Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-06, 15:12 Autor: Justyna Krzyżanowska

„MY SŌM STŌND” – weź udział w grze terenowej!

Alfons Zgrzebniok [fot. zbiory Muzeum Czynu Powstańczego]
Alfons Zgrzebniok [fot. zbiory Muzeum Czynu Powstańczego]
Opolskie środowisko ZHR zaprasza na grę terenową w ramach obchodów rocznicy powstań śląskich.
Jak podkreślają organizatorzy, celem wydarzenia jest zachęcenie społeczeństwa do poznania historii naszej Ojczyzny oraz umożliwienie rodzinom i przyjaciołom wspólnego spędzenia czasu. Ponadto, gra terenowa „MY SŌM STŌND” nawiązuje do wciąż mało znanej historii powstań śląskich.

W wydarzeniu udział może wziąć każdy chętny. Organizatorzy zachęcają do przebrania się w stroje pasujące do czasów gry, np. stare mundury, modę lat 20 czy tradycyjne stroje śląskie, ale nie jest to warunek konieczny.

Gra terenowa „MY SŌM STŌND” odbędzie się 10.11.2019 r. (niedziela) pod pomnikiem księcia Kazimierza I Opolskiego w Opolu. Start o godz. 10:00. Udział jest bezpłatny.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

„MY SŌM STŌND” – weź udział w grze terenowej! [materiały organizatora]

Zobacz także

2020-10-20, godz. 16:53, Patronaty - polecamy Weź udział w licytacji i pomóż Jarkowi stanąć na nogi Pech, moment nieuwagi, źle postawiony krok… Nic nie wskazywało na to, że ten dzień odwróci życie Jarka do góry nogami. Pęknięcie tętniaka, nagła utrata przytomności, helikopter, śpiączka, porażenie 4-kończynowe, afazja. Szanse… » więcej 2020-10-19, godz. 17:40, Patronaty - polecamy Filmowy Wieczór OZcarowy - laureatów poznamy w sobotę Zaprezentowanie amatorskich produkcji filmowych zrealizowanych przez lokalnych twórców to cel przedsięwzięcia pod nazwą „Filmowy Wieczór OZcarowy, czyli przyznanie ozimskich OZcarów”. Gala odbędzie się w najbliższą sobotę (24.10)… » więcej 2020-10-19, godz. 15:37, Patronaty - polecamy 9. Gala Betanii już w czwartek Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie niemal od 20 lat zajmuje się w Opolu i na Opolszczyźnie opieką paliatywną. Ze względu na zagrożenia epidemiologiczne nie odbywa się w tym roku ogólnopolska kampania „Hospicjum to też życie”… » więcej 2020-10-19, godz. 11:22, Patronaty - polecamy "Work Life Event" - trzy spotkania w Opolu. Wstęp wolny! Jak harmonijnie połączyć pracę i czas wolny, jak odnaleźć życiową równowagę? O tym wszystkim będzie można się dowiedzieć na tych warsztatach! Przewidziano trzy spotkania. Pierwsze odbędzie się już dziś (19.10) o godz. 18:30… » więcej 2020-10-14, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Scena w filharmonii zamieni się w widownię. Już w najbliższy piątek pierwszy z cyklu koncertów kameralnych Lekko przygaszone światła, wygodne kanapy i bliskość do artysty, takim klimatem charakteryzowały się koncerty kameralne w opolskiej filharmonii. W nowym sezonie artystycznym, ze względu na obostrzenia koncerty trochę się zmienią. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***