Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-10-03, 15:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Nuty dla Ojczyzny” - zobacz, co szykuje Muzeum Polskiej Piosenki!

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Flaga Polski [fot. Łukasz Nawara]
Flaga Polski [fot. Łukasz Nawara]
Popularyzowanie narodowego dziedzictwa, jakim jest polska piosenka patriotyczna – to główny cel cyklu wydarzeń szykowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w ramach projektu „Nuty dla Ojczyzny”. W programie koncerty, projekcje filmowe, spotkania, warsztaty. Wśród gości: Igor Przebindowski, Czesław Mozil, Marcin Januszkiewicz, Janusz Radek czy Wojciech Dąbrowski. Bezpłatne wejściówki na wszystkie wydarzenia można odbierać w kasie Amfiteatru NCPP.

?Nuty dla Ojczyzny? zainauguruje w środę (04.10) koncert Igora Przebindowskiego "Powidoki Powstania Warszawskiego". Gościem specjalnym będzie wokalista Marcin Januszkiewicz, tegoroczny laureat Nagrody Głównej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.


Kolejny koncert już w czwartek (12.10), a wystąpi Czesław Mozil. Artysta zaprezentuje przewrotną, słodko-gorzką i zabawną opowieść o patriotyzmie i emigracji w formie śpiewanego monodramu "Czesław Śpiewa Solo Act". Szykują się także pokazy filmowe. Będzie można obejrzeć takie filmy, jak: "Baczyński" (12.10), "Zakazane piosenki" (19.10) czy "Do potomnego" (24.10). W programie również panele dyskusyjne oraz międzypokoleniowe warsztaty plastyczne.

Finałem przedsięwzięcia będzie w Narodowe Święto Niepodległości (11.11) koncert "Wielkie patriotyczne śpiewanie z Wojciechem Dąbrowskim". Koncert odbędzie się w Klubie Muzycznym Filharmonii Opolskiej. Pozostałe wydarzenia odbędą się w sali kinowej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.


Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Edukacja Kulturalna. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Program:

Środa 4 października

18:00 ?Powidoki Powstania Warszawskiego? ? koncert Igora ?Ygora? Przebindowskiego z gościnnym udziałem Marcina Januszkiewicza

Czwartek 12 października

18:00 ?Baczyński? ? projekcja filmu oraz koncert Czesława Mozila ?Czesław Śpiewa Solo Act?

Czwartek 19 października

11:00 ?Od pieśni patriotycznej do piosenki zaangażowanej? ? panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości na temat dawnych i współczesnych piosenek patriotycznych

18:00 ?Zakazane piosenki? ? projekcja filmu

Sobota-niedziela 21?22 października

10:00 i 12:00 ?Mały śpiewnik wielkiego patrioty? ? międzypokoleniowe warsztaty plastyczne

Wtorek 24 października

18:00 ?Do potomnego? ? projekcja filmu oraz spotkanie z Januszem Radkiem

Sobota 11 listopada

14:00 ?Wielkie patriotyczne śpiewanie??wspólnie z Wojciechem Dąbrowskim? ? Koncert finałowy

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na cykl wydarzeń realizowanych w ramach projektu edukacyjno-artystycznego ?Nuty dla Ojczyzny?

Zobacz także

2018-06-19, godz. 16:59, Patronaty - polecamy X Prószkowska Parada Orkiestr już w sobotę Kilkanaście orkiestr dętych w najbliższą sobotę (23.06) weźmie udział w musztrze paradnej ulicami Prószkowa. X Prószkowska Parda Orkiestr wystartuje o godz. 18:00 z Rynku. Po paradzie od godz. 20:00 w trzech różnych miejscach do późnej no ... » więcej 2018-06-19, godz. 15:50, Patronaty - polecamy 4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]on Z okazji setnej rocznicy wprowadzenia praw wyborczych dla kobiet w Polsce i w Niemczech, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami organizują konkurs fotograficzny pod nazwą Fotomarat[h]on „Równe prawa to podstawa”. Pula nagród ... » więcej 2018-06-19, godz. 12:43, Patronaty - polecamy Grodziec zaprasza na Opolskie Spotkania Kresowe Ocalenie i podtrzymanie kultury kresowej przywiezionej na Śląsk Opolski przez ludność wysiedloną w 1945 roku z Kresów - to główny cel obchodzonych już po raz siódmy Opolskich Spotkań Kresowych organizowanych przez Stowarzyszenie „Nasz Gro ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:39, Patronaty - polecamy Dino Top Festival od piątku do niedzieli Konkurs na interpretację piosenek Zbigniewa Wodeckiego w najbliższy piątek (22.06) w Sędziszowie Małopolskim zainauguruje II Dino Top Festival. Do przesłuchań zakwalifikowanych zostało 10 wykonawców. Do niedzieli na festiwalu będzie okazj ... » więcej 2018-06-18, godz. 15:45, Patronaty - polecamy Filharmonia kończy sezon koncertem światowej sławy gwiazdy 66. sezon artystyczny Filharmonii Opolskiej zakończy koncert fortepianowy Jana Lisieckiego. Artysta przez krytyków nazywany jest: „arystokratą fortepianu”, „jednym z najbardziej sensacyjnych młodych artystów” i chwalony jest za dojrzałe, ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »