dla Ojczyzny? zainauguruje w środę (04.10) koncert Igora Przebindowskiego "Powidoki Powstania Warszawskiego". Gościem specjalnym będzie wokalista Marcin Januszkiewicz, tegoroczny laureat Nagrody Głównej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.


Kolejny koncert już w czwartek (12.10), a wystąpi Czesław Mozil. Artysta zaprezentuje przewrotną, słodko-gorzką i zabawną opowieść o patriotyzmie i emigracji w formie śpiewanego monodramu "Czesław Śpiewa Solo Act". Szykują się także pokazy filmowe. Będzie można obejrzeć takie filmy, jak: "Baczyński" (12.10), "Zakazane piosenki" (19.10) czy "Do potomnego" (24.10). W programie również panele dyskusyjne oraz międzypokoleniowe warsztaty plastyczne.

Finałem przedsięwzięcia będzie w Narodowe Święto Niepodległości (11.11) koncert "Wielkie patriotyczne śpiewanie z Wojciechem Dąbrowskim". Koncert odbędzie się w Klubie Muzycznym Filharmonii Opolskiej. Pozostałe wydarzenia odbędą się w sali kinowej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.


Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Edukacja Kulturalna. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Program:

Środa 4 października

18:00 ?Powidoki Powstania Warszawskiego? ? koncert Igora ?Ygora? Przebindowskiego z gościnnym udziałem Marcina Januszkiewicza

Czwartek 12 października

18:00 ?Baczyński? ? projekcja filmu oraz koncert Czesława Mozila ?Czesław Śpiewa Solo Act?

Czwartek 19 października

11:00 ?Od pieśni patriotycznej do piosenki zaangażowanej? ? panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości na temat dawnych i współczesnych piosenek patriotycznych

18:00 ?Zakazane piosenki? ? projekcja filmu

Sobota-niedziela 21?22 października

10:00 i 12:00 ?Mały śpiewnik wielkiego patrioty? ? międzypokoleniowe warsztaty plastyczne

Wtorek 24 października

18:00 ?Do potomnego? ? projekcja filmu oraz spotkanie z Januszem Radkiem

Sobota 11 listopada

14:00 ?Wielkie patriotyczne śpiewanie??wspólnie z Wojciechem Dąbrowskim? ? Koncert finałowy

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na cykl wydarzeń realizowanych w ramach projektu edukacyjno-artystycznego ?Nuty dla Ojczyzny?

Zobacz także

2018-09-19, godz. 10:43, Patronaty - polecamy II Bieg Grudzicki już w niedzielę – sprawdź, co czeka zawodników! Stowarzyszenie Przyjaciół Grudzic zaprasza na II Bieg Grudzicki. W zawodach weźmie udział blisko 300 zawodników w różnych grupach wiekowych. » więcej 2018-09-18, godz. 15:22, Patronaty - polecamy „Przyszedł mężczyzna do kobiety” - nowy spektakl w Kochanowskim Kameralna komedia „Przyszedł mężczyzna do kobiety” autorstwa Siemiona Złotnikowa to nowa propozycja Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spektakl prezentowany jest w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. W rolach głównych: Beata Wnęk-Male ... » więcej 2018-09-18, godz. 14:58, Patronaty - polecamy Festiwal „Mamy moc” już w sobotę – sprawdź, co w programie! Harcerze i harcerki z Chorągwi Opolskiej we współpracy z lokalnymi liderami społecznymi, a także działającymi w regionie organizacjami pozarządowymi zapraszają na festyn plenerowy, którego głównym punktem będzie gra „Mamy moc”. Sobotni (2 ... » więcej 2018-09-18, godz. 14:42, Patronaty - polecamy Genealodzy spotkają się w Brzegu Już po raz piąty fascynaci genealogii spotkają się na Zamku Piastów w Brzegu na Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej. Wydarzenie rozpocznie się w piątej (21.09) i potrwa do niedzieli (23.09). Przez trzy dni historycy, archiwiści, bib ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:52, Patronaty - polecamy Rusza Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena – w programie siedem koncertów Pamięć o pobycie Ludwiga van Beethovena w Głogówku w 1806 roku od 26 lat jest inspiracją do organizowania Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. W tym roku wydarzenie potrwa od 21 do 28 września. W programie siedem koncertów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »