Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-07-09, 10:44 Autor: Paula Hołubowicz

Niebo pełne balonów - przed nami VII Aeropiknik nad Zalewem Paczkowskim

Balony na paczkowskim niebie od piątku do niedzieli – też tam będziemy! [fot. pixabay.com/pl/]
Balony na paczkowskim niebie od piątku do niedzieli – też tam będziemy! [fot. pixabay.com/pl/]
Setki balonów wzbiją się w paczkowskie niebo w weekend 26-28 lipca. Wszystko za sprawą organizowanego tam po raz siódmy AeroPikniku. Tradycyjnie impreza odbędzie się nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie i będzie połączona z "O-polskim Świętem Kawki", w ramach którego organizatorzy przewidują wiele występów artystycznych. W tym roku uczestnicy pikniku będą się bawić przy muzyce disco polo. Wystąpią takie gwiazdy, jak ŁOBUZY czy CZADOMAN.
AeroPiknik to impreza organizowana od 2013 r. Z roku na rok kolorowych statków na paczkowskim niebie pojawia się coraz więcej. Specyfika tej ziemi i związany z nią poziom trudności czynią imprezę wyjątkową w skali kraju.

Oficjalne otwarcie Balonowego Pucharu zaplanowano na piątek na godz. 19:00, zaraz po nim odbędą się pierwsze loty sportowe. Kolejne etapy rywalizacji zaplanowano na sobotę i niedzielę na godz. 6:00 i 18:00. Codziennie VII Aeropiknikowi Balonowemu towarzyszyć będą pokazy pt. "Loty na uwięzi" w wykonaniu Klubu Sportów Balonowych we Wrocławiu. Wydarzeniem towarzyszącym imprezie będzie V rajd Nordic Walking Paczków – Kozielno (27 lipca, godz. 9:00).

Niedziela natomiast to "O-polskie Święto Kawki". Pomysł zorganizowania takiej imprezy zrodził się w nawiązaniu do legendy o paczkowskich kawkach. W tym roku kontynuowany będzie projekt pt. "Z kawką w tle", w ramach którego zorganizowany będzie wakacyjny plener rysunkowo-malarski dla dzieci, przyjedzie również wesołe miasteczko. Około godz. 16:00 rozpoczną się koncerty takich zespołów jak: Ale Babki Plus, Dziewietliczanki oraz Sami Swoi, a na koniec zagra gwiazda wieczoru - Czadoman.

Organizatorami imprezy są Burmistrz Gminy Paczków, Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Klub Sportów Balonowych we Wrocławiu, a Radio opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
VII Aeropiknik nad Zalewem Paczkowskim

Zobacz także

2019-07-15, godz. 18:12, Patronaty - polecamy Muzyka alternatywna w szczerym polu, a do tego wyjątkowa atmosfera. "Tarnogranie" już 10 sierpnia! Już po raz czwarty w Tarnowcu - niewielkiej miejscowości w gminie Lubsza, ok. 20 km od Brzegu - odbędzie się Festiwal Zespołów Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”. Festiwal ten to dowód na to, że na wsi, w szczerym polu można postawić scen ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00, Patronaty - polecamy Opole Songwriters Festival już wkrótce. Zobacz, kto wystąpi! - Stanowimy świetną alternatywę dla dużych, plenerowych festiwali. Stawiamy na bliski kontakt z artystami i muzykę, która jest dla nas najważniejsza. Nie zamykamy się na żaden gatunek i nurt muzyczny. Liczą się dobre piosenki. Od 8 lat tw ... » więcej 2019-07-12, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Master Truck Show 2019 od piątku 15. edycja Międzynarodowego Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych 'Master Truck” rozpocznie się już w piątek (19.07) i potrwa do niedzieli (21.07). Impreza tradycyjnie odbędzie się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, w gminie Komprachcic ... » więcej 2019-07-11, godz. 15:55, Patronaty - polecamy Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” w Kołobrzegu Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” już w najbliższy piątek (12.07) rozpocznie się w Kołobrzegu. Wydarzenie potrwa do soboty (13.07). Odbywa się po raz pierwszy, a jego celem jest podtrzymanie pamięci o d ... » więcej 2019-07-10, godz. 16:37, Patronaty - polecamy Radio Opole zaprasza na wiolonczelową ucztę! Rusza VI Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa. To jedyna tego typu impreza w Polsce, jedna z niewielu w Europie. W tym roku odbędzie się od 16 do 27 lipca. Jej uczestnicy szykują aż siedem koncertów. Każdy z nich prezentuje instrument w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »