Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-09-16, 13:18 Autor: Agnieszka Lubczańska

Niezwykły wieczór poświęcony Zbigniewowi Wodeckiemu już w piątek!

Koncert Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch [fot. Marcin Skomudek]
Koncert Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch [fot. Marcin Skomudek]
Niezwykły wieczór poświęcony Zbigniewowi Wodeckiemu szykuje się w najbliższy piątek (20.09) w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.
Wydarzenie pt. "Dobry wieczór z Wodeckim" będzie wyjątkową okazją do poznania artysty z bardziej prywatnej strony. Gościem specjalnym będzie córka artysty Katarzyna Wodecka-Stubbs. Spotkanie poprowadzi Jarosław Wasik.

Po spotkaniu (godz. 19.00 - 22.00) zobaczymy filmy dokumentalne i wywiady z piosenkarzem, film biograficzny pt. "Wodecki" oraz program TVP pt. "Zacisze gwiazd". Projekcje odbędą się w holu głównym amfiteatru. Wstęp jest bezpłatny.

Koncert Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch [fot. Marcin Skomudek]Więcej o wydarzeniu w audycji "Dobre Granie" opowiedział Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki - rozmowa jest do odsłuchania poniżej.

Zbigniew Wodecki od lat związany był z Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej. Wielokrotnie otrzymywał nagrody i wyróżnienia. Po raz pierwszy wystąpił na deskach opolskiego amfiteatru w 1972 roku, wtedy też dostał nagrodę za najlepszy Debiut. Największą popularność zdobył dzięki takim piosenkom, jak: "Chałupy Welcome to", "Lubię wracać", "Zacznij od Bacha" czy polską wersją ścieżki dźwiękowej do wieczorynki "Pszczółka Maja". Artysta jest pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Organizatorem spotkania „Dobry wieczór z Wodeckim” jest Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Jarosław Wasik w rozmowie z Tomaszem Wojtyłko - 1 cz. rozmowy
Jarosław Wasik w rozmowie z Tomaszem Wojtyłko - 2 cz. rozmowy
Jarosław Wasik w rozmowie z Tomaszem Wojtyłko - 3 cz. rozmowy

Zobacz także

2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16, Patronaty - polecamy XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (22.10) i potrwa do czwartku (24.10) na Zamku w Kamieniu Śląskim. W poszczególn ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13, Patronaty - polecamy II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - to wszystko czeka na tych, którzy zgłosili swój udział w Powiatowym Festiwalu P ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą czynne o ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wsp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »