Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-07-09, 10:44 Autor: Paula Hołubowicz

Niebo pełne balonów - przed nami VII Aeropiknik nad Zalewem Paczkowskim

Balony na paczkowskim niebie od piątku do niedzieli – też tam będziemy! [fot. pixabay.com/pl/]
Balony na paczkowskim niebie od piątku do niedzieli – też tam będziemy! [fot. pixabay.com/pl/]
Setki balonów wzbiją się w paczkowskie niebo w weekend 26-28 lipca. Wszystko za sprawą organizowanego tam po raz siódmy AeroPikniku. Tradycyjnie impreza odbędzie się nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie i będzie połączona z "O-polskim Świętem Kawki", w ramach którego organizatorzy przewidują wiele występów artystycznych. W tym roku uczestnicy pikniku będą się bawić przy muzyce disco polo. Wystąpią takie gwiazdy, jak ŁOBUZY czy CZADOMAN.
AeroPiknik to impreza organizowana od 2013 r. Z roku na rok kolorowych statków na paczkowskim niebie pojawia się coraz więcej. Specyfika tej ziemi i związany z nią poziom trudności czynią imprezę wyjątkową w skali kraju.

Oficjalne otwarcie Balonowego Pucharu zaplanowano na piątek na godz. 19:00, zaraz po nim odbędą się pierwsze loty sportowe. Kolejne etapy rywalizacji zaplanowano na sobotę i niedzielę na godz. 6:00 i 18:00. Codziennie VII Aeropiknikowi Balonowemu towarzyszyć będą pokazy pt. "Loty na uwięzi" w wykonaniu Klubu Sportów Balonowych we Wrocławiu. Wydarzeniem towarzyszącym imprezie będzie V rajd Nordic Walking Paczków – Kozielno (27 lipca, godz. 9:00).

Niedziela natomiast to "O-polskie Święto Kawki". Pomysł zorganizowania takiej imprezy zrodził się w nawiązaniu do legendy o paczkowskich kawkach. W tym roku kontynuowany będzie projekt pt. "Z kawką w tle", w ramach którego zorganizowany będzie wakacyjny plener rysunkowo-malarski dla dzieci, przyjedzie również wesołe miasteczko. Około godz. 16:00 rozpoczną się koncerty takich zespołów jak: Ale Babki Plus, Dziewietliczanki oraz Sami Swoi, a na koniec zagra gwiazda wieczoru - Czadoman.

Organizatorami imprezy są Burmistrz Gminy Paczków, Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Klub Sportów Balonowych we Wrocławiu, a Radio opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
VII Aeropiknik nad Zalewem Paczkowskim

Zobacz także

2020-02-28, godz. 14:06, Patronaty - polecamy Sprawdź się jako kandydat do służby w Policji - zachęca Komenda Wojewódzka Policji w Opolu To już trzecia część turnieju, którą zaplanowano na najbliższy czwartek (05.03). Tym razem skierowana jest ona do uczniów klas o profilu mundurowym w szkołach ponadpodstawowych. Turniej stanowi świetną okazję dla młodego człowieka, który dzięki… » więcej 2020-02-27, godz. 23:34, Patronaty - polecamy Jubileuszowy TerePaczków rusza w piątek. Radio Opole będzie na miejscu! Połączyła ich pasja do muzyki. Przetrwali nie jedną burzę. Przez lata na imprezę tą zjeżdżali uznani artyści, a publiczność zawsze wracała stąd z mnóstwem miłych wspomnień. Pomysł urodził się 31 lat temu w Bieszczadach. Niepowtarzalny klimat… » więcej 2020-02-27, godz. 09:27, Patronaty - polecamy Uroczystości ku pamięci pomordowanych mieszkańców Huty Pieniackiej na Ukrainie Uroczystości 76. rocznicy mordu dokonanego na mieszkańcach Huty Pieniackiej przez nacjonalistów ukraińskich z SS-Galizien i UPA odbędą się w piątek (28.02) we wsi Babice w gminie Baborów. » więcej 2020-02-25, godz. 19:58, Patronaty - polecamy Wyklęci oczami Polaków z Odessy. Pokaz filmów dokumentalnych w Studiu M im. SBB Dwudziestoosobowa grupa Polonii z Ukrainy będzie od czwartku (27.02) gościć w regionie. W ramach odwiedzin goście z Odessy - na zaproszenie Stowarzyszenia Biało-Czerwone Opole - obejrzą dwa filmy dokumentalne poruszające tematykę polskich… » więcej 2020-02-25, godz. 17:32, Patronaty - polecamy „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków" – wystawa w Muzeum Polskiej Piosenki Wystawę pt. „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków' można oglądać do 24 maja w Muzeum Polskiej Piosenki. Warto wybrać się na nią w najbliższą sobotę (29.02). Tego dnia szykuje się oprowadzanie kuratorskie. Początek o godz. 11:00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »