Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-06, 15:12 Autor: Justyna Krzyżanowska

„MY SŌM STŌND” – weź udział w grze terenowej!

Alfons Zgrzebniok [fot. zbiory Muzeum Czynu Powstańczego]
Alfons Zgrzebniok [fot. zbiory Muzeum Czynu Powstańczego]
Opolskie środowisko ZHR zaprasza na grę terenową w ramach obchodów rocznicy powstań śląskich.
Jak podkreślają organizatorzy, celem wydarzenia jest zachęcenie społeczeństwa do poznania historii naszej Ojczyzny oraz umożliwienie rodzinom i przyjaciołom wspólnego spędzenia czasu. Ponadto, gra terenowa „MY SŌM STŌND” nawiązuje do wciąż mało znanej historii powstań śląskich.

W wydarzeniu udział może wziąć każdy chętny. Organizatorzy zachęcają do przebrania się w stroje pasujące do czasów gry, np. stare mundury, modę lat 20 czy tradycyjne stroje śląskie, ale nie jest to warunek konieczny.

Gra terenowa „MY SŌM STŌND” odbędzie się 10.11.2019 r. (niedziela) pod pomnikiem księcia Kazimierza I Opolskiego w Opolu. Start o godz. 10:00. Udział jest bezpłatny.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

„MY SŌM STŌND” – weź udział w grze terenowej! [materiały organizatora]

Zobacz także

2019-11-14, godz. 12:59, Patronaty - polecamy I Regionalna Konferencja Edukacyjna dla pracowników samorządowych już w środę – poznaj szczegóły! Edukacja ekologiczna w gminach z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi, to hasło przewodnie zbliżającej się konferencji skierowanej do przedstawicieli organów administracji samorządowej zajmujących się problematyką gospodarki odpadami. » więcej 2019-11-13, godz. 20:10, Patronaty - polecamy RetroSfera, czyli poznaj komputery i konsole minionej epoki RetroSfera to festiwal komputerów, gier i konsol minionych lat. Na ponad 70 stanowiskach multimedialnych będzie można usiąść i przypomnieć sobie, jakie emocje wzbudzały kiedyś ówczesne wynalazki techniki, dziś - relikty przeszłości… To już… » więcej 2019-11-13, godz. 15:48, Patronaty - polecamy Rusza cykl koncertów kameralnych w Filharmonii Opolskiej - pierwszy już w piątek. Wystąpi Kwartet Camerata Wieczór z muzyką kameralną to propozycja Filharmonii Opolskiej na najbliższy piątek (15.11). W programie muzyka delikatna, subtelna, ale potrafiąca poruszyć w zupełnie nowy sposób. Koncert ten to propozycja dla osób poszukujących spokoju i… » więcej 2019-11-13, godz. 12:34, Patronaty - polecamy Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę Ubodzy, bezdomni, samotni są wśród nas. Na spotkanie w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Ubogich w Opolu zaprasza w najbliższą niedzielę (17.11) biskup opolski Andrzej Czaja. Wydarzenie rozpocznie w samo południe eucharystia w Katedrze Opolskiej… » więcej 2019-11-12, godz. 16:20, Patronaty - polecamy "W krainie Gabriela Garcí Márqueza" - nowa wystawa w Loft Gallery. Wernisaż już w piątek Loft Gallery w Opolu oraz Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają na wystawę fotografii Marka Poźniaka i Janusza M. Tylmana pt. 'W krainie Gabriela Garcí Márqueza'. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (15.11) od godz. 18:00 w Loft Gallery… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »